Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1381382384386387672

Komentarz

  • MarianoX napisal(a):
    Jak się skończą Białorusini to już teraz są Hindusi, Nepalczycy i Filipińczycy, a w przyszłości także z dużą dozą prawdopodobieństwa Hiszpanie i Portugalczycy.
    Założenie, że ludzie będą coraz łatwiej się przemieszczać po świecie jest, delikatnie mówiąc, odważne.
  • edytowano May 2021
    Ja tez wole sstokroć Bialorusinów, a przemieszczać będzie sie pewnie coraz trudniej.

    Chodzi o to, że polski rynek pracy staje się atrakcyjny nie tylko dla wschodnich europejczyków.
  • MarianoX napisal(a):
    Ja tez wole stokroc Bialorusinów, a przemieszczać bedzie sie pewnie coraz trudniej.
    Ale tu nie chodzi o to kogo my wolimy tylko kogo wolą ci Hiszpanie czy Portugalczycy, nie wierzę że przyjadą do Polski pracować, bariera językowa, kulturowa, mentalna, to raczej niemożliwe.
  • A Włosi i owszem, już przyjeżdżają.
  • U sąsiadki Baboli robiła ekipa remontowa - jeden czy dwóch gości rozmawiało w dziwnym języku. Zapytałem szefa, skąd oni są. Okazało się, że z Gruzji a szef ekipy bardzo ich zachwalał.
  • W listopadzie ub.r. białoruskie MSZ zaapelowało do Polski o jak najszybszą ekstradycję dwóch założycieli kanałów Nexta, Stiepana Putiło i Romana Protasiewicza. W lutym br. opozycjonista przekazał, że od prawie pięciu miesięcy mieszka w innym kraju.
  • Zbigniew Ziobro nakazał wszcząć śledztwo w sprawie lądowania samolotu w Mińsku

    Prokurator Generalny polecił wszcząć śledztwo w sprawie zmuszenia do lądowania samolotu linii Ryanair w Mińsku - poinformował w poniedziałek rano rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński. Jest podejrzenie przestępstwa w związku z użyciem podstępu i groźby celem przejęcia kontroli nad statkiem powietrznym i pozbawienie wolności.
  • Nie ma nikog
    los napisal(a):
    A Włosi i owszem, już przyjeżdżają.
    Ciekawe! A w jakich branżach pracują?
  • Pewnie wielu. Londyńskie City w dużym stopniu przeniosło się nad Wisłę do Krakowa i do Warszawy i znaczącą część pracowników stanowią Włosi. Niedawno miałem w Krakowie (zdalnie) wykład i Włosi byli ponad połową słuchaczy. Polskie uniwersytety nie potrafiły niestety wykształcić pracowników w bankowości inwestycyjnej.
  • Jak wykład zdalnie to skąd wiadomo, że byli w Krakowie?
  • Po afiliacjach.
  • Gdy przechodzili na polski mówili, że muszą wyjść "na pole" na papierosa?
    ;)
  • A los wtedy "na fajki" "na dwór" :)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Polska nic nie zrobi jako państwo, bo państwo nie jest niczym więcej niż instytucjonalizacją woli narodu, jak nauczał Roman Dmowski. Naród chłopów pańszczyźnianych będzie się zachowywać zgodnie ze swoją naturą.
    Okej, ale też powiedzcież mi, gdzie jest polski element w układance: Białorusy porywają Białorusa z irlandzkiego samolotu lecącego z Grecji na Litwę.
    Kolejno:
    a) spółka będąca właścicielem samolotu jest spółką polską (choć w nielokalnej grupie kapitałowej)
    b) samolot jest zarejestrowany w Polsce (polskie numery itd.).

    Konsekwencją punktu b) jest zastosowanie Art. 5 KK do pokładu samolotu. W kwestiach detalicznych zatrzymanemu przyznano azyl polityczny w Polsce.



  • edytowano May 2021
    Wysłano już GROM? Albo czy nasz dyżurny patrol powietrzny chociaż naruszył wczoraj przestrzeń powietrzną Litvy? Bo jak nie to nie ma o czym mówić...

    Za dawnych czasów to chyba mogłby być casus belli. Tak samo chyba jak te wyroki w sprawie elektrowni Turów.

    ...Tak rozmarzyłem się ;)
  • edytowano May 2021
    Mysior jak zwykle tego pajaca punktuje:


    Natychmiast tego pana, udającego zakonnika, trzeba WYPIERDOLIĆ ! On nie ma prawa wycierać sobie gęby Kościołem, gdyż już nie ma z nim niczego wspólnego. Głupi, tępy lanser, z ego wyjechanym w kosmos. Nawet nie wiem czy on kiedykolwiek miał jakąś misję. Ręka mnie świerzbi, powiem wam ...
  • edytowano May 2021
    Dawid Mysior wygłosił m.in. spiżowe słowa, że ktoś, kto twierdzi, że opuszcza Kościół dlatego, iż jacyś księża dokonali (lub zostali posądzeni o dokonanie) złych czynów tak naprawdę nigdy w nim nie był.

    Świetny kanał, znakomicie punktujący również rozmaite medialne i popkulturowe manipulacje lewej strony oraz rozkładowe trendy ideologiczne w samym chrześcijaństwie. A wszytko to w niezwykle przystępny i atrakcyjny sposób.
  • edytowano May 2021
    Kto jest tego cymbała przełożonym? Kto pozwala Szustakowi bezkarnie pluć na Kościół?
  • edytowano May 2021
    O ile mi wiadomo, Szustak (i chyba kilka innych gwiazd youtube) stacjonuje obecnie w łódzkim klasztorze. A zatem łańcuszek wygląda następująco: tamtejszy przeor -> prowincjał -> generał.
  • JORGE napisala):
    Natychmiast tego pana, udającego zakonnika, trzeba WYPIERDOLIĆ ! On nie ma prawa wycierać sobie gęby Kościołem, gdyż już nie ma z nim niczego wspólnego. Głupi, tępy lanser, z ego wyjechanym w kosmos. Nawet nie wiem czy on kiedykolwiek miał jakąś misję. Ręka mnie świerzbi, powiem wam ...
    JORGE napisal(a):
    Kto jest tego cymbała przełożonym? Kto pozwala Szustakowi bezkarnie pluć na Kościół?
    → info.dominikanie.pl

    Natychmiast jednak powstała konieczność określenia jakiejś zdrowej relacji między tą aktywnością a życiem modlitwy. Dewizą św. Dominika było: „Mówić nieustannie z Bogiem lub o Bogu” co oznacza być ciągle zajętym modlitwą i kaznodziejstwem. To znalazło odbicie w charakteryzującej zwięźle dominikanów łacińskiej sentencji streszczającej sens ich powołania: contemplare et contemplata aliis tradere (kontemplować i dzielić się z innymi owocami tej kontemplacji).

    Cóż to za owoce jego modlitwy & kontemplacji?





  • Z komentarza użytkownika M S pod filmem:

    "Apropos fragmentu o 90proc. niewierzących:
    Dwoje ludzi weszło do świątyni, żeby się pomodlić, jeden potężny kapłan, zakonnik, jutuber, drugi zwykły polski niedzielny katolik
    Potężny zakonnik skupiony na sobie i liturgii tak się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: tępi p0lacy nie znający delubaka i vonbaltazara, którzy są po prostu szurami od Krajskiego, tępi i agresywni, nie mający miłości i pokoju w sercu, a na dodatek wyborcy Pis-u albo Konfederacji, albo jak ten letni katolik co do kościoła raz do roku chodzi na tą straszną prawie pogańsko-magiczną duchowo pustą ceremonię święcenia pokarmów bez żadnego odniesienia mistagogicznego i bez relacji do wszechobecnego "Jestem". I pewnie jeszcze co najgorsze ukryty tradycjonalista dla którego liczą się jakieś puste tradycje, a nie osobista więź z Chrystusem.
    Bezczeszczą Kościół swym brakiem osobistego odniesienia do wszechobecnego JA. [U mnie jest] Msza św. siedem razy w tygodniu, nawracam miliony nowoczesnych młodych Polaków, najwartościowszy narybek Kościoła, organizuje zbiórki na jutubie.
    Niedzielny tradycyjny katolik natomiast stał z daleka i nie śmiał nawet oczu podnieść na Chrystusa w Grobie Pańskim, ale bił się w piersi w duchu, mówiąc: "Boże, bądź miłosierny dla mnie, grzesznego". Mówię wam: Ten odszedł do domu bardziej święty, niż tamten. Bo każdy kto się wywyższa, będzie poniżony; a kto się uniża, będzie wywyższony.
  • edytowano May 2021
    O ojcu Szustaku @JORGE pisałeś już pół roku temu we własnym wątku! :)

    → Tam skopiowałem posty stąd. I tamże piszmy dalej...
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    prośba do admina by przeniósł do dedykowanego wątku.
  • Szczwany plan.

    - Plan był taki: pozbawiony głosów ziobrystów, eurosceptycznych konfederatów i wsparcia zjednoczonej opozycji Jarosław Kaczyński przegrywa kluczowe głosowanie nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy, nie wytrzymuje, wpada na sejmową mównicę, zaczyna krzyczeć i dochodzi do przesilenia - słyszymy od wysoko postawionego polityka opozycji - czytamy na Newsweek.pl.
  • Przemko napisal(a):
    Szczwany plan.

    - Plan był taki: pozbawiony głosów ziobrystów, eurosceptycznych konfederatów i wsparcia zjednoczonej opozycji Jarosław Kaczyński przegrywa kluczowe głosowanie nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy, nie wytrzymuje, wpada na sejmową mównicę, zaczyna krzyczeć i dochodzi do przesilenia - słyszymy od wysoko postawionego polityka opozycji - czytamy na Newsweek.pl.
    W sumie nie wiem, czy to bardziej Humer czy Psychiatryk :DDDD
  • Nie wytrzymuje, he, he :D

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • adamstan napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Szczwany plan.

    - Plan był taki: pozbawiony głosów ziobrystów, eurosceptycznych konfederatów i wsparcia zjednoczonej opozycji Jarosław Kaczyński przegrywa kluczowe głosowanie nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy, nie wytrzymuje, wpada na sejmową mównicę, zaczyna krzyczeć i dochodzi do przesilenia - słyszymy od wysoko postawionego polityka opozycji - czytamy na Newsweek.pl.
    W sumie nie wiem, czy to bardziej Humer czy Psychiatryk :DDDD
    raczej wychowywanie młodych , potencjalnych wyborców KO na młodych , debilnych wyborców KO
  • No jak opozycja takie plany robi to...niech sobie dalej robi. :]
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.