Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1452453455457458672

Komentarz

  • Czyli jednak Maryna?
  • tak jak Trump i Orban?
  • Mateusz Morawiecki napisal(a):
    Ze zbrodniarzami się nie debatuje. Zbrodniarzy trzeba zwalczać. Negocjowalibyście z Hitlerem, ze Stalinem, z Pol Potem?
    Co do zasady - z terrorystami się negocjuje.
    Kłopot ewentualnie w tym jak się to robi i co się udaje uzyskać. Ale negocjować można a nawet trzeba, zwłaszcza jak są zakładnicy.
  • Różne są na ten temat zdania i każde ma swoje uzasadnienie.
  • Nu, w Lefigarku pani Marynie przybyło 1 -- w drugiej turze zamiast 46 ma mieć iakoby 47%.

    https://www.lefigaro.fr/fig-data/sondages-programmes-candidats-discours-dates-deplacements-scrutin-20210906/

    Gdzie frąd zdrowy ludowy ja sze pitam? Zawsze byo tak, że se ten czy inny Lepen mógł wejść do drugiej tury, tam dostawał na otarcie łez 25% i cześć pieśni.
  • edytowano April 2022
    TecumSeh napisal(a):
    Mateusz Morawiecki napisal(a):
    Ze zbrodniarzami się nie debatuje. Zbrodniarzy trzeba zwalczać. Negocjowalibyście z Hitlerem, ze Stalinem, z Pol Potem?
    Co do zasady - z terrorystami się negocjuje.
    Kłopot ewentualnie w tym jak się to robi i co się udaje uzyskać. Ale negocjować można a nawet trzeba, zwłaszcza jak są zakładnicy.
    Tak się robi, ale celem akurat rozmów Macrona - sądząc po ich rezultatach - z pewnością nie był los ukraińskich zakładników lecz podtrzymanie francusko-rosyjskiej współpracy gospodarczej, politycznej i militarnej.
  • edytowano April 2022
    trep napisal(a):
    Różne są na ten temat zdania i każde ma swoje uzasadnienie.
    Oficjalnie się nie negocjuje, i tej wersji wszyscy się trzymają, a nieoficjalnie zawsze się próbuje.
  • Z terrorystami się rozmawia ale nie na własną rękę.
  • Podstawy negocjacyj co prawda poznałem, lecz o pertraktacjach z terrorystami nie wiem z tzw. goła nic. Jedyną wiedzę czerpię z filmów kryminalnych i we wszystkich, które oglądałem, negocjacje miały na celu jedynie oszwabienie terrorysty, toteż to oni powinni unikać pertraktowania.

    Ale argumenty są rzecz jasna inne i niektóre sensowne. Oczywiście zawsze "łatwo się mówi", ale sprawa nie jest oczywista.
  • Prezydent Francji Emmnauel Macron oskarżył premiera Mateusza Morawieckiego o ingerencję w kampanię wyborczą we Francji.
    Rozgrywamy piłkę w Europie?
  • christoph napisal(a):
    Prezydent Francji Emmnauel Macron oskarżył premiera Mateusza Morawieckiego o ingerencję w kampanię wyborczą we Francji.
    No to niechże pan Maniek oświadczy, że niespecjalnie kocha Jego Ekscelencję Prezydenta Putina, a zaraz Matołuszek zakrzyknie "śmierć Lepenicy!" Takie to trudne?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Prezydent Francji Emmnauel Macron oskarżył premiera Mateusza Morawieckiego o ingerencję w kampanię wyborczą we Francji.
    No to niechże pan Maniek oświadczy, że niespecjalnie kocha Jego Ekscelencję Prezydenta Putina, a zaraz Matołuszek zakrzyknie "śmierć Lepenicy!" Takie to trudne?
    No trudne, bo ukochana ekscelencja mogłaby się obrazić, i przestanie telefony odbierać :P
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    christoph napisal(a):
    Prezydent Francji Emmnauel Macron oskarżył premiera Mateusza Morawieckiego o ingerencję w kampanię wyborczą we Francji.
    No to niechże pan Maniek oświadczy, że niespecjalnie kocha Jego Ekscelencję Prezydenta Putina, a zaraz Matołuszek zakrzyknie "śmierć Lepenicy!" Takie to trudne?
    PiS psuje gospodarkę? tem razem francuska?
  • christoph napisal(a):
    PiS psuje gospodarkę? tem razem francuska?
    Na któremś z Forumków już pojawiła się kwestia poszukiwania ełropejskiego Kozioła-Matoła, winnego wszelkiemu złu podług nałk psoferora Żyrardowskiego.
    Danym Koziołem jest oczywiście PiS, a konkretnie Polska.
  • Jako tzw. sojusznik zastępczy. Przez sto lat po Kongresie Wiedeńskim Prusy konkurowały z Francją, kto głębiej wejdzie Rosji w ciemne miejsce. Kiedy w Rosji wybuchła rewolucja nawet Żaby uświadomiły sobie, że Rosja jest na jakiś czas wyłączona z rautów i przyjęć, więc wymyślili sobie sojusz z Polską (bo ktoś musi oskrzydlać Niemcy) i nazwali to sojuszem zastępczym. Jak Rosja wróci, to znowu będzie normalnie. Dziś sytuacja sprzed stu lat się powtarza, teraz zaproszenie Putina na raut znowu wydaje się niestosowne.
  • los napisal(a):
    zaproszenie Putina na raut znowu wydaje się niestosowne.
    Tak, ale widać, jak bardzo elitki fhąsuskie a hycleroskie cierpią z powodu ta niestosownoś. Aż im na oblicza to cierpienie występuje, przykro patrzeć.
  • MarianoX napisal(a):
    Tak się robi, ale celem akurat rozmów Macrona - sądząc po ich rezultatach - z pewnością nie był los ukraińskich zakładników lecz podtrzymanie francusko-rosyjskiej współpracy gospodarczej, politycznej i militarnej.
    A to prawda. I tego właśnie należało się czepić imho. Ewentualnie - by było bardziej dyplomatycznie - braku rezultatów (skoro oficjalnie chodziło o dobro zakładników). Oraz sugestia należałoby spróbować czy aby kolejne sankcje nie skłoniłyby Putina do przemyślenia swojego stanowiska.
    trep napisal(a):
    Podstawy negocjacyj co prawda poznałem, lecz o pertraktacjach z terrorystami nie wiem z tzw. goła nic. Jedyną wiedzę czerpię z filmów kryminalnych i we wszystkich, które oglądałem, negocjacje miały na celu jedynie oszwabienie terrorysty, toteż to oni powinni unikać pertraktowania.
    Dokładnie.
    A to wiedza nie tylko z filmów, ale i z faktycznych zdarzeń.
  • Kisiel powiadał, że Franca to kurwa.
  • Generalnie twierdzą to moi wszyscy znajomi. Francuzi też.
  • Bywały we F. gadał, że ich motto to trzy "p". Popić, pojeść, popierdol..ić
  • "Firmy, które nie wycofały się z Rosji płaciły w Polsce marginalny podatek CIT. Co więcej ich podatki w Rosji były znacząco wyższe niż w Polsce - ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który przedstawił "listę wstydu" i lukę CIT."

    https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-zpp-wielkie-firmy-ktore-zostaly-w-rosji-przed-wojna-placily-,nId,5946888
  • Przemko napisal(a):
    "Firmy, które nie wycofały się z Rosji płaciły w Polsce marginalny podatek CIT. Co więcej ich podatki w Rosji były znacząco wyższe niż w Polsce - ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który przedstawił "listę wstydu" i lukę CIT."

    https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-zpp-wielkie-firmy-ktore-zostaly-w-rosji-przed-wojna-placily-,nId,5946888
    mam nadzieję, że takie wrzutki to wstęp do zajebania tych firm.
  • Dużo Francuzów
  • edytowano April 2022
    Kuba_ napisal(a):
    Dużo Francuzów
    To jest konsekwentny modus operandi Francuzów: „integracja” europejska to sposób na wejście na jakiś rynek, sprzedaż badziewia, repatriacje zysków, unikanie podatków i korumpowanie tubylców. Ćwiczyli to przez stulecia w Afryce i niczego nie zmienili.

    Jakbym był Francuzem robił bym to samo. Frajerzy są od tego by ich golić. A czy w Afryce, czy w Europe de l’Est* to nie ms znaczenia.

    * Francuzom nawet nie chce się pamietać i wymieniać nazw tych śmiesznych buntustanów między Niemcami a Rosją. Zwrot „Europe de l’Est” niesie ładunek pogardy i lekceważenia. Mam nadzieje że rząd RP jest świadom.

  • edytowano April 2022
    Jak Marysia od piór wiecznych i długopisów wygra, to będzie zobowiązana za Warsaw Summit ?
    wesprze, dofinansuje?
    był taki refren
  • edytowano April 2022
    Zima napisal(a):
    * Francuzom nawet nie chce się pamietać i wymieniać nazw tych śmiesznych buntustanów między Niemcami a Rosją. Zwrot „Europe de l’Est” niesie ładunek pogardy i lekceważenia. Mam nadzieje że rząd RP jest świadom.

    Słuszna uwaga - oni stokroć woleliby dogadywać się w sprawach naszego rejonu Europy tak jak w XIX w. z carem lub w XX w. z pierwszym sekretarzem zamiast z prezydentami wielu niepodległych krajów.

  • Francuzi nie szanują nawet Stanów, a co dopiero nas.
  • edytowano April 2022
    Zima napisal(a):
    Zwrot „Europe de l’Est” niesie ładunek pogardy i lekceważenia. Mam nadzieje że rząd RP jest świadom.

    Nu, 19 filmów o tym nakręciłem!

    image
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4947912/wynalezienie-europy-wschodniej-mapa-cywilizacji-w-dobie-oswiecenia

    Prosz, nawet mój portret jest na okładce.
  • zacne książki Kolega poleca
    muszę odgrzebać z mych czeluści
    (w mych czeluściach?)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Zima napisal(a):
    Zwrot „Europe de l’Est” niesie ładunek pogardy i lekceważenia. Mam nadzieje że rząd RP jest świadom.

    Nu, 19 filmów o tym nakręciłem!

    image
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4947912/wynalezienie-europy-wschodniej-mapa-cywilizacji-w-dobie-oswiecenia

    Prosz, nawet mój portret jest na okładce.
    A pani Emma Thompson napisała o tym niedawno.

    https://teologiapolityczna.pl/caly-wyklad-ewa-thompson-niegermanska-europa-srodkowa-czy-chrzescijanska-europa-moze-bez-niej-przetrwac
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.