Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1541542544546547671

Komentarz

  • edytowano February 2023
    W piątek w Częstochowie. Czy ABW mnie słyszy? Leszek Sykulski znowu nadaje.

    https://www.polskiruchantywojenny.pl/inauguracja/
  • edytowano February 2023
    Who the hell is Alice?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Who the hell is Alice?
    To samo pytanie zadawać będzie pewnie Peło in gremio. Chyba że przyjdzie instrukcja "bronić do upadłego".
  • Exspectans napisal(a):
    Polsat będzie teraz tvn-bis?

    https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-edward-miszczak-dla-interii-wierze-w-madrosc-widza,nId,6570978
    To chyba tylko przejęcie portfolia biznesowego (rozrywkowego) Miszczaka, podobnie jak w przypadku przejścia do Polsatu Niny Terentiew.
    Od politykowania jest sam Zegarmistrz Słońca Plusowy.
  • edytowano February 2023
    .
  • edytowano February 2023
    Piękna zima.
    Tak to właśnie powinno wyglądać, miło się obserwuje z ciepłego domu przez okno.
  • Amerykańce zestrzelili chińskiego balona.

  • edytowano February 2023
    Exspectans napisal(a):
    Polsat będzie teraz tvn-bis?

    https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-edward-miszczak-dla-interii-wierze-w-madrosc-widza,nId,6570978
    Już jest. Od kiedy Polsat przejął Interię, nie daje się już tam czytać. Pomijam fakt, że w artykułach się roi od błędów językowych, każde wejście na Interię grozi depresją. Artykuły można podzielić na kilka grup: kataklizmy, wypadki, akty terrorystyczne, morderstwa, promowanie celebrytów, ataki na rząd i kościół. Te ostatnie są obecne praktycznie każdego dnia. Jeszcze jeden ciekawy fakt - niedawno pozakładali ludziom kneble i nie ma możliwości komentowania tych tendencyjnych wypocin. Na temat telewizji się nie wypowiadam, bo ją bojkotuję.
  • Czyli wolałaś hitlerowców od polskiego przewalarza. No dobrze, to interesujący przyczynek i warto go zapamiętać.
  • Na Interii tylko przepisy kulinarne.
  • edytowano February 2023
    los napisal(a):
    Czyli wolałaś hitlerowców od polskiego przewalarza. No dobrze, to interesujący przyczynek i warto go zapamiętać.
    Nie wolałam, też badziew. Dobrze, że już nie hitlerowcy, ale wtedy miałam możliwość wyrazić swoją opinię.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Na Interii tylko przepisy kulinarne.
    Zgadza się. Muszę tam wchodzić, bo mam tam pocztę.
  • interia ma naprawdę rewelacyjnego darmowego maila.
  • Cyrylica napisal(a):
    los napisal(a):
    Czyli wolałaś hitlerowców od polskiego przewalarza. No dobrze, to interesujący przyczynek i warto go zapamiętać.
    Nie wolałam, też badziew. Dobrze, że już nie hitlerowcy, ale wtedy miałam możliwość wyrazić swoją opinię.
    Tekst
    Cyrylica napisal(a):
    Od kiedy Polsat przejął Interię, nie daje się już tam czytać.
    zrozumiałem, że póki była to czysta hitlerowska propaganda, to jeszcze choć odrobinę czytać się dało, Interię popsuł dopiero polski przewalarz. Chyba polska składnia nie pozwala na inną interpretację.
  • edytowano February 2023
    los napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    los napisal(a):
    Czyli wolałaś hitlerowców od polskiego przewalarza. No dobrze, to interesujący przyczynek i warto go zapamiętać.
    Nie wolałam, też badziew. Dobrze, że już nie hitlerowcy, ale wtedy miałam możliwość wyrazić swoją opinię.
    Tekst
    Cyrylica napisal(a):
    Od kiedy Polsat przejął Interię, nie daje się już tam czytać.
    zrozumiałem, że póki była to czysta hitlerowska propaganda, to jeszcze choć odrobinę czytać się dało, Interię popsuł dopiero polski przewalarz. Chyba polska składnia nie pozwala na inną interpretację.

    Czepiasz się. Właściwie te dwie propagandy nie różnią się zbytnio. Wystarczy wejść w pierwszy lepszy artykuł, w którym jadą po kościele. Już sam tytuł jest manipulacją, chociażby dzisiejszy artykuł (który, na marginesie, wisi już któryś dzień z kolei) o księdzu zboku, przyjacielu papieża.
  • Cyrylica napisal(a):
    Czepiasz się. Właściwie te dwie propagandy nie różnią się zbytnio.
    Różnią jest w ten sposób, że propaganda niemiecka była jeszcze dla ciebie akceptowalna, a "od kiedy Polsat przejął Interię, nie daje się już tam czytać." (tekst skopiowany)

  • edytowano February 2023
    los napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Czepiasz się. Właściwie te dwie propagandy nie różnią się zbytnio.
    Różnią jest w ten sposób, że propaganda niemiecka była jeszcze dla ciebie akceptowalna, a "od kiedy Polsat przejął Interię, nie daje się już tam czytać." (tekst skopiowany)

    Od kiedy Polsat przejął Interię, zmienił się sposób przekazywania treści i to jest nieakceptowalne. Zatrudnili chyba gimbazę, bo wszystkie artykuły (przynajmniej te, które czytałam) mają tę samą kompozycję: ten sam fragment powtarza się wielokrotnie, żeby gdzieś na końcu człowiek znalazł to, o co chodziło w tytule. Nie wiem, czy chodzi o stopniowanie napięcia, a może raczej to są wklejki z różnych artykułów. Te sztuczki wprowadzają niepotrzebny chaos i rzadko mi się udaje doczytać do końca. Tragiczne są też tytuły, które często sugerują całkiem coś innego, niż zawiera artykuł. Są manipulacją. Nie doszukuj się czegoś, czego nie ma.
  • Nie czytałem ani jednego artykułu na Niemcerii, Wirtualnych Parówach czy Ohnecie od dobrych 15 lat. Może czasem coś z ich serwisów branżowych, ale na pewno nie nic z "głównych" stron.

    Będę się tego trzymać nadal.
  • peterman napisal(a):
    Nie czytałem ani jednego artykułu na Niemcerii, Wirtualnych Parówach czy Ohnecie od dobrych 15 lat. Może czasem coś z ich serwisów branżowych, ale na pewno nie nic z "głównych" stron.

    Będę się tego trzymać nadal.
    Właściwa postawa.
  • peterman napisal(a):
    Nie czytałem ani jednego artykułu na Niemcerii, Wirtualnych Parówach czy Ohnecie od dobrych 15 lat. Może czasem coś z ich serwisów branżowych, ale na pewno nie nic z "głównych" stron.

    Będę się tego trzymać nadal.
    A ja od zawsze. Ominęły mnie jakoś portale... No, te ich główne strony. Zawsze najpierw góglałem i wchodziłem "od wewnątrz".
  • edytowano February 2023
    A takie cuś widzieli?


    image (wideło z ćwierkacza, gif zrobiony przeze mnie)



    https://www.reuters.com/world/us/us-investigates-aborted-fedex-landing-texas-2023-02-04/

    👣

    🐾
    🐾

  • Jak Fedex był na jego ogonie to był 77 feet czyli 24 m nad ziemią. Potem dał po garach i zaczął się wznosić. Southwest już wtedy też zaczął się wznosić.
    Była mgła, jakby kto pytał.

    👣

    🐾
    🐾

  • Słusznie, oszczędzają powietrze.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Jak Fedex był na jego ogonie to był 77 feet czyli 24 m nad ziemią. Potem dał po garach i zaczął się wznosić. Southwest już wtedy też zaczął się wznosić.
    Była mgła, jakby kto pytał.
    Gmła gmłą ale gdzie była kontrol lotniska?
  • Kontroler był, a jakże. Liczył chyba, że Southwest szybciej zbierze się ze startem, Zapis przebiegu rozmów:
    https://youtube.com/watch?v=DjoDn8zQgb8

  • Znajomy ma bardzo bogatego kolegę. Obecnie trzepie wielką kasę na biogazowniach. Ten facet próbował wcześniej zarabiać na energii z wiatraków. Nie przez cwaniakowanie na dofinansowanie zielonej energii etc. To miał być *biznes*, produkcja która się opłaci.

    Okazało się to kompletną katastrofą.

    Żeby ta *inwestycja* się zwróciła muszą być dosyć pomyślne *wiatry*. On mi nawet jakieś liczby podawał ale teraz nie pamiętam. W Polsce jest niezbyt wiele miejsc gdzie taki % się wykręca. Więc chłop zlecił badania, wskazano najlepsze możliwe położenie. I wiecie co? Już się domyślacie. Badania wykazały jedno a rzeczywistość pokazała fakulca. Wiatraki nie osiągały rezultatów.

    Ostatecznie udało mu się je sprzedać, taki to był biznes w którym tylko utopił kasę.

    To wszystko w okresie kiedy jeszcze miały serwis i nawet wtedy nie przynosiły zakładanych zysków. Nowe z fabryki. On mi powiedział, że wiatraki mają chodzić cały czas. Że jak widzę gdzieś farmę i któryś nie pracuje to nie dlatego, bo mu wiatr nie podrasował czy coś. On jest zepsuty. To się podobno ciągle psuje, jest strasznie awaryjne.
    ___

    Teraz na ogniu mamy w sejmie temat wiatraków i chciałem napisać pare groszy bo to jest info od osoby która to kupiła posiadała i chciała na tym zarobić.
  • Mama Ginekolog przegięła bo nie można się chwalić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.