Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1543544546548549671

Komentarz

  • Nawet red. Ziemkiewicz napisał niedawno, ze histeryczny wrzask przeciw ewentualnemu poborowi rozlega się znacznie głośniej i częściej ze środowisk liberalnych niż lewicowych, co budzi jego obrzydzenie.
  • Bo to się opiera na tym, że będąc wieczna opozycja można różne dyrdymały mówić, jakieś ich rządy szybko zweryfikowałyby te ich sprzeczne bajania.
  • "Jest rozdarta pomiędzy krytyką PiS i międzypartyjnymi układankami na opozycji, przez co nie ma dość siły i uwagi, by na serio zająć się programem."

    Ależ pięknie łże jak pies Flis ten.
  • los napisal(a):
    Jasne że godzą interesy ale ja pisałem o poglądach, które są diametralnie przeciwne i nie do pogodzenia.
    to jak studia zarządzanie i marketing
    dwa różne zakresy, dwa różne temperamenta
    mój promotor się na mnie obraził, kiedy po informacji, iż jego córka studiuje ZiM powiedziałę jak powyżej
  • Porady Flisa mają pewien sens, dlatego będą 4 listy
  • 10 września tego roku odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci.

    https://www.ekai.pl/znamy-date-beatyfikacji-rodziny-ulmow/
  • marniok napisal(a):
    10 września tego roku odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci.

    https://www.ekai.pl/znamy-date-beatyfikacji-rodziny-ulmow/
    Chwała Panu: +++
  • "Komisja Europejska przygotowała skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE na orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. To efekt postępowania wszczętego przez KE jeszcze w 2021 r."
  • Nie ma czegoś takiego jak TK Julii Przyłębskiej. Jest TK RP.
  • edytowano February 2023
    Ma Kol. rację. Przekleiłem z Gazu ( tylko sprawdziłęm czy info jest w innych mediach ).

  • Kolegę możemy sobie darować (wiem, że taki jest kod na forumkach). Jesteśmy wszyscy braćmi i siostrami w Chrystusie.
  • https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-jest-opinia-rzecznika-generalnego-tsue-w-sprawie-frankowiczo,nId,6601374

    MF: Ugoda jest korzystniejsza niż spór sądowy


    - Warto zwrócić uwagę, że uformowała się już pewna linia orzecznicza. Przede wszystkim coraz częściej sądy stwierdzają, że umowa zawiera klauzule abuzywne, co prowadzi do upadku tej umowy, a więc do jej unieważnienia. Orzecznictwo nie przyjęło więc wykładni prezentowanej przez banki, która oznaczałaby sanowanie takiej umowy. Jednocześnie jednak upadła też linia orzecznicza, którą można by nazwać "mieszkaniem za darmo", a która zakładała, że bank musi zwrócić klientowi zapłacone raty, ale klient nie musi oddawać bankowi wypłaconej kwoty kredytu - tłumaczył w rozmowie z PAP wiceminister finansów Piotr Patkowski.  
    Zdaniem wiceszefa resortu finansów sektor bankowy od dłuższego czasu przygotowuje środki na rozstrzygnięcie spraw "frankowiczów". Patkowski wskazał, że najlepszym rozwiązaniem dla banków jest zdecydowanie się na zawarcie ugody, bo taka droga będzie dla nich korzystniejsza niż orzeczenie sądu. 


    Czyżby jakiś przełom?
  • Piszą, że uznanie przez sąd umowy za nieważną otwiera też klientom drogę do odszkodowania.
  • Z grubsza to co zaproponowałem na wejściu osiem lat temu. Ale to nie jest bezpieczne mieć tak bezczelnie tak od razu rację.
  • los napisal(a):
    Z grubsza to co zaproponowałem na wejściu osiem lat temu. Ale to nie jest bezpieczne mieć tak bezczelnie tak od razu rację.
    generalnie manie racji bywa (jest) bardzo szkodliwe i niebezpieczne, ale chyba Ty wiesz to jak mało kto ;)
  • edytowano February 2023
    los napisal(a):
    Z grubsza to co zaproponowałem na wejściu osiem lat temu. Ale to nie jest bezpieczne mieć tak bezczelnie tak od razu rację.
    Ale to TSUE, co na to bankaterzy, i państwo polskie.
  • Posłuchają się.
  • image
    Widać kto jest realnym przeciwnikiem dla PiS. Nie Wyborcza, nie Krytyka Polityczna tylko Najwyższy Czas.
  • Najgłupszym, bo dał się złapać.
  • Może wykryli ruską ajencję?
  • czyli na niczym.
  • No oczywiście, w końcu Wyborcza i KryPol których nikt nie czyta są ważniejsze niż ruskie agenty, logiczne.
  • Wyborcza i KyPol to nie ruskie agenty?
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Wyborcza i KyPol to nie ruskie agenty?
    Zachodne komunisty, nie wschodnie.
  • edytowano February 2023
    Reeksport komunizmu, który wywędrował z Kacapii by wraz z Trockim, Raichem, Marcuse itp. powrócić via Zachód w wersji tęczowej
  • MarianoX napisal(a):
    Reeksport komunizmu, który wywędrował z Kacapii by wraz z Trockim, Raichem, Marcuse itp. powrócić via Zachód w wersji tęczowej
    No nie, to do mateczki rossiji trafił z giermani.
  • Biskup O'Connell, dobroczyńca Los Angeles, zamordowany we własnym domu... R. I. P.

    https://www.foxnews.com/us/auxiliary-bishop-david-oconnell-shot-killed-california
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.