Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1622623625627628637

Komentarz

  • I wiele wydarzeń.
    Komentarz-wytrych.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Rzekłbym, że wszystkie bez jednego wyjątku.

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Mógł znacznie więcej. Gdyby nie neosanacyjne skrzywienie...

    taka uwaga - o czym ten człowiek mówi? Bo przedmiotem tego lamentu może być wiele organizacji.

    Jak sanacja to coś z Ziemkiewiczem, ale też nie wiem co to.

  • @7my powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @7my powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @Mania powiedział(a):
    Stanowski podsumowuje debatę o CPK

    I to jest to o czym mówią Palade, Zimniak etc i ja.

    Ziemkiewicz dzisiaj doradził PiS, by Kamiński i Wąsik zrezygnowali. Łaskawy, mógł doradzić, by wszyscy posłowie PiS zrezygnowali.

    PiS jest organizacja i nie można jej narzucać samorozwiązania.

    To jest słuszna rada, obaj pozostając przy swoim powinni pisemnie zrzec się mandatów,

    a w maju kandydować do euro-sowieta i po wybraniu pokazać gest Kozakiewicza.

    Szturmowanie ochrony wyjścia do sejmu to droga, która nigdzie nie prowadzi.

    a w jaki sposób polepszy to sytuację?

    Pozwoliłoby to PiSowi zakończyć bitwę, którą już przegrał, i na której może tylko dalej tracić.

    Miałoby to oczywiście sens gdyby PiS miał jakikolwiek inny pomysł na siebie.

    Napiszę jeszcze to do Kolegi i kilku innych na tym forumku. Takie refleksje po dzisiejszym wiecu na rynku w zacnym grodzie Wrocław. Było nas może "pod pręgierzem" z 200 osób, o wiele mniej niż 20 stycznia, dowiedziałem się, że całkiem spora delegacja z tego grodu pojechała rano do stolicy na centralne "obchody" protestu Wolnych Polaków. Pewnie wielu będzie szydere uskuteczniać i komentować tym sakramentalnym spiczem: "tej siły już nikt nie powstrzyma", ale ja odpowiem takim zasiadającym w wygodnej loży szyderców tak: Nigdy nie ironizowałem i nie szydziłem z protestów tamtego obozu, np. KOD zaraz po przegranych przez nich wyborach w 2015. Co robiło wielu "prawych" na różnych forumkach długimi latami. Zawsze podświadomie uważałem, że kiedy nawet tylko kilkaset osób wychodzi na ulice protestować, to coś się dzieje niedobrego, coś zmusza tę garstkę ludzi najbardziej zdeterminowanych i gotowych do zamanifestowania swojego braku zgody na rzeczy dziejące się w kraju do wyjścia na ulice i głośne krzykniecie NIE! MAMY TEGO DOSYĆ! I zawsze należy pochylić się nad problem drążącym jakąś część społeczeństwa, nigdy nie wolno tego zignorować, bo to się prędzej, czy później zemści. No i zemściło się być może teraz na naszym obozie, to nieustannie drwienie z marszów KOD, ignorowanie ich i wyszydzanie. Widziałem dzisiaj na rynku wrocławskim całe grupy przechodniów, które normalnie przechodziłyby przez to miejsce nie zatrzymując się. A oni zatrzymywali się, przyglądali i słuchali, co trapi tę grupę ok. 200 osób pod biało-czerwonymi flagami, którzy wznoszą antyrządowe hasła. Może nawet coś zaświtało w ich mózgownicach, może doznali właśnie dzisiaj tzw. dysonansu poznawczego? Czas pokaże. Być może właśnie dzięki tym wyszydzanym przez nasz obóz marszom KOD ich idol polityczny powrócił do władzy po 8 latach? Być może gdyby nie ten KOD, czy Obywatele RP dalej oni tkwiliby w totalnej oPOzycji, bo już dawno ich wyborcy udali się na tzw. wewnętrzną emigrację? Kropla drąży skałę, mawiali starożytni. A ktoś innych w najnowszej historii napisał: "najpierw cię ignorują, później wyśmiewają, na końcu zwyciężasz"

  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy w naszej Ojczyźnie żyjecie. Przynajmniej na lat 8. Czyli bez histerii proszszsz...

  • Ich idol wrócił bo dostał takie zadanie, łacznie ze wsparciem logistycznym

  • Pan Kożuszek wszedł w Discorda. Postęp chyba.

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Mógł znacznie więcej. Gdyby nie neosanacyjne skrzywienie...

    taka uwaga - o czym ten człowiek mówi? Bo przedmiotem tego lamentu może być wiele organizacji.

    https://www.salon24.pl/newsroom/1359719,kaczynski-chce-dymisji-swojego-czlowieka-ale-unijny-komisarz-chce-zostac

  • @romeck powiedział(a):
    A coś powiedział ten grillowiec?
    Czy tytuł mi wystarczy: "Szturm na Sejm"?
    Bo już sam tytuł jest manipulacją i kłamstwem.

    13:07 Spotkanie PO dla niepełnosprawnych

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @romeck powiedział(a):
    A coś powiedział ten grillowiec?
    Czy tytuł mi wystarczy: "Szturm na Sejm"?
    Bo już sam tytuł jest manipulacją i kłamstwem.

    13:07 Spotkanie PO dla niepełnosprawnych

    Dobre! Celne!

  • Dlaczego CPK wyszło dopiero teraz? Bo to jest temat który łamie podziały, dlatego PiS nie był zainteresowany. Rozszerzenie bazy wyborczej budzi bowiem w tej formacji głęboką niechęć. Ale nie o CPK będę pisał a o elektoracie, który istnieje. Oto Krzysztof Stanowski założył se na Youtube Kanał Zero, gdzie odbyła się debata o CPK. Lży tam też ów Stanowski tradycyjne telewizje i Miszczaka w szczególności, dlatego jest podejrzewany o bycie nowym projektem telewizyjnym zapowiadanym przez Kaczyńskiego. Nie o tym chciałem jednak pisać: otóż audycja owa jest przykładem subtelnego działania, niezgodnego ze standardami PiS: efekt jest osiągnięty przez dobór właściwej formy przekazu: debata o nieograniczonej długości, w której precyzyjnie dobrana grupa dyskutantów może przedstawić swe racje. CPK jest projektem którego wyczerpujące omówienie musiało skończyć się porażką krytykantów. A nie o to chodzi pisiorom. Experci reżimowi skompromitowali się przy okazji, gdyż nie przyszli w ogóle, bo nie ma audytu, który się nie zaczął. Tak się robi propagandę: efekt końcowy osiągają poprzez dobór rozmówców, formy, tematu itp. I prowadzących, którzy prowadzili dyskusję.

  • Nie oglądałem całości, ale przez te 15 minut jakie oglądałem to Stanowski zezłomował Pereirę, aż przykro jeżeli to trwało ponad 2 godziny.

  • @7my powiedział(a):
    Nie oglądałem całości, ale przez te 15 minut jakie oglądałem to Stanowski zezłomował Pereirę, aż przykro jeżeli to trwało ponad 2 godziny.

    Też mniej więcej w tym samym czasie darowałam sobie.
    Ale co najważniejsze dla mnie to usłyszałam i to od Stanowskiego.
    Ten obyty prostak rzekł do Pereiry " ale przecież wiesz ze wasza władza ( albo władza PiS nie pamiętam dokładnie) już nie wróci."
    Pereira na to zapowietrzył się.
    Znamienne było wszystko w tej scenie.

  • 7my7my
    edytowano 13 February

    @margerytka powiedział(a):

    @7my powiedział(a):
    Nie oglądałem całości, ale przez te 15 minut jakie oglądałem to Stanowski zezłomował Pereirę, aż przykro jeżeli to trwało ponad 2 godziny.

    Też mniej więcej w tym samym czasie darowałam sobie.
    Ale co najważniejsze dla mnie to usłyszałam i to od Stanowskiego.
    Ten obyty prostak rzekł do Pereiry " ale przecież wiesz ze wasza władza ( albo władza PiS nie pamiętam dokładnie) już nie wróci."
    Pereira na to zapowietrzył się.
    Znamienne było wszystko w tej scenie.

    Stanowski był przygotowany na konfrontację, napastliwy,
    a Pereira był bardzo słaby retorycznie, tłumaczył się,

    wg. mnie nie pasował do konwencji i wyszła trochę egzekucja.

    Tam powinien pójść ktoś dużo bardziej ofensywny i po prostu pyskaty, jakiś młody Wildstein czy Rachoń.

  • Ten obyty prostak rzekł do Pereiry " ale przecież wiesz ze wasza władza ( albo władza PiS nie pamiętam dokładnie) już nie wróci."

    Pyskaty ten niedoszły prezydent.

  • edytowano 13 February

    ,

  • Prokurator generalny Wirginii Zachodniej Patrick Morrisey wezwał we wtorek wiceprezydent Kamalę Harris, żeby ta zastosowała 25 poprawkę. Zdaniem Morrisey'a Biden jest niezdolny fizycznie do sprawowania urzędu.

    Morrisey argumentował, że nie najlepsza kondycja psychiczna Bidena jest poważnym problemem. Powołał się przy tym na doniesienia zawarte w raporcie Departamentu Sprawiedliwości. W dokumencie prokurator Robert Hur wskazywał, że dwukrotnie prezydent Biden nie pamiętał, kiedy sprawował funkcję wiceprezydenta.

    jak to się ma do słonia i sprawy polskiej?
    czy próby podważania urzędów i urzędników w Polsce jednak nie są tak amerykanskie, jak ww opisane

  • Prezydent pozamiatał i dał Tuskowi porządnie po nosie. Prawie słyszałam, jak Tusk zgrzyta zębami ze złości.

  • Co nie przeszkadza mediom głównego ścieku ogłaszać to jako jego triumf.

  • @peterman powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):

    @margerytka powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział

    3 Nie uwolnimy się od Olejnik. Nową Olejnik jest Gójska. Jak ona się wzbudza, jak się drze, jaka egzaltacja. Niemożliwa do wytrzymania. Kanał Stanowskiego ostatnią nadzieją PiS.

    Podziwiam Gójską za wysoką kulturę i stonowanie w prowadzeniu audycji/wywiadów

    Zdecydowanie.

    W kategorii najbardziej obciachowych redaktorek 'naszej strony' mieści się w top 3 razem z Dorotą Kanią i Joanną Lichocką, które dzielnie kontynuują dzieło Elżbiety Isakiewicz i Elizy Michalik.

    Bądźmy poważni. Naprawdę oglądałem sporo jej niedawnych wywiadów.

    Podobnież jednakowoż pani Gójska wróciła już do dawnej "formy" 😔

  • Polecam materiał, który pokazuje szkodliwość pewnych programów TVN, metody zastraszania w ich wykonaniu:

  • Jutro o 20 w Poznaniu protest wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim

  • @KAnia powiedział(a):
    Jutro o 20 w Poznaniu protest wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim

    Ja już od 23 grudnia byłem łącznie na czterech protestach przeciwko #Koalicja13grudnia , trzy razy we Wrocławiu i raz w Warszawie na tej ogromnej demonstracji 11 stycznia. Bardzo dobrze, że w różnych miastach Polski cały czas się one odbywają. Musi być teraz cały czas stan mobilizacji i wzmożenia społecznego utrzymywany. Nie wolno odpuszczać, bo tamtą Bandę Ryżego tylko ulica może jeszcze powstrzymywać przed większym zamordyzmem

    RudaWronaOrlaNiePokona ✌️🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  • Monika Pawłowska ogłosiła, że przyjmuje mandat po Mariuszu Kamińskim.

  • @pantelej powiedział(a):
    Monika Pawłowska ogłosiła, że przyjmuje mandat po Mariuszu Kamińskim.

    Po to zmieniła barwy aby być posłem, czego się po kimś takim spodziewasz?

  • @pantelej powiedział(a):
    Monika Pawłowska ogłosiła, że przyjmuje mandat po Mariuszu Kamińskim.

    Ojej, a miało być centrowo, nowocześnie, bez katolickich i prawackich "ekstremizmów".

  • Wyborcy powinni mieć jakiś wpływ na działania swojego mandatariusza, inaczej wybory to fikcja i loteria.
    Jeżeli zostanie zaprzysiężona, to znaczy, że Sejm liczy 461 posłów. Wbrew Konstytucji.

  • "Pani Monika Pawłowska przyjęła 461. nielegalny mandat - mandat, którego de facto i de iure nie ma (vide art. 96 Konstytucji). W związku z powyższym, jako PiS nie możemy jej przyjąć do naszego klubu parlamentarnego" - napisał na portalu X poseł Rafał Bochenek.

    będzie posełka dublerka?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.