Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1625626628630631637

Komentarz

  • Lepszy niż Gocłowski?

  • Nie znam go zupełnie. Wiem tylko że Terlik go zmieszał z błotem.

  • A kim jest ten naganiacz?

  • Zapewne Hałabała.

  • @trep powiedział(a):
    Zapewne Hałabała.

    Who the hell is Alice?

  • taki krasno ludek

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Zapewne Hałabała.

    Who the hell is Alice?

    Jakub "Atomowy Hałabała" Wiech.

  • Aaa, ok. Myślałem że premierro Moravia.

  • Ponieważ wpis Warząchwi z portalu X to zapewne pije on do kogoś z portalu X - to jest takie osobne uniwersum. Moravia nie jest tam zbyt obecny a nawet jak jest, to nie wchodzi w interakcje, a więc się nie liczy - jakby go nie było. Natomiast Hałabała nie tylko lobbuje za zubożeniem Bugodrzan, ale jeszcze czasami wchodzi w interakcje. Oczywiście, jak mu ktoś wytknie manipulację, to wtedy nie.

    Piszę z pamięci, gdyż już dawno tam nie byłem.

  • Gdy zestawi się zdjęcia Jakuba Wiecha z zarostem i bez, staje się oczywistym, iż broda była konieczna by jego wygląd przystawał do powagi zagadnienia energetyki atomowej.

  • edytowano 15 March

    W siatkówce skuteczność ataku przekątnego na poziomie 50% jest uważana za niezłą. Hałabała osiągnie taką skuteczność w swoim lobbowaniu. Lobbing proatomowy nie przyniesie skutku a jego lobbying przeciwko samochodom spalinowym zostanie wykorzystany do zubożenia Bugodrzan w sprawie samochodów.

    W ten sposób Polacy dostaną kijem po krzyżu dwukrotnie.

  • @trep powiedział(a):
    W siatkówce skuteczność ataku przekątnego na poziomie 50% jest uważana za niezłą. Hałabała osiągnie taką skuteczność w swoim lobbowaniu. Lobbing proatomowy nie przyniesie skutku a jego lobbying przeciwko samochodom spalinowym zostanie wykorzystany do zubożenia Bugodrzan w sprawie samochodów.

    Uwielbiam ten Kolegowy entuzjastyczny optymizm!!!!!!!!!

  • @Przemko powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Inflacja jest w celu NBP. Niby dlaczego miałaby być utrzymana 0% stawka vat na żywność?

    Bo zaraz nie będzie w celu? A co z VAT na tipsy?

    Tak, a dlaczego nie będzie w celu?

    Cel można zawsze zmienić, wiadomo.

    ""W przypadku przywrócenia wyższej stawki podatku VAT na żywność oraz podniesienia cen energii, w II połowie 2024 r. inflacja może istotnie wzrosnąć. Jednocześnie w średnim okresie w kierunku wyższej presji popytowej w gospodarce oddziaływać będzie wzrost wynagrodzeń, w tym w związku z podwyżkami płac w sektorze publicznym" - taki zapis znalazł się w informacji RPP, wydanej po posiedzeniu w dniach 5-6 marca 2024 r. "

    No właśnie. To mamy czekać na deflację, żeby znieść działania osłonowe? Te programy z założenia były tymczasowe, więc przywrócenie vat na żywność prędzej, czy później i tak podbije inflację. Z energią jest trochę inaczej, ale naprawdę nie widzę sensu utrzymywania vat 0 na żywność.

  • A co z tym? "tymczasowe" wyższe stawki w podatku VAT, m.in. 23% i 8%, wprowadzono w listopadzie 2010 roku. Pierwotnie miały one obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku do końca 2013 roku."

  • edytowano 15 March

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    ... naprawdę nie widzę sensu utrzymywania vat 0 na żywność.

    @Przemko powiedział(a):
    A co z tym?
    "tymczasowe" wyższe stawki w podatku VAT, m.in. 23% i 8%, ...

    A co z samym VAT-em?
    W Europie (Francji) jest od siedemdziesięciu lat, w Polsce od trzydziestu lat. Sprawdził się? Jest "sprawiedliwy społecznie"? Itp.

  • Mazurek też atakuje bp. Wojdę. Się mundrale uruchomiły. Rozbawił mnie wywód Mazurka, że przewodniczący KEP w zasadzie nie ma realnej władzy, ale chwile później stwierdził, że powinna to być osoba, która ma konkretną wizję dla polskiego Kościoła, bo wyznacza jego kierunek.

    Co do samej ekscelencji to wiele nie wiem, ale na plus, że zgodził się przyjąć diecezję, której długo nikt nie chciał. I nie mieszka w pałacu Głódzia, to też na plus.

  • @Przemko powiedział(a):
    A co z tym? "tymczasowe" wyższe stawki w podatku VAT, m.in. 23% i 8%, wprowadzono w listopadzie 2010 roku. Pierwotnie miały one obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku do końca 2013 roku."

    @romeck powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    ... naprawdę nie widzę sensu utrzymywania vat 0 na żywność.

    @Przemko powiedział(a):
    A co z tym?
    "tymczasowe" wyższe stawki w podatku VAT, m.in. 23% i 8%, ...

    A co z samym VAT-em?
    W Europie (Francji) jest od siedemdziesięciu lat, w Polsce od trzydziestu lat. Sprawdził się? Jest "sprawiedliwy społecznie"? Itp.

    No, to są zupełnie inne kwestie. Ja się nie upieram, że vat jest super, tylko że ta tarcza osłonowa nie jest już potrzebna.

  • @romeck powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    ... naprawdę nie widzę sensu utrzymywania vat 0 na żywność.

    @Przemko powiedział(a):
    A co z tym?
    "tymczasowe" wyższe stawki w podatku VAT, m.in. 23% i 8%, ...

    A co z samym VAT-em?
    W Europie (Francji) jest od siedemdziesięciu lat, w Polsce od trzydziestu lat. Sprawdził się? Jest "sprawiedliwy społecznie"? Itp.

    Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwy podatek. VAT ma tę właściwość, że zapewnia duże wpływy, a dla ludzi jest w zasadzie niewidzialny. Więc z punktu widzenia państwa się sprawdził.

  • VAT jest też stosunkowo trudny do ukrycia i wywiezienia za granicę.

  • Co to za pan?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Co to za pan?

    Członek

  • @margerytka powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Co to za pan?

    Członek

    Król Naleśników na wygnaniu.

  • vivat membrum quodlibet!

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    VAT jest też stosunkowo trudny do ukrycia i wywiezienia za granicę.

    O, ciekawy punkt widzenia!

  • @margerytka powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Co to za pan?

    Członek

    Członek piszemy przez 'ch'. ;)

  • edytowano 16 March

    "Pani przewodnicząca: ten pan, czy też ten członek mnie obraża!"
    JK

    Pisałam już, że Kaczyński jest moim fanem?
    😊

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.