Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1628629631633634

Komentarz

  • To co ja mam powiedzieć, mnie ta morda atakuje z plakatów od paru miesięcy.

  • Niemiecka Lufthansa ogłosiła w środę wieczorem, że zawiesiła swoje loty do i z Teheranu, prawdopodobnie do czwartku 11 kwietnia, "ze względu na obecną sytuację na Bliskim Wschodzie".

  • Czy ja dobrze zauważyłem @Brzost w tv Republika w relacji na żywo Marszu Życia?
    Czy o godz 17:49 "wpadłeś" na kamerę? :)
    (Pracuję w ogródku i wpadłem na podwieczorek....)

  • edytowano 11 April

    Tak. Byłem. Właśnie wracam. Zwinąłem się już spod Sejmu gdy podium opanował poseł Brązowy. Choć muszę przyznać że tym razem prawie nic nie palnął.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Skoro w/w poseł najwyraźniej kontroluje swoje "palnięcia" może to oznaczać, ze nie jest jak wielu uważa wariatem, ale raczej wykonuje plan

    Zawsze wykonywał.

  • Napisałem "prawie" bo pod koniec wyrwał mu się "ukropolin". Zapewne jako mrugnięcie okiem do fanów aby mieli pewność że to on a nie jakiś podstawiony sobowtór ;-) Podobnie jak Jerzy VI w "King's speech" specjalnie się raz zająknął żeby poddani wiedzieli że to on.

  • Z Szymkiem nie ma żartów:
    Znana uliczna skrajnie proabrocyjna aktywistka Marta Lempart, która z wulgarnego hasła: „Wyp…..lać!” uczyniła swą wizytówkę, za sprawą marszałka Sejmu Szymona Hołowni musiała się dziś z tymże własnym hasłem dość boleśnie skonfrontować.

    Zdaniem Marty Lempart, Hołownia umotywował swą odmowę wpuszczenia jej oraz jej środowiska na galerię sejmową tym, że proaborcyjne aktywistki miały na sobie koszulki z napisem: „legalna aborcja”.

  • edytowano 11 April

    Stara zabawa w dobrego i złego policjanta: Szymon "Chucky" Hołownia na użytek ludożerki medialnie sprzeciwia się "niecywilizowanej" pełnoskalowej aborcji by wprowadzić jej ograniczony i "europejski" wariant.

  • Polak zastrzelony w Sztokholmie, na oczach nastoletniego syna, przez kogoś z jakiejś grupki młodzieży. Pytanie za sto punktów, jakiego pochodzenia była ta młodzież?

  • Krwawe porachunki między grupami imigrantów

  • edytowano 12 April

    Polscy emigranci zamieszani w glośne morderstwo, które zelektryzowało Szwecję.

  • Polacy znów antagonizują zachodnie społeczeństwo

  • "Strzelanina w Sztokholmie, są ofiary, polski ślad."

  • Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, polski MSZ próbuje przekonać władze Azerbejdżanu do zmiany oficjalnej nazwy naszego kraju. Obecnie jest to Polşa, co jest oczywiście określeniem pochodzącym z języka rosyjskiego (w zapisie łacińskim: Polsha).

    Alternatywną propozycją jest dość szeroko przyjęta międzynarodowo Polonya — nazwa znana przecież również z innych języków, a także mająca istotne podstawy historyczne. Dodatkowo byłoby to również odcięcie się od rosyjskiej nomenklatury, co ma być głównym motorem napędowym takiej prośby.

    Kwestią oficjalnego nazewnictwa Polski w języku azerskim miał zajmować się jeszcze poprzedni rząd, zaś obecna koalicja postanowiła kontynuować prace dyplomatyczne. Według informacji DGP druga strona jest otwarta na rozmowy i rozumie punkt widzenia polskiego MSZ.

  • W sumie szkoda, że nie Lechistan.

  • Czy ktoś coś wie więcej o tym? Podobno FSB odtajniło coś o Katyniu?

  • Ale przy okazji kliknięcia w protasiewicza wyświetlił mi się tweet p. premier.

  • edytowano 15 April

    W co gra Gazeta? Rozpaczliwe próby pozyskania finansowania od PO?

    "Motywacja Biedronia jest jasna; kolejny fatalny wynik lewicy sprawia, że boi się o swoje szanse pozostania w PE, więc trzeba się dogadać z Tuskiem i KO, żeby znalazło się dla niego gwarantowane miejsce.

    Czarzasty wie, że każda zmiana formuły działania Lewicy to dla niego pożegnanie z rolą szefa i głównego rozgrywającego w szerszym lewicowym sojuszu, a wyjście z koalicji sprawi, że nie zostanie marszałkiem Sejmu w 2025 roku. Więc trzeba dalej robić to samo, nawet jeśli jedyny możliwy finał tej drogi jest wszystkim znany - nieprzekroczenie progu w 2027."

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30871027,lewica-zmierza-do-politycznej-trumny-politolog-jej-czas.html

  • @Przemko powiedział(a):
    Ledwo tydzień temu podzielili media Agory na nowo i proszę, zmiany, zmiany, zmiany.

    Swoją drogą okazało się to, o czym pisałem kiedyś na forum (co złościło tutejszych trzeciokataraktowców): TVP nic nie pomagała PiS-owi, tylko szkodziła. Bez niej wcale nie ma gorszego wyniku, a nawet trochę lepszy niż pół roku temu w parlamentarnych.
    W moim mieście ciekawa historia pokazująca, w jaką stronę iść, a w jaką nie iść. Burmistrz ze znaczkiem PiS-u (bo pisanie o tym typie "pisowski" jest obrazą dla uczciwych członków i sympatyków, nawet byłych) prawdopodobnie przegra w drugiej turze. W wyborach do Rady jego fagasy zostały totalnie wycięte, 13 z 15 radnych to ludzie z komitetu jego konkurenta. Ludzie mają go dość (i całkowicie słusznie!). Za to w wyborach do Rady Powiatu PiS wygrał, a pisowski starosta prawdopodobnie nim pozostanie, jeśli radny z Konfy się przyłączy do PiS-u zamiast do totalniaków. Jak to możliwe? Otóż dlatego, że burmistrz był fatalnym burmistrzem, a starostą był dobrym starostą. To powinno być sygnałem, jaką polityką kadrową prowadzić. Stawiać na dobrych i kompetentnych.

  • @Rzchanym powiedział(a):
    To powinno być sygnałem, jaką polityką kadrową prowadzić. Stawiać na dobrych i kompetentnych.

    A skąd wziąć takich w Polsce?

  • edytowano 15 April

    @los powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    To powinno być sygnałem, jaką polityką kadrową prowadzić. Stawiać na dobrych i kompetentnych.

    A skąd wziąć takich w Polsce?

    Uciekanie w panświnizm dla usprawiedliwienia niekompetencji i często złej woli jest paskudne i przypomina narracje komuchów z lat 80.: "Che che, a solidaruchy to akurat by sobie lepiej poradziły". Jest też cokolwiek dziwne w wykonaniu kogoś, kto kilka lat temu sam zżymał się na narzekanie na brak elit, dowodził, że są, i krytykował takie skargi jako objaw głupich tęsknot za szlachtą, a także kogoś, kto skarżył się, że w jego działce, to jest ekonomii, jest wiele niewykorzystanych talentów, zamiast których wzięto bankstera. W rzeczywistości jest sporo ludzi do wykorzystania, których potencjał jest marnowany.

  • Problem polega na tym, że nie chce się im iść do polityki a w wyborach wystawia się kandydatów polityków.

  • loslos
    edytowano 16 April

    @Rzchanym powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    To powinno być sygnałem, jaką polityką kadrową prowadzić. Stawiać na dobrych i kompetentnych.

    A skąd wziąć takich w Polsce?

    Uciekanie w panświnizm dla usprawiedliwienia niekompetencji i często złej woli jest paskudne i przypomina narracje komuchów z lat 80.:

    Panświnizm to co innego - wyszukiwanie niegodziwych motywów każdej ludzkiej działalności, prawdziwych lub nie. A Polacy naprawdę są bardzo niskiej jakości i zauważenie tego nie jest panświnizmem tylko prostą obserwacją w rodzaju, że wśród Holendrów jest mało wybitnych alpinistów a wśród Szwajcarów mało wybitnych żeglarzy. Co więcej - nasza niska jakość jest efektem działalności okupantów, to zresztą standardowe i racjonalne działanie państw kolonialnych, popatrzcie się na jakość Maurzynów. Pisał o tym Józef Mackiewicz tworząc nawet na ten temat słynny apoftegmat: Rosjanie robią z nas gówno.

    Wiele razy pisałem o tym, jak bardzo Polsce potrzebna jest praca formacyjna. Trzeba wziąć szmatę i wiadro, upaść na kolana i pracowicie myć tę podłogę, a nie krzyczeć, że brudna podłoga jest czysta, i uznawać to za szlachetne działanie.

  • Ojejku, jak dobrze że mamy takiego męża opatrznościowego, jak Ty, ponad to całe fornalskie g...*. >:)

  • edytowano 16 April

    Wolność słowa po brukselsku

    Belgijska policja zdecydowała o zamknięciu prawicowej konferencji w Brukseli. Służby weszły do budynku podczas przemówienia Nigela Farage'a. W wydarzeniu swój udział zapowiedzieli także Viktor Orban i Mateusz Morawiecki.
    https://wiadomosci.wp.pl/konferencja-prawicowych-politykow-w-brukseli-policja-przerwala-obrady-7017553426975552a?src01=20804

    Premier Belgii krytykuje ten zamordyzm, czyli co robi? Tak, zgadliście. "Grzmi".

    https://wiadomosci.wp.pl/morawiecki-nie-mogl-wystapic-w-brukseli-premier-belgii-grzmi-7017621935840160a

  • @Berek powiedział(a):
    Ojejku, jak dobrze że mamy takiego męża opatrznościowego, jak Ty, ponad to całe fornalskie g...*. >:)

    Miło widzieć Kuleżankie! <3

    👣

    🐾
    🐾

  • "W takich zawirowaniach, z jakimi mamy obecnie do czynienia, nasza waluta staje się nieobliczalna i jest bardzo podatna na odwrót od ryzykownych aktywów — powiedział Łukasz Zembik. Uważa, że w dłuższej perspektywie złoty wróci jednak do wzrostów."

    https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/nagle-tapniecie-na-zlotym-waluta-nieobliczalna/7ss1b8g

  • @Przemko powiedział(a):
    "W takich zawirowaniach, z jakimi mamy obecnie do czynienia, nasza waluta staje się nieobliczalna i jest bardzo podatna na odwrót od ryzykownych aktywów — powiedział Łukasz Zembik. Uważa, że w dłuższej perspektywie złoty wróci jednak do wzrostów."

    https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/nagle-tapniecie-na-zlotym-waluta-nieobliczalna/7ss1b8g

    'Opcje jenowe' mi się przypomniały, tak bez związku

  • no jestem ciekawa na prawdę jak wyglądają teraz okolice dworca północnego w Paryżu i w ogóle północno - wschodnie dzielnice tego miasta

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.