Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1632633634635637

Komentarz

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Na Podlasiu dwójka radnych przeszła na stronę drugą?

    Wybrali wolność. xD

    👣

    🐾
    🐾

  • i zapewne to dopiero początek transferów powyborczych. Blask dziewiątego zwycięstwa wyborczego ogłoszonego na całą galaktykę (dziewiątego? Dobrze liczyliśmy?) zaczyna powoli blednąć. Z prozaicznej przyczyny ułomności natury ludzkiej 🤷‍♂️

  • @Przemko powiedział(a):

    @janosik powiedział(a):
    Sikorski to mąż swojej żony i nikt więcej

    Nie no, jak wyjeżdżał z PRL do UK a potem do Afganistanu to jeszcze było zanim poznał żonę, i ktoś mu na to pozwalał przecież.

    @janosik powiedział(a):
    czuć zapach służb, ale żonka może się w to wpisywać

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    w Moskwie też się swego czasu odbił od drzwi. Polityka kadrowa Tuska jest zadziwiająca.

    Skoro pozycja Polski ma spadać to jest idealny na to stanowisko.

    Protasiewicz byłby lepszy. Też pajac, ale zajmował wysokie stanowiska w strukturach międzynarodowych, a nie jak Sikorski - albo stanowisko w Polsce, albo nikt.

    Miałem jednak nadzieję, że z racji wżenienia się w znaną w USA rodzinę, będzie tam traktowany bardziej... Widać jestem ułomny w takich kalkulacjach.

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Nasze media to idioci od walk w piaskownicy.
    Minister Spraw Zagranicznych był w USA z oficjalna wizytą, mam więc pytanie z jakimi ważnymi i czynnymi politykami się tam spotkał?
    Odpalamy gryla, jak długo będzie tolerowany w MSZ ktoś, z kim w USA nawet Demokraci nie chcą się spotykać?

    Gdzieś (nie pamiętam już, czy na nasz forum, czy kiedyś na IV RP, czy jeszcze w zupełnie innym zakątku internetu albo może nawet poza internetem) słyszałem plotkę, że RS był człowiekiem USA, który został przewerbowany przez Niemców (ewentualnie Rosjan). To niby tylko spekulacja, ale przyjęcie jej prawdziwości czyniłoby bardziej zrozumiałym dotychczasowy przebieg jego kariery: niebudzenie przez wiele lat wątpliwości w Amerykanach i nierobienie w zasadzie nic złego, potem nagły ostry zwrot, i wreszcie to, że Amerykanie są na niego aż tak cięci jak na nikogo w Polsce (przynajmniej nikogo z tamtej strony).

  • @los powiedział(a):
    A Donald dał go na ministra SZ. Kolejne drobne obsikanie butów wuja Sama, wzbudzenie wrogości do Polski u Amerykanów to przecież jeden z ważniejszych celów niemieckiej polityki zagranicznej.

    No ale i w Unii mąż swojej żony nie jest faworytem i o entuzjastycznych przyjęciach też trudno mówić.
    Nie zwracałem uwagi na to, że mianując tego pana Tusk tak ładnie pogorszył relacje z USA, a ja głupi szukałem czegoś

  • I znowu wracają mamroty że Sikorski będzie sekretarzem NATO https://www.newsweek.pl/opinie/radoslaw-sikorski-szefem-nato-jest-pozno-ale-nie-za-pozno/xvkcd1k

    Zmieniając temat, Bartłomiej Radziejewski:

    "Widzę, że wczorajsza wypowiedź Tuska o zmianach w polityce klimatycznej jest powszechnie nierozumiana, więc spieszę wyjaśnić. Jeśli Nowy Zielony Ład miałby zostać oparty o dobrowolności, zamiast obecnej przymusowości, wywróciłoby go to do góry nogami. Restrykcje zostałyby drastycznie ograniczone, cele emisyjne takoż zredukowane, koszty obniżone. Tacy np. rolnicy robiliby to co chcą, a nie to co muszą, nie mieliby więc w ogóle tego powodu do protestu.

    Tak więc Tusk wygłosił wczoraj ideę rewolucyjną. I to w kontekście potrójnie znaczącym. Raz, że w ramach uroczyście zaprezentowanego "Planu dla Europy". Dwa, że w towarzystwie - i wszystko wskazuje, że w uzgodnieniu - z szefową Komisji Europejskiej. Trzy, że zrobił to jako reprezentant partii bliskiej unijnemu mainstreamowi i proekologicznej.

    Oczywiście podniosą niektórzy, że Tusk wiele rzeczy już obiecywał i nic z tego nie było. Tak, to może być kolejna obiecanka-cacanka. Zwłaszcza, że sprawczość Tuska w skali UE jest ograniczona. Jednak sam fakt, że to padło z jego ust w tym kontekście wskazuje, że w unijnym mainstreamie coś bardzo istotnie się zmienia. I zamiast z miejsca to bagatelizować, proponuję to przede wszystkim zauważyć - i potraktować jako sztandarową obietnicę, z której premier będzie rozliczany.

    Mam przy tym osobistą i patriotyczną satysfakcję. Od miesięcy namawiałem do głębokiej rewizji Zielonego Ładu, likwidacji jego absurdów. I do tego, żeby taka propozycja wyszła właśnie z Polski. Teraz wychodzi. Zobaczymy, na ile konsekwentnie i skutecznie."

  • Nie wiem kto to ten Radziejewski i nie wiem nawet czy dobrze zrozumiałem cytowaną wypowiedź (ze względu na moje ograniczenia intelektualne, to nie jest dziwne), ale jeśli gość twierdzi, że Tusk będzie łagodził Zielony Ład, bo tak powiedział na spotkaniu, to znaczy że niełatwo znaleźć cięższego idiotę.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Napisanie, że Radziejewski to, w mojej opinii, zadufany w sobie głupek jest czystym marnowaniem czasu, a czytanie wypocin tego pana jeszcze większym.
    Tuska należy rozliczać z Torowa i Bełchatowa i CPK, bo na politykę UE ma znikomy wpływ. Cała ta hucpa w Katowicach ma jedynie kontekst eurowyborów i niczego więcej.

    Oczywiście, ale jak widać wpływowy. ;)

  • Król Ojropy jak z Małego Księcia!

  • edytowano 9 May

    Radziejewski po wypowiedziach Tuska przewiduje zmianę w zielonej polityce UE. To już wróżenie z fusów jest bardziej racjonalnym zajęciem.

  • A robi to dlatego, że wsłuchał się w mądre słowa samego Radziejowskiego. To się nazywa ego!

  • @janosik powiedział(a):
    Radziejewski po wypowiedziach Tuska zgaduje zmianę w zielonej polityce UE. To już wróżenie z fusów jest bardziej racjonalnym zajęciem.

    No dobra, ale Jeśli trafi to jak nic pęknie i będziemy mieli go z głowy, win-win. ;)

  • "Raman Pratasiewicz, były redaktor naczelny kanału “Nexta” otrzymał dzisiaj wyrok sądu zgodnie z którym jest winny państwu białoruskiemu 7 mln dolarów z tytułu, jak zrozumiałem, szkód spowodowanych jego działalnością. Pratasiewicz został w porwany 2021 z pokładu samolotu lecącego nad Białorusią, po czym poszedł na współpracę z KGB i w 2023 roku został ułaskawiony przez Łukaszenkę."

  • Złe czasy dla Protasiewiczów.

  • Ale żeby proste ułaskawienie tyle hajsu kosztowało, to przyznam że nowość dla mnie.

  • @trep powiedział(a):
    Nie wiem kto to ten Radziejewski i nie wiem nawet czy dobrze zrozumiałem cytowaną wypowiedź (ze względu na moje ograniczenia intelektualne, to nie jest dziwne), ale jeśli gość twierdzi, że Tusk będzie łagodził Zielony Ład, bo tak powiedział na spotkaniu, to znaczy że niełatwo znaleźć cięższego idiotę.

    Potwierdzam: nie jest łatwo, a jestem na okrągło na Twitterze.

  • @los powiedział(a):
    Złe czasy dla Protasiewiczów.

    dla Jacy ze (z)Dolnego Śląska królewskie. Może na POgłosie obcharchac jednego knura z drugim, a poza tym ma Darię ☝️😎

  • @Eden powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Złe czasy dla Protasiewiczów.

    dla Jacy ze (z)Dolnego Śląska królewskie. Może na POgłosie obcharchac jednego knura z drugim, a poza tym ma Darię ☝️😎

    Za chwilę zrozumie, że rumakowanie się kończy boleśnie. Tak obstawiam.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Eden powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Złe czasy dla Protasiewiczów.

    dla Jacy ze (z)Dolnego Śląska królewskie. Może na POgłosie obcharchac jednego knura z drugim, a poza tym ma Darię ☝️😎

    Za chwilę zrozumie, że rumakowanie się kończy boleśnie. Tak obstawiam.

    Mylisz się...ale tylko odrobinę.
    Nie "za chwilę" a za pół roku.
    Takie fikanie nikomu nie może ujść na sucho (inna sprawa, że nikt nie próbował).
    Protas jeszcze nie wie, ale już ma w domu dragi albo pedofilskie filmy.

  • @qiz powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @Eden powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Złe czasy dla Protasiewiczów.

    dla Jacy ze (z)Dolnego Śląska królewskie. Może na POgłosie obcharchac jednego knura z drugim, a poza tym ma Darię ☝️😎

    Za chwilę zrozumie, że rumakowanie się kończy boleśnie. Tak obstawiam.

    Mylisz się...ale tylko odrobinę.
    Nie "za chwilę" a za pół roku.
    Takie fikanie nikomu nie może ujść na sucho (inna sprawa, że nikt nie próbował).
    Protas jeszcze nie wie, ale już ma w domu dragi albo pedofilskie filmy.

    I prawdopodobnie Dalilę.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Na szczęście jest łysy. Choć wtedy mogą co innego obciąć.

  • Jest jeszcze ewentualność, że Protaś wypełnia polecenia (mając oczywiście ochronę) kogoś mocnego. W grę wchodzą Niemcy (ale oni mają swojego "Oskara", więc to niedorzeczne) i Jankesi.

    Innej szansy na długie i szczęśliwe rzycie dla stukilogramowego łysego pijaka niestety nie widzę.

  • @qiz powiedział(a):
    Jest jeszcze ewentualność, że Protaś wypełnia polecenia (mając oczywiście ochronę) kogoś mocnego. W grę wchodzą Niemcy (ale oni mają swojego "Oskara", więc to niedorzeczne) i Jankesi.

    Innej szansy na długie i szczęśliwe rzycie dla stukilogramowego łysego pijaka niestety nie widzę.

    Nic nie stoi na przeszkodzie by mieć i Oskara i jego rywala. Tak mogło być, tyle, że rywal za dużo paple, nawet na trzeźwo. Oglądałam jakiś wywiad z nim: - niekontrolowany słowotok i dygresje.

  • Relokacja najeźdźców klepnięta.

  • "Kupcy z Marywilskiej mogą mieć poważny problem. "Powiem brutalnie. Częściowo sami są sobie winni"

    — Nawet duży biznes w Polsce nie chce nas słuchać w sprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Przynosimy wskazania, rekomendacje, mówimy, że trzeba zmodernizować halę, a właściciele i tak wiedzą lepiej — opowiada Andrzej Wasilewski, szef grupy MAK Ubezpieczenia. Broker z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku wskazuje w rozmowie z Onetem, w jakich warunkach kupcy ze spalonej hali Marywilska 44 mogą liczyć na odszkodowania. I na jakie problemy mogą się natknąć, próbując odzyskać stracone pieniądze."

  • I tu pan Andrzej ma prawdopodobnie taką rację, że nic w danej hali nie było zgodne z wymogami ppoż, więc nawet jeśli kupcy się ubezpieczyli, idąc za radą premiera Cimoszenki, to mogą se te polisy wsadzić do dupcy, gdyż nie spełnili warunków umowy ubezpieczeniowej. Tak widzę problemy, na jakie mogą się natknąć, próbując odzyskać stracone pieniądze.

  • Rozmowa
    Wojtek 🇵🇱 🇫🇷

    Mój Ojciec - dobry człowiek z dobrej rodziny, profesor - obawia się podwyżek cen energii, przyjazdu do Polski tysięcy migrantów, wojny z Rosją, postępującej seksualizacji i debilizacji młodego pokolenia… Jednocześnie uważa, że Tusk jest super premierem, a PiS to ruscy.
    Siła TVN

    Nata Acosta

    a może właśnie dlatego?
    Ludziom wykształconym, przeświadczonym o swoim intelekcie, znajomosci świata wyższej niż inii...
    najtrudniej przyjąć ze ktoś ich oszukał
    stad dysonans

  • Taki też jest wydźwięk artykułu.

  • edytowano 15 May

    @Mania powiedział(a):

    Rozmowa
    Wojtek 🇵🇱 🇫🇷

    Mój Ojciec - dobry człowiek z dobrej rodziny, profesor - obawia się podwyżek cen energii, przyjazdu do Polski tysięcy migrantów, wojny z Rosją, postępującej seksualizacji i debilizacji młodego pokolenia… Jednocześnie uważa, że Tusk jest super premierem, a PiS to ruscy.
    Siła TVN

    Nata Acosta

    a może właśnie dlatego?
    Ludziom wykształconym, przeświadczonym o swoim intelekcie, znajomosci świata wyższej niż inii...
    najtrudniej przyjąć ze ktoś ich oszukał
    stad dysonans

    Nie żyjemy w komunistycznym monopolu informacyjnym. "Dobry człowiek" mając do wyboru mnóstwo kanałów w telewizji i Internecie nie wybierze TVN-u.

    Czyny - nie deklaracje,

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.