Skip to content

Opole

124678

Komentarz

  • christoph napisal(a):
    Obyż tak się stało rok temu!
    Niestety , zabrał 10000 ludzi , którzy w sporej części wyprowadzili sie z Opola (co przeczy tezie, źe rozwalono hitleroskie struktury) i 12 wsi. Opolu groziło ( i grozi nadal) zejście poniżej 100 ooo mieszkańców
    Może więc teraz jest moment dla podopolskich gmin?
  • Były próby homagium u Naczelnika
    Jednakowoz kolejka olbrzymia
    Pewną nadzieje stanowi stylistka z Raciborza
  • Żałoba interwałowo-rotacyjna. (kopyrajt baj Hrechorowicz, fotograf PAD)



    Maryla Rodowicz odwołała koncert na #Opole2017 z powodu żałoby.
    A tak żałobę obchodzi w praktyce. Żyrardów 26.05 (kilka dni po śmierci matki i to w Dzień Matki!!!)
  • romeck napisal(a):
    Żałoba interwałowo-rotacyjna. (kopyrajt baj Hrechorowicz, fotograf PAD)

    https://twitter.com/waldekk08/status/868820519524683781

    Maryla Rodowicz odwołała koncert na #Opole2017 z powodu żałoby.
    A tak żałobę obchodzi w praktyce. Żyrardów 26.05 (kilka dni po śmierci matki i to w Dzień Matki!!!)
    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Dziwnie mi i głupio. Bo ja w tę żałobę autentycznie uwierzyłam i nie chciałam dołączać do polewki z Rodowicz. Okazuje się, że z czystym sumieniem mogłam dołączyć :)
  • Przecież pisała, że rezygnuje z przyczyn politycznych oraz śmierci matki. W takiej kolejności.
  • edytowano May 2017
    Rozumiem że w Żyrardowie też wystąpiła z powodów politycznych i śmierci matki. Przecież każdy widzi, że śmierć matki nie ma tu nic do rzeczy. Występuje albo nie występuje więc z innych powodów. Twierdzi że politycznych. Być może pośrednio. Bezpośrednio występuje i występowała z powodów komercyjnych. Występ w Żyrardowie był najwyraźniej obojętny dla jej komercyjnych mocodawców więc wystąpiła. Występ w Opolu nie spodobał się jej komercyjnym mocodawcom więc nie wystąpi. Zwyczajnie skrewiła. Przestraszyła się że mocodawcy mogą ją odciąć od chałtur. Nie mam zamiaru jej potępiać. Mam jednak prawo nazwać to całe towarzystwo chałturnikami dorabiającymi szczytną ideologię do swoich chałtur. Aktorka Janda tez się nadyma jak balon z demokratycznego oburzenia, a chodzi jej głównie o utrzymanie swojego teatru z publicznych pieniędzy bo z samej chałtury wyżyć nie może, a ma mniejsza siłę komercyjnego przebicia niż niedoszli opolscy wyjce.
  • dyzio napisal(a):. Jeśli nie „wielka czwórka” to włodarzom miasta zostają już tylko mniejsze stacje ogólnodostępne i kanały tematyczne, albo transmisja w internecie.
    Co to jest ta wielka czwórka? Ja nie mam tv, ale ze słyszenia wiem, że jest TVP, Polsat i TVN. Czy jest jakaś czwarta stacja o podbnym zasięgu? Chodzi o TV Trwam?
  • Dlatego ich wszystkich trzeba zagłodzić. Żadnych dotacji i żadnych zamówień. Zróbmy społeczną listę kurwów, bo na żadną oficjalną PiS nie ma odwagi.
  • kulawy_greg napisal(a):
    dyzio napisal(a):. Jeśli nie „wielka czwórka” to włodarzom miasta zostają już tylko mniejsze stacje ogólnodostępne i kanały tematyczne, albo transmisja w internecie.
    Co to jest ta wielka czwórka? Ja nie mam tv, ale ze słyszenia wiem, że jest TVP, Polsat i TVN. Czy jest jakaś czwarta stacja o podbnym zasięgu? Chodzi o TV Trwam?
    Tez sie zastanawiałem

  • Może rozdzielili TVP na TVP1, TVP2?
  • Rafał napisal(a):
    1. Nie mam zamiaru jej potępiać.
    2. Mam jednak prawo nazwać to całe towarzystwo chałturnikami dorabiającymi szczytną ideologię do swoich chałtur.
    Oj, tu się zgadzamy punkt po punkcie.

    Festiwal Opole nie był początkiem ujawniania się podziałów artystów na Totalną Opozycją i propolskich, ale stał się już chyba i symbolem i Rubikonem dla wielu.

    Rafał napisal(a):
    ...w Żyrardowie też wystąpiła z powodów politycznych i śmierci matki. ...
    :)

  • Moje marzenie się spełniło. Jest Kadzielnia!
  • romeck napisal(a):
    Festiwal Opole nie był początkiem ujawniania się podziałów artystów na Totalną Opozycją i propolskich, ale stał się już chyba i symbolem i Rubikonem dla wielu.
    Rubikoniem.
  • Rubiqońem.
  • rubieżą toże
  • Zazu napisal(a):
    Moje marzenie się spełniło. Jest Kadzielnia!
    Jest, czy nie jest? Bo sprzecznie dochodzą odgłosy z miasta Kielce
  • Wedle najnowszej wiedzy, jednak nie jest. Swoją drogą wydawało mi się to od początku mało realne.
  • Najgorszy sort nie mógł sobie na to pozwolić. Najpierw wyłamałyby się Kielce a potem kto wie jeszcze.
  • Brzost napisal(a):
    Wedle najnowszej wiedzy, jednak nie jest. Swoją drogą wydawało mi się to od początku mało realne.
    Czyli pewnie nic z "Opola" nie będzie. A szkoda, bo mogli zrobić festiwal, na który pozapraszaliby młodych twórców, zrobić koncert debiutów plus kilka starych wyg scenicznych. Ale na organizację od nowa potrzeba czasu, a tego faktycznie było mało :(
  • Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa , jeśli ma to być sztuka i nauka służąca Narodowi i odzwierciedlająca jego duszę i dążenia.
  • Rafał napisal(a):
    Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa , jeśli ma to być sztuka i nauka służąca Narodowi i odzwierciedlająca jego duszę i dążenia.
    Dlatego wspominałam o młodych. Takich spoza szajki scenicznej.
  • Nie jest w Kadzielni? Nosz kurde balans! J...artystów!
  • Brzost napisal(a):
    Wedle najnowszej wiedzy, jednak nie jest. Swoją drogą wydawało mi się to od początku mało realne.

    W wywiadzie dla Onet.pl, Sygut zapowiedział, że w Kielcach odbędzie się w tym terminie Polska Noc Kabaretowa. (romeck: jest to termin zabookwany juz rok temu, nie nic wspólnego z festiwalem. Po porstu nie udało się przenieść kabaretu w inne miejsce - pewnie warunki umowy)
    Nie wiadomo jednak, dlaczego nie dojdzie do współpracy miasta z TVP.

    Ale dziś (wtorek, 30. maja) negocjaje nt. ewentualengo innego terminu.
  • Trzymam kciuki za Kadzielnią. Lubię Kielce.
  • Rafał napisal(a):
    Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa , jeśli ma to być sztuka i nauka służąca Narodowi i odzwierciedlająca jego duszę i dążenia.
    Bardzo przenikliwa diagnoza.
    Jest wielu artystów i naukowców polskich, którzy przez (niby) swoje środowiska zostali wygryzieni, zaszczuci, czasem wprost zniszczeni - i albo słuch o nich zaginął, bo musieli zająć się byle jaką robotą dającą chleb, albo pojawiają się na horyzoncie dzięki osobistej determinacji i nadzwyczajnym zdarzeniom - tak jak np. prof. Binienda,
    O tragicznym losie dr. Ratajczaka nie wspominam.
    A ilu bardzo zdolnym młodym artystom urwano skrzydła...
    To się zaczyna już na poziomie szkoły średniej, w tzw. akademiach artystycznych jest taka sitwa różnych beztalenci i zwyczajnych miernot o dramatycznie niskim poziomie intelektualnym i poziomie - waham się, czy mogę użyć tego słowa - kultury, że wszystko, co nie jest pod sznurek i nie ma umocowania w tej sitwie (nie należy do krewnych i znajomych królika), jest bezlitośnie i bezmyślnie tępione.
  • KAnia napisal(a):
    ...A ilu bardzo zdolnym młodym artystom urwano skrzydła....
    :/
    Rafał napisal(a):
    Artyści i naukowcy polscy to jest prawdziwy dramat. Te środowiska trzeba zbudować od nowa ...
    Gliński & Gowin
    ...sam nie wiem, bo się nie znam, nie bywam w tych "środowiskach".

  • Znaczy są jednostki, a nawet małe środowiska, wykonujące tytaniczną pracę za grosze i pod prąd. To jednak mniejszość. Ta mniejszość jest bardzo słabo wspierana przez wymienionych wyżej G&G.
  • szanowałem kiedyś Sellina, Kaszubę
  • No a Katarzyna Szczot w niedziele w Pacanowie. Tak więc nie chciała śpiewać w Opolu zaśpiewa w Pacanowie ;)Opis całej imprezy
    Co do meritum, to proponuję uszanować decyzję p.Szczot i zaprzestać grania jej utworów w mediach publicznych plus wprowadzić zapis na chałturzenie na imprezach, gdzie sponsorami są Spółki Skarbu Państwa. Jak bojkot to bojkot w obie strony.
    Tu jeszcze dwie uwagi, jedna to co opisał wSieci jak to zaproszono dość obrzydliwy zespół (w warstwie tekstowej) Poparzeni Kawą na imprezę pewnej dużej państwowej spółki (ponoć zagrali szlagier Jarosław Ka).
    A druga to Łydka Grubasa jest też autorem wiekopomnego dzieła 'Gdzie jest Krzyż' więc sugeruję roztropniej dobierać sobie potencjalnych sojuszników.
  • Departament ds Odcinania Ryjów od Koryta w Kulturze niezbędny od zaraz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.