Skip to content

Kim jest prof. M.J. Chodakiewicz ?

1235»

Komentarz

  • JORGE napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    A nie słuchać/czytać go bo nie wiemy czy jest kolegą Jarosława jest śmiesznym postulatem.
    Bardziej mnie śmieszy jakich ma kolegów Chodakiewicz w Polsce. Jeżeli cokolwiek ma mnie już śmieszyć.

    Nie wiem jakich kolegow ma Chodakiewiczw PL. W USA tez chyba nie jest jakas wielka celebrity, choc CV ma spoko. Ten IWP to jest zbyt niszowa sparawa, zeby mozna bylo cos powiedziec na podstawie rankingow, czy ogolnie dostepnej wiedzy. Kosztuje $28,600 za rok, czyli nie jakies kokosy jak na USA ale tez nie malo - Columbia gdzie Chodakiewicz robil doktorat to jest $55k. Dobry uniwersytet stanowy to jest $15k.

    Ale to jest tez kwestia pustynii jaka jest obecnosc Polakow wsrod elit USA. Wiec na bezrybiu i rak ryba i Chodakiewicz moze zaistniec.
    A Polska dyplomacja nie istnieje. Pozytywny aspekt jest taki, ze cokolwiek bysmy nie zrobili to latwo moze zostac zauwazone, wiec mamy taki efekt swiezosci do wykorzystania. Jak generalnie chyba na swiecie.
  • Nie no, w dyplomacji jest mega-uhjowo. Na odcinku ameryckim- tragedia.
  • qiz napisal(a):
    Nie no, w dyplomacji jest mega-uhjowo. Na odcinku ameryckim- tragedia.
    a kiedy po 45 r. było nie uhjowo?
  • KazioToJa napisal(a):
    ... I nie kocha w dodatku JarKacza,...
    A to tak jak kolega los akurat...
    Tu inne jest kryterium:
    MarianoX napisal(a):
    ... proszę o podanie alternatywy dla Kaczyńskiego. ... - czekam więc na nazwisko.
  • Jest sporo alternatyw. Każda gorsza lub dużo gorsza.
  • literat Mackiewicz - zaprzysięgły patriota carskiej Rosji i jednocześnie wróg Polski międzywojennej.

    Mądrej głowie dość..itd...
    A ktoś, kto twierdzi, że liczby dodatnie są większe od ujemnych jest zaprzysięgłym miłośnikiem tych pierwszych. A ojciec, który zwraca synowi uwagę na niestosowne zachowanie, jest tego syna wrogiem. Elementarne.
  • edytowano July 2022
    /pięć lat później
    →przeklejone z wątku o wojnie na Ukrainie 2022
    //
  • JORGE napisał 10.07.2022:
    A na koniec jeszcze jedna sprawa - bardzo ważne kto prezydentowi USA (romeck: Biden) szepcze do ucha w danej kwestii. Mam pewne podejrzenia, ale graniczące z pewnością, że za jasnym obrazem Trumpa o sytuacji w Polsce stał Chodakiewicz. Trumpbył jednak człowiekiem otwartym, w dzisiejszym rozdaniu na Chodakiewicza nie mamy co liczyć, nie dotrze, Biden jest w określony sposób sformatowany.
    Przemko napisal(a):
    @Jorge w temacie wojny na Ukrainie to dobrze że Chodakowski nie ma dostępu do Bidena.
    Rzchanym napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    @Jorge w temacie wojny na Ukrainie to dobrze że Chodakowski nie ma dostępu do Bidena.
    Dokładnie. Ostatni wywiad dla Dorzecza sugeruje, że prawdopodobnie to ruski agent, który został obudzony. Kacapski przekaz tak obrzydliwy, że niedobrze się robi. Konfiarze (przynajmniej ci bardziej znani) są oględniejsi.
    Nawiasem mówiąc, jakoś nigdy za nim specjalnie nie przepadałem. To znaczy aż do niedawna nie czułem niechęci, ale też sympatii. Dlaczego - to temat na odrębny dłuższy wywód. No ale po tym numerze facet jest skreślony.
    JORGE napisal(a):
    Rzchanym napisal(a):
    Dokładnie. Ostatni wywiad dla Dorzecza sugeruje, że prawdopodobnie to ruski agent, który został obudzony. Kacapski przekaz tak obrzydliwy, że niedobrze się robi. Konfiarze (przynajmniej ci bardziej znani) są oględniejsi.
    Nawiasem mówiąc, jakoś nigdy za nim specjalnie nie przepadałem. To znaczy aż do niedawna nie czułem niechęci, ale też sympatii. Dlaczego - to temat na odrębny dłuższy wywód. No ale po tym numerze facet jest skreślony.
    Ale on zawsze miał jakąś część poglądów kontrowersyjną. Gdzieś chodzi własnymi ścieżkami. Natomiast za wielką, długoletnią akcję promowania historii Żołnierzy Wyklętych wielki szacun. Podobnie jak za dziesiątki konferencji na terenie całej Polski, gdzie miał główny przekaz - przestańcie się bać, wstańcie i w ryj, też szacun. Za ustawienie Trumpa również.

    Chodakiewicz od paru lat mi gdzieś znikł, jak widać to dobrze.

    Rzchanym napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Rzchanym napisal(a):
    Dokładnie. Ostatni wywiad dla Dorzecza sugeruje, że prawdopodobnie to ruski agent, który został obudzony. Kacapski przekaz tak obrzydliwy, że niedobrze się robi. Konfiarze (przynajmniej ci bardziej znani) są oględniejsi.
    Nawiasem mówiąc, jakoś nigdy za nim specjalnie nie przepadałem. To znaczy aż do niedawna nie czułem niechęci, ale też sympatii. Dlaczego - to temat na odrębny dłuższy wywód. No ale po tym numerze facet jest skreślony.
    Ale on zawsze miał jakąś część poglądów kontrowersyjną. Gdzieś chodzi własnymi ścieżkami. Natomiast za wielką, długoletnią akcję promowania historii Żołnierzy Wyklętych wielki szacun. Podobnie jak za dziesiątki konferencji na terenie całej Polski, gdzie miał główny przekaz - przestańcie się bać, wstańcie i w ryj, też szacun. Za ustawienie Trumpa również.

    Chodakiewicz od paru lat mi gdzieś znikł, jak widać to dobrze.

    No, ale to nie był "kontrowersyjny przekaz", tylko kompletne p***rzenie, zdrada i fałszowanie historii w stylu Zychowicza, tylko jeszcze ostrzej. Otóż stwierdza w rzeczonym wywiadzie, że Polacy są głupi, powinni naśladować Węgrów, a w ogóle to go nie dziwi, bo Polacy to głupi romantycy, a Węgrzy mają od zawsze wspaniałą "tradycję twardego realizmu" (!!!!!????). Tak gada o narodzie, który przez ostatnie półtora stulecia przegrał prawie wszystko, co było do przegrania, podczas gdy Polska odzyskała w tym czasie niepodległość mimo trudniejszej sytuacji.
    Agent albo kompletny półgłówek i do tego kłamczuch, ale raczej to pierwsze.
  • edytowano July 2022
    c.d.
    romeck napisal(a):
    ad Chodakiewicza
    Czyli to ratowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych mogło być tzw. legendowaniem? Bo jedno z drugim (dzisiejszym) się nie spina (jest sprzeczne).

    I zaskoczony jestem. Odbierany był dobrze lub chłodno dobrze, lecz nie źle.
    JORGE napisal(a):
    A mnie to nie dziwi. Chodakiewicza realpolitik był momentami odpięty totalnie. Nie przekreślajmy tego co zrobił. Nie dostrzegajmy wszędzie spisków i śpiochów. Ludziom odwala, trudne mamy (a właściwie mieliśmy) czasy. Niektórzy nie dojechali do mety w zdrowiu psychicznym.
    Rzchanym napisal(a):
    romeck napisal(a):
    ad Chodakiewicza
    Czyli to ratowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych mogło być tzw. legendowaniem? Bo jedno z drugim (dzisiejszym) się nie spina (jest sprzeczne).

    I zaskoczony jestem. Odbierany był dobrze lub chłodno dobrze, lecz nie źle.
    To znaczy co konkretnie robił? Naprawdę coś odkrywał czy tylko tak ogólnie gadał? Swoją drogą, taki Henryk Pająk naprawdę też się zasłużył w temacie, i to w czasach, gdy nie było to jeszcze modne, ale to powoduje, że jest wiarygodny.


    Osobiście dopuszczam jeszcze możliwość, że to nie agenturalność tylko zacietrzewienie połączone z całkowitym utożsamianiem się z republikanami w Stanach, których część protestuje przeciw zaangażowaniu na Ukrainie. O tym mówiliśmy na forum w innym miejscu. W ogóle jeszcze przed tym wywiadem miałem wrażenie, że to nie jest Polak, tylko Amerykanin polskiego pochodzenia, tak bardzo był niepolski w swoim myśleniu. Czytałem jego książkę o prawicy i lewicy - takie korwinowskie chrzanienie, w którym agendę liberałów uważa się za prawicowość. No i w tej książce wyłaziła co raz jego ignorancja historyczna (kompromitująca u historyka) i straszna powierzchowność. Ten liberalny przechył zdawał się być pochodną jego utożsamiania się z anglosaskością - fragment o Wielkiej Brytanii tak ociekał lukrem, że aż mdliło. Zachwalał, jaki to wzorcowy kraj konserwatywny, istny metr z Sevres, wzór do naśladowania.

    Mimo wszystko aż takie zacietrzewienie i taki typ argumentacji, wyraźnie onucowaty, był zaskoczeniem.
  • Zapomniałem ! Kompletnie zapomniałem, że sam aż tak rozkiminiałem Chodakiewicza i że w sumie podchodziłem do niego sceptycznie i podejrzliwie. Zapamiętałem tylko 3 wnioski ...

    No cóż, wygląda na to, że na podstawie naszej rozkminki obecne słowa Chodakiewicza o wojnie na Ukrainie nie powinny nas dziwić.
  • I okazało się, że 5 lat temu Los miał znowu słusznego.

    A ja dziś wstydzę się swoich ówczesnych wpisów.
  • A co bo nie pamiętam?
  • /na boku: humor sytuacyjny:
    JORGE napisal(a):
    Zapomniałem ! Kompletnie zapomniałem.
    los napisal(a):
    A co bo nie pamiętam?
    //
  • los napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    Naprawdę nie wszyscy przyzwoici ludzie muszą iść za Jarosławem.

    Musza. Te podle czasy nie dały nam wyboru.

  • Dzisiaj to widzę jak na dłoni, ale 5 lat temu?

    I tak samo to, co pisałem o Lacie 5 lat temu miało być "dowcipne" a dzisiaj już nie jest. I odwieczne pytanie: tak się dobrze wtedy legendował czy tak mu odbiło na staroś.
  • trep napisal(a):
    los napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    Naprawdę nie wszyscy przyzwoici ludzie muszą iść za Jarosławem.


    Musza. Te podle czasy nie dały nam wyboru.
    Ha! Też szukałem tego "A co bo nie pamiętam?", a to zdanie jest JEDYNYM wypowiedzianym w temacie&wątku! ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.