Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1587588590592593638

Komentarz

  • Tak im strasznie zależy na wygranej PiS?

  • @los powiedział(a):
    Tak im strasznie zależy na wygranej PiS?

    W końcu kraj Goethego.

  • @los powiedział(a):
    Tak im strasznie zależy na wygranej PiS?

    Natury nie oszukasz.

  • edytowano September 2023

    @los powiedział(a):
    Tak im strasznie zależy na wygranej PiS?

    Natury nie oszukasz.

    jak to? oni nie lubić PiSu

  • @janosik powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Tak im strasznie zależy na wygranej PiS?

    Natury nie oszukasz.

    jak to? oni nie lubić PiSu

    No właśnie, dlatego nie mogą przepuścić okazji żeby nie przeczołgać podludzi. A że wbrew własnemu interesowi.... natury nie oszukasz.

  • Zizu jak zwykle długo składa się do skoku:

    W niedługim czasie ujawnię prawdziwe afery korupcyjne, których skala jest dużo większa, w okresie rządów PO, zamiecione sprawy pod dywan związane z procederem wizowym – powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

  • I już dementi:

    Według Radia ZET Piotr Wawrzyk nie jest i nie był w stanie zagrażającym życiu. W czwartek wieczorem przyjęto go na szpitalny oddział "z zadrapaniami na nadgarstkach". W szpitalu mieli go odwiedzić w piątek policjanci i agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  • Banujemy AtaNaziego czy trochę się jeszcze sadystycznie pobawimy?

  • I w końcu dobre wieści:
    Według nieoficjalnych doniesień lider Czeczenii Ramzan Kadyrow znajduje się w śpiączce. Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow poinformował, że stan zdrowia Kadyrowa się pogorszył. Jest w krytycznym stanie. Znajdował się w moskiewskim szpitalu, po czym przywieziono go z powrotem. Kadyrow choruje już od kilku miesięcy.

  • edytowano September 2023

    @los powiedział(a):
    Banujemy AtaNaziego czy trochę się jeszcze sadystycznie pobawimy?

    Nie mam siły go czytać...

    Ale przy okazji sprawdziłem sobie historię flagi Albanii i dwugłowego orła.

    Uff, nic wspólnego z Moskowią.
    Przynajmniej przypomniałem sobie historię Bizancjum (w temacie orła) i mitu rzymskiego o Janusie.
    Tyle dobrego :)

  • Imigrant dobry, imigrant zły. To że źle myślą o drugim elektoracie źle to jasne, ale o swoim?

  • edytowano September 2023

    https://www.onet.pl/
    informacje/onetwiadomosci/nielegalni-imigranci-dostali-legalne-wizy- ujawniamy-rozmowe-z-posrednikiem/rdql3l7,79cfc278

    Jak zamykają drzwi, to otwierają płatne okno:)

    /admin romeck: pociąłem link tylko

  • Chyba już czas.

  • Ciach! Proszę nie dziękować.

  • @los powiedział(a):
    Ciach! Proszę nie dziękować.

    Dziękuję.

  • Tak mnie najszło w kontekście tz afery wizowej, do Polski imigranci przyjeżdżają do pracy, a do 'starej Unii' po zasiłki.
    Tak, że tak...

  • edytowano September 2023

    Historia zmumifikowanych ciał nieludzkich z Meksyku się rozwija, poniżej link z badań, ale po hiszpańsku.

    Hmmmm ...

  • Co do mumii ufoludka z Meksyku.

    Niech zostanie zrobione z chociaż 10 % badań, jakie wykonano na Całunie, albo 25 % - to się na serio zainteresuję.
    Na razie to jakiś żart (w sensie: wytłumaczenie co to jest, jeśli jest autentyczne).

    Jeśli to coś serio i "nie z tej ziemi", to winna powstać nowa nauka na wzór całunologii (syndologia).

  • Podobno Deloitte Audyt dostało na 3 lata bana na działalność w Polsce, w związku z aferą GetBack.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @W_Nieszczególny powiedział(a):
    Ciekawe co by to towarzystwo mówiło, jakby powstał film o zupełnie fikcyjnej twórczyni, dajmy na to Antoninie Nederland, i protagonistka byłaby niezbyt, dajmy na to, sympatyczna.

    Ale nie powstał. I to jest pewien problem z PiS/Glińskim. Miał na wykreowanie swojego filmu jakiś czas.
    Powinna być scena, jak ma wizję, że zza zakręta wyjeżdża T 14 Armata, pełna exstaza, rzucanie kwiatów pod gąsienice, czerwone proporce powiewają, a potem cały aktywizm zostaje przeruchany przez batalion zmechanizowany. I na obliczu Antoniny maluje się anielskie szczeście. A potem przebudzenie w spętanej kaczyzmem Polsce.

    To ty?

  • edytowano September 2023

    Atak Butki

  • @pantelej powiedział(a):
    Atak Butki

    "Film niedostępny". Co w nim było?

  • edytowano September 2023

    @trep powiedział(a):
    Tak, ZDF był wśród sponsorów filmu:

    Nowe logo platformy to tu
    https://images.app.goo.gl/SzkDqgTd4ijhifTGA

    A co to jest za znaczek po prawym łokciem AH?

    Edit. poprawiłem link do logo

  • @Tomek powiedział(a):

    @pantelej powiedział(a):
    Atak Butki

    "Film niedostępny". Co w nim było?

  • @MiejSen powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    jest wiele filmów szkalujących USA i jakoś z tym żyją. Filmy A. Holland zawsze znajdują finansowanie, ale jakoś po latach się do nich nie wraca, bo nie ma po co. W przeciwieństwie do Polańskiego, Wajdy, Forda(!), Hoffmana, Barei, Koterskiego, a nawet młodego Machulskiego. Reasumując - ma talent do kołowania kasy, do ciekawych narracji filmowych taki przeciętny.

    Pan Aleksander Ford to bodaj najczarniejcza karta polskiego kina, którą można by sfilmować pokazując co się dzieje, kiedy młodzi ambitni dostają nagle władzę. Znałem uszczypliwości wobec niego z Pieknych Dwudziestoletnich, a niedawno dowiedziałem się, że to facet, który, kiedy Startowcy doszli do władzy po wojnie, złamał rachu ciachu karierę reżysera niezależnego Jerzego Gabryelskiego (jest o tym na wiki, więc to nie tajemnica), który promował "Czarnymi Diamentami" (najdłużej pułkownikowany film) spółdzielczość jako świadomą, choć nie łatwą drogę między kapitalizmem, a komunizmem.

    nie oceniam człowieka, politruk, był zły. Ale Krzyżacy się bronią, chociaż mają dekoracje jak ze szkolnego przedstawienia,

  • Piszę o generacji Hańby, z której Pani Agnieszka sie wywodzi i o ich miejscu w świadomości narodowej.
    Niezgodę na obecność takich postaci wyrazili kibice Śląska Wrocław na wykładzie Baumana.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.