Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1584585587589590651

Komentarz

  • @Motes powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Chyba zaczęli to kręcić przed wojną?

    Chyba nawet o tym napisałem.

    kresy.pl nawet o tym pisały już w grudniu 2021 roku.

    To niesamowite, jak nie znamy duszy obywateli Ukrainy. Piszę obywateli, bo wielu z nich przestawiło się na język ukraiński półtora roku temu....
    A premierę film miał wczoraj w dzień niepodległości.

  • "Natalia Burlinowa, ekspertka "Fundacji Batorego", okazała się agentką rosyjskiego wywiadu i jest poszukiwana przez FBI.
    W listopadzie 2013 roku gorliwie zapewniała polską opinię publiczną na łamach "Tygodnika Powszechnego":
    "Ależ w Rosji jest demokracja! Nigdy nie żyliśmy w tak wolnym kraju i społeczeństwie. Nigdy w historii Rosjanie nie mieli tyle wolności. Nie zgodzę się, że Rosja Władimira Putina to dyktatura.""

    https://www.facebook.com/zszczesny/posts/pfbid02i3LL8U6u3ySM4PxN16jJuFtKrPArGv24jCgHEf42QrAAPKThFsatn9wpg72Zx3mdl

  • W atakach na sieć PKP był jeden dużo groźniejszy incydent, więc to jest coś poważnego i to bardzo.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    W atakach na sieć PKP był jeden dużo groźniejszy incydent, więc to jest coś poważnego i to bardzo.

    Daesz!

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    W atakach na sieć PKP był jeden dużo groźniejszy incydent, więc to jest coś poważnego i to bardzo.

    Kilka lat temu już taki atak był, wtedy podobno winne były centrale Bombardiera?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    W atakach na sieć PKP był jeden dużo groźniejszy incydent, więc to jest coś poważnego i to bardzo.

    Daesz!

    Prosze:

    W okolicach dworca PKP w Skierniewicach doszło do zderzenia dwóch pociągów - towarowego i osobowego
    Jak dodano, ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg towarowy miał sygnał zezwalający na jazdę. "Trwa wyjaśnianie jazdy pociągu pasażerskiego Kolei Mazowieckich i przyczyny kolizji" - podaje spółka.

    Źródło
    Ja bym chętnie o tym poczytał, po coś tu bardzo śmierdzi, jeżeli dwa pociągi znajdują się na tym samym torze...

  • Śledz ten kanał, może coś będzie wiedział, zakładka Społeczność: https://youtube.com/@Kuracyjastartodnowa?si=jqBhGutyl1QctTdm

  • Redaktor Kożuszek powraca na antenę.

  • Profesor Andrzej Nowak zerwał współpracę z Dorzeczem. Zrezygnował z rubryki tam (choć i tak pisał nie co tydzień, tylko co kilka tygodni). Decyzję uzasadnił pożegnalnym artykułem. Nietrudno domyślić się przyczyny - jest nią prorosyjska linia. W sumie i tak baaardzo delikatnie to poruszył, ale poruszył.
    Swoją drogą dla Dorzecza poprzedni numer był niefortunny, bo w artykule o wagnerowcach padło stwierdzenie, że "pogłoski o politycznej śmierci Prigożyna (a tym bardziej fizycznej) są mocno przesadzone". ;)

  • Przy całym szacunku do Nowaka, on też czasami czuje się demiurgiem, więc do Dorzecza jak najbardziej pasuje. Pamiętam, jak wyrzucał Jarosława Kaczyńskiego z PiSu.

  • @los powiedział(a):
    Przy całym szacunku do Nowaka, on też czasami czuje się demiurgiem, więc do Dorzecza jak najbardziej pasuje. Pamiętam, jak wyrzucał Jarosława Kaczyńskiego z PiSu.

    Bzdura. To jest jeden z najmądrzejszych ludzi w Polsce. Po śmierci Targalskiego to chyba ostatni człowiek, którego można w ciemno polecać (przynajmniej ostatnia szerzej znana osoba publiczna). Do Dorzecza absolutnie nie pasował.

  • Zbyt duża ilość pochlebców może człowieka osłabić.

  • A mimo wszystko pamiętam. Pewnie uwierzył w to, co kolega był uprzejmy napisać - że jest jednym z najmądrzejszych ludzi w Polsce.

  • @Rzchanym powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Przy całym szacunku do Nowaka, on też czasami czuje się demiurgiem, więc do Dorzecza jak najbardziej pasuje. Pamiętam, jak wyrzucał Jarosława Kaczyńskiego z PiSu.

    Bzdura. To jest jeden z najmądrzejszych ludzi w Polsce. Po śmierci Targalskiego to chyba ostatni człowiek, którego można w ciemno polecać (przynajmniej ostatnia szerzej znana osoba publiczna). Do Dorzecza absolutnie nie pasował.

    El Zyberto

  • @Rzchanym powiedział(a):

    Bzdura. To jest jeden z najmądrzejszych ludzi w Polsce. Po śmierci Targalskiego to chyba ostatni człowiek, którego można w ciemno polecać (przynajmniej ostatnia szerzej znana osoba publiczna). Do Dorzecza absolutnie nie pasował.

    Był okres, że Nowaka przestałem czytać/oglądać. na jednym ze spotkań takie bzdury pieprzył o aktualnej sytuacji politycznej, że aż przykro było słuchać. Tak na marginesie, Targalski też miał swoje odpały. Ale kto ich nie miał, prawda ? Powiem tak, znamienity profesor historyk jest autorytetem dla mnie wyłącznie w jego profesji. Na wszystko pozostałe patrzę życzliwą nieufnością ...

  • edytowano August 2023

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Nowak to niewątpliwie znakomity historyk z zakresu XX wieku. I z tego co wiem, uczciwy, a dodatkowo z mocnym przekazem antykomunistycznym.

    To jednak nie implikuje, że jest świetnym politykiem, świetnym mediewistą czy świetnym i nieomylnym komentatorem bieżących wydarzeń. A nie wiem, czy właśnie w coś takiego nie uwierzył.

    Z tego, co zauważyłem, do bieżących wydarzeń odnosi się rzadko i raczej powściągliwie.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Nowak to niewątpliwie znakomity historyk z zakresu XX wieku. I z tego co wiem, uczciwy, a dodatkowo z mocnym przekazem antykomunistycznym.

    To jednak nie implikuje, że jest świetnym politykiem, świetnym mediewistą czy świetnym i nieomylnym komentatorem bieżących wydarzeń. A nie wiem, czy właśnie w coś takiego nie uwierzył.

    Oni wszyscy nie liznęli życia ni razu, więc kompletnie nie przejmuję się opiniami ekspertów naukowych na tematy spoza ich dziedzin. Poseł Suski, śp Przemysław Gosiewski to ludzie upaprani w błocie, z uwagą przyglądam się ich ocenom.

  • @Przemko powiedział(a):
    "Natalia Burlinowa, ekspertka "Fundacji Batorego", okazała się agentką rosyjskiego wywiadu i jest poszukiwana przez FBI.
    W listopadzie 2013 roku gorliwie zapewniała polską opinię publiczną na łamach "Tygodnika Powszechnego":
    "Ależ w Rosji jest demokracja! Nigdy nie żyliśmy w tak wolnym kraju i społeczeństwie. Nigdy w historii Rosjanie nie mieli tyle wolności. Nie zgodzę się, że Rosja Władimira Putina to dyktatura.""

    https://www.facebook.com/zszczesny/posts/pfbid02i3LL8U6u3ySM4PxN16jJuFtKrPArGv24jCgHEf42QrAAPKThFsatn9wpg72Zx3mdl

    Ażem poszukał.
    → artykuł w TP

    A sama - piękna jak agentka z Jamesa Bonda 007 :)

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Nowak to niewątpliwie znakomity historyk z zakresu XX wieku. I z tego co wiem, uczciwy, a dodatkowo z mocnym przekazem antykomunistycznym.

    To jednak nie implikuje, że jest świetnym politykiem, świetnym mediewistą czy świetnym i nieomylnym komentatorem bieżących wydarzeń. A nie wiem, czy właśnie w coś takiego nie uwierzył.

    Moje zdanie jest identyczne. Uwielbiamy go czytać gdy pisze o historii. Uwielbiamy go słuchać. Natomiast, gdy zabiera się za bycie wszechwiedzącym, traci swoją pokorę badacza i 3 po 3 gada głupoty. Czysty "malignant egalitarism". Chętnie czy niechętnie, niestety się za to zabiera, a kończy się to szuraniem.

  • @Rzchanym powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Nowak to niewątpliwie znakomity historyk z zakresu XX wieku. I z tego co wiem, uczciwy, a dodatkowo z mocnym przekazem antykomunistycznym.

    To jednak nie implikuje, że jest świetnym politykiem, świetnym mediewistą czy świetnym i nieomylnym komentatorem bieżących wydarzeń. A nie wiem, czy właśnie w coś takiego nie uwierzył.

    Z tego, co zauważyłem, do bieżących wydarzeń odnosi się rzadko i raczej powściągliwie.

    zawsze się odnosi do bieżących wydarzeń

  • Pytanie nie złośliwe, czy uważacie, że forumowicz ma lepszy tytuł do komentowania bieżączki, niż profesor uczelniany?

    A do pytania prowokuje mnie prosta konstatacja, że profesor uczelniany obraca się w bardzo hermetycznym środowisku. Z drugiej strony może mieć szersze spojrzenie z racji wykształcenia.

  • Wykształcenie profesora to zaszłość.
    Praca badawcza to coś bieżącego

  • @celnik.mateusz powiedział(a):
    Pytanie nie złośliwe, czy uważacie, że forumowicz ma lepszy tytuł do komentowania bieżączki, niż profesor uczelniany?

    Nie ma ogólnych reguł.

  • @celnik.mateusz powiedział(a):
    Pytanie nie złośliwe, czy uważacie, że forumowicz ma lepszy tytuł do komentowania bieżączki, niż profesor uczelniany?

    Jan Hartman jest profesorem.

  • A tak w ogóle to naukowiec to zawód jak każdy inny. W każdym zawodzie, jeśli człowiek go tylko poważnie traktuje, podnosi się kompetencje i z czasem osiąga się jakiś poziom mistrzostwa. Nauka się różni tylko tym, że dostaje się na to pieczątki.

  • Mąż premier Estonii kręci interesy z Rosjanami.

  • @Rzchanym powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Przy całym szacunku do Nowaka, on też czasami czuje się demiurgiem, więc do Dorzecza jak najbardziej pasuje. Pamiętam, jak wyrzucał Jarosława Kaczyńskiego z PiSu.

    Bzdura. To jest jeden z najmądrzejszych ludzi w Polsce. Po śmierci Targalskiego to chyba ostatni człowiek, którego można w ciemno polecać (przynajmniej ostatnia szerzej znana osoba publiczna).

    Do Dorzecza absolutnie nie pasował.

    Noji kolega właśnie AN z dorzeczaka wyrzucił! (Bo nie wiedział, że nie pasował?)

    Słucham jego wykładów, a w zasadzie snucia opowieści, z przyjemnością i chłonę wiedzę. Jednak to kol. rozum ma rację.

    A przy okazji - to ja nie wiem, gdzie umiejscowić ich politycznie (miesięcznik DoRzeczy).

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.