Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1581582584586587650

Komentarz

  • Tutaj Kopyr pokazuje, jak się min Telus z red Klarenbachem kompromitują w kwestii spirytusu dodawanego do piwa:
    Ja rozumiem, że nie trzeba znać się na wszystkim, ale minimalna odpowiedzialność za słowo wymaga wyemitowania sprostowania. Inaczej redukujemy się do zachowań Tuska (kłamać i udawać, że się nic nie stało)

  • edytowano August 2023

    @Mania powiedział(a):
    6 VIII, 78 lat temu zrzucono pierwszą w historii bombę atomową, na Hiroszimę. https://geekweek.interia.pl/technologia/news-wybuch-bomby-atomowej-w-hiroszimie-w-kolorze-4k-i-60-fps,nId,6739545
    Ciekawe6 zdjęcia- w kolorze.

    Dawno jak o tym pierwszy raz czytałem to cienie ludzi na mnie zrobiły wrażenie.


    A z tym piwem to należy powiedzieć uczciwie, ze większość piw sprzedawanych w Polsce to takie gówno, ze to naprawdę nic nie zmieni czy dolewają tam spirytusu czy nie.

    Chociaż dotknięty problem jest ciekawy. Bo

    Z ciekawości poczytałem ile % dojeżdżają drożdże piwowarskie. Swoją drogą obecnie stosowane zostały zmodyfikowane genetycznie kiedyś i takie szczepy się stosuje wszędzie obecnie.

    Wracając do %.

    7

    7 %. raczej nie przekroczą. Czyli czasem może to być tylko 6%. Ok nie mam doświadczenia z robieniem piwa wielkoskalowego ale już z drożdżami mam doświadczenie i ta górna granica nie jest w mojej opinii pewna. Czyli to może być 6,5%.

    No ale na nalepce mamy czasem 7, 8%. 10%.

    Jestem ciekaw jak wytłumaczą to browary. Bo, że wymrażają wodę w piwie albo ją odparowują to nie uwierzę.
    Używają drożdży dzikich - to jedyne sensowne co mi do głowy przychodzi. Dociągają 10%.
    Ewentualnie winiarskich.

  • Wymrażają.

  • Ciekawe skąd pianka. Jak raz w życiu robiłem piwo to dolewałem kapkę cukru przed butelkowaniem.
    Mając już te 10% drożdże piwne padną, Więc w butelce nie podziałają.
    Muszą jakoś sztucznie gazować takie piwo albo tak jak pisałem - inne drożdże.

  • @posix powiedział(a):
    Ciekawe skąd pianka. Jak raz w życiu robiłem piwo to dolewałem kapkę cukru przed butelkowaniem.
    Mając już te 10% drożdże piwne padną, Więc w butelce nie podziałają.
    Muszą jakoś sztucznie gazować takie piwo albo tak jak pisałem - inne drożdże.

    Gazować -- gazują i się z tym nie kryją.

  • Inne drożdże. Belgijskie drożdże piwowarskie i 12% zrobią a przy okazji będą przepięknie pachnące estry i fenole. Marzenie. Drożdże to teraz poważny biznes z wielkim udziałem biotechnologii https://fermentum-mobile.pl/

  • porterek bałtycki polecam do deserów
    podawać można w szerokich szampanówkach

  • edytowano August 2023

    Bezczelne te murwy som i zuchwałe:

    Lekarz Piotr Pisula chce przeprosin i przekazania wysokiej kwoty na rzecz hospicjum.

    Źródło
    W dużym skrócie, pan medyka dla tefałenów płakał, jak to leków psychotropowych, a i przeciwbólowych nie da się wypisywać, więc pacjenci cierpią katusze z powodu pisoskiego bezdusznego reżymu.
    Więc pan minister, za pomocą ćwierkacza, poinformował, że to trzeci stopien góralskiej prawdy, gdyż pan medyk sam sobie owe medykamenta przepisał receptą stosowną. Na co rozległo się wycie, że prawo złamano, a gdy nawet Rada Adwokacka dyskrecjonalnie przyznała, że prawo i owszem złamano, ale nie w znaczeniu procesowym, a obyczaju dobrego.
    No więc pan medyk zaczyna swoją gierkę.
    Tak że tak

  • "Jeden z inwestorów spółek Janusza Palikota złożył wniosek o upadłość i postępowanie sanacyjne – poinformował we wpisie na Twitterze Marek Maślanka, przewodzący nieformalnej radzie nadzorczej Manufaktury Piwa Wódki i Wina. "

    https://www.tvp.info/71817670/afera-palikota-sie-rozwija-inwestor-zlozyl-wniosek-o-upadlosc

  • Gratulancje dla fotoedytora!!!

  • Plichta jednak bardziej wzbudzał zaufanie

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Bezczelne te murwy som i zuchwałe:

    Lekarz Piotr Pisula chce przeprosin i przekazania wysokiej kwoty na rzecz hospicjum.

    Źródło
    W dużym skrócie, pan medyka dla tefałenów płakał, jak to leków psychotropowych, a i przeciwbólowych nie da się wypisywać, więc pacjenci cierpią katusze z powodu pisoskiego bezdusznego reżymu.
    Więc pan minister, za pomocą ćwierkacza, poinformował, że to trzeci stopien góralskiej prawdy, gdyż pan medyk sam sobie owe medykamenta przepisał receptą stosowną. Na co rozległo się wycie, że prawo złamano, a gdy nawet Rada Adwokacka dyskrecjonalnie przyznała, że prawo i owszem złamano, ale nie w znaczeniu procesowym, a obyczaju dobrego.
    No więc pan medyk zaczyna swoją gierkę.
    Tak że tak

    A bo to nie chodzi o to że i lekarz i minister kłamio?
    No bo Pizdula skłamał że nie można wypisywać ale wypisał, a minister się machnął w tem, że to co wypisał tamten co to niby nie mógł wogóle w innym trybie chodzi (jako pro auctore/familiare)?
    No więc wyszło na to że minister ma w dupie pacjentów bo lekarz to se zawszy poradzi?

  • Celowo zamotany. Od "knuć'.

    Widzę, że Druciarz i Ludzie Smileya są zekranizowane jako miniseriale bbc. Zgaduję, że są bardzo wierne, gdyż ekranizacje Jane Austen są słowo w słowo.

    1. Czy druga część to Honorable Schoolboy?
    2. Jeśli tak, to czy została sfilmowana?
    3. Jeśli tak, to pod jakim tytułem?
    4. Jeśli nie, to czy jej lektura jest niezbędna, żeby połapać się w ludziach Smileya?

    Obejrzałem Tinkera w wersji z Guinessem. Serial ma kilka, drobnych w sumie, mankamentów, i na etapie scenariusza i realizacji, ale od filmu z Oldmanem jest lepszy.

  • Urocze jak oni nie rozumieją jak działa rynek, wszystko to robota "odgórnych nacisków".

    "Firmy, które ze mną współpracowały, miały odgórne naciski, żeby ze mnie rezygnować. Z jednej strony to rozumiałam, bo biznes jest biznes, ale z drugiej czułam takie rozczarowanie, że się poddali tej propagandzie. Dla pieniędzy pozwolili na to, aby Polska dalej tak wyglądała. Wszyscy się na mnie zamknęli i niestety tak to wyglądało i wygląda, że później też długo nie dostawałam kolejnych zleceń filmowych czy reklamowych. Jak się dowiedziałam, „chcieliby, ale boją się tej fali hejtu”. Każdy tak przymyka oczy i mówi „nie ta, to inna”"

    https://www.tysol.pl/a108218-zostalam-odsunieta-barbara-kurdej-szatan-na-aucie

  • Nawet komentariat gazowni przenikliwie zauważył, że sprawa p. Pisiuli nie zażre, bo tut. ludożerka specjalnie nie ceni sobie lekarzy.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Bezczelne te murwy som i zuchwałe:

    Lekarz Piotr Pisula chce przeprosin i przekazania wysokiej kwoty na rzecz hospicjum.

    Źródło
    W dużym skrócie, pan medyka dla tefałenów płakał, jak to leków psychotropowych, a i przeciwbólowych nie da się wypisywać, więc pacjenci cierpią katusze z powodu pisoskiego bezdusznego reżymu.
    Więc pan minister, za pomocą ćwierkacza, poinformował, że to trzeci stopien góralskiej prawdy, gdyż pan medyk sam sobie owe medykamenta przepisał receptą stosowną. Na co rozległo się wycie, że prawo złamano, a gdy nawet Rada Adwokacka dyskrecjonalnie przyznała, że prawo i owszem złamano, ale nie w znaczeniu procesowym, a obyczaju dobrego.
    No więc pan medyk zaczyna swoją gierkę.
    Tak że tak

    widać, że biorą dr. anie pacjentów na zakładników.

  • loslos
    edytowano August 2023

    @trep powiedział(a):
    1. Czy druga część to Honorable Schoolboy?
    2. Jeśli tak, to czy została sfilmowana?
    4. Jeśli nie, to czy jej lektura jest niezbędna, żeby połapać się w ludziach Smileya?

    Tak, nie, nie.

  • @Przemko powiedział(a):
    Urocze jak oni nie rozumieją jak działa rynek, wszystko to robota "odgórnych nacisków".

    "Firmy, które ze mną współpracowały, miały odgórne naciski, żeby ze mnie rezygnować. Z jednej strony to rozumiałam, bo biznes jest biznes, ale z drugiej czułam takie rozczarowanie, że się poddali tej propagandzie. Dla pieniędzy pozwolili na to, aby Polska dalej tak wyglądała. Wszyscy się na mnie zamknęli i niestety tak to wyglądało i wygląda, że później też długo nie dostawałam kolejnych zleceń filmowych czy reklamowych. Jak się dowiedziałam, „chcieliby, ale boją się tej fali hejtu”. Każdy tak przymyka oczy i mówi „nie ta, to inna”"

    https://www.tysol.pl/a108218-zostalam-odsunieta-barbara-kurdej-szatan-na-aucie

    Poza tem w/w celebrytka nie zauważa, iż czas nie pracuje na jej korzyść.

  • Poza tem2 w/w celebrytka nie zauważa, że jako mierna aktorka wiele ról zawdzięcza swojej aktywności jako feministka. Tam jest spalona, więc w rankingu spadła na dno.

  • @romeck powiedział(a):
    Poza tem2 w/w celebrytka nie zauważa, że jako mierna aktorka wiele ról zawdzięcza swojej aktywności jako feministka. Tam jest spalona, więc w rankingu spadła na dno.

    Dlaczego tam jest spalona?

  • Swoją drogą smutne, że nawet w tej kuplerskiej branży rozrywkowej sama uroda nie wystarczy. Trzeba do tego mieć resortowe korzenie, jak wszędzie indziej.

  • edytowano August 2023

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Urocze jak oni nie rozumieją jak działa rynek, wszystko to robota "odgórnych nacisków".

    "Firmy, które ze mną współpracowały, miały odgórne naciski, żeby ze mnie rezygnować. Z jednej strony to rozumiałam, bo biznes jest biznes, ale z drugiej czułam takie rozczarowanie, że się poddali tej propagandzie. Dla pieniędzy pozwolili na to, aby Polska dalej tak wyglądała. Wszyscy się na mnie zamknęli i niestety tak to wyglądało i wygląda, że później też długo nie dostawałam kolejnych zleceń filmowych czy reklamowych. Jak się dowiedziałam, „chcieliby, ale boją się tej fali hejtu”. Każdy tak przymyka oczy i mówi „nie ta, to inna”"

    https://www.tysol.pl/a108218-zostalam-odsunieta-barbara-kurdej-szatan-na-aucie

    Poza tem w/w celebrytka nie zauważa, iż czas nie pracuje na jej korzyść.

    Aż się zdziwiłem. Przecież kiedyś taką młoda była.

    Pomieniona aktorka w szczycie kariery (jej nasłynniejsze reklamy wyemitowano ponad 10 lat temu) miała merdialne ępluła młodej dziewczyny dziś zaś liczy sobie 37 wiosen.

    Mądrość kołczingowa wprawdzie głosi, że "wiek to tylko liczba" ale to jest ten trzeci rodzaj prawdy góralskiej.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Urocze jak oni nie rozumieją jak działa rynek, wszystko to robota "odgórnych nacisków".

    "Firmy, które ze mną współpracowały, miały odgórne naciski, żeby ze mnie rezygnować. Z jednej strony to rozumiałam, bo biznes jest biznes, ale z drugiej czułam takie rozczarowanie, że się poddali tej propagandzie. Dla pieniędzy pozwolili na to, aby Polska dalej tak wyglądała. Wszyscy się na mnie zamknęli i niestety tak to wyglądało i wygląda, że później też długo nie dostawałam kolejnych zleceń filmowych czy reklamowych. Jak się dowiedziałam, „chcieliby, ale boją się tej fali hejtu”. Każdy tak przymyka oczy i mówi „nie ta, to inna”"

    https://www.tysol.pl/a108218-zostalam-odsunieta-barbara-kurdej-szatan-na-aucie

    Poza tem w/w celebrytka nie zauważa, iż czas nie pracuje na jej korzyść.

    Aż się zdziwiłem. Przecież kiedyś taką młoda była.

    Etanol aplikowany w większych dawkach i w funkcji czasu powoduje większe spustoszenia u kobiet niż u mężczyzn (źródło z programu Jakuba Włodzimierza Wojewódzkiego i dykteryjce o 12 rodzajach wódki).

  • @Przemko powiedział(a):

    @romeck powiedział(a):
    Poza tem2 w/w celebrytka nie zauważa, że jako mierna aktorka wiele ról zawdzięcza swojej aktywności jako feministka. Tam jest spalona, więc w rankingu spadła na dno.

    Dlaczego tam jest spalona?

    A, fakt, źle napisałem, za duży skrót myślowy. Nie "tam", tylko przez to "tam" (przegięła m.in. z strażą graniczną). A talentu dosyć na nastoletnią podlotkę, której już nigdy nie zagra. A nic nie przebiło jej kreacji w reklamach Playa.

  • @marniok powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Bezczelne te murwy som i zuchwałe:

    Lekarz Piotr Pisula chce przeprosin i przekazania wysokiej kwoty na rzecz hospicjum.

    Źródło
    W dużym skrócie, pan medyka dla tefałenów płakał, jak to leków psychotropowych, a i przeciwbólowych nie da się wypisywać, więc pacjenci cierpią katusze z powodu pisoskiego bezdusznego reżymu.
    Więc pan minister, za pomocą ćwierkacza, poinformował, że to trzeci stopien góralskiej prawdy, gdyż pan medyk sam sobie owe medykamenta przepisał receptą stosowną. Na co rozległo się wycie, że prawo złamano, a gdy nawet Rada Adwokacka dyskrecjonalnie przyznała, że prawo i owszem złamano, ale nie w znaczeniu procesowym, a obyczaju dobrego.
    No więc pan medyk zaczyna swoją gierkę.
    Tak że tak

    A bo to nie chodzi o to że i lekarz i minister kłamio?
    No bo Pizdula skłamał że nie można wypisywać ale wypisał, a minister się machnął w tem, że to co wypisał tamten co to niby nie mógł wogóle w innym trybie chodzi (jako pro auctore/familiare)?
    No więc wyszło na to że minister ma w dupie pacjentów bo lekarz to se zawszy poradzi?

    Dymisja Niedzielskiego przyjęta

  • Szkoda.
    Jak mówił Pawlak.
    Serio.

  • Co do pani Kurdej-Szatan, to jej historia pokazuje, że naiwne okazały się opinie Kolegi Losa, że pokazowe przeczołganie kogoś z tamtej strony coś zmieni na lepsze. Otóż w jej przypadku spełnił się jego postulat i... nic się nie stało. Nawet sama zainteresowana się nie zmieniła, co można wnosić z zalinkowanego przez Kolegów artykułu . To wszystko nie jest takie proste.
    No, a pana ministra Adama Brauna mi nie żal. Eee, to jest Grzegorza Niedzielskiego, znaczy się. Pomyliło mi się, bo są tacy podobni. ;) No, a tak na poważnie, najwidoczniej przed wyborami został uznany za obciążenie i to jest faktyczna przyczyna dymisji.

  • A ja gdzieś czytałem, żalącą się Kurdej, że nikt nie chce jej dawać pracy i jest w trudnej sytuacji. Narzekała, że brak odwagi, że nie chcą się narażać, że jej kariera w gruzach legła. Nikt państwowy je nie weźmie, ale też i prywatni, koncerny zachodnie. Więc jak to jest - przeczołganie nie działa wg kolegi ?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.