Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1580581583585586650

Komentarz

  • @los powiedział(a):
    Całe nieszczęście pewnie wynika z tego, że Jarosławowi Kaczyńskiemu trudno uznać swych dawnych kumpli ze styropianu po prostu za wrogów i to wrogów na śmierć i życie: takich, którzy nie okażą miłosierdzia i którym nie należy okazywać miłosierdzia. Hunów.

    A właśnie, w radiu mówili że syn Banasia pokłócił się z ojcem o politykę, o stosunek do PiS konkretnie. Młody uważa że ojciec to pierdoła i za mało ebie PiS, tak że taka to rodzinka - nie mają sobie nic do zarzucenia.

  • A Banasia seniora na jego stolcu posadzili Marsjanie.

  • @los powiedział(a):
    A Banasia seniora na jego stolcu posadzili Marsjanie.

    Sprawa tego hotelu wygląda na trochę bardziej skomplikowaną, a żal wynika z braku dotrzymania jakiś warunków. Ale czy to prawda?

  • To już nie kryształowy Marian, informacje o hotelu niesprawdzone i "trzeba skończyć z siepactwem, chninkchp"?
    Lepsza refleksja po 3,5 roku niż wcale.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    To już nie kryształowy Marian, informacje o hotelu niesprawdzone i "trzeba skończyć z siepactwem, chninkchp"?
    Lepsza refleksja po 3,5 roku niż wcale.

    Ja nie mam refleksji, bo pole informacyjne zostało zadymione, to raz.
    A posyłanie ludzi przez Kaczyńskiego na trudne pozycje, a następnie ich porzucanie, pomimo różnych deklaracji, to drugie.

  • edytowano August 2023

    Francja rozpoczęła ewakuację swoich obywateli z Nigru. Jest to odpowiedź na
    Do wprowadzenia podobnej decyzji co Paryż przygotowuje się również Hiszpania i Włochy. Z kolei Niemcy zachęcały swoich obywateli, by przyłączali się do francuskich lotów. "Biorąc pod uwagę trwający zamach stanu w Nigrze i fakt, że sytuacja nadal jest niepokojąca, postanowiliśmy upewnić się, że obywatele francuscy, którzy chcą opuścić Niger, będą mogli to zrobić" – oświadczyła francuska minister spraw zagranicznych Catherine Colonna w telewizji LCI.

    Eskalują zamieszki w afrykańskim państwie. Niger wciąż niespokojny. Zwolennicy junty zaatakowali ambasadę Francji w Niamey. Kraje Afryki Zachodniej nałożyły w niedzielę sankcje na Niger i zagroziły użyciem siły, jeśli przywódcy zamachu stanu nie przywrócą obalonego prezydenta Mohammeda Bazouma.

    Tłumy demonstrantów w stolicy Nigru, Niamey, spaliły francuskie flagi i obrzuciły kamieniami dyplomatyczną placówkę byłego mocarstwa kolonialnego. Policja użyła gazów łzawiących.

    Na nadzwyczajnym szczycie zwołanym w Nigerii w celu omówienia zeszłotygodniowego zamachu stanu przywódcy Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej wezwali do przywrócenia porządku konstytucyjnego, ostrzegając przed represjami. Prezydent Czadu Mahamat Idriss Deby na marginesie szczytu spotkał się ze swoim nigeryjskim odpowiednikiem Bolą Tinubu i zgłosił się na ochotnika do rozmów z dowódcami wojskowymi w Nigrze.
    Zaryglowali prezydenta. Armia: To zamach stanu. Bazoum: "A właśnie, że nie"

    Organizacja Economic Community of West African States i ośmioosobowa Unia Gospodarcza i Walutowa Afryki Zachodniej poinformowały, że granice z Nigrem zostaną zamknięte, loty komercyjne zakazane, transakcje finansowe wstrzymane, aktywa narodowe zamrożone, a pomoc zakończona ze skutkiem natychmiastowym. Na dodatek wojskowi zaangażowani w zamach stanu mają otrzymać zakaz podróżowania, a ich rachunki bankowe mogą być objęte nadzorem i unieruchomione

    https://www.google.com/maps/@17.5130805,-1.4777297,5z?entry=ttu

    przemysł w Nigrze - rudy uranu i złoto , grupa Wagnera lubi to

    W górnictwie największe znaczenie mają rudy uranu, wydobywane na wyżynie Air w rejonie Arlit. W 2004 roku wydobyto 3,3 tys. ton, dzięki czemu Niger stał się jednym z czołowych producentów świata[15]. Z powodu braku linii kolejowych i oddalenia złóż od głównych ośrodków gospodarczych Niger transportuje uran drogą lotniczą. W pobliżu Agades wydobywa się węgiel kamienny. Oprócz uranu i węgla Niger wydobywa złoto (4,2 tony w 2005 roku[15]) i kasyteryt. Ponadto w Nigrze znajdują się złoża fosforytów, rud miedzi i żelaza. Przemysł przetwórczy jest słabo rozwinięty, skupiony głównie w stolicy. Przemysł przetwórczy obejmuje przemysł spożywczy (m.in. przetwórstwo orzeszków ziemnych), włókienniczy (oczyszczalnie bawełny), cementowy, skórzany, chemiczny. Rzemiosło jest rozwinięte (tkactwo, garncarstwo, wyroby ze skóry i miedzi, jubilerstwo).

  • Wczoraj otrzymałem pismo wzywające Instytut Ordo Iuris do „niezwłocznego opuszczenia budynku PAST-y”. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zarządzająca tym historycznym miejscem Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego postanowiła bezprawnie, sprzecznie z zawartymi umowami, usunąć nas ze względu na dbałość „o swój wizerunek również poprzez odpowiedni nabór najemców” – czytamy w tekście mec. Jerzego Kwaśniewskiego, prezesa Ordo Iuris.

  • Tak samo postąpili z Fundacją Łączka.

  • Soczewica, koło, miele, młyn.

  • kapitał nie wygląda
    ale dba o PiaR

  • loslos
    edytowano August 2023

    Świetna okazja do nadstawienia drugiego policzka (i kolejnych) i oddania reszty płaszcza. Bo należy odpowiadać dobrem na zło, a wtedy zniszczy się w podłym człowieku zadowolenie ze zła. To chyba tak było.

    MSPANC

  • edytowano August 2023

    @trep powiedział(a):
    Soczewica, koło, miele, młyn.

    +100

    Słuszny trop Kolega podaje

  • @trep powiedział(a):
    Soczewica, koło, miele, młyn.

    A może chodzi o zmiany we władzach Fundacji?

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Soczewica, koło, miele, młyn.

    A może chodzi o zmiany we władzach Fundacji?

    Jakiej fundacji?

  • To Jacek Taylor (UD) tak się rozpanoszył w PAŚCIE.

  • edytowano August 2023

    @Mania powiedział(a):
    To Jacek Taylor (UD) tak się rozpanoszył w PAŚCIE.

    Tinker, Taylor, Soldier, Spy.

    German spy

  • Aż sobie puściłem kawałek filmu.

  • A właśnie. Może będziecie wiedzieć, bo ja oglądałem film a książki nie czytałem. Film jest tak zrobiony, że to sam Oldman jest szpiegiem. Czy w książce jest tak samo?

  • Oldman? Panie, my tu o prawdziwych aktorach mówimy: Alec Guiness, Ian Richardson, Michael Jayston

  • Zmieniam "oldman" na "smiley". Pytanie pozostaje takie samo.

  • W książce i obu filmach jednakowo Smiley był szpiegiem ale angielskim.

  • edytowano August 2023

    Cała Trylogia Karli Johna Le Carre (jej częścią jest wzmiankowany Druciarz, Krawiec, Żołnierz, Szpieg) jest znakomita, a także m. In. "Że śmiertelnego zimna", "Jego uczniowska mość" .

  • W filmie Smiley był szpiegiem sowieckim, choć nie padło to wprost. Nie czytałem książki i nie oglądałem serialu z Guinessem. Specjalnie obejrzałem film dwukrotnie. Było mnóstwo przesłanek, których już nie pamiętam, gdyż to było dawno a ja mam słabą pamięć, ale tak było. Może to był zabieg reżyserski poza scenariuszem? A może zabieg scenarzysty. A ten co go wykryli? Tak, ale to było tylko po to, żeby wywiad się zadowolił wykryciem szpiega a prawdziwego (tj. główniejszego) wsadzono na wyższe stanowisko. Nawet Oldmana ucharakteryzowano tak, żeby upodobnił się do tego tam, jak mu tam, sowieckiego szpiega na szczycie MI6. Philby'ego.

  • Film Alfredsona był istotnie marny i pokręcony, choć chyba nie aż tak, by Smileya uznawać za sowieckiego szpiega. Niemniej, skoro Grzegorz Braun potrafi z Gwiezdnych Wojen wyciągnąć apologię Cesarstwa...

    Rola Oldmana była wybitna, nawet momentami był lepszy od Guinessa, co się wydaje niemal niemożliwe, co niestety było jedyną zaletą filmu. By rozumieć zimną wojnę trzeba było wtedy żyć.

  • Ja z tego nowego filmu nic nie zrozumiałem.

  • Chyba rzeczywiście ciężko coś zrozumieć, jak się nie zna Trylogii Karli. Mam wrażenie, że Alfredson chciał się zmierzyć z arcydziełem, jakim niewątpliwie był miniserial BBC, i jak to u dupków w zwyczaju domalował wąsy Monie Lisie. Chyba nawet w jakimś wywiadzie się do tego przyznał.

  • edytowano August 2023

    .

  • 6 VIII, 78 lat temu zrzucono pierwszą w historii bombę atomową, na Hiroszimę. https://geekweek.interia.pl/technologia/news-wybuch-bomby-atomowej-w-hiroszimie-w-kolorze-4k-i-60-fps,nId,6739545
    Ciekawe6 zdjęcia- w kolorze.

  • @los powiedział(a):
    Chyba rzeczywiście ciężko coś zrozumieć, jak się nie zna Trylogii Karli. Mam wrażenie, że Alfredson chciał się zmierzyć z arcydziełem, jakim niewątpliwie był miniserial BBC, i jak to u dupków w zwyczaju domalował wąsy Monie Lisie. Chyba nawet w jakimś wywiadzie się do tego przyznał.

    Bez przesady. Film był zaknuty ale nie aż tak.

    No, zacząłem oglądać serial. Zobaczymy.

  • Co to znaczy "zaknuty"?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.