Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1585586588590591651

Komentarz

  • Starsi bracia wieczności. Wszystko wiedzą najlepiej, wszystkich ustawiają, czasem (raz na tydzień znaczy) nam maluczkim dają zakosztować ich nieopisanej mądrości.

  • Wydaje mi się że sytuują się w rozkroku między PiS-em a Konfederą. Z Konfedery zaczerpnęli lasandryzm i "precz z ukrainizacją".

  • A także szurię.

  • @peterman powiedział(a):
    Redaktor Kożuszek powraca na antenę.

    I tak to rower typu gravel służy do jeżdżenia po drogach szutrowych, red. Kożuszek konkretnie posiada Kross Esker 6.0.

  • edytowano August 2023

    Chłop uciekł był grabarzowi spod łopaty - poważny uraz czaszki, dodatkowo obojczyka i żeber, miesiąc w szpitalu (w tym transport smigłem z Czech do Polski) i ponad tydzień bez przytomności

    Dziękczynnie +++

  • Prawdopodobnie przesadził z prędkością podczas zjazdu

  • edytowano August 2023

    @romeck powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Przy całym szacunku do Nowaka, on też czasami czuje się demiurgiem, więc do Dorzecza jak najbardziej pasuje. Pamiętam, jak wyrzucał Jarosława Kaczyńskiego z PiSu.

    Bzdura. To jest jeden z najmądrzejszych ludzi w Polsce. Po śmierci Targalskiego to chyba ostatni człowiek, którego można w ciemno polecać (przynajmniej ostatnia szerzej znana osoba publiczna).
    Do Dorzecza absolutnie nie pasował.

    Noji kolega właśnie AN z dorzeczaka wyrzucił! (Bo nie wiedział, że nie pasował?)

    Słucham jego wykładów, a w zasadzie snucia opowieści, z przyjemnością i chłonę wiedzę. Jednak to kol. rozum ma rację.

    A przy okazji - to ja nie wiem, gdzie umiejscowić ich politycznie (miesięcznik DoRzeczy).

    Druga katarakta, Konfederacja z drobnymi odchyleniami dla kamuflażu albo ze względu na konkretnego autora nie do końca pasującego do głównej linii
    Dlatego pisałem, że nie pasował. Po pierwsze jest rusorealistą (to zresztą sam wprost napisał), po drugie jest daleki od szurostwa i umysłowych płycizn typowych dla tych kręgów.

  • Fakt, że z Warząchwią to nikt nie powinien iść w zawody. Jego głębia jest wypukła.

  • Powiedział, że nie może zgodzić się z rusofilią i z kloacznym językiem.

  • O jak ładnie jakiś kongresmen napisał o reparacjach dla Polski, zwięźle a wszystko jest:

    https://chrissmith.house.gov/news/documentsingle.aspx?DocumentID=411619

  • Republikanin z New Jersey - czyli coś jak biały nosorożec. Nasi pewnie stanowią połowę jego elektronatu.

  • Redaktur Kożuszek wraca na koń (ale nie rower).

  • @janosik powiedział(a):
    Prawdopodobnie przesadził z prędkością podczas zjazdu

    Za cienkie oponki, najechał na niestabilny kamień i bęc.

  • "Na koniec lipca zadłużenie grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina wraz z naliczonymi odsetkami wynosiło 177 mln zł, część pozyskano od firmy pożyczkowej z oprocentowaniem wynoszącymi 240 proc. Reprezentujący inwestorów firmy Marek Maślanka podkreśla, że holding tylko w 20 proc. wykorzystywał swoje możliwości produkcji piwa, a w przypadku wódki nie uruchomił własnej produkcji."

    Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/janusz-palikot-kuba-wojewodzki-firma-dlugi-obligacje-pozyczki

  • Elon Musk oznajmił na swojej platformie że pozywa ADL (Anti-Defamation League) :
    bowiem ci rzucają oskarżenie iż jest on antysemitnikiem.

    Idę po czipsy.

  • @Zima powiedział(a):
    Elon Musk oznajmił na swojej platformie że pozywa ADL (Anti-Defamation League) :
    bowiem ci rzucają oskarżenie iż jest on antysemitnikiem.

    Idę po czipsy.

    Zrobił ankietę wśród użytkowników czy konto ADL ma być zbanowane. :D

  • edytowano September 2023

    .https://www.radiomaryja.pl/informacje/red-m-karnowski-w-radiu-maryja-media-komercyjne-milcza-po-odkryciu-prawdy-o-rzekomych-grobach-dzieci-przy-katolickich-szkolach-w-kanadzie/

    – Podawane informacje były przerażające. One poruszały serce człowieka wrażliwego i wymagały reakcji. Teraz dowiadujemy się, że była to nieprawda. Jedynym faktem była anomalia w ukształtowaniu terenu. (…) Na podstawie odczytu radaru uznano, że muszą to być groby. Antykatolicka propaganda musiała być użyta. Nie ma żadnych dowodów na jakiekolwiek zbrodnie. Nie znaleziono ani jednej ofiary, a mówiono o tysiącach. Na fali wzburzenia społecznego dokonano aktów wandalizmu wobec 80 kościołów w Kanadzie, z czego 40 spalono. Wiele pomników było atakowanych, podobnie jak szkoły. Szargano dobre imię Kościoła katolickiego na całym świecie – przypomniał red. Michał Karnowski.


    warte odnotowania

    __

    Druga sprawa,
    https://www.wprost.pl/polityka/11377357/nieoficjalne-ukrainscy-deputowani-otrzymali-zakaz-wjazdu-do-polski.html

    "Jak nieoficjalnie ustalił „Onet”, ukraińscy deputowani otrzymali tymczasowy zakaz wjazdu na teren Polski. Wyjątek stanowią podróże służbowe delegacji w Radzie Europy oraz NATO. „Nielegalne zarządzenie” ma związek z embargiem na zboże. "

    " Do sytuacji odniósł się także ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. Dyplomata nie zaprzeczył doniesieniom, jednak podkreślił, że w niektórych sytuacjach przedstawiciele Rady Najwyższej mogą przekroczyć polsko-ukraińską granicę. – Wyjazdy nie są całkowicie zakazane – powiedział „Onetowi”.

    – (...) Mogą jeździć (deputowani —red.) w oficjalne podróże służbowe w składzie parlamentarnych delegacji w Radzie Europy, NATO oraz w ramach Międzyparlamentarnej współpracy na oficjalne zaproszenie parlamentów innych krajów – zapewnił Zwarycz. Ambasador dodał, że przedłużenie embarga „będzie dla nich trudne do zaakceptowania”. – W sprawie tego, co zrobi Ukraina po 15 września, wolimy, aby nie doszło do kolejnych zakazów – podsumował. "

    Wygląda, że ukraińcy nam lekkiego syfu przed wyborami z tym narobią. Chociaż może lekkie starcie wyjdzie na + :?
    Zobaczymy ;-)

  • artykuły z Onet mają na celu wzbudzanie niepokoju. To takie Kresy.

  • Jakub Kumoch został ambasadorem w Chinach.

  • edytowano September 2023

    Nie lubię telewizji, ale pewność emisji danego programu, o konkretnej godzinie, ma swoje zalety.

    Weźmy, przyjeżdżam do rodziców . Cały dzień człowiek pracuje , pomaga. Jednak o tej wpół do 20 idzie się na dziennik i koniec kropka to nieuchronne. Kolacja i koniec na dziś.

    Człowiek zdecydowanie lepiej funkcjonuje w rygorze czasowym.

    Ponadto przeglądając inne wątki zahaczyłem się o temat youtuba.
    Po krótkim przemyśleniu, wyszło mi, że youtuba oglądam niemal tyle co telewizji, a może i mniej, czyli prawie wcale.

    Oglądam za to czasem pirackie streamy i tam jest mniej reklam niż na YouTube czy w telewizji.

    Żeby było ciekawiej reklamy w telewizji nie denerwują mnie tak jak reklamy na youtube. Chociaż te pierwsze są znacznie dłuższe.

    Ostatecznie pirackie streamy > telewizja > youtube
    Oczywiście każde z tych miejsc oferuje zupełnie inne materiały. Porównuję tu bardziej przyjemność z korzystania.

  • edytowano September 2023

    Wiem że mam post wyżej ale nikt nie odnotował na forum albo ja jestem ślepy, a to jest informacja mocniejszej rangi. Z racji profilu forum powinna się pojawić.

    Beatyfikowano rodzinę Ulmów!!!!

    https://www.tysol.pl/a109755-mordercy-nigdy-nie-poniesli-kary-pamietajmy-ze-w-tym-niemieckim-piekle-tysiace-polakow-pomagalo-za-cene-zycia

    https://naszdziennik.pl/polska-kraj/282995,prezydent-rp-chwala-bohaterskiej-rodzinie-ulmow.html

    Słuchałem dzisiaj przemówienia Dudy w RM.

  • edytowano September 2023

    @posix powiedział(a):
    Wiem że mam post wyżej ale nikt nie odnotował na forum albo ja jestem ślepy, a to jest informacja mocniejszej rangi. Z racji profilu forum powinna się pojawić.

    Dzisiaj beatyfikowano rodzinę Ulmów!!!!

    https://www.tysol.pl/a109755-mordercy-nigdy-nie-poniesli-kary-pamietajmy-ze-w-tym-niemieckim-piekle-tysiace-polakow-pomagalo-za-cene-zycia

    https://naszdziennik.pl/polska-kraj/282995,prezydent-rp-chwala-bohaterskiej-rodzinie-ulmow.html

    Słuchałem przemówienia Dudy w RM.

    W związku z powyższym kilka moich refleksji.
    -Msza była piękna. Kiedy chór śpiewał, miałam ciarki.

    • Wysłuchałam mowy papieża i czuję niesmak. Wypowiedział się bardzo poprawnie politycznie, powiedziałabym nawet - infantylnie. Przez gardło mu nie przeszło, że mordercami byli Niemcy.
    • Czytałam od wczoraj informacje na ten temat w necie. Wszędzie informacje były rzeczowe i obiektywne, tylko Interia, jak zwykle, mnie wkurzyła. Już tytuł zapowiadał, że autor będzie jątrzył: "Beatyfikacja, która wzbudza wiele kontrowersji. Dlaczego Kościół wybrał Ulmów?"
    • I zapowiedź wywiadu: "Beatyfikacja rodziny Ulmów budzi wiele kontrowersji, a ich ekshumacja owiana jest tajemnicą - świadkowie musieli złożyć śluby milczenia. Pojawia się wiele pytań w związku z wydarzeniem, do którego dojdzie 10 września w Markowej. Na trudne pytania związane z rodziną Ulmów odpowiada Interii autorka książki “Ulmowie. Sprawiedliwi i Błogosławieni”, Agnieszka Bugała. "

    W wywiadzie sugestia, że może Ulmowie ratowali Żydów za pieniądze, prowadząca wywiad również nie omieszkała wspomnieć, że kościół często podkreśla, że Ulmowie ratowali Żydów, bo byli katolikami, a fakt, że przeżyło w Markowej 20 Żydów świadczył o tym, że nie tylko Ulmowie tej pomocy udzielali.
    Podobały mi się odpowiedzi autorki książki o Ulmach, a pytania prowadzącej wydają mi się tendencyjne i mające na celu umniejszenie wagi wydarzenia. Przy okazji wyszła na jaw jej ignorancja, bo nie chciało jej się sprawdzić, skąd ta ekshumacja i śluby milczenia.
    Nie cierpię Interii, bo w dalszym ciągu uważam, że mimo przejęcia jej przez Polsat i nie jest już szkopska, nic się nie zmieniło. Jest dużo artykułów o nacechowaniu antyrządowym i antykościelnym. W temacie Tuska dostają orgazmu. Pomijam fakt jakości tych artykułów pod względem kompozycji i języka, a także to, że zamknęli możliwość komentowania. Może jestem przewrażliwiona i uprzedzona, ale takie jest moje zdanie. Muszę wchodzić na Interię, bo mam tam pocztę.

    Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/redakcja/news-beatyfikacja-ktora-wzbudza-wiele-kontrowersji-dlaczego-kosci,nId,7015559#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  • "Kontrowersja" to znana pałka do walenia w przeciwnika, kiedy nie ma się żadnych zarzutów. Pamiętam, gdy w Polsce weszła na ekrany "Pasja" Gibsona i spikerka Faktów tvn zapowiedziała to jako kontrowersyjny film :-)

  • a Pasja ne jest kontrowersyjna?
    a nauczanie kościoła nie?

    przyszedłem ogień rzucić na ziemie...

    te słowa czytam, i piszę, z drżeniem

  • Dla mnie Interia, to okno na przeciwną bańkę, która jeszcze trawię, Onet, WP czy GW jest już poza moimi możliwościami.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Dla mnie Interia, to okno na przeciwną bańkę, która jeszcze trawię, Onet, WP czy GW jest już poza moimi możliwościami.

    Dla mnie te pozostałe też nie istnieją. Z Interią mam problem. Narobiłam sobie nadziei, kiedy przejął ją Polsat. Ze zdumieniem stwierdziłam, że w zasadzie nic się nie zmieniło. Może oprócz redaktorów, których podejrzewam o bycie gimbazą. Najwięcej mam zastrzeżeń do kompozycji artykułów, bo to samo zdanie potrafi się powtarzać nawet kilkanaście razy. Chyba nauczyłam się je czytać. Czytam początek i idę do końca artykułu, bo tam jest to, co mnie ewentualnie interesuje.

  • Narobiłam sobie nadziei, kiedy przejął ją Polsat.

    Stacja założona przez tajnego współpracownika komunistycznej Służby Bezpieczeństwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

  • Wiemy. Niemniej od pewnego czasu zmienił swój przekaz, może ze względów biznesowych wyczuł że trochę się trzeba odróżnić od tvnu. Już słyszałem wyzwiska ze strony totalsów, że Polsat to "pisowska stacja" bo nie plują od rana do nocy.

  • Zeg nie może zadzierać zbyt mocno z władzią. W porównaniu z tvn to niemal ostoja prawdy, ale tylko pozornie. Nie może walić mocniej, to stwarza pozory obiektywizmu. Serce ma jednak tam, gdzie ma. Czyli w gmachu UB.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.