Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1624625627629630635

Komentarz

  • 40% C2H5OH+60% H2O, co tu można popsuć?

  • 38+62 i już popsuli 😉

  • Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

  • @los powiedział(a):
    40% C2H5OH+60% H2O, co tu można popsuć?

    najczęściej stosowane odkrycie Mendelejewa
    technika skurczu

  • edytowano 6 March

    @trep powiedział(a):
    Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

    I jeszcze w okresie Wielkiego Postu taka promka... kuszą diobły

  • @marniok powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

    I jeszcze w okresie Wielkiego Postu taka promka... kuszą diobły

    Serio was to kusi? Tani alkohol to nawet jak chlałem wzbudzał we mnie podejrzenie i chęć żeby tego nie tyka. Bajdełej - 8 miesięcy bez kropli, w ogóle nie mam chęci.

  • @marniok powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

    I jeszcze w okresie Wielkiego Postu taka promka... kuszą diobły

    Kupić a konsumować to dwie różne rzeczy :)

  • @Przemko powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

    I jeszcze w okresie Wielkiego Postu taka promka... kuszą diobły

    Serio was to kusi? Tani alkohol to nawet jak chlałem wzbudzał we mnie podejrzenie i chęć żeby tego nie tyka. Bajdełej - 8 miesięcy bez kropli, w ogóle nie mam chęci.

    Promka chyba skierowana nie tylko do uzyszkodników tego forumna, których zresztą nie podejrzewam nawet o uleganie takim chwytom. O inne owieczki mnie biega.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

    I jeszcze w okresie Wielkiego Postu taka promka... kuszą diobły

    Kupić a konsumować to dwie różne rzeczy :)

    No prawda a potem jak się zerwać ze smyczy...😉

  • @marniok powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Rychło w czas! Akurat jak rzuciłem anko!

    I jeszcze w okresie Wielkiego Postu taka promka... kuszą diobły

    Serio was to kusi? Tani alkohol to nawet jak chlałem wzbudzał we mnie podejrzenie i chęć żeby tego nie tyka. Bajdełej - 8 miesięcy bez kropli, w ogóle nie mam chęci.

    Promka chyba skierowana nie tylko do uzyszkodników tego forumna, których zresztą nie podejrzewam nawet o uleganie takim chwytom. O inne owieczki mnie biega.

    No właśnie, ich kusić nie trzeba, niestety.

  • Anna Maria Żukowska dostała "reprymendę" od liderów Nowej Lewicy za wulgarne słowo użyte wobec marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Nie straci jednak funkcji szefowej klubu parlamentarnego Lewicy - wynika z informacji WP.

  • VAT na żywność w górę od 1 kwietnia.

    Przyszedł rozkaz: ani kroku w tył?

  • Podpowiadam narrację: no i dobrze! dość rozdawnictwa!

  • @Przemko powiedział(a):
    Podpowiadam narrację: no i dobrze! dość rozdawnictwa!

    Słusznie. Koniec z pisoskim rozpasaniem!

  • Konrad Fijołek przejął konto po swoim zmarłym poprzedniku. Facebookowy profil Tadeusza Ferenca zmienił nazwę, a ubiegający się o reelekcję prezydent Rzeszowa wykorzystuje jego zasięgi - informuje "Gazeta Wyborcza".
    Konrad Fijołek do swojej kampanii wyborczej wykorzystuje konto zmarłego poprzednika
    Konrad Fijołek do swojej kampanii wyborczej wykorzystuje konto zmarłego poprzednikaŹródło: PAP, fot: PAP/Darek Delmanowicz

    Dotychczas wpisy w mediach społecznościowych informujące o poczynaniach prezydenta Rzeszowa pojawiały się na facebookowym profilu "Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa". Okazuje się jednak, że w ramach trwającej kampanii wyborczej sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta wymyślił plan B.

    Jak informuje "Gazeta Wyborcza", plan ten polega na przejęciu konta po nieżyjącym prezydencie Rzeszowa Tadeuszu Ferencu.

    Od października 2017 do 3 marca bieżącego roku na Facebooku istniał profil "Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc - Mieszkańcy". Teraz mający ponad 6 tys. polubień profil zmienił nazwę na "Konrad Fijołek Rozwój Rzeszowa".

  • Inflacja jest w celu NBP. Niby dlaczego miałaby być utrzymana 0% stawka vat na żywność?

  • edytowano 12 March

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Inflacja jest w celu NBP. Niby dlaczego miałaby być utrzymana 0% stawka vat na żywność?

    Bo zaraz nie będzie w celu? A co z VAT na tipsy?

  • edytowano 13 March

    Zwolniono Romaszewską z Biełsatu
    https://www.facebook.com/share/p/WzKobEktcV6uhh4n/

  • @Przemko powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Inflacja jest w celu NBP. Niby dlaczego miałaby być utrzymana 0% stawka vat na żywność?

    Bo zaraz nie będzie w celu? A co z VAT na tipsy?

    Tak, a dlaczego nie będzie w celu?

  • @celnik.mateusz powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Inflacja jest w celu NBP. Niby dlaczego miałaby być utrzymana 0% stawka vat na żywność?

    Bo zaraz nie będzie w celu? A co z VAT na tipsy?

    Tak, a dlaczego nie będzie w celu?

    Cel można zawsze zmienić, wiadomo.

    ""W przypadku przywrócenia wyższej stawki podatku VAT na żywność oraz podniesienia cen energii, w II połowie 2024 r. inflacja może istotnie wzrosnąć. Jednocześnie w średnim okresie w kierunku wyższej presji popytowej w gospodarce oddziaływać będzie wzrost wynagrodzeń, w tym w związku z podwyżkami płac w sektorze publicznym" - taki zapis znalazł się w informacji RPP, wydanej po posiedzeniu w dniach 5-6 marca 2024 r. "

  • edytowano 13 March

    .

  • @peterman powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Podpowiadam narrację: no i dobrze! dość rozdawnictwa!

    Słusznie. Koniec z pisoskim rozpasaniem!

    Nie, jest inakszy. Obowiązująca wersja: "PiS też by podniósł!".

  • Morawiecki napeno!

  • edytowano 14 March

    @Berek powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    Podpowiadam narrację: no i dobrze! dość rozdawnictwa!

    Słusznie. Koniec z pisoskim rozpasaniem!

    Nie, jest inakszy. Obowiązująca wersja: "PiS też by podniósł!".

    Znam inną wersję: najważniejsze, że PiS nie rządzi. Jeszcze do głąbów nie dotarło.

  • NIEMCY napisali podręcznik do historii dla polskich uczniów w Polsce. Był blokowany przez 8 lat, ale już nie jest.

  • @christoph powiedział(a):
    Morawiecki napeno!

    NA PEWNO NIE

  • @KAnia powiedział(a):
    NIEMCY napisali podręcznik do historii dla polskich uczniów w Polsce. Był blokowany przez 8 lat, ale już nie jest.

    Ale że co?

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @KAnia powiedział(a):
    NIEMCY napisali podręcznik do historii dla polskich uczniów w Polsce. Był blokowany przez 8 lat, ale już nie jest.

    Ale że co?

  • Metropolita gdański abp Tadeusz Wojda został w czwartek wybrany na nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - poinformował rzecznik prasowy KEP ks. Leszek Gęsiak.

    Nowego przewodniczącego wybrali biskupi zgromadzeni w Warszawie na 397. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

    Abp Tadeusz Wojda jest pallotynem
    Nowy przewodniczący jest pallotynem. Ma 67 lat. Od 3 marca 2021 r. jest metropolitą gdańskim. Zastąpi na tym stanowisku metropolitę poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, który na czele KEP stał od 2014 r. przez dwie kolejne pięcioletnie kadencje.

    W ramach Konferencji Episkopatu Polski abp Wojda od 2017 r. jest członkiem Komisji ds. Misji, a od 2018 r. członkiem Kościelnej Komisji Konkordatowej. W 2021 r. został członkiem Rady Stałej KEP i Zespołu przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W 2021 r. wybrano go na przewodniczącego Rady Nadzorczej Fundacji Opoka, a w 2022 r. na delegata ds. Telewizji Trwam.

    DEON.PL POLECA

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.