Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1645647649650651

Komentarz

  • edytowano 11 June

    @los powiedział(a):
    No bo ludzie (nie tylko Polacy) generalnie niewiele rozumieją a zwłaszcza konsekwencji. To trudne pojęcie.

    Ale łączy ich osiem gwiazdek. Da się rządzić społeczeństwem wbrew społeczeństwu?

  • I jeszcze raz: wchodzimy w post Paladego zamieszczony przez Przemko i czytamy komenty:

    https://x.com/MarcinPalade/status/1800068771740037258

    PiS to prawica?
    PiS to "lewica pobożna".

    ale , że Pis to prawica? aha

    XD
    Weź tam jeszcze 3D do prawicy dołącz to wyjdzie jeszcze lepiej.
    Wielki ekspert co prawicę chyba tylko na obrazku widział.

    PiS może i jest konserwatywny światopoglądowo ale gospodarczo są socjalistami, więc raczej nie powinno się ich nazywać prawicą.

    Z pisu taka prawica jak z Koalicji

    PiS to nie jest prawica.

    gościu błagam pis przejebał ale trzeba zrobić jakiś wykres zeby sie zgadzało XDD
    jedyna prawica w pl to konfederacja

    Prawica kradnie z prawej kieszeni, chowa lup w lewej ...

    PiS to żadna prawica, niektórzy mówią pobożna lewica, choć i to jest fałszem, bo emanacją pobożności PiSu jest Kurski.

    Są jakieś pozytywy, a piswyzki wszystkiego dopiero przed nami

    PiS to taka sama prawica jak z Putina jest demokrata xd. To pobożna Partia Socjalistyczna.Natomiast jeżeli chodzi to co nazywacie ,,Centrolewica” to partia centrowa czyli najnormalniejszy możliwy rodzaj partii…

    Kto jest na tym wykresie prawicą?

    Ty nawet słupków nie umiesz podpisać prawidłowo obdzwoniony slugo

    PiS to prawica?????

    Pis to nie prawica

    PiS to też centrolewica

    „Prawicą” weź pan skończ.

    Nie wrzucałbym PiSu do prawicy - patrząc na czyny to konserwatywna lewica.

    Poprawiam:
    Wybory 2023
    7,16% prawica
    89,09% centrolewica
    Eurowybory 2024
    12,08% prawica
    86,43% centrolewica

    Podaj definicję prawicy.

    pis to nie jest prawica tylko populistyczna, faszytowska lewica

    PiS to prawica tylko z nazwy.

    Jaka prawica xD uwielbiam jak głupki robią wykresy i dają randomowe słowa

    Prawica: Konfederacja i PJJ; Centrum: Zjednoczona Prawica, Centrolewica: 3cia droga, Lewica: Koalicja obywatelska, Lewica

    PiS to nie jest prawica.

    PiS to nie prawica.

    Od kiedy PiS ze swoim promowaniem dewiacji i socjalem to jakaś prawica?

    PiS to "komuniście którzy ustalili że towarzysz Bóg jednak istnieje"


    Każdy wpis oddzielony linią to osobny koment.

  • @Przemko powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    No bo ludzie (nie tylko Polacy) generalnie niewiele rozumieją a zwłaszcza konsekwencji. To trudne pojęcie.

    Ale łączy ich osiem gwiazdek. Da się rządzić społeczeństwem wbrew społeczeństwu?

    Doświadczenia Korei Pn pokazują, że taki eksperyment jest możliwy, choć inne takie próby kończyły się wprost przeciwnie.

  • Konfederacja to ugrupowanie dietetyczne, oni nie chcą rządzić i zrobią wszystko aby im się to nie przydarzyło,

    zajmować wybieralne stołki, mądrzyć się z mównicy, mówić innym co powinni i wytykać błędy, inkasować diety, kilometrówki, zwroty, dotacje, rozbijać się służbowymi samochodami a przede wszystkim pierdolić na okrągło te swoje mądrości gdzie się da aby pozyskiwać frajerów, to jest jedyny cel.

    Władza, odpowiedzialność, ryzyko, praca etc. to stanowczo nie wchodzi w grę.

    Jedyna ich rola to gromadzenia części głosów, które w innym przypadku mogłyby przynajmniej częściowo wesprzeć rzeczywistą opozycję.

    Z tego powodu są dla obecnego układu tak bardzo wygodni i dopieszczani. Nawet gaśnica została wybaczona.

  • Myślę, że Koreańczycy zostali zmasakrowani mentalnie dosyć wcześnie. Nie zdziwię się, jeśli za Japończyków.

  • @celnik.mateusz powiedział(a):

    Generalnie zgadzam się z Rozumem, następuje zmiana pokoleniowa, nowi wyborcy Konfy to nie są ludzie, którzy czytali NCzas.

    To prawda, wyborcy Konfy są różni. Są jednak wciąż tacy, co czytali Czasik:

  • Sprzed pół roku:

    Z sondażu instytutu Badań Polister przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" wynika, że większość, bo aż 60 proc. zwolenników PiS, uważa, że koalicja tej partii z Konfederacją to dobry pomysł.
    Wyniki badania skomentował poseł ugrupowania. Piotr Kaleta zaznaczył, że dla partii priorytetem jest to, by rządziła samodzielnie. - Polityka uczy nas jednak, by nigdy nie mówić nigdy. Głos wyborców oczywiście ma znaczenie - podkreślił.
    Czy wyborcy Konfederacji również są "za" koalicją z PiS? W tym przypadku nastroje są nieco inne. 69 proc. ankietowanych z tej grupy nie chce, by partia poszła tą drogą. Tylko 31 proc. uważa, że byłoby to dobre rozwiązanie.
    Zdaniem posła Michała Urbaniaka z Konfederacji takie opinie są dowodem na to, że elektorat partii rozumie przesłania jej liderów. - Chcemy być alternatywą dla PiS i dla PO. Nie będziemy żyrować tego, co robią te partie - podkreśla polityk.

    Pispeło jedno zło.

  • W 2012 r. nie wyszli jeszcze poza niszę, rok wcześniej nie byli w stanie zebrać podpisów. Tamten elektorat to z oczywistych, arytmetycznych powodów jedynie mniejsza część obecnego.

    Jak porównamy wyniki z 2019 r. (do PE) i obecne, to mamy 3,5-krotny wzrost na wsi czy w lubelskiem, a jedynie ok. 2-krotny w dużych miastach czy zachodniej Polsce. Przeciętny - nie stereotypowy czy "wzorcowy" - to już coraz rzadziej młody czytelnik Januszka, a coraz częściej wkurzony rolnik.

    Zresztą "kariera" Mikkego w ostatnich miesiącach świetnie to pokazuje. Najpierw nie wszedł do sejmu, wyprzedzony przez żonę Bosaka. Teraz startował z listy, która nikogo nie obchodziła, dostał 4343 głosy mimo startowania w jednym z największych okręgów.

  • Do komentarzy pod wpisem Paladego - zawsze mnie śmieszyły spory, kto jest prawdziwą prawicą. Jakby to był podział na dobro i zło.

    Czy jest możliwa koalicja pomiędzy Konfederacją i KO? Oczywiście. Choćby ze zwykłej próżności. Natomiast twierdzenie, że taka koalicja musi koniecznie powstać, kiedy tylko będzie zagrożenie rządami PiS, jest moim zdaniem myśleniem życzeniowym, które pasuje do mentalności oblężonej twierdzy, częstej w pisowym elektoracie. Ja sobie wyobrażam wszystko w polskiej polityce, ale rzekłbym że opór materii przed jakąkolwiek koalicją jest w Konfederacji olbrzymie. PiS-PO jedno zło, a siedzenie w opozycji jest bardzo wygodne.

  • @los powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Bosak ma oczywisty uraz osobisty do Kaczyńskiego

    Nie ma w Polsce polityka, który by nie został w ten czy inny sposób skrzywdzony czy oszukany przez Donalda Tuska, niektórzy bardzo okrutnie, a słuchają się go jak pani matki. Osobiste anse liczą się w polityce mniej niż niektórym się to wydaje.

    Tak, dlatego koalicja PiS-Konfederacja też jest możliwa.

  • loslos
    edytowano 11 June

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Do komentarzy pod wpisem Paladego - zawsze mnie śmieszyły spory, kto jest prawdziwą prawicą. Jakby to był podział na dobro i zło.

    Może kolegę to śmieszyło, może się tak pokładał ze śmiechu, że aż dostał czkawki, ale fakt zostaje faktem - tak świat postrzegają konfiarze. Że tylko kompletny dureń może coś takiego gadać, nawet to potwierdza, bo zaiste durnie z nich są przednie. Ale prawa wyborcze mają tak jak inni.

    Dlaczego sojusz z PO a nie z PiS, skoro PiS PO jedno zło? Wyjaśił to niejaki Janusz Mikke podszywający się pod herb Korwin swoim słynnym powiedzonkiem o garbatym i garbiącym się. Garbate PO nie jest konkurentem Konfy, więc spokojnie można z nimi współpracować, nikt ich z Konfą nie pomyli. Ale PiS się tylko garbi, więc może się wyprostować i przejąć konfiany prosty elektorat. Ich trzeba zwalczać bezwzględnie. I tak robią.

  • @celnik.mateusz powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Bosak ma oczywisty uraz osobisty do Kaczyńskiego

    Nie ma w Polsce polityka, który by nie został w ten czy inny sposób skrzywdzony czy oszukany przez Donalda Tuska, niektórzy bardzo okrutnie, a słuchają się go jak pani matki. Osobiste anse liczą się w polityce mniej niż niektórym się to wydaje.

    Tak, dlatego koalicja PiS-Konfederacja też jest możliwa.

    Upieram się, że już w 2023 Wipler i Memcen planowali być wicepremierami. I to nie u Donka.
    Wiadomo, że też nie u złowrogiego Vateuszka... No i tyle wyszło z dzielenia skóry na niedźwiedziu.

  • @los ale wyborcy konfy nienawidzą Januszka i jego sposobu rozumowania, vide wyniki 2023.
    Co nie świadczy jeszcze o tym, że nie są nienormalni.
    Ale lekkiego pedofila proszę im do łóżek nie wciskać.

  • Ale Los tylko zaprezentował pewien sposób rozumowania. Dla mnie niesamowicie logiczny. A co gorsza politycznie prawdziwy.

  • @qiz powiedział(a):
    @los ale wyborcy konfy nienawidzą Januszka i jego sposobu rozumowania

    Że co? Księżyc jest z zielonego sera.

  • @qiz powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Bosak ma oczywisty uraz osobisty do Kaczyńskiego

    Nie ma w Polsce polityka, który by nie został w ten czy inny sposób skrzywdzony czy oszukany przez Donalda Tuska, niektórzy bardzo okrutnie, a słuchają się go jak pani matki. Osobiste anse liczą się w polityce mniej niż niektórym się to wydaje.

    Tak, dlatego koalicja PiS-Konfederacja też jest możliwa.

    Upieram się, że już w 2023 Wipler i Memcen planowali być wicepremierami. I to nie u Donka.
    Wiadomo, że też nie u złowrogiego Vateuszka... No i tyle wyszło z dzielenia skóry na niedźwiedziu.

    Pancerny Banaś z Chmajem prywatnie zaświadczali o czymś innym...

  • edytowano 11 June

    Jednak duch Janusza "Korwina" Mikke wciąż unosi się nad wodami liberalizmu.

    Wystarczy poczytać wypowiedzi konfiarzy by doświadczyć uczucia deja vu AD 1989.

    Kto jest liberałem ten wie, co oznacza życie na krawędzi: od lat duszony podatkami, nieomal zamordowany maseczką zniewolenia i szczepionką zagłady, obecnie potyka się o rzucane pod nogi kłody plastikowych nakrętek.

  • Przymocowane nakrętki jako psyops?

  • Duchowy ojciec Janusz Mikke walczył z pasami bezpieczeństwa, jego wychowankowie jak widać z nakrętkami.

  • Z szybkich wiadomości, to dzisiaj u Karnowskich pojawiły się przecieki, że Służba Zdrowia zaczyna szorować po dnie.
    Moje źródła insajderskie to potwierdzają, a przyczyn jest kilka, w tym przekonanie o bezkarności mafii zwanej profesorsko-ordynatorską, choć to (znaczy nazwa) już zaszłość.

  • To, że jakiś zenek histeryzuje, bo go coś złego spotkało, nie znaczy, że coś się w służbie zdrowia zmieniło. Jest równie źle jak było. Ale w służbie zdrowia może być tylko źle, bo chcielibyśmy żyć wiecznie w zdrowiu i szczęściu i każde odchylenie in minus od tego stanu uznajemy za winę służby zdrowia.

  • @los powiedział(a):

    @celnik.mateusz powiedział(a):
    Do komentarzy pod wpisem Paladego - zawsze mnie śmieszyły spory, kto jest prawdziwą prawicą. Jakby to był podział na dobro i zło.

    Może kolegę to śmieszyło, może się tak pokładał ze śmiechu, że aż dostał czkawki, ale fakt zostaje faktem - tak świat postrzegają konfiarze. Że tylko kompletny dureń może coś takiego gadać, nawet to potwierdza, bo zaiste durnie z nich są przednie. Ale prawa wyborcze mają tak jak inni.

    Dlaczego sojusz z PO a nie z PiS, skoro PiS PO jedno zło? Wyjaśił to niejaki Janusz Mikke podszywający się pod herb Korwin swoim słynnym powiedzonkiem o garbatym i garbiącym się. Garbate PO nie jest konkurentem Konfy, więc spokojnie można z nimi współpracować, nikt ich z Konfą nie pomyli. Ale PiS się tylko garbi, więc może się wyprostować i przejąć konfiany prosty elektorat. Ich trzeba zwalczać bezwzględnie. I tak robią.

    Lepiej bym tego nie napisał ;-)

    Tak po prostu jest.

  • @Przemko powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Przemko, to było omawiane 'Narodowiec' to silne Państwo, więc podatki muszą być adekwatne, 'libertarianizm' to państwo minimum, a podatki to zuo. Tego nie da się pogodzić.

    No ale godzą, narodowców to już chyba nie ma w Konfederacji a elektorat patrzy na postulaty wybiórczo - na elementy które ich interesują. Wydaje mi się że państwo minimum to jest to czego oczekuje przeciętny Polak, deklaratywnie oczywiście.

    Elektorat konfy, również ten zakamuflowany na forumkach, właśnie tak robi, uprawia takie swoiste cherry picking. Pozostaje pytanie takie samo, jak w przypadku wyborców ZiS - czy oni nie wiedzą o tych postulatach, które im nie pasują? Moje doświadczenia pokazują, że wiedzą, ale wypierają. Ja celowo podrzucam te kwiatki z konfy, które nie pasują do jej wyidealizowanego obrazu i mam ubaw przy obserwacji wypierania albo racjonalizowania.

    Najczęstsza reakcja to:
    -- Aaa, to X.
    -- Aaa, to Y.

    Najczęściej Grisza oczywiście. (mam słabą pamięć i często zapominam co już napisałem i się powtarzam, ale w tym przypadku celowo) Podkreślam, że nie ma Jajka bez Griszy, nie ma Vipera bez Berkowitza, nie ma Winnickiego bez Wilka czy Niemcena. Co zresztą Jajko explicite powiedział w wywiadzie wrzucanym przez Smoka. Grisza ma pełne poparcie partii.

    A czemu (tfu) wyborcy uprawiają to cherry picking? Gdyż PiS im zbrzydły i chcieliby mieć na scenie politycznej coś fajnego, z czym mogliby się identyfikować. Że to jest takie cool. No, niestety, takie podejście jest nieco dziewczyńskie.

  • @trep powiedział(a):

    Inny przykład. Znam dobrze (trochę z nim grywałem swego czasu w necie) takiego kolesia. Brydżysta z ekstraklasy, bardzo przez ogół ceniony, bardzo inteligentny, bardzo miły (co jest rzadkością) i bardzo uczciwy (co jest jeszcze większą rzadkością). Odkąd pamiętam mikkista. I jak były wybory to on na forum napisał coś takiego:

    "X (ktoś z ZiS, ale już nie pamiętam kto; nie pamiętam też, które to były wybory) powiedział, że w razie wygranej 500+ (a może już 800?) zostanie utrzymane. To już nie ma na kogo głosiować".

    Logika była taka, że PO była ostatnią partią (czy tam kandydatem) ale deklaracja ws. 500+ już ją wyeliminowała. Czyli ważniejsze dla wyborcy Konfy było zlikwidowanie 500+ niż cokolwiek innego.

    Forumkowa sympatia do Konfy bierze się oczywiście bardziej z RN niż z UPR, ale pamiętam, że gdy UPR i Muecke zdobywali po 3% to w tym czasie RN miał 1%. To oznacza, że tzw. narodowcy od początku mieli mniejszość a potem zresztą i tak przenieśli się do PiS (vide Bąkiewicz) widząc, że konfa to organizacja antypolska. Dla nich liczy się liberalis.

    Oczywiście na wielu płaszczyznach PiS jest bardziej liberalny a ZiS zamordystyczny, ale nikt tego tak nie roztrząsa. Liczą się: etyketka i prawo Losa nr któryś tam. To samo z podatkami.

    Lubicie niskie podatki? - pytał zalotnie jeden z "przywódców" konfy - to premier Morawiecki wprowadzi wam mnóstwo niskich podatków. O PO takiego mema nie widziałem.

    Dzień wolności podatkowej - o tym terminie dowiedziałem się od Mueckego oczywiście. Gdy za rządów PiS przypadał on wcześniej, niż w roku poprzednim, nie natknąłem się na ogłoszenie tego przez nikogo z UPR.

    Stare czasy, ktoś powie. Ale to są nowe:

    https://excathedra.pl/discussion/comment/500754/#Comment_500754

    A tu widać, jaka to jest prawica. Zresztą wiele najbardziej popularnych kont konfiarskich na twitterze kpi sobie z Wiary Prawdziwej.
    https://excathedra.pl/discussion/comment/500813/#Comment_500813

    Konfa vel k.rwiny to turboleberały, a więc neoliberały z Partii Oszustów tylko do kwadratu, albo i sześcianu. Darwiniści społeczni, aksjologicznie całkowicie sprzeczni ze społeczną nauką Kościoła katolickiego. Koniec, kropka

  • Mnie to naprawdę bawi, że wyciąga się wspólną listę z 2001 r. i to dowód na samo zło, a tę z 2002 r. skrzętnie zbywa milczeniem. Albo ciekawe1 kto to tego Banasia wysłał do NIK, bo kto tego bronił na forum i obrażał nie dość zachwyconych to już nie będę przypominał.

  • To też nazywam czerypikin gdyż w wątku konfy zamieściłem kilkadziesiąt wpisów a ty podważyłeś ten jeden.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Mnie to naprawdę bawi, że wyciąga się wspólną listę z 2001 r. i to dowód na samo zło, a tę z 2002 r. skrzętnie zbywa milczeniem. Albo ciekawe1 kto to tego Banasia wysłał do NIK, bo kto tego bronił na forum i obrażał nie dość zachwyconych to już nie będę przypominał.

    1. Kaczyński przesunął Banasia z KAS do NIK, to wtedy Banaś uzyskał swoje przezwisko 'Pancerny'
    2. Sprawa hotelu była bardzo niejasna i to wielopłaszczyznowo.
    3. Ja też byłem zachwycony, bo nie pamiętam?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.