Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1641642644646647671

Komentarz

  • Dopóki nie będzie trzeba- nie wejdzie, ale jak będzie trzeba- wejdzie.

  • @trep powiedział(a):
    Dopóki nie będzie trzeba- nie wejdzie, ale jak będzie trzeba- wejdzie.

    Ale na czym opierasz swoją pewność to nie wiem ? Logika polityczna jest brutalna, jeżeli są nawet szaleńcy w Konfederacji, którzy by weszli w układ z PO, to ich elektorat zakończy to ugrupowanie. Więc nie, to jest jest scenariusz nierealny.

  • Ale wiesz, że ani Tanajno ani Kołodziejczak nie są i nie byli w Konfie? Więc cały wywód o tym siłowym obalaniu jest oparty od początku o fałszywą przesłankę?

    Jeden nich był za to u Kukiza. Z kim w końcu Kukiz wszedł w koalicję jak brakowało głosów?

  • loslos
    edytowano 10 June

    @7my powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Użyłeś uroczego określenia "spadochroniarz." Jeśli jesteś dumny, to się nie wypieraj.

    Pcim jest położony w dzisiejszej Małopolsce a on startował na Podkarpaciu i nie jest związany z partią, dostał miejsce na liście decyzją prezesa, kosztem miejscowego europosła.

    Więc był spadochroniarzem, opisuje a nie oceniam.

    A między obecnym województwem małopolskim a obecym województwem podkarpackim przez całą historię był betonowy mur z minami atomowymi? To nie tak działa, oba rejony to historyczna Małopolska. Człowiek miejscowy jest nie tylko kilometr od swego domu.

  • Pcim, nie Pcim. Zobaczcie ile głosów Obajtek zgarnął - nie od kierownictwa partii, a od ludzi. A jedynka nie zawsze to gwarantuje, patrz wyniki Wiśniewskiej i Jakiego w okręgu śląskim.

  • @qiz powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):
    No i jeszcze jedno, liczcie głosy i mandaty (w Sejmasie) PiS+Konfa vs KO, 3łej i Lewica. Ponoć już prawica ma więcej.

    Procentowo jest najmniej od 2015r.

    Ostatecznie jest 36,16%. Lepiej niż w parlamentarnych, lepiej niż w sejmikowych w 2018 r. i w tym.

  • Ale Tusk żyłuje, wyciska wszystko co się da i jak się da. Ciekawe gdzie jeszcze jest potencjał i jak to zrobi, bo widać że o ten mały kroczek, o ten procent/dwa cały czas chodzi.

  • Gdyby PiS prowadził kampanię wyborczą, wygrałby te wybory z dużą przewagą. 75 lat to zdecydowanie czas na emeryturę, nawet jeśli staruszek zachowuje jasność umysłu.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Ale wiesz, że ani Tanajno ani Kołodziejczak nie są i nie byli w Konfie? Więc cały wywód o tym siłowym obalaniu jest oparty od początku o fałszywą przesłankę?

    Jeden nich był za to u Kukiza. Z kim w końcu Kukiz wszedł w koalicję jak brakowało głosów?

    Ale Grisza jest w Konfie a Grisza ma pełne poparcie innych przywódców. Ta próba siłowego obalenia rządu PiS to była prawdziwa koalicja. Nie ta marzona i spodziewana przez niektórych wbrew faktom i wypowiedziom.

  • @JORGE powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Dopóki nie będzie trzeba- nie wejdzie, ale jak będzie trzeba- wejdzie.

    Ale na czym opierasz swoją pewność to nie wiem ? Logika polityczna jest brutalna, jeżeli są nawet szaleńcy w Konfederacji, którzy by weszli w układ z PO, to ich elektorat zakończy to ugrupowanie. Więc nie, to jest jest scenariusz nierealny.

    Napisałem precyzyjnie wyżej. Również w wątku o Konfie masz przesłanki/dowody.

  • @los powiedział(a):
    Gdyby PiS prowadził kampanię wyborczą, wygrałby te wybory z dużą przewagą. 75 lat to zdecydowanie czas na emeryturę, nawet jeśli staruszek zachowuje jasność umysłu.

    Zgadzam się, że 75 lider nie wróży jakichś spektakularnych sukcesów organizacji, którą prowadzi. Ale nie zgadzam się co do kampanii. Jest za wcześnie, żeby cokolwiek w proporcjach władza-opozycja się zmieniło. Suwak się przesunął trochę w koalicji i to tyle. Kampanie na dzień dzisiejszy mało by zmieniły.

  • @trep powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Dopóki nie będzie trzeba- nie wejdzie, ale jak będzie trzeba- wejdzie.

    Ale na czym opierasz swoją pewność to nie wiem ? Logika polityczna jest brutalna, jeżeli są nawet szaleńcy w Konfederacji, którzy by weszli w układ z PO, to ich elektorat zakończy to ugrupowanie. Więc nie, to jest jest scenariusz nierealny.

    Napisałem precyzyjnie wyżej. Również w wątku o Konfie masz przesłanki/dowody.

    Można by też zadać pytanie na czym ty opierasz swoją pewność dodając głosie na PiS i na Konfę.

  • @JORGE powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    PiS nie może zjeść konfederacji. Prędzej ZiS zje konfederację. Przypominam, że połowa wyborców Jajko w drugiej turze głosiowała na Sraczkowskiego.

    Bo to Warszawa, tu wszystko jest bardzo dziwne. Natomiast nie nie, Konfa nie wjedzie w żadną koalicję z KO, a teraz dochodzi jeszcze argument zużytej władzy.

    Nie wiem co masz na myśli mówiąc o Warszawie. Chodzi o wybory prezydenckie. Ogólnopolskie.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Pcim, nie Pcim. Zobaczcie ile głosów Obajtek zgarnął - nie od kierownictwa partii, a od ludzi. A jedynka nie zawsze to gwarantuje, patrz wyniki Wiśniewskiej i Jakiego w okręgu śląskim.

    ale mobilizacja na Podkarpaciu słaba.

  • 7my7my
    edytowano 10 June

    @JORGE powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Gdyby PiS prowadził kampanię wyborczą, wygrałby te wybory z dużą przewagą. 75 lat to zdecydowanie czas na emeryturę, nawet jeśli staruszek zachowuje jasność umysłu.

    Zgadzam się, że 75 lider nie wróży jakichś spektakularnych sukcesów organizacji, którą prowadzi. Ale nie zgadzam się co do kampanii. Jest za wcześnie, żeby cokolwiek w proporcjach władza-opozycja się zmieniło. Suwak się przesunął trochę w koalicji i to tyle. Kampanie na dzień dzisiejszy mało by zmieniły.

    trochę się jednak zmieniło, PIS stoi w miejscu, ale Tusk wyraźnie nie dowozi,

    po 6 miesiącach od zmiany rządu po tylu latach oni powinni dalej być w euforii, a jednak już elektorat się kruszy.

    https://x.com/MarcinPalade/status/1800068771740037258

  • Jakby kogoś zabili, najlepiej ze szczególnym udręczeniem jak dr Ratajczaka, to by ich trochę zaspokoiło. Starali się ale nawet tego nie potrafią.

  • @los powiedział(a):
    Jakby kogoś zabili, najlepiej ze szczególnym udręczeniem jak dr Ratajczaka, to by ich trochę zaspokoiło. Starali się ale nawet tego nie potrafią.

    Zgadza się. Jeden bardzo młody żołnierz satysfakcji temu najgorszemu bugodrzanskiemu sortowi nie przysporzy

  • 57 389 głosów różnicy w skali kraju między 1 a 2 miejscem.

  • @7my powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Pcim, nie Pcim. Zobaczcie ile głosów Obajtek zgarnął - nie od kierownictwa partii, a od ludzi. A jedynka nie zawsze to gwarantuje, patrz wyniki Wiśniewskiej i Jakiego w okręgu śląskim.

    ale mobilizacja na Podkarpaciu słaba.

    Przeliczyłem, proporcja bezwzględnej liczby głosów na PiS na Podkarpaciu w tym roku i w 2019 była taka sama jak ogólnokrajowa.

    Polecam, nie tylko Koledze: mniej czytania publicystów, więcej czytania liczb.

  • edytowano 10 June

    @trep powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    PiS nie może zjeść konfederacji. Prędzej ZiS zje konfederację. Przypominam, że połowa wyborców Jajko w drugiej turze głosiowała na Sraczkowskiego.

    Bo to Warszawa, tu wszystko jest bardzo dziwne. Natomiast nie nie, Konfa nie wjedzie w żadną koalicję z KO, a teraz dochodzi jeszcze argument zużytej władzy.

    Nie wiem co masz na myśli mówiąc o Warszawie. Chodzi o wybory prezydenckie. Ogólnopolskie.

    A ja nie wiem co masz na myśli pisząc o jakimś (jakiejś?) Griszy.
    A teza że połowa wyborców Konfy głosowała na Trzaskowskiego... skąd? Nie ma na to żadnych twardych danych, bo wybory są tajne. Zostają korelację statystyczne, a te wcale tego nie pokazywały. No i zostaje powtarzanie publicystycznych tez, równie dobrze można napisać, że wyborcy [tu wpisz partie, na której się zafiskowales] to pedofile, mordercy, złodzieje itd.

  • Też żeby było jasne, rozumiem, że można Konfy nie lubić czy nawet nie znosić. Nawet rozumiem, że w kampanii wyborczej można z nich robić ciemnego luda i opowiadać takie historie. Ale na forum wolałbym fakty, a nie propagandę od nich coraz bardziej oderwaną.

  • loslos
    edytowano 10 June

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    A teza że połowa wyborców Konfy głosowała na Trzaskowskiego... skąd? Nie ma na to żadnych twardych danych, bo wybory są tajne.

    Wybory są tajne a mimo to istnieją sondaże przedwyborcze i exit polls, są one zwykle dość blisko prawdziwych wyników, czasem się pokrywają prawie dokładnie. Tą samą metodą oszacowano frakcję wyborców Konfederacji głosujących na Trzaskowskiego. Było to koło 50%, krzyży jeszcze wtedy nie kazał zdejmować ale tęczowe szmaty już promował i wycofał dziecko z pierwszej komunii. Mógłbym pewnie te badania znaleźć ale życie jest za krótkie.

    Edit. Kuba poniżej wykonał za mnie robotę. Dziękuję.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    A teza że połowa wyborców Konfy głosowała na Trzaskowskiego... skąd? Nie ma na to żadnych twardych danych, bo wybory są tajne. Zostają korelację statystyczne, a te wcale tego nie pokazywały.

    Exit poll po II turze prezydenckich:
    exitpoll2020

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    A ja nie wiem co masz na myśli pisząc o jakimś (jakiejś?) Griszy.

    Grzegorz Braun

  • edytowano 10 June

    @los powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    A teza że połowa wyborców Konfy głosowała na Trzaskowskiego... skąd? Nie ma na to żadnych twardych danych, bo wybory są tajne.

    Wybory są tajne a mimo to istnieją sondaże przedwyborcze i exit polls, są one zwykle dość blisko prawdziwych wyników, czasem się pokrywają prawie dokładnie. Tą samą metodą oszacowano frakcję wyborców Konfederacji głosujących na Trzaskowskiego. Było to koło 50%, **krzyży jeszcze wtedy nie kazał zdejmować ale tęczowe szmaty już promował i wycofał dziecko z pierwszej komunii. **Mógłbym pewnie te badania znaleźć ale życie jest za krótkie.

    Edit. Kuba poniżej wykoał za mnie robotę. Dziękuję.

    No i oczywiście próbował nie dopuszczać do przeMarszu Narodowego, co by mu się być może bez interwencji Dudy udało.

  • @Kuba_ powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    A teza że połowa wyborców Konfy głosowała na Trzaskowskiego... skąd? Nie ma na to żadnych twardych danych, bo wybory są tajne. Zostają korelację statystyczne, a te wcale tego nie pokazywały.

    Exit poll po II turze prezydenckich:
    exitpoll2020

    A więc połowa wyborców Konfy która poszła do drugiej tury głosowała na Trzaskowskiego, to nie musi być to samo.

  • Jak widzę realna polityka wzbudza instynktowny sprzeciw. Wkręcanie elektoratów jest tu elementem normalnym.

  • Ok, dziękuję za informację skąd to się wzięło, był to sondaż.

    Ogólny wynik exit pollu jest zewnętrznie weryfikowalny, więc muszą się jakoś starać, a i tak się wtedy rąbnęli. W takim elemencie nie ma zewnętrznej weryfikacji, nie muszą się starać. Chcecie, wierzcie, dla mnie to tylko półka wyżej niż publicystyka i znacznie niżej niż realne wyniki.

    (serio wierzycie, że co szósty wyborca Biedronia poszedł na Dudę???)

    Btw, dzisiejsza Konfa wg realnych wyników ma znacznie większą korelację z PiS niż ta kilka lat wstecz.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    (serio wierzycie, że co szósty wyborca Biedronia poszedł na Dudę???)

    Tak.
    Nic dziwnego to nie jest

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    serio wierzycie, że co szósty wyborca Biedronia poszedł na Dudę???

    To takie nieprawdopodobne, że na Biedronia głosowali socjaliści, tacy co chwalą 500+, podwyżki płac minimalnych i wielkie inwestycje?

  • loslos
    edytowano 10 June

    @Przemko powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    A teza że połowa wyborców Konfy głosowała na Trzaskowskiego... skąd? Nie ma na to żadnych twardych danych, bo wybory są tajne. Zostają korelację statystyczne, a te wcale tego nie pokazywały.

    Exit poll po II turze prezydenckich:
    exitpoll2020

    A więc połowa wyborców Konfy która poszła do drugiej tury głosowała na Trzaskowskiego, to nie musi być to samo.

    Pani Logika mówi: musi. Wyborca Bosaka mógł zagłosować na Dudę, Trzaskowskiego albo nikogo. Jak na nikogo, to się nie liczy. Jeśli ludzie nie kłamią ale już wcześniej na podstawie sondaży i exit polls ustaliliśmy, że kłamią zadziwiająco rzadko.

    Mnie się to wydaje mało. Znamy przecież szurów z Konfy. Każdy mówi: PiS nas tłamsi. Nic dotąd nie zrobiliśmy bo PiS. Ale jeśli tylko zwalczyć PiS to hoho, precz z feudalną rentą, wyzwolimy Ziemię Świętą!

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.