Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1638639641643644652

Komentarz

  • Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein

    Tak wysoko psy skaczą, kiedy to słyszą!

  • Jednak staropolski zwyczaj, ażeby nie przyjmować orderów od obcych moczarstw nie był nietrafnem.

  • Ale czy Austria jest dla Róży Marii Barbary Gräfini von Thun und Hohenstein obcym moczarstwem?

    Ja bym złapał kij za inny koniec i skupił się na innym staropolskim zwyczaju, ażeby do sejmu i sejmików nie głosować na obcych. Na króla można.

  • Też bym jednak wolał krura-Piasta.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Jednak staropolski zwyczaj, ażeby nie przyjmować orderów od obcych moczarstw nie był nietrafnem.

    Ale jurgielt też był staropolskim zwyczajem niestetżyż.

  • Prześladowany duchowny jest jeszcze bardziej prześladowany. Ciekawe czy w areszcie ma chociaż dostęp do salcesonu...
    https://wiadomosci.wp.pl/sprawa-funduszu-sprawiedliwosci-kolejne-zarzuty-dla-michala-o-7035244214979264a

  • mieszają i uwiarygadniają się. Bez takich artykułów prawi nie zaglądaliby tam wcale.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Jednak staropolski zwyczaj, ażeby nie przyjmować orderów od obcych moczarstw nie był nietrafnem.

    Polska również stosowałą tę metodę obdarowywania
    stemże ordery owe ze złota i drogich Kamieni wykonane były

  • @los powiedział(a):

    @Moro powiedział(a):
    Prześladowany duchowny jest jeszcze bardziej prześladowany. Ciekawe czy w areszcie ma chociaż dostęp do salcesonu...
    https://wiadomosci.wp.pl/sprawa-funduszu-sprawiedliwosci-kolejne-zarzuty-dla-michala-o-7035244214979264a

    Ciach? Moim zdaniem przegiął.

    Ciach salceson? Z jednej strony - zgoda. Z drugiej... Apostołowie z widmem faszystowskiego weganizmu nie musieli się zmagać. Kiedyś wystarczyła woda święcona, modlitwa i krucyfiks. Nowe czasy, nowe wyzwania, nowe narzędzia walki... Także ja, bynajmniej, użycia tego salcesonu, zwłaszcza białego, tak bym w czambuł nie potępiał.

  • Ciach.

  • @Moro powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @Moro powiedział(a):
    Prześladowany duchowny jest jeszcze bardziej prześladowany. Ciekawe czy w areszcie ma chociaż dostęp do salcesonu...
    https://wiadomosci.wp.pl/sprawa-funduszu-sprawiedliwosci-kolejne-zarzuty-dla-michala-o-7035244214979264a

    Ciach? Moim zdaniem przegiął.

    Ciach salceson? Z jednej strony - zgoda. Z drugiej... Apostołowie z widmem faszystowskiego weganizmu nie musieli się zmagać. Kiedyś wystarczyła woda święcona, modlitwa i krucyfiks. Nowe czasy, nowe wyzwania, nowe narzędzia walki... Także ja, bynajmniej, użycia tego salcesonu, zwłaszcza białego, tak bym w czambuł nie potępiał.

    Egzemplifikacja skuteczności:

    "Mamy w nowicjacie, gdzie pracuję, dwadzieścia parę świnek, co jakiś czas bijemy jedną świnkę dla siebie na mięso i akurat była świeżo zrobiona kiełbasa. Więc mówię do księdza, który się ze mną modlił: 'Mamy trochę swojskiej kiełbaski, przynieś i poczęstujemy te duszki'(...) Duchy zaczęły krzyczeć: "Nie, nie waż się przynosić kiełbasy" i mówią do tego księdza: "Bądź człowiekiem, nie idź po tą kiełbasę". Wtedy mi przyszło do głowy, że jest coś lepszego, niż kiełbasa i mówię: "Salceson przynieś". Przyniósł ten salceson. Trzymam figurkę Matki Bożej z Guadalupe i powiedziałem: "Pod rozkazami Matki Najświętszej macie jeść ten salceson". Zaczęły jeść, w końcu rzekły: "Nie wytrzymamy tego" i wyszły."

    Coś jest na rzeczy...

  • "Żołnierz zraniony przy białoruskiej granicy nożem jest w stanie śmierci klinicznej - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM."

    Bądź Wola Twoja.

  • A w marcu żołnierze, którzy oddali strzały ostrzegawcze na granicy zostali aresztowani przez Żandarmerię...

  • Winny PiS

  • W połączeniu z zatrzymanymi 2 miesiące temu żołnierzami za strzały ostrzegawcze... no zobaczymy jak to zadziała na elektorat. Pytanie dlaczego akurat Onet to opublikował jest bardzo zasadne.

  • @MarianoX powiedział(a):
    A w marcu żołnierze, którzy oddali strzały ostrzegawcze na granicy zostali aresztowani przez Żandarmerię...

    To jest efekt wyborów...

  • edytowano 6 June

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    A w marcu żołnierze, którzy oddali strzały ostrzegawcze na granicy zostali aresztowani przez Żandarmerię...

    To jest efekt wyborów...

    Oczywiście, a w szczególności wejścia bodnarowców do organów sądowniczych z zamiarem "przeczołgania" polskich przygranicznych służb mundurowych

  • edytowano 6 June

    @los powiedział(a):
    Winny PiS

    A konkretnie Macierewicz, gen. Skrzypczak dał głos. Czy był kiedyś watęk na temat Nangar Khel?

    @Przemko powiedział(a):
    "Żołnierz zraniony przy białoruskiej granicy nożem jest w stanie śmierci klinicznej - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM."

    Bądź Wola Twoja.

    Dziś rano powiedziałem małżonce, że żołnierz oficjalnie w ciężkim stanie, pewnie jest na skraju śmierci i będzie utrzymywany przy życiu do wyborów. Kim oni są.

  • Syn mi pisał właśnie że żołnierz zraniony zmarł właśnie.
    Prawda to?

  • Tak
    media podają już

  • Taki jest niewątpliwie niemiecki interes. Ale poza interesem bracia Niemcy mają też naturę...

  • edytowano 6 June

    Tuskowcy i Bodnarowcy zachowują się tak, jakby wręcz chcieli sprowokować nadgraniczne krwawe zajścia.

    Nieudolność czy może plan zwrócenia się o bratnią pomoc EuroGrenzschutzów uzasadniającą dziejową konieczność powołania Unijnych Sił Zbrojnych?

  • toż to wspólna inisjativa masonów Bogusławskiego i Elsnera, katolika i Prusaka z Grodkowa niedaleko Nysy (Neisse, księstwo biskupa wrocławskiego) to towarzysztwo mużyczne

    Giewałt!

    może jaki protest? Song?

    mogę podjechać do Warszawy, poprotestować, mam niejakie doświadczenie , przejść się do muzeja ( je coś ciekawego tera ?) a i piwko wychylić za zdrowie Szanownych

  • Do południa frekwencja w wyborach do PE = 11%

  • Żadnych przesłuchów z bazarku?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.