Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

18485868789

Komentarz

  • edytowano 17 September

    @KazioToJa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    W Niemczech Intel też wstrzymuje budowę fabryki.

    i to ma nas pocieszać? Fakt, nie lubimy Niemców, ale nie życzymy im równie złych władz jak te w Polsce.

    Tzn. że to niekoniecznie musi być wina Tuska. Intel ma problemy finansowe.

    https://www.datacenterdynamics.com/en/news/intel-hits-pause-on-chip-fabs-in-germany-and-poland-amid-financial-crisis/

  • edytowano 17 September

    W czasach, gdzie wszystko już ma czipa?
    Może poza czajnikiem i widelcem

  • @christoph powiedział(a):
    W czasach, gdzie wszystko już ma czipa?
    Może poza czajnikiem i widelcem

    Mieli ostatnio poważną wtopę z wadami konstrukcyjnymi ostatnich dwóch generacji procesorów.

  • edytowano 17 September

    Najwyraźniej postanowili nie tworzyć fabryk w Niemczech i w niemieckich koloniach.

    Od pewnego czasu trwa ogólnoamerykański proces powrotu przynajmniej części produkcji do USA, być może więc wybudują u siebie.

    W Wyborczej oczywiście już się cieszę i piszą że to dobry ruch Intela, na który pozytywnie zareagowały giełdy.

  • Z całą pewnością nie jest to wina Tuska, za rządów którego na jednego zwalnianego zatrudniają czterech innych, i który nas nie głodzi (bardzo dobrze robi powodując taki deficyt budżetowy, jaki w sumie PiS wygenerowały przez siedem lat - głodząc nas strasznie).

  • @Przemko powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    W Niemczech Intel też wstrzymuje budowę fabryki.

    i to ma nas pocieszać? Fakt, nie lubimy Niemców, ale nie życzymy im równie złych władz jak te w Polsce.

    Tzn. że to niekoniecznie musi być wina Tuska. Intel ma problemy finansowe.

    https://www.datacenterdynamics.com/en/news/intel-hits-pause-on-chip-fabs-in-germany-and-poland-amid-financial-crisis/

    tak po prawdzie fabryka w Polsce miała ściśle współpracować z tą niemiecką, więc była taka polskawa, ale miała być. Niemcy za to otworzą fabrykę chipów w Dreźnie, już bez współpracy z Polską. Cieszy, że Brandenburgi wyszło jak zawsze, ale szkoda nas. Zasługujemy na lepszych rządzących, pomimo tego, że żremy świninę, upijamy się i bijemy żony.

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    W Niemczech Intel też wstrzymuje budowę fabryki.

    i to ma nas pocieszać? Fakt, nie lubimy Niemców, ale nie życzymy im równie złych władz jak te w Polsce.

    Tzn. że to niekoniecznie musi być wina Tuska. Intel ma problemy finansowe.

    https://www.datacenterdynamics.com/en/news/intel-hits-pause-on-chip-fabs-in-germany-and-poland-amid-financial-crisis/

    tak po prawdzie fabryka w Polsce miała ściśle współpracować z tą niemiecką, więc była taka polskawa, ale miała być. Niemcy za to otworzą fabrykę chipów w Dreźnie, już bez współpracy z Polską. Cieszy, że Brandenburgi wyszło jak zawsze, ale szkoda nas.

    Żeby powódź zalała? W Nemczech z kolei sabotażyści wyłączają Muskowi zasilanie na kilka dni, dom wariatów w tej Europie.

  • Mówiąc dosadniej, bo jakby część nie zrozumiała - Intel się rozpierdala. Stany będą go musiały ratować, o ile już tego nie robią. Inwestycje musza być wstrzymane. Czy to za Tuska, czy jakby Kaczor rządził, czy Krzysztof Kałębasiak.

  • Intel się rozpierdala a Polska wręcz przeciwnie. 4 zatrudnianych na 1 zwalnianego. Radujmy się.

  • edytowano 17 September

    Ciekawe rzeczy się na świecie dzieją. Intel ma się słabo, ale Detroit coraz lepiej ! Ogólnie Ameryka się reindustralizuje i to za sprawą działań .. Bidena (wymuszonych przez ruchy i pomysły Trumpa trochę). Mocno się zdziwiłem jaki w Stanach zaczyna wchodzić protekcjonizm.

  • Z tejże okazji dostaniemy za pieniądze elektrownie atomowe Uestinghauza

  • edytowano 17 September

    @christoph powiedział(a):
    Z tejże okazji dostaniemy za pieniądze elektrownie atomowe Uestinghauza

    Nie wiem. I mało mnie to obchodzi, możliwe. Świat jest naprawdę ciekawszy od Polski. Natomiast co do zasady to chybasz masz rację.

  • Intel się rozpierdoli na dwie firmy, ta co projektuje chipy i na niej będzie zarabiać i na tą co ma fabryki, która przynosi straty.

    Przegrali z tajwańczykami z TSMC.

  • @janosik powiedział(a):

    Przegrali z tajwańczykami z TSMC.

    Którzy przenoszą produkcję do USA, nieprawdaż ?

  • Przenoszą, bo USA im pogrozili. Mają duże opóźnienia bo kultura pracy w USA inna niż na Tajwanie, ale w końcu to zrobią i USA będą miały swoje fabryki.

  • @janosik powiedział(a):
    Intel się rozpierdoli na dwie firmy, ta co projektuje chipy i na niej będzie zarabiać i na tą co ma fabryki, która przynosi straty.

    Przegrali z tajwańczykami z TSMC.

    Znaczy idą drogą AMD i Apple, dla których też TSMC produkuje chipy,

  • @JORGE powiedział(a):
    Ciekawe rzeczy się na świecie dzieją. Intel ma się słabo, ale Detroit coraz lepiej ! Ogólnie Ameryka się reindustralizuje i to za sprawą działań .. Bidena (wymuszonych przez ruchy i pomysły Trumpa trochę). Mocno się zdziwiłem jaki w Stanach zaczyna wchodzić protekcjonizm.

    USA wracają do starych dobrych działań, które wyniosły ich na szczyt. Europa za to na coraz większej mieliźnie.

  • @janosik powiedział(a):
    Przenoszą, bo USA im pogrozili. Mają duże opóźnienia bo kultura pracy w USA inna niż na Tajwanie, ale w końcu to zrobią i USA będą miały swoje fabryki.

    Jest w tych działaniach coś w czym wyczuwam zapach przygody.

  • edytowano 17 September

    @JORGE powiedział(a):

    @christoph powiedział(a):
    Z tejże okazji dostaniemy za pieniądze elektrownie atomowe Uestinghauza

    Nie wiem. I mało mnie to obchodzi, możliwe. Świat jest naprawdę ciekawszy od Polski. Natomiast co do zasady to chybasz masz rację.

    Dla mieszkańców Polski jest ona ciekawsza od pozostałego świata. bo akurat ją zamieszkują, no chyba że ktoś rozważa emigrację na stałe.

  • @janosik powiedział(a):
    Przenoszą, bo USA im pogrozili. Mają duże opóźnienia bo kultura pracy w USA inna niż na Tajwanie, ale w końcu to zrobią i USA będą miały swoje fabryki.

    Kto ma opóźnienia? Amerykanie wysyłają swoich inżynierków na półtoraroczne szkolenie na Tajwan bo Amerykanie są zdania że "nie da się tak szybko pracować".

  • edytowano 17 September

    Opóźnienia w budowie fabryki w Arizonie. Tajwańczycy są przyzwyczajeni do pełnej dyspozycji swoich pracowników.

  • @Przemko powiedział(a):

    @janosik powiedział(a):
    Przenoszą, bo USA im pogrozili. Mają duże opóźnienia bo kultura pracy w USA inna niż na Tajwanie, ale w końcu to zrobią i USA będą miały swoje fabryki.

    Kto ma opóźnienia? Amerykanie wysyłają swoich inżynierków na półtoraroczne szkolenie na Tajwan bo Amerykanie są zdania że "nie da się tak szybko pracować".

    Owa kultura pracy istniejąca w Żółtej Azji doprowadziła do tego, że mają najniższy przyrost naturalny na świecie, a bytowanie tam coraz bardziej przypomina życie w dystopii.

  • edytowano 17 September

    @JORGE powiedział(a):
    Ciekawe rzeczy się na świecie dzieją. Intel ma się słabo, ale Detroit coraz lepiej ! Ogólnie Ameryka się reindustralizuje i to za sprawą działań .. Bidena (wymuszonych przez ruchy i pomysły Trumpa trochę). Mocno się zdziwiłem jaki w Stanach zaczyna wchodzić protekcjonizm.

    Amerykańska gospodarka ogólnie ma się doskonale ale ludzie postrzegają świat przez pryzmat "za Trumpa było lepiej", już wszyscy zapomnieli że był covid itd. ludzie to kretyni jednym słowem, trzeba umieć dotrzeć do tych kretynów. A tak wygląda "zakręcanie kurka z ropą" przez ekolewaków od Bidena.

  • @MarianoX powiedział(a):

    @janosik powiedział(a):
    Intel się rozpierdoli na dwie firmy, ta co projektuje chipy i na niej będzie zarabiać i na tą co ma fabryki, która przynosi straty.

    Przegrali z tajwańczykami z TSMC.

    Znaczy idą drogą AMD i Apple, dla których też TSMC produkuje chipy,

    Bo widocznie tak łatwiej, AMD też miało swoje faby m.in. w Dreźnie i o mało też nie zbankrutowali

  • edytowano 17 September

    @MarianoX powiedział(a):
    Dla mieszkańców Polski jest ona ciekawsza od pozostałego świata. bo akurat ją zamieszkują, no chyba że ktoś rozważa emigrację na stałe.

    A dla mnie nie. Zmęczyłem się i nudzi mnie to. Co będzie to będzie, nawet kurwa zalać Polski woda normalnie nie może. Robi się bagno gorsze od wody.

  • edytowano 17 September

    @MarianoX powiedział(a):

    Owa kultura pracy istniejąca w Żółtej Azji doprowadziła do tego, że mają najniższy przyrost naturalny na świecie, a bytowanie tam coraz bardziej przypomina życie w dystopii.

    A ty swoje ...

    Mam sporo kwiatków z rynku pracy niemieckiego, belgijskiego. Spoko spoko, dystopia już tam jest. Jak te firmy działają, przy tak ambitnych pracownikach to nie mam pojęcia ? Mam nadzieję, że już niedługo.

  • edytowano 17 September

    @JORGE powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    Dla mieszkańców Polski jest ona ciekawsza od pozostałego świata. bo akurat ją zamieszkują, no chyba że ktoś rozważa emigrację na stałe.

    A dla mnie nie. Zmęczyłem się i nudzi mnie to. Co będzie to będzie, nawet kurwa zalać Polski woda normalnie nie może. Robi się bagno gorsze od wody.

    Nic dodać, nic ująć, ..rzeczywiście bagno mamy coraz większe.

  • @JORGE powiedział(a):
    Ciekawe rzeczy się na świecie dzieją. Intel ma się słabo, ale Detroit coraz lepiej ! Ogólnie Ameryka się reindustralizuje i to za sprawą działań .. Bidena (wymuszonych przez ruchy i pomysły Trumpa trochę). Mocno się zdziwiłem jaki w Stanach zaczyna wchodzić protekcjonizm.

    A właśnie, spory materiał o reindustrializacji USA, jest też o Europie.

  • Intel się rozpierdala

    Ten pikczer zrobiłem laaata temu i zapodawałem jeszcze na Rebelce, hehe.
    .
    .
    .
    image

    👣

    🐾
    🐾

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    W Niemczech Intel też wstrzymuje budowę fabryki.

    i to ma nas pocieszać? Fakt, nie lubimy Niemców, ale nie życzymy im równie złych władz jak te w Polsce.

    Tak no przy czym to Intel na się władze i chyba powoli się kończy.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.