Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1818283848587»

Komentarz

  • To nie jest dziwne, bo raz, że trzeba pisać na tylu portalach (nie widziałem Smoka tylko na AdV i na portalu ZUS) a dwa, że trzeba te wszystkie nadcasty wysłuchać. Na czytanie nie wystarcza czasu.

  • edytowano 8 February

    @trep powiedział(a):
    Te, czyli które?

    Oczekiwania Konfy rzecz jasna.
    2. Akurat kumacie co czytam a czego nie.

  • Oczekiwania Konfy rzecz jasna.

    Wyjaśniam.

    1. Rządzą przygarbieni

    2. Konfa chce obalić rząd przygarbionych

    3. Alternatywą dla rządu przygarbionych jest rząd garbatych.

    4. Konfa chcąc obalić rząd przygarbionych chce, żeby rządzili garbaci.

  • edytowano 8 February

    Zastanawia mnie dlaczego Smok nie ujawnił na jaką partię głosował.

    @los powiedział(a):
    Tak robią wschodni mędrcy, mędrcy zachodni są konkretni.

    • Żenić się, Sokratesie, czy nie żenić?
    • Żeń się. Jak trafisz na dobrą żonę, będziesz szczęśliwy. Jak trafisz na złą, zostaniesz filozofem.

    Precyzyjne zalecenie z treściwym uzasadnieniem.

    W/w zalecenie znakomicie sprawdza się w praktyce żywota

  • Ujawnił, że na kandydata Murzynka, z listy PiS.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Zastanawia mnie dlaczego Smok nie ujawnił na jaką partię głosował.

    @los powiedział(a):
    Tak robią wschodni mędrcy, mędrcy zachodni są konkretni.

    • Żenić się, Sokratesie, czy nie żenić?
    • Żeń się. Jak trafisz na dobrą żonę, będziesz szczęśliwy. Jak trafisz na złą, zostaniesz filozofem.

    Precyzyjne zalecenie z treściwym uzasadnieniem.

    W/w zalecenie znakomicie sprawdza się w praktyce żywota

    Jak nie? Nie głosowałem na Konfę i nie głosowałem na pisowca.

  • To może na PO?

  • zgaduj dalej.

  • @trep powiedział(a):

    Oczekiwania Konfy rzecz jasna.

    Wyjaśniam.

    1. Rządzą przygarbieni

    2. Konfa chce obalić rząd przygarbionych

    3. Alternatywą dla rządu przygarbionych jest rząd garbatych.

    4. Konfa chcąc obalić rząd przygarbionych chce, żeby rządzili garbaci.

    A nie tak:
    Konfa chcąc obalić rząd przygarbionych ale przede wszystkim chce, żeby już nigdy nie rządzili garbaci.

  • Proszę przeczytać wątek. Kilkadziesiąt wpisów trepa dowodzi tezy przeciwnej.

  • @los powiedział(a):
    Proszę przeczytać wątek. Kilkadziesiąt wpisów trepa dowodzi tezy przeciwnej.

    A nie zauważyłem. Doktryna wyklucza

  • @los powiedział(a):
    Proszę przeczytać wątek. Kilkadziesiąt wpisów trepa dowodzi tezy przeciwnej.

    Robert potwierdza moją tezę. Brak znaku zapytania w jego alternatywie o tym świadczy. On moją tezę niejako uzupełnia.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Proszę przeczytać wątek. Kilkadziesiąt wpisów trepa dowodzi tezy przeciwnej.

    A nie zauważyłem. Doktryna wyklucza

    Wiem, smoku. Ty widzisz tylko to, co ci lustro pokaże.

  • Czy coś z tego wynika? Wzrastają też oszczędności, jakieś otrzeźwienie w konsumpcjonizmie jak gdyby?

    "Tylko w 2023 r. liczba lombardów wzrosła o 35 proc. i są w coraz lepszej kondycji finansowej. To jasno pokazuje, że Polacy korzystają z tego typu instytucji — pisze "Rzeczpospolita"."

    https://businessinsider.com.pl/firmy/lombardy-radza-sobie-swietnie-odzwierciedlenie-sytuacji-ekonomicznej-polakow/bc85zz5

  • Lombardy pojawiały się jak grzyby po deszczu za późnych złodziei. Ludzie musieli z czegoś żyć i wyprzedawali co mogli. Może Żydzi doszli do wniosku że to zaraz wróci i chcą być pierwsi?

  • @trep powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Proszę przeczytać wątek. Kilkadziesiąt wpisów trepa dowodzi tezy przeciwnej.

    Robert potwierdza moją tezę. Brak znaku zapytania w jego alternatywie o tym świadczy. On moją tezę niejako uzupełnia.

    No fakt, tekst Roberta da się przeczytać jako podwójne zaprzeczenie a z tym ludzie zawsze mają problem.

  • Jak widzę boli, że Konfiarza mogą dotrzeć do lemingów.

  • A kiedyś było inaczej:
    https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/681002,no-i-mamy-kwik
    No i powstał nowy reżim firmowany przez Beatę Szydło. Zaobserwować można było frustrację platformersów: a to darli ryja, a to Stefan łaził, jednym słowem kwiczeli. Pisiory się więc postarały, ale tylko trochę. Spodziewałem się, że peowcy będą uderzać barankiem o ściany sali obrad. Że będą się chlastać i kąsać w ataku ślepej furii. I to tocząc pianę z pyska. Trochę słabo było. Na szczęście prezydent Duda dodał trochę ze swojej strony, ułaskawiając Kamińskiego. Wszystko co wpienia PO jest fajne, więc i to ułaskawienie też. PO zdawało sobie sprawę z nieuchronności tryumfu pisiorów, ale wyraźnie nie byli w stanie znieść traumy.
    Z drugiej strony Kaczyński to nie Orban, problemu frankowiczów nie załatwi. Wiele rzeczy zostanie po staremu:

    Zakaz jedzenia w szkołach.
    Ustawa Śmieciowa.
    Obowiązek Meldunkowy.
    Abonament radiowo-tv
    Piniendzy tez nie pooddają i dalej będziemy bulić odsetki.

    Z trzeciej strony np. Wassermanówna zamiast Muchy to niebo a ziemia. Mucha ładująca baranka o filar: to byłoby już coś.

    1. Może tzw programy nie są najważniejsze? Może tera nowy podział będzie w sejmie: na frakcję uczciwych i złodziei. Jak to kwiczało: co tam jakaś Gesiarka, biedne dziesięć tysi i się rzucają. Siedemset tysięcy poszło na upominki. Ilu tam Bronek pozatrudniał po klęsce? I o co afera? Widać, że ustrój określony obecną konstytucją jest do bani i trzeba zmienić: żadnych odpraw, budżet w obrębie kadencji, żyrandole plombowane komisyjnie.
  • https://www.money.pl/gospodarka/byla-prezes-zus-ostrzega-rzad-to-bedzie-nas-kosztowalo-87-mld-zl-6996776586554112a.html

    Mówi pani o zaskoczeniu. W rządzie PiS było inaczej?

    Były frakcje, interesy, czy po prostu odmienne punkty widzenia. Z tego powodu, realizując kolejne reformy społeczne czy dotyczące zarządzania Zakładem, musiałam często poruszać się jak słoń w składzie porcelany. Weźmy choćby wspomniane już ułatwienia dla przedsiębiorców na gruncie ubezpieczeń społecznych. Ten obszar od zawsze był źródłem nieporozumień między resortami gospodarki oraz pracy. Przypomnę historię małego ZUS plus, czyli obniżonych składek dla firm prowadzonych na niewielką skalę. Ulgę wprowadziło to pierwsze ministerstwo, choć to drugie uważało pomysł za niepotrzebny, a przede wszystkim dotyczący ubezpieczeń społecznych. Na to nakładał się dylemat związany z ułatwieniami w bieżącej działalności przedsiębiorców oraz poziomem ich ochrony socjalnej w przyszłości. Zakład był w tej kwestii między młotem a kowadłem. Brałam udział w wielu trudnych rozmowach, jednak nigdy nie przekraczano pewnych standardów kultury.

  • @prof. Uścińska powiedział(a):
    Przede wszystkim musi być to osoba pracowita. Nie mówię, że ma pracować tak jak ja, po 16 godzin dziennie, ale ciężko będzie o wolne weekendy. To robota 24 godziny na dobę.

    A to leń! Przyjęła robotę na 24 h a robiła tylko 16 h.

  • "A miało być tak pięknie..." - napisał Daniel Obajtek na platformie X, załączając zdjęcie pylona stacji Orlenu. Analityk e-petrol.pl w rozmowie z money.pl wskazuje, że źródeł wzrostu cen na stacjach należy szukać daleko za granicami Polski. Czarny scenariusz dla portfeli kierowców staje się właśnie faktem.

    Nie wiadomo, kiedy i gdzie zrobiono zdjęcie cenom na stacji Orlenu, które opublikował były prezes koncernu Daniel Obajtek. Widzimy na nim, że litr benzyny 95 kosztuje 6,73 zł, 98 - 7,28 zł, oleju napędowego - 6,93 zł, diesla lepszej jakości - 7,16 zł, a gazu LPG - 3,06 zł.

  • To będzie doskonała droga do tego, żeby polską energetykę zakopać, czyli doprowadzić do upadłości. Przedsiębiorstwa energetyczne w Polsce są w głębokim procesie transformacji. PGE w tej chwili jest największym inwestorem na Morzu Bałtyckim w offshore, jest też zaangażowane w projekt atomowy. Zmieniamy w miastach źródła wytwarzania na zasilanie paliwem gazowym. Posiadanie aktywów węglowych będzie oznaczało brak możliwości pozyskania środków finansowych na inwestycje. Ja, pracując jeszcze w PGE, otrzymałem ponad 20 listów z banków z całego świata, które potwierdzały, że nie będą finansować nam jakiegokolwiek projektu, dopóki będziemy mieli aktywa węglowe.

    Także jeśli chcemy zakopać Polską energetykę, parafrazując wypowiedź pani minister, to jak najbardziej należy połączyć wytwórstwo z wydobyciem. Agencja ratingowa Fitch już po tej deklaracji pani minister wydała oświadczenie, że będzie obniżała ratingi polskim przedsiębiorstwom energetycznym. A akcje spółek energetycznych poleciały na łeb na szyję. Akcje PGE spadły w ostatnim czasie 20 proc., to dało obniżenie kapitalizacji na giełdzie o ponad 3 mld zł.
    https://www.money.pl/gospodarka/polska-tonie-w-weglu-rzad-tuska-ma-plan-byly-prezes-pge-bije-na-alarm-7007947567336160a.html

  • Money.de nie wie, że "także" ma inne znaczenie niż "tak że"?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.