Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

18283858788

Komentarz

  • Nie można było tego tak zostawić, Donald był konieczny.

  • Plan POLEW 3D: Łupic biomasę nadwiślańską pod osłoną medialną oligarchicznych i zagranicznych publikatorów oraz zblatowanych sądów i policji,

  • "Bezrobocie w Polsce jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej. Już od wielu miesięcy plasujemy się w gronie państw, które mogą się pochwalić tak niskim wskaźnikiem. W grudniu 2023 roku według najnowszych danych bezrobocie w Polsce wyniosło jedynie 5,1%. Jest to wzrost względem listopada o 0,1 p.p. Czy to oznacza, że teraz czeka nas ponowny wzrost bezrobocia?
    📌 Liczba bezrobotnych w grudniu sięgnęła 788,2 tysiąca, co oznacza wzrost w porównaniu z 773,4 tysiącami osób z listopada 2023 roku.
    📌 W najbliższym kwartale tego roku stopa bezrobocia może jeszcze wzrosnąć do 5,3%.
    📌 Liczba osób, które opuszczają szeregi bezrobotnych, utrzymuje się na stabilnym poziomie, oscylując w granicach 55-60 tysięcy osób miesięcznie."

    https://obserwatorgospodarczy.pl/2024/01/24/bezrobocie-w-polsce-wzroslo/

  • Widze że w Warszawie pojawiają się się świeże napisy "pracownicy powstańcie" i inne tego typu, kolejny dowód że się poprawiło.

  • @Przemko powiedział(a):
    Widze że w Warszawie pojawiają się się świeże napisy "pracownicy powstańcie" i inne tego typu, kolejny dowód że się poprawiło.

    Leworucje wybuchają, kiedy już idzie mu lepszemu

  • edytowano 30 January

    Wykres 1. Podatki w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji w latach 1900 – 1921. Źródło: dane opracowane przez zespół Thomasa Piketty-ego przedstawione w książce "Kapitał w XXI wieku".

    Wykres 2. Podatki w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji w latach 1900 – 1946. Źródło: dane opracowane przez zespół Thomasa Piketty-ego przedstawione w książce "Kapitał w XXI wieku".

    Wykres 3. Podatki w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji w latach 1900 – 2014. Źródło: dane opracowane przez zespół Thomasa Piketty-ego przedstawione w książce "Kapitał w XXI wieku".

  • Co tam w państwie Duńskim?

    "Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła, ale ten wykres pokazuje, że Niemcy są w rzeczywistości najgorzej radzącym sobie krajem UE w ciągu ostatnich 5 lat. To sporo tłumaczy z zachowania sąsiada.

    Wielki wzrost produkcji przemysłowej w Polsce. Dania na szczycie dzięki produkcji przemysłu farmaceutycznego. (z angielskiego X)"

    https://www.facebook.com/wojciech.skora.1/posts/pfbid0ia1AA9WrwKFJj4D6Jxx2RGB7cmnhw5VHG6bDpBrHV4HC2yoUtjpnrALLhrsrc6xwl

  • NovoNordisk ma chyba większy wpływ na budżet, niż Nokia w Finlandii 20 lat temu.

  • Jedna sprawa mnie historycznie dręczy, mianowicie hejt wobec Janiny Goss. Nie za bardzo wiedziałem kto to jest, poza tym, że to jedna z zaufanych przyjaciółek Prezesa.
    Teraz okazało się, że zasiadała w kilku radach nadzorczych, gdzie godnie zarabiała. Więc sprawdziłem, kto to i z riserczu mi wyszło, że to radca prawny, ze stosownym doświadczeniem i wykształceniem, funkcje w radach nadzorczych pełniła już wcześniej i specjalnych zarzutów nie było,
    Wyszło mi tylko jedno: 5 lutego 1943, czyli data urodzenia, więc w 2006 ta pani miała 63 lata, w roku 2018 75 lat , a w roku 2023 80 lat.
    Napiszę tak, ejdźyzm to paskudny sposób eliminowania konkurentów natomiast obrona takich decyzji jest trudna w przypadku postaci drugoplanowych.
    PS Jeżeli przyszła na pożegnanie Daniela Obajtka z funkcją prezesa z zegarkiem Patek za 160 tyś, to szacunek, bo Nowak kupił popierdułkowaty model Ulysse Nardin za niecałe 40 tyś.

  • Kto w tych czasach nosi zegarki?

  • @los powiedział(a):
    Kto w tych czasach nosi zegarki?

    Np wszyscy ruscy oligarchowie

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Jedna sprawa mnie historycznie dręczy, mianowicie hejt wobec Janiny Goss. Nie za bardzo wiedziałem kto to jest, poza tym, że to jedna z zaufanych przyjaciółek Prezesa.
    Teraz okazało się, że zasiadała w kilku radach nadzorczych, gdzie godnie zarabiała. Więc sprawdziłem, kto to i z riserczu mi wyszło, że to radca prawny, ze stosownym doświadczeniem i wykształceniem, funkcje w radach nadzorczych pełniła już wcześniej i specjalnych zarzutów nie było,
    Wyszło mi tylko jedno: 5 lutego 1943, czyli data urodzenia, więc w 2006 ta pani miała 63 lata, w roku 2018 75 lat , a w roku 2023 80 lat.
    Napiszę tak, ejdźyzm to paskudny sposób eliminowania konkurentów natomiast obrona takich decyzji jest trudna w przypadku postaci drugoplanowych.
    PS Jeżeli przyszła na pożegnanie Daniela Obajtka z funkcją prezesa z zegarkiem Patek za 160 tyś, to szacunek, bo Nowak kupił popierdułkowaty model Ulysse Nardin za niecałe 40 tyś.

    no ale w przypadku Nowaka mówiliśmy o człowieku, który mógł w państwie wszystko (no, przynajmniej w MInFIn) i było podejrzenie, że to prezent. Pani Goss zasiada w wielu radach nadzorczych, ma pieniądze i lubi je wydawać, ale jaką ma funkcję w tych radach? Jest jedną z wielu podejmujących jakieś decyzje i nie ma wątpliwości, że zasiada w nich by pilnować interesów tych spółek z ramienia JarKacza. Bardziej jest sygnalistą niż decydentem. To nie jest to samo. No i raczej nie jest stetryczałym figurantem.

  • @los powiedział(a):
    Kto w tych czasach nosi zegarki?

    Ostatnio ludzie sobie kupują "smartwatche". Paru znajomych ma i chwali, ja dla siebie nie znalazłem zastosowania.
    Mój ojciec ma z telefonu przekierowane wszystkie powiadomienia i alarmy/przypominajki właśnie na taki zegarek. Bardziej to się koło domu sprawdza bo obecnie większe telefony są po prostu niewygodne do noszenia. Ze względu na spore mieszkanie z piwnicą i ogrodem jest to dla niego idealne rozwiązanie.

  • loslos
    edytowano 4 February

    Nie wszystko montowane na nadgarstku jest zegarkiem.

  • loslos
    edytowano 4 February

    Pani Goss jest 80-letnią panią z nadwagą czyli znakomicie wpisuje się w pewnien uwielbiany przez lemingi stereotyp.

  • @los powiedział(a):
    Pani Goss jest jak 80-letnią panią z nadwagą czyli znakomicie wpisuje się w pewnien uwielbiany przez lemingi stereotyp.

    Dlatego napisałem, że to się trudno broni. BTW dowcipy o FEM (Fundusz Emerytalny Manitou) mi się przypomniały wraz ze zdumieniem, że tak mało zaciętości w politycznej walce PiS wykazywał.

  • @los powiedział(a):
    Kto w tych czasach nosi zegarki?

    JA!

  • @Berek powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Kto w tych czasach nosi zegarki?

    JA!

    meetoo

  • Dyzel po 6,66 w mieście powiatowem

  • Egzorcysty! Egzorcysty!

  • Ad Nowak- wiewiórki ćwierkały, że dopełnieniem dziadostwa PO jest fakt, iż Sławku Nowaku nie miał śmiałości przyznać, że zegarek był kilkukrotnie tańszą podróbką...

  • @christoph powiedział(a):
    Dyzel po 6,66 w mieście powiatowem

    W mieście słonecznym 6,67.

  • @qiz powiedział(a):
    Ad Nowak- wiewiórki ćwierkały, że dopełnieniem dziadostwa PO jest fakt, iż Sławku Nowaku nie miał śmiałości przyznać, że zegarek był kilkukrotnie tańszą podróbką...

    Ale serio?

  • A czy my mamy w ogóle możliwość zrozumienia ich?

  • @los powiedział(a):
    A czy my mamy w ogóle możliwość zrozumienia ich?

    To tez mnie fascynuje, cos jak znany mi przypadek, gdzie człowiek kupił BMW 316 i za pomocą drukarki 3D oraz paru trików biedatjuningu przerobił wizualnie na wersję M3. Tyle że to działało na parkingu z 10 metrów.
    Ale obawiam się, że oni tak działają, czyli nie ważna jest istotowość, ważne co widać.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    A czy my mamy w ogóle możliwość zrozumienia ich?

    To tez mnie fascynuje, cos jak znany mi przypadek, gdzie człowiek kupił BMW 316 i za pomocą drukarki 3D oraz paru trików biedatjuningu przerobił wizualnie na wersję M3.

    Nic mi ta grypsera nie mówi. Samochód ma mieć 4 koła i jeździć.

  • edytowano 5 February

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    A czy my mamy w ogóle możliwość zrozumienia ich?

    To tez mnie fascynuje, cos jak znany mi przypadek, gdzie człowiek kupił BMW 316 i za pomocą drukarki 3D oraz paru trików biedatjuningu przerobił wizualnie na wersję M3. Tyle że to działało na parkingu z 10 metrów.
    Ale obawiam się, że oni tak działają, czyli nie ważna jest istotowość, ważne co widać.

    Zatem ich postawa filozoficzna cechuje się przykładaniem większej wagi do przypadłości (M3) niż substancji (BMW) bytu materialnego ruchomego :D

    Płaszczyzna ewentualnego porozumienia zawęża się...

  • W tym miejscu nie mogę się powstrzymać przed wklejeniem klasyka (uwaga, wulgarne słownictwo)

    PO jak Romowie?

  • Nieprzypadkowo wspomnialem Wam, że w jakimś Periodyku Równościowym czy czymś podobnym w jednym rzędzie postawiono esencjalizm z faszyzmem.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.