Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

18284868788

Komentarz

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    Mnie zainteresował 'wybuch inflacji zanim zaczął się COVID'

    Myślę, że to taki "mem uprzedzający". Są głosy, że w przyszłym roku inflacja może wzrosnąć, więc będzie narracja, że to nie żaden wzrost tylko zminimalizowane skutki "wielkiego pisowskiego wybuchu".

  • Jeżeli zlikwidują tarcze dotyczące cen energii, to mają około 1% wzrostu inflacji tylko z tego powodu.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Najgorszy jest ten niezrównoważony wzrost. Ale spoko - załatwią zrównoważoną stagnację albo nawet zrównoważony spadek.

    Mnie zainteresował 'wybuch inflacji zanim zaczął się COVID'
    Napiszą wszystko ale trzeba patrzeć na kierunki ataku.

    No taka jest przecież narracja, że inflację spowodowało rozdawnictwo PiS, w kowidzie również, rozdawanie pieniędzy ludziom za niepracowanie.

  • edytowano November 2023

    @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Najgorszy jest ten niezrównoważony wzrost. Ale spoko - załatwią zrównoważoną stagnację albo nawet zrównoważony spadek.

    Mnie zainteresował 'wybuch inflacji zanim zaczął się COVID'
    Napiszą wszystko ale trzeba patrzeć na kierunki ataku.

    Inflacja przed covidem, tj. do lutego 2020 r. wzrosła do ok. 4%, a jeszcze kilka miesięcy wcześniej było w okolicach 0-1%, więc odpowiednio narysowany wykres wygląda groźnie, zwłaszcza jak ktoś dorysuje hipoteczną linię w górę "gdyby nie było covida".

    Tu masz wykres automatyczny (ustaw 5 lat), pierwsza górka (>5%) jest tuż przed covidem.
    https://tradingeconomics.com/poland/inflation-cpi

  • Wielki szejtan pognębion... Dular po 3.99.

  • W świetle całokształtu nin. wywłątku nie przestaje zdumiewać mojej osoby, że prawdziwi ośmiogwiazdkowcy uwarzają rze "PiS cofnął Tenkraj o dwajsia lat!!!"

  • moim przebojem z imaginarium popaprańców jest afera dwóch wież.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    W świetle całokształtu nin. wywłątku nie przestaje zdumiewać mojej osoby, że prawdziwi ośmiogwiazdkowcy uwarzają rze "PiS cofnął Tenkraj o dwajsia lat!!!"

    Dwiejście
    Chyba

  • edytowano November 2023

    Od lutego 2022 rosyjskie firmy programistyczne przenoszą się do Polski, Indie i USA to coraz mniej popularny kierunek.

  • edytowano November 2023

    Pracowałem w ruskiej firmie programistycznej w Polsce 10 lat temu. A po 2022 tak z połowa znanych mi programistów z Rosji uciekła za granicę.

  • @polmisiek powiedział(a):
    Pracowałem w ruskiej firmie programistycznej w Polsce 10 lat temu. A po 2022 tak z połowa znanych mi programistów z Rosji uciekła za granicę.

    Ciekawe ilu z nich "uciekło" w ramach zadaniowania podobnie jak po rewolucji październikowej liczni ajenci CzK emigrowali jako "Biali Rosjanie nienawidzący komunizmu"

  • @MarianoX powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Pracowałem w ruskiej firmie programistycznej w Polsce 10 lat temu. A po 2022 tak z połowa znanych mi programistów z Rosji uciekła za granicę.

    Ciekawe ilu z nich "uciekło" w ramach zadaniowania podobnie jak po rewolucji październikowej liczni ajenci CzK emigrowali jako "Biali Rosjanie nienawidzący komunizmu"

    może nie od razu są zadaniowani, tylko jak diaspora - mają swoje obowiązki.

    Swoją drogą - cały świat opiera się o oprogramowanie. Jak można pozwalać na pisanie programów wrogom?

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Pracowałem w ruskiej firmie programistycznej w Polsce 10 lat temu. A po 2022 tak z połowa znanych mi programistów z Rosji uciekła za granicę.

    Ciekawe ilu z nich "uciekło" w ramach zadaniowania podobnie jak po rewolucji październikowej liczni ajenci CzK emigrowali jako "Biali Rosjanie nienawidzący komunizmu"

    może nie od razu są zadaniowani, tylko jak diaspora - mają swoje obowiązki.

    Swoją drogą - cały świat opiera się o oprogramowanie. Jak można pozwalać na pisanie programów wrogom?

    poczucie wolności, które daje pieniądz
    płace i wymagam
    a w przypadku kłopotów
    chcą reagować jak Tramp
    You fired
    i na twoje miejsce czeka 30 następnych

  • edytowano November 2023

    @christoph powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Pracowałem w ruskiej firmie programistycznej w Polsce 10 lat temu. A po 2022 tak z połowa znanych mi programistów z Rosji uciekła za granicę.

    Ciekawe ilu z nich "uciekło" w ramach zadaniowania podobnie jak po rewolucji październikowej liczni ajenci CzK emigrowali jako "Biali Rosjanie nienawidzący komunizmu"

    może nie od razu są zadaniowani, tylko jak diaspora - mają swoje obowiązki.

    Swoją drogą - cały świat opiera się o oprogramowanie. Jak można pozwalać na pisanie programów wrogom?

    poczucie wolności, które daje pieniądz
    płace i wymagam
    a w przypadku kłopotów
    chcą reagować jak Tramp
    You fired
    i na twoje miejsce czeka 30 następnych

    Donaldo Trumpo ponoć w przypadku kłopotów szybko wymiksowywyał się z danego biznesu a z gorącym kartoflem dłużnym w ręku zostawali jego współudziałowcy.

  • @christoph powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):
    Pracowałem w ruskiej firmie programistycznej w Polsce 10 lat temu. A po 2022 tak z połowa znanych mi programistów z Rosji uciekła za granicę.

    Ciekawe ilu z nich "uciekło" w ramach zadaniowania podobnie jak po rewolucji październikowej liczni ajenci CzK emigrowali jako "Biali Rosjanie nienawidzący komunizmu"

    może nie od razu są zadaniowani, tylko jak diaspora - mają swoje obowiązki.

    Swoją drogą - cały świat opiera się o oprogramowanie. Jak można pozwalać na pisanie programów wrogom?

    poczucie wolności, które daje pieniądz
    płace i wymagam
    a w przypadku kłopotów
    chcą reagować jak Tramp
    You fired
    i na twoje miejsce czeka 30 następnych

    w tworzeniu systemów komputerowych "you fired" nic nie da.

  • firewalle majo pozakładane

  • A tymczasem, w sąsiednim uniwersum, trwa przygotowanie:

    Wiarygodność polskiego państwa w ciągu ostatnich lat dramatycznie spada - wynika z wyliczeń Indeksu Wiarygodności Gospodarczej Polski przedstawionego po raz drugi podczas rozpoczętego w Krakowie Kongresu Open Eyes Economy Summit. Za 2022 rok wiarygodność Polski pogorszyła się do minus 4 z minus 2,08 rok wcześniej. OEES wydał pięć rekomendacji mających regres wiarygodności zatrzymać.
    (..)Indeks obliczany jest po raz drugi, ale grupa naukowców, która go opracowuje, sięga po dane wstecz, aż do 2008 roku. Na wiarygodność składa się osiem obszarów, w których państwo występuje jako ważny gracz na gospodarczym boisku.
    (..)Tak jak na boisku można zmierzyć czas posiadania piłki, liczbę celnych i niecelnych podań, strzałów itp., tak wiarygodność można zmierzyć na podstawie 88 wskaźników we wszystkich badanych obszarach aktywności państwa. Na podstawie tych danych za lata 2008-2022 wyznaczana jest mediana. Potem badacze sprawdzają, jak w porównaniu do mediany kolejny rok wypada - czy wiarygodność była w tym sezonie rozgrywek powyżej, czy poniżej mediany. Czyli - czy rośnie, czy spada?

    Całość tych bredni.
    Dlaczego wklejam? bo to klasyczne 'przygotowanie' przez 'niezależne' zaplecze eksperckie.
    Trzeba bardzo baczyć na takie wrzutki. Skład tej organizacji wyjaśnia wszystko.

  • Hausner i Ramotowski. Więcej pytań nie mam.

  • @los powiedział(a):
    Hausner i Ramotowski. Więcej pytań nie mam.

    Profesor ekonomii, były minister finansów oraz znany dziennikarz ekonomiczny.
    Tak to się kręci....

  • Teraz dopiero zacznie się zjazd. Do Wielkanocy dolar będzie po pięć zł.

  • Na granicy.

  • Bardzo to zawstydzające, ale co to ma dać? Wyborców nowych sobie tym nie napędzą. To jest przesłanie do starego "wyszukanego" elektoratu, co lubi słyszeć, że ustawa była odpowiednio opiniowana, a na konsultacjach była znajoma znajomej sąsiadki. Zero wniosków od czasów Miastka w tym obozie. Zabetonowanie na udeckie mity.

  • Dobre podsumowanie wątasa. Lepiej już było, albo tak się nam zdawało. W każdym razie praca nie jest bogactwem narodów. Źródłem jest poczucie mocy... jak w gwiezdnych wojnach.
    https://vm.tiktok.com/ZGeLf9HXh/

  • Chyba już czas...

  • No skaranie boskie z tymi pisiorami:

    Narodowy Bank Polski zakończy 2023 rok ze stratą wynoszącą "grubo ponad 20 mld zł" - powiedział na antenie TVN24 członek Rady Polityki Pieniężnej Ludwik Kotecki.

    Źródło omówienia.
    Tak wygląda świat alternatywny, bo tak jak zyski były wirtualne, tak i straty są wirtualne. Mnie najbardziej rozwala wzrost zysku z powodu wzrostu ceny złota. Jak wzrost wartości majątku może być raportowany jako zysk, co to za debilne przepisy?
    Strata, bo obecna cena obligacji jest wyższa, a złoty się umocnił?
    Natomiast lead ładny: wspierając kampanię wyborczą Glapiński doprowadził do 20 mld zł straty w NBP, a obiecywał 6 mld zysku!

  • Taką NBP ma księgowość. Kotoecki nie dodał, że strata NBP jest tylko liczbą w tabelce i nie ma żadnego znaczenia.

  • Nie po to został mianowany przez totalnych razem z ta idiotką, aby prawdę pisać.
    Co fajne, to FED też zaliczy stratę.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.