Skip to content

co Kolestwo pije?

11213141618

Komentarz

  • image

    Przecież to się wyszczy na następny dzień.
  • Ja tam piję teraz czystek, w zgodzie z sierpniowym apelem księzy biskupów.
    Co przy trwającym u nas remonce jest cholernie trudne :-&
    Czystek jest tani ;) i zdrowy
  • kawa z masłem z kardamonem
    pani Łyżeczka kiedyś napomkła / napomknęła (gdzie pomknęła?)
    że można cos takiego i było w deli niedaleko
    image
  • Podobnież naygodnieyszym wzmacniaczem do kawy jest kwas kaprylowy.

    Próbowałem, nie pomaga.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Podobnież naygodnieyszym wzmacniaczem do kawy jest kwas kaprylowy.

    Próbowałem, nie pomaga.
    pierwsze skojarzenie - to hrabia Dzieduszycki opowiadający skutki podróży do Wiednia
    a że ff bawi i uczy , spojrzałem na kwas ów i .... nooo nie wiem

    pono leczy
    zakażenia grzybicze pochwy;
    pleśniawki w jamie ustnej;
    zakażenia bakteryjne i grzybicze przewodu pokarmowego;
    grzybica dłoni;
    grzybica stóp;
    grzybica paznokci;
    wzmożony apetyt na słodycze;
    kandydoza ogólnoustrojowa;
    zespół jelita drażliwego (IBS);
    nieswoiste zapalenie jelita grubego (IBD);
    stany zapalne skóry;
    trądzik.

    ale dlaczego go mieszać do kawy?
  • christoph napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Podobnież naygodnieyszym wzmacniaczem do kawy jest kwas kaprylowy.
    ale dlaczego go mieszać do kawy?
    Ba, to jest cała teologia kawy z tłuszczem. Iakoby dany tłuszcz z kawą jakoś specjalnie pomaga na wszystko. Frajerszczaki dodają do kawy masło, tacy bardziej ogarnięci -- olej kokosowy, ale prawdziwym źródłem i szczytem jest właśnie kwas kaprylowy, jako tłuszcz o średniej długości łańcucha węglowego. Sam już Kolega wskazał, że leczy wszystkie choroby wśród ludu, a podobnież i na musk pomaga.
  • Weź pan sobie dolij śmietanki-kremówki do kawona, aksamit w gębie, a nie jakieś LGBTKapryl, niby z owiec a podejrzany.
  • edytowano October 2021
    Ja prostacko miksowałam buletprufa ale nabyłam sobie te palyce lyzane - coś dochodzą mnie pomruki dobywające się z najgłebszych pokladów intuicyj, że w listopadowe nocne poranki bedzie dawał szybki rozruch i to na ciepło.

    Będę relacjonować.

    Śmietanka do kawona wciska człowieka w anielskie sfery komfortu, tu zaś chodzi o takiego kopa w d. żeby znaleźć sie poza nimi a sam kop ma nadać pędu a nie odbić nerki ;)
  • koniak gruziński
  • dobra idea
    wieczorem może się gnę po cypryjski, bo gruzinskie mi wyszły
    krymski zachowuję na jakieś wielkie wydarzenie
  • My tymczasem testujemy wina południowoafrykańskie.
  • Suchejcie, 25 bm nie wyszedł, bo Brzosty poszły w las. Taka jest wersja oficjalna i się jej trzymajmy. Może tedy 27 bm?
  • christoph napisal(a):
    krymski zachowuję na jakieś wielkie wydarzenie
    Bym wychylił po wyzwoleniu Krymu.

    Mój Braciak był kedyś szoferowany po Moskwie przez złotówę-Gruzina. I ten mu się wywnętrzył, że jest z Abchazji i od momentu jej oderwania od Gruzji przestał pić abchaskie wino. W konsekwencji wogle przestał pić wino, bo abchaskie najlepsze, reszta to przy nim mocz tenora.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Suchejcie, 25 bm nie wyszedł, bo Brzosty poszły w las. Taka jest wersja oficjalna i się jej trzymajmy. Może tedy 27 bm?
    Za
  • No to imprezujta, ja się dołączę duchowo z Borów Tucholskich :-)
    Przy okazji wyedytowałem wpis na górze strony 9 (June 2021) bo zobaczyłem w nim pomyłkę, spowodowaną zapewne spożywaniem specyfiku o którym pisałem ;-)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Suchejcie, 25 bm nie wyszedł, bo Brzosty poszły w las. Taka jest wersja oficjalna i się jej trzymajmy. Może tedy 27 bm?
    Obydwie daty pasujące, ale miejsce spotkania to chyba podaliście szyfrem, bo nigdzie go nie widzę ;-)
  • Zamykają Chmielarnię na Marszałkowskiej, więc proponuję pożegnalne posiedzenie tamże.
  • Ku czci najsłynniejszych piw polskich
  • Jednak siski św. Weroniki
  • warka strong
  • Wodę z fontanny :)
  • Picie wody z fontanny może być szkodliwe. Woda w fontannie krąży w obiegu zamkniętym, toteż często jest siedliskiem syfu wszelakiego.
  • christoph napisal(a):
    Jednak siski św. Weroniki
    Grodziskie z Artezana niedobre ? W sumie wszędzie można kupić przyzwoite grodziskie .
    image
  • Bardzo dobre na upały , wczoraj z tanka ale takie (x4): image

    Przy okazji dowiedzialem się kim był Josaph Konrad.

    Pasteryzowany lager z tradycyjnego czeskiego browaru, używającego własnej wody źródlanej z Gór Izerskich, własnego słodu oraz chmielu zateckiego. Piwo wyprodukowane aby uczcić imię Josapha Konrada, byłego piwowara z Vratislavic. Zdobywca nagrody World Best Beer Award.
  • Nie wiem czy piwo dobre czy złe, ale nagrody typu "World Best Beer Award" to można kupić w każdym sklepie z nagrodami . To się po prostu kupuje . Liczą się nagrody z festiwali i konkursów piwnych.
  • edytowano June 2022
    trep napisal(a):
    Picie wody z fontanny może być szkodliwe. Woda w fontannie krąży w obiegu zamkniętym, toteż często jest siedliskiem syfu wszelakiego.
    Podobno w Zurychu można, widziałem tubylców jak żłopią, więc się nie bałem. Ale posłucham Kolegi i będę czerpał jedynie z ichniejszych źródełek-kraników.
  • Może w Zurychu woda spływa z gór, zasila fontannę a potem płynie sobie dalej?
  • Być może. Byłem w Zurychu ze 3 3razy, ale nie mam doświadczenia w piciu z fontanny ;-)
  • A z kąpielą?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.