Idzie na to, że całemu temu zgniławemu Zachodowi (z częścią Watykanu włącznie) rosnąca w siłę lub chociaż niepodległa Europa Środkowa stoi kością w gardle i nie pasuje do geopolitycznej układanki.
Stąd tęsknota do czasów gdy wystarczyło w sprawachj tej części świata dogadywać się z białym lub czerwonym carem.
Co do Watykanu zaś, to (z chlubnymi, acz krótkimi przerwami):
Wiek XIX-ty: Watykan w cieniu Dwugłowego Orła Wiek XX-ty: Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy Wiek XXI-ty: Watykan w cieniu "Zetki"
→ IPN W reakcji na Akt 5 listopada car w grudniu 1916 roku do celów wojny zaliczył odbudowę „Polski wolnej, złożonej ze wszystkich trzech części, dotąd rozdzielonych”. Zatem każde z państw zaborczych przynajmniej zapowiadało pozytywną dla Polaków rewizję polityki.
I car i kajzerzy prowadzili pro-swoje real-polityki, a Polskę mieli tam, gdzie wcześniej.
Zatem apel arcybiskupa Sznajdera słusznie, konsekwentnie, należałoby rozszerzyć i o Polskę (w tedy nie istniała, a chyba z 80 %** ziem z 1792 roku była pod caratem.)
** piszę z głowy, czyli z niczego
•••• Teraz do mnie dotarło, że apel jest... kuriozalny i wcale nie-pozytywny!
janosik napisal(a): Wyznawcy wielkiego kutachona
•••
wojtek napisal(a): Kurdens! Ale żeby o ślubach i mianowaniu NMP królową Rzeczypospolitej przez króla Jana Kazimierza nie słyszeć i być tradycją katolicko? Coś tu wyraźnie nie teges...
Wtedy powstał zalążek państwa polskiego, czego inicjatorem były Niemcy. Miały w tym one zupełnie doraźny interes: pozyskanie polskiego rekruta i polskiej siły roboczej. Ze względu na przestrzeganie konwencji haskiej na okupowanych terytoriach nie można było nikogo siłą wcielić do wojska - musieli to być ochotnicy. Podobnie było z robotnikami, których Niemcy też potrzebowali na zasadzie zaciągu ochotniczego. Można powiedzieć, że był to jeden z elementów realizowania niemieckiego projektu Mitteleuropy - bloku gospodarczo-politycznego pod wyraźną hegemonią Niemiec. Polska istniała jako twór w jakiś sposób wyodrębniony, ale wpisany w projekt niemiecki.
MarianoX napisal(a): Najgorzej, że swoją pożal się Boże Realpolitik prowadzi Watykan i jest ona wręcz czołobitna wobec kolejnych wariantów kolorystycznych caratu.
Jak długo jeszcze Stolica Apostolska będzie przekładać zatwardziałych heretykow i schizmatyków oraz wojujących ateistów nad wiernych katolików?
Tak długo, jak długo będą się obawiać utraty Bolonii. Na początek powinni sobie uświadomić, że Bolonii już nie ma w Państwie Kościelnym, że nawet samego Państwa Kościelnego już nie ma. Może za sto lat, papieskie młyny nie mielą szybko a staruszkowie nie lubią zaskoczeń.
los napisal(a): Ojtam, ojtam. Epizod do zapomnienia. Rosja też miała Pawła I i Jelcyna. Prusy chyba nikogo takiego nie miały.
Wczoraj na PCh24 redaktor Grzegorz Górny powiedzial, że Franciszk uporczywie po raz kolejny pominął przy nominacjach kardynalskich jakiegokolwiek przedstawiciela Europy Środkowej, w tym Polski.
Odnośnie ceny benzyny, to pytanie brzmi: - na czyjej benzynie jeździ ukraińska armia? - czy od benzyny tankowanej w powietrzu jest płacone cło i akcyza? Pomocniczo: ile % obrotu dla Orlenu stanowi sprzedaż detaliczna w kraju.
ms.wygnaniec napisal(a): Odnośnie ceny benzyny, to pytanie brzmi: - na czyjej benzynie jeździ ukraińska armia? - czy od benzyny tankowanej w powietrzu jest płacone cło i akcyza? Pomocniczo: ile % obrotu dla Orlenu stanowi sprzedaż detaliczna w kraju.
Wiceprzewodnicząca Bundestagu Katrin Göring-Eckardt (Zieloni) opowiedziała się za tym, aby pod pewnymi warunkami niemieckie elektrownie atomowe mogły pracować dłużej. "Jeśli dojdzie do tego, że będziemy mieli prawdziwą sytuację kryzysową, że szpitale nie będą mogły już pracować, jeśli dojdzie do takiej sytuacji kryzysowej, to wtedy musimy rozmawiać o tym, co z prętami paliwowymi" - powiedział polityk Zielonych.
Szturmowiec.Rzplitej napisal(a): Wiceprzewodnicząca Bundestagu Katrin Göring-Eckardt (Zieloni) opowiedziała się za tym, aby pod pewnymi warunkami niemieckie elektrownie atomowe mogły pracować dłużej. "Jeśli dojdzie do tego, że będziemy mieli prawdziwą sytuację kryzysową, że szpitale nie będą mogły już pracować, jeśli dojdzie do takiej sytuacji kryzysowej, to wtedy musimy rozmawiać o tym, co z prętami paliwowymi" - powiedział polityk Zielonych.
Rosjanie przejmują kontrolę nad elektrownią atomową w Akkuyu w Turcji. Putin pokazuje tym samym światu, że Rosja robi biznes jak zwykle – donoszą cypryjskie i tureckie media.
Rosatom, największa firma na świecie dostarczająca technologię do budowy elektrowni atomowych oraz dostawca paliwa do nich, poinformowała właśnie, że konto powiązanej z nią kapitałowo tureckiej spółki – budującej elektrownię w Turcji – zostało zasilone kwotą 20 mld dol.
Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na dokończenie budowy reaktora atomowego na tureckim wybrzeżu.
teraz włąsnemi słowy znajomy był niedawno w Turcji i z okien autobusa życzliwy Turek pokazał mu elektrownię, którą buduje RosAtom . buduje sam, własnymi ludźmi, wg Turka 51 proc ma Rosja, 49 Turcy. układ na kilkanaście lat, jak mimie grawrancja, to przekażą kraju gospodarzu, taki model biznesowy chyba mają Turcja ma na dziś wystarczająco en ele z zapór w Górnej Mezzopotamii na Eufracie, które zatrzymują przy okazji energię potencjalną wody, której to mniej dopływa do niższych Mezzopotamii w Syrii i Iraku tagwięc atomówka jest na eksport i w rękach rosyjskich. i nad samem morzem ,na Riwierze Tureckiej, za Alanią
Serwis wnp.pl donosi o uruchomieniu pierwszej farmy wiatrowej, gdzie zainstalowane łopaty w 100 proc. nadają się do recyklingu. Technologia RecyclableBlade opracowana przez zespół z firmy Siemens Gamesa na farmie wiatrowej Kaskasi to duży krok w kierunku obiegu zamkniętego w energetyce wiatrowej. Potrzebna termomodernizacja. Problem 70 proc. polskich domów Potrzebna termomodernizacja. Problem 70 proc. polskich domów
Nowoczesne łopaty turbin składają się z kombinacji materiałów osadzonych w żywicy. Tworzą one w ten sposób mocną strukturę. Zespół Siemens Gamesa opracował proces, który pozwala odzyskać komponenty ostrza łopaty po jej zdemontowaniu.
Żywicę, włókno szklane i drewno można oddzielić dzięki zastosowaniu łagodnego roztworu kwasu. Surowce te można następnie wykorzystać do produkcji innych produktów - mają one być w pełni wartościowe.
- Technologię Siemens Gamesa RecyclableBlade wprowadziliśmy na rynek w ciągu zaledwie 10 miesięcy, tj. od premiery we wrześniu 2021 r. Udowadniamy, że jako liderzy rewolucji offshore jesteśmy zaangażowani w to, aby przełomowe innowacje technologiczne były komercyjnie opłacalne w tempie, jakiego wymaga kryzys klimatyczny - skomentował Marc Becker, dyrektor generalny Siemens Gamesa Offshore Business Unit.
Przemko napisal(a): Tu jest trochę jak Rosjanie spalają gaz który im zalega.
Ten wpis, to bełkot! a w dodatku powiela niesprawdzone informacje, np. takie spalanie gazu jest zwykłym procesem technologicznym, czy czymś wyjątkowym, dlaczego spalają gaz po jego przesyle, zamiast zaraz po wydobyciu. Ponadto, można odszukać cyferki, i z nich wynika jedno, nawet jak ruskie spalają gaz, to robią to stosunkowo krótko.
jest problem z bezpośrednią sprzedażą energii między wytwórcą, OZE, kogeneracja a zakłądem korzystającym z takiej energii. obecnie musi to przejść przez zakłądy energetyczne, które kasują za przesył, podłączenie i te pe jeden wyjątek możliwy, zakład odbierający całkowicie wypięty z sieci ogólnokrajowej
poczytajcie
– Odbiorcy korzystający z linii bezpośrednich byliby zwolnieni zarówno z opłat dystrybucyjnych, z opłat za korzystanie z sieci energetycznej, jak i z opłaty OZE, opłaty kogeneracyjnej i opłaty mocowej. Powstałaby zatem sytuacja, w której nie ponosiliby adekwatnych kosztów utrzymania funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, pomimo że nadal korzystaliby z niego – wyjaśniał w maju na łamach portalu wnp.pl.
"PGNiG odkrył nowe złoża gazu i ropy naftowej w Norwegii. Ich wielkość jest szacowana wstępnie na między 11 a 36 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej."
Komentarz
Ba, car uznał awansem 14 sierpnia 1914.
Stąd tęsknota do czasów gdy wystarczyło w sprawachj tej części świata dogadywać się z białym lub czerwonym carem.
Co do Watykanu zaś, to (z chlubnymi, acz krótkimi przerwami):
Wiek XIX-ty: Watykan w cieniu Dwugłowego Orła
Wiek XX-ty: Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy
Wiek XXI-ty: Watykan w cieniu "Zetki"
Zatem apel arcybiskupa Sznajdera słusznie, konsekwentnie, należałoby rozszerzyć i o Polskę (w tedy nie istniała, a chyba z 80 %** ziem z 1792 roku była pod caratem.)
** piszę z głowy, czyli z niczego
••••
Teraz do mnie dotarło, że apel jest... kuriozalny i wcale nie-pozytywny! ••• We Lwowie!!!
Jak długo jeszcze Stolica Apostolska będzie przedkładać zatwardziałych heretykow i schizmatyków oraz wojujących ateistów nad wiernych katolików?
Jeszcze by się Katechon z Kremla obrazil.
- na czyjej benzynie jeździ ukraińska armia?
- czy od benzyny tankowanej w powietrzu jest płacone cło i akcyza?
Pomocniczo: ile % obrotu dla Orlenu stanowi sprzedaż detaliczna w kraju.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/pierwszy-autobus-wodorowy-wyjechal-na-trase-mpk-chce-miec-ich-150-zdjecia_46626.html
https://jungefreiheit.de/wirtschaft/2022/akw-laufzeiten/
Rosatom, największa firma na świecie dostarczająca technologię do budowy elektrowni atomowych oraz dostawca paliwa do nich, poinformowała właśnie, że konto powiązanej z nią kapitałowo tureckiej spółki – budującej elektrownię w Turcji – zostało zasilone kwotą 20 mld dol.
Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na dokończenie budowy reaktora atomowego na tureckim wybrzeżu.
https://www.money.pl/gospodarka/putin-buduje-elektrownie-atomowa-w-turcji-uzaleznil-swiat-nie-tylko-od-rosyjskiego-gazu-6796737700710912a.html
chyba nie będę wieżył temu Moneyu, choć .pl
teraz włąsnemi słowy
znajomy był niedawno w Turcji i z okien autobusa życzliwy Turek pokazał mu elektrownię, którą buduje RosAtom . buduje sam, własnymi ludźmi, wg Turka 51 proc ma Rosja, 49 Turcy.
układ na kilkanaście lat, jak mimie grawrancja, to przekażą kraju gospodarzu, taki model biznesowy chyba mają
Turcja ma na dziś wystarczająco en ele z zapór w Górnej Mezzopotamii na Eufracie, które zatrzymują przy okazji energię potencjalną wody, której to mniej dopływa do niższych Mezzopotamii w Syrii i Iraku
tagwięc atomówka jest na eksport i w rękach rosyjskich.
i nad samem morzem ,na Riwierze Tureckiej, za Alanią
Potrzebna termomodernizacja. Problem 70 proc. polskich domów
Potrzebna termomodernizacja. Problem 70 proc. polskich domów
Nowoczesne łopaty turbin składają się z kombinacji materiałów osadzonych w żywicy. Tworzą one w ten sposób mocną strukturę. Zespół Siemens Gamesa opracował proces, który pozwala odzyskać komponenty ostrza łopaty po jej zdemontowaniu.
Żywicę, włókno szklane i drewno można oddzielić dzięki zastosowaniu łagodnego roztworu kwasu. Surowce te można następnie wykorzystać do produkcji innych produktów - mają one być w pełni wartościowe.
- Technologię Siemens Gamesa RecyclableBlade wprowadziliśmy na rynek w ciągu zaledwie 10 miesięcy, tj. od premiery we wrześniu 2021 r. Udowadniamy, że jako liderzy rewolucji offshore jesteśmy zaangażowani w to, aby przełomowe innowacje technologiczne były komercyjnie opłacalne w tempie, jakiego wymaga kryzys klimatyczny - skomentował Marc Becker, dyrektor generalny Siemens Gamesa Offshore Business Unit.
Ten rower jest w pełni biodegradowalny. Geje i opony się rozkładają a ramę i kierownik trzeba użyć do produkcji kolejnego roweru.
Potrzebna termomodernizacja. Problem 70 proc. polskich domów
Potrzebna termomodernizacja. Problem 70 proc. polskich domów
https://facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02gW13Hjw2kvEN8vipA2MnFXp4JLWuwJ6dpDAqRmY4ukGr9oST8avbQfLRLcCbyFq9l&id=100063696510577
Ponadto, można odszukać cyferki, i z nich wynika jedno, nawet jak ruskie spalają gaz, to robią to stosunkowo krótko.
a zakłądem korzystającym z takiej energii.
obecnie musi to przejść przez zakłądy energetyczne, które kasują za przesył, podłączenie i te pe
jeden wyjątek możliwy, zakład odbierający całkowicie wypięty z sieci ogólnokrajowej
poczytajcie
– Odbiorcy korzystający z linii bezpośrednich byliby zwolnieni zarówno z opłat dystrybucyjnych, z opłat za korzystanie z sieci energetycznej, jak i z opłaty OZE, opłaty kogeneracyjnej i opłaty mocowej. Powstałaby zatem sytuacja, w której nie ponosiliby adekwatnych kosztów utrzymania funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, pomimo że nadal korzystaliby z niego – wyjaśniał w maju na łamach portalu wnp.pl.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki na tym nie poprzestał i zaproponował, aby odbiorcy przyłączeni do linii bezpośredniej byli obciążeni stałymi opłatami związanymi z funkcjonowaniem systemu elektroenergetycznego – w podobnej wysokości, które ponoszą odbiorcy energii elektrycznej przyłączeni do sieci.
https://www.money.pl/gospodarka/konflikt-w-rzadzie-dwa-resorty-kloca-sie-o-przepisy-w-tle-szansa-na-tania-energie-6799862826028000a.html
"PGNiG odkrył nowe złoża gazu i ropy naftowej w Norwegii. Ich wielkość jest szacowana wstępnie na między 11 a 36 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej."
A ten jest - pod Poznaniem znaleziono złoża gazu.
https://pgnig.pl/aktualnosci/-/news-list/id/pgnig-odkrylo-zloze-gazu-ziemnego-pod-poznaniem/newsGroupId/10184