Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

11617181921

Komentarz

  • TecumSeh napisal(a):

    Kto ten gorszy z brukselskiego punktu widzenia - PO?.
    Nie, ci z MN, których pałowano. Bruksela może nie wiedzieć że są niewybieralni.

  • Brzost napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):

    Kto ten gorszy z brukselskiego punktu widzenia - PO?.
    Nie, ci z MN, których pałowano. Bruksela może nie wiedzieć że są niewybieralni.

    Dziś.
    20 lat temu PO i PiS miały po ok. 10% poparcia, dziś mają 70-80%.
  • edytowano November 2020
    w tym wątku, ponieważ surrealistycznie brzmi tytuł (i taki artykulik, tytuł bez pytajnika) po zadymach aktach policji na MN
    GW, sob. 14.11.2020
    Czy policja przesadziła na strajku kobiet
    ... /łodzka/ prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów podczas protestów kobiet po orzeczeniu TK.
    W artykule o tym, że policjanci eskalowali napięcie, prowokowali i wogóle łamali prawo
  • M.zd. ten na zdjeciach byl na oko gdzies o kilkanascie kilo cięzszy od tego zlapanego
  • uhrr napisal(a):
    M.zd. ten na zdjeciach byl na oko gdzies o kilkanascie kilo cięzszy od tego zlapanego
    Sztuka jest sztuka!
  • Po raz drugi PAD uratował Marsz.

    Marsz Niepodległości 2021.

    (I nie mam możliwości czasowej pojechać. W 2018 byłem z @erka i @Marniok, i Budyń był w punkcie zbiórki.)
  • edytowano November 2021
    Pisiory zaplusowały potężnie u mnie swą reakcją.
    Patrzcie jaka lewacką furia wywołałem:
  • edytowano November 2021
    romeck napisal(a):
    Po raz drugi PAD uratował Marsz.
    Marsz Niepodległości 2021.
    Eee, pomyliłem się, coś tam usłyszałem... Bo
    interia/ polsatnews:
    W uroczystości nie wezmą udziału prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
    oraz

    Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk poinformował we wtorek 9 listopada, że Marsz Niepodległości 2021 będzie miał charakter państwowy.


    → Komunikat Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada 2021 r.

    (komunikat podany jako obraz .png a nie zwykły tekst...

    image
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Pisiory zaplusowały potężnie u mnie swą reakcją.
    Patrzcie jaka lewacką furia wywołałem:
    https://twitter.com/zgryzliwy_adam/status/1458092349771419667
    przeglądnąłem twój profil, a tam (w odpowiedzi komuś, że red. Warzecha nie przewidział):
    RAZ:

    Ja też nie przewidziałem. Sądziłem, że PiS będzie po kunktatorsku uciekał od sprawy. Przyznaję, że tym razem ich źle oceniłem.
  • Byłem po raz pierwszy. Zawsze musi być ten "pierwszy raz" ;-) Przemaszerowałem (choć bardziej adekwatne byłoby słowo "spacer") w towarzystwie dwojga moich serdecznych przyjaciół z liceum.
  • Brzost napisal(a):
    Byłem po raz pierwszy. Zawsze musi być ten "pierwszy raz" ;-) Przemaszerowałem (choć bardziej adekwatne byłoby słowo "spacer") w towarzystwie dwojga moich serdecznych przyjaciół z liceum.
    I gitarka była? co nie?
  • No nie, instrumentów muzycznych ze sobą nie zabierałem ;-)
  • My (rodzinnie, znaczy) tym razem nie byliśmy, bo w środę dowiedzieliśmy się, że od poprzedniego czwartku Nina zaprosiła do nas Annę Kwarant, więc się izolujemy.
  • Polscy, "brunatni faszyści", nie pastowani jak ten durny redaktor z GW, którego nazwiska nie staram się sobie przypomnieć :-)
  • Bracia Maurzyni bardzo dobrze to święto rozumieją. A z tzw. Zachodu to Irlandczycy i Finowie, reszta nie.
  • "Dziennikarze" z Onetu przeprowadzali z nimi wywiad w nadziei, że na coś się poskarżą. Niestety, brat Murzyn tylko chwalił Polskę jako najlepszy kraj na świecie.
  • Wietnamscy faszyści też byli :-)
    image
  • edytowano November 2021
    image
  • Co do owego Maurzyna to szedłem na MN w Bloku Konserwatywnym, i szedł tam też z nami po znajomości pewien Szturmowiec (skądinąd także FFoRumkowicz choć z małym stażem), i ktoś - zapewne dla beki - dał mu megafon. No i w pewnym momencie mija nas ów szacowny Negr w tej szarej koszulce, a ów Szturmowiec akurat nieopatrznie uznał, że trzeba wzbogacić konserwatywny charakter bloku czymś bardziej edgy i zaskandował coś w stylu "Europa biała albo bezludna" czy coś podobnego. Zasadniczo zwykle odpowiadała mu cisza, teraz zapadła jeszcze głębsza, bo cały Blok widział mijającego nas Afropolaka, poza nim. Zajęło mu parę sekund by zorientować się w naszej konsternacji, po czym obejrzawszy się za siebie, prawilnie jak na bohatera walk o białą Europę spanikował i schował się za niesionym przeze mnie banerem z Maryją Królową Polski, która jak zwykle nazbyt miłosiernie go przed pomstą dziejową ochroniła. Kolega zaś Murzyn chyba nieświadom jego wybryków ujrzawszy nasze banery radośnie nam pomachał.
  • Natomiast mam pytanie - skąd jest ta fotka Wietnamczyków bo geografia mi jakoś nie pasuje do okolic Marszu, a widziałem ją już parę razy,.
  • Groza-Symetrii napisal(a):
    Natomiast mam pytanie - skąd jest ta fotka Wietnamczyków bo geografia mi jakoś nie pasuje do okolic Marszu, a widziałem ją już parę razy,.
    Jest ona z jakiegoś marszu Wietnamczyków, niewykluczone że nawet nie z tego roku, takie wrzucili na swój profil na fejsie, to nie jest marsz niepodległości.
  • Tak mi się wydawało. Ale też nader zacne.
    Aż się chce mafie chińskie ze Szczęśliwic i Wólki rozbijać by braci wietnamskich wyzwolić.
  • Groza-Symetrii napisal(a):
    ... niesionym przeze mnie banerem z Maryją Królową Polski, ...
    !!!!! O!

  • Groza-Symetrii napisal(a):
    Natomiast mam pytanie - skąd jest ta fotka Wietnamczyków bo geografia mi jakoś nie pasuje do okolic Marszu, a widziałem ją już parę razy,.
    Gdzieś spotkałem rozkminę, że to jakaś wcześniejsza impreza była. Ale nie mam pewności.
  • los napisal(a):
    Bracia Maurzyni bardzo dobrze to święto rozumieją. A z tzw. Zachodu to Irlandczycy i Finowie, reszta nie.
    Norwegowie powinni też.

  • Groza-Symetrii napisal(a):
    Natomiast mam pytanie - skąd jest ta fotka Wietnamczyków bo geografia mi jakoś nie pasuje do okolic Marszu, a widziałem ją już parę razy,.
    Skąd - kościół św Krzyża, widać fragment pomnika Kopernika
    Z kiedy - nie wiem, ale kilka lat temu walił tamtędy tłum żeby dołączyć do marszu na rondzie de Gaulle'a
  • Groza-Symetrii napisal(a):
    Natomiast mam pytanie - skąd jest ta fotka Wietnamczyków bo geografia mi jakoś nie pasuje do okolic Marszu, a widziałem ją już parę razy,.
    Fundacja Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsce ulicami Warszawy w Biało-Czerwonym Korowodzie “Jesteśmy różni, łączy nas Polska”
    2 maja 2019 r.

    http://www.wiwpl.org/du-an?start=8

    👣

    🐾
    🐾

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.