Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

edytowano November 2020 w Forum ogólne
Kochani,

jakby się kto wybierał dziś na marsz i chciał dołączyć do forumowej ekipy, to informuję, że spotykamy się (Budyń, Szmulka, Marniok z rodziną, Wąski, Magdusia z rodziną, ja) o 14:50 przy pasażu między wejściami do metra centrum na tzw. patelni :)

Do zobaczenia!
«13456722

Komentarz

  • Magdusia?!

    a gdzie jej przepis na Piernik Staropolski?!

    i co u niej slychac?!

    no i zazdraszczam, jak zwykle...
  • balbina napisal(a):
    Magdusia?!

    a gdzie jej przepis na Piernik Staropolski?!

    i co u niej slychac?!
    Podpytam dziś ;)
  • pozdrow ja od davenii baardzo serdecznie!
  • balbina napisal(a):
    pozdrow ja od davenii baardzo serdecznie!
    Się zrobi! :)
  • Jakby co PNi zarezerwował stolik w CK Oberża, Ul. Chmielna 28, 18:30 rezerwacja na hasło Rebelia. Ja nie wiem na 100%, czy będę, ale informuję potencjalnych chętnych :)
  • balbina napisal(a):
    pozdrow ja od davenii baardzo serdecznie!
    Niestety pozdrowiłam ją tylko smsowo, bo nie dotarła na miejsce zbiórki. Była na marszu, ale nie przebiła się z wózkami na dół na patelnię. A potem to już nie ma szans na spotkanie w takim tłumie :(
  • Wróciliśmy z MN do siebie, na kwaterę. Było pysznie. Bezpiecznie. Rodzin z dziećmi było sporo. Bardzo dużo młodzieży.
    Pozdrawiam wszystkich uczestników.
    Dziękuję @erce, @Wąskiemu, Budynkowi i Jarkowi za spotkanie.
  • A ja zadzwoniłem do @marnioka i przez kilka minut słuchałem odgłosów MN przez telefon, a wizję miałem w TV. :)
  • jakies fotki macie ?

    jak ogladalem transmisje w TV TRwam
  • Potwierdzam, @romeck zdalnie odśpiewał (a na pewno odsłuchał) z nami Hymn Polski przed rozpoczęciem MN...

    :))
  • edytowano November 2017
    Dopiero teraz skojarzyłem że spotkaliśmy w drodze powrotnej dr Bawer Aondo Akaa. Szkoda że po fakcie, mogliśmy mieć fajna fotkę na pamiątkę....
  • Będąc tam w środku nie widać tego ogromu który oddać może jedynie obraz z dużej perspektywy np za śmigłowca tv. Za to czuć siłę tłumu, moc. Okrzyki, śpiewy, race i petardy, tłum ludzi, morze flag narodowych, stroje, banery. Jest siła jednym słowem. Olbrzymie wrażenie zrobił na mnie moment kiedy doszliśmy do Stadionu Narodowego i skręcając w prawo weszliśmy pod most Poniatowskiego. Wtedy okazało się jak jest nas wielu. Czoło marszu przed nami, a za nami wąż ludzi którzy jeszcze na most nie weszli. Te barwy i łuna rac robią różnicę. Dokoła mrok listopada, zapadający zmierzch i te masy. Warto było...
  • Wiele podaje bufetowa a wiele psiarnia?
  • Wg policji 65k.
  • ethanol napisal(a):
    jakies fotki macie ?
    Macie. Ale to prywatne, nie nadają się do publikacji.

  • ethanol napisal(a):
    jakies fotki macie ?
    Mam kilka z racami. Wrzucę jutro :)

  • Bardzo Wam dziękuję. Nie byłam, ale dzięki Wam mam jakieś pojęcie. :)
  • W tym roku nie byłem. Właściwie to dla mnie Marsz skończył się wraz dojściem do władzy PiS, za czasów PO był to obowiązek (a jeszcze zmotywowała POlicja nawiedzając mnie, z sugestią żebym odpuścił). Z drugiej strony, gdybym mieszkał w Warszawie to bym dalej chodził. No, w każdym razie, przeżyłem ganianie przez POlicję, byłem raz w oku cyklonu (zaplątałem się między armatki wodne, a rzucających wszystkim kibiców), było fajnie. Już nie czuję potrzeby.

    Trzeba jednak dodać, że zawsze na tych marszach czułem się obco. Nie moja opcja, nie moje pokolenie, nie moja wizja. Kiedyś byłem na wielkiej manifestacji Radia Maryja, o tak, to było moje miejsce. Byłem też na wiecu poparcie dla PiSu, to też moje miejsce. Wobec różnego rodzaju ruchów narodowych czuję jednak wrogość.
  • W tłumie dobrze czuję się tylko na pielgrzymkach i mszach.
  • Taka moja obserwacja z Krakowa. Pomijam fakt, że Węgrów było w tym roku kilkakrotnie więcej niż ostatnio - bo to raczej normalnie. Ale, żeby Ukraińcy ( albo inni Rusini) twardo stali w zbitym tłumie w katedrze Wawelskiej podczas mszy za Ojczyznę...- trochę mnie zszokowało( małe grupki nie różniące się wyglądem - ale kiedy przechodziło się w pobliżu - słyszało się "słowiańskie" języki). Do tego na rynku przy nas stał podekscytowany młody Ukrainiec, z biało czerwoną wstążką w klapie. I kiedy w "klerofaszystowskim" tłumie głośno i radośnie komentowaliśmy przemarsz - bez obciachu włączał się w dyskusję... po ukraińsku. Tak jakby rozmawiał ze swoimi i czuł się dobrze w naszym "klerofaszystowskim" towarzystwie....
  • A jak potem całe to towarzystwo wracało z nami tramwajem - to dopiero była zabawa. Każdy widział, że jadą tu sami swoi. Ludzie nawiązywali rozmowy - głośno komentowali, pozdrawiali się nawzajem. W powietrzu unosił się niesamowity duch wspólnoty.
  • adaho napisal(a):
    Taka moja obserwacja z Krakowa. Pomijam fakt, że Węgrów było w tym roku kilkakrotnie więcej niż ostatnio - bo to raczej normalnie. Ale, żeby Ukraińcy ( albo inni Rusini) twardo stali w zbitym tłumie w katedrze Wawelskiej podczas mszy za Ojczyznę...- trochę mnie zszokowało( małe grupki nie różniące się wyglądem - ale kiedy przechodziło się w pobliżu - słyszało się "słowiańskie" języki). Do tego na rynku przy nas stał podekscytowany młody Ukrainiec, z biało czerwoną wstążką w klapie. I kiedy w "klerofaszystowskim" tłumie głośno i radośnie komentowaliśmy przemarsz - bez obciachu włączał się w dyskusję... po ukraińsku. Tak jakby rozmawiał ze swoimi i czuł się dobrze w naszym "klerofaszystowskim" towarzystwie....
    Ciekawe. Zobaczymy jak to się rozwinie, chodzi o skalę. No cóż, do tego dążymy, mają się przyłączyć do silniejszego. Burdel , który panuje u Ukraińców, kompletny brak perspektyw na polepszenie (a wręcz odwrotnie), może spowodować, że Ukraińcy zaczną szukać nowej tożsamości. Jednak postoję, popatrzę, bo jakoś tak ...
  • jak zawsze ciekawa dyskusja twiterowiczów pod artykułem :D
  • No, musi im się to jakoś dopasować, skoro naziści mają odpowiadać za holokaust.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • peterman napisal(a):
    Kurwy ze sztetla Waszyngton trzymają pazur na pulsie.

    https://wpolityce.pl/m/media/366611-absurdalny-artykul-w-amerykanskiej-gazecie-wsj-z-przerazeniem-o-marszu-niepodleglosci-mlodzie-ludzie-krzyczeli-ojczyzna

    https://mobile.twitter.com/WSJ/status/929436306203201536
    Z Polski d... służyła Natalia Ojewska. Krótki internetowy search pokazuje, że typowa najemna kobieta, od lat na hitlerowskim żołdzie. Czyli powoli, powoli, satanistyczne, pedofilskie liberały z USA weszły w trwały sojuz z hitlerami. Póki co szwaby użyczają im swoich (jeszcze nieogolonych na łyso) kontraktorek, ale współpraca jest ewidentnie holokałstowo długofalowa.
  • Może wraz z rekonstrukcją czas skończyć ze słabością do profesorów?
  • Myślę, że władze stowarzyszenia MN z łatwością mogą zidentyfikować towarzystwo niosące te trefne banery i się od nich odciąć. Naprawdę zapunktowaliby wśród narodowych pisowców. Na jakimś nacjonaliście.pl posypałyby się qrvy, ale zysk byłby o wiele większy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.