Skip to content

Marsz Niepodległości 2017, 2020

11617182022

Komentarz

  • Wątpię aby policja ruszyła jakiekolwiek nielegalne sabaty młodych czarownic pod wodzą starych wiedźm i podrzędnych czarowników. Będzie je nadal chronić.
  • JORGE napisal(a):
    Milicja pokazała to co miała pokazać. Czarownice zobaczą na zdjęciach i filmach co milicja im zrobi jeżeli Kaczyński da sygnał - strzelać. Poniekąd od wczoraj skończyło się pierdolenie, milicja będzie pałowała nielegalne zgromadzenia, czy to z lewa, czy prawa.

    Wszystko odbyło się tak jak miało się odbyć.
    Zupełnie mnie nie przekonuje ten wniosek.
    Prędzej to wygląda na jakąś krecią robotę. Szczególnie, jeśli prawdziwe są informacje o prowokatorach z policji.
    Ciekawe1 na ile Kamiński nad tym panuje.
  • edytowano November 2020
    krzychol66 napisal(a):
    Jorge, weź przestań.
    Marsz miał się odbyć w formie zmotoryzowanej. (Plus dla Bąkiewicza za przytomność umysłu i odpowiedzialność) Przy takiej formie nie ma miejsca na burdy, bo niby jak je zrobić? Masz pomysła?
    Jak ktoś chciał sobie koniecznie poszumieć, to nie mógł tego zrobić uczestnicząc w takiej formie w Marszu.
    Ewentualne burdy oddzielone od samego Marszu można było bez problemu spacyfikować.
    Ale nie - trzeba było zablokować wszystko, spieszyć zmotoryzowanych uczestników, pozwolić na ich wymieszanie się z zadymiarzami, prowokatorami i Bóg wie kim jeszcze, a następnie przykładnie spałować i jeszcze ostrzelać z broni gładkolufowej.
    Jest jeszcze gorzej - na nagraniu Ewy Stankiewicz widać, że policja kazała ludziom zostawić auta i iść na marsz pieszo. To ciekawe wydarzenie, gdy policja nakazuje złamać prawo.
  • Defund the Police!
  • edytowano November 2020
    Ten, co wrzucił* racę do mieszkania ma szalik Polonii, kominiarkę Jagiellonii i kurtkę repr. Pl. Kibic jak nic :-)
    image

    * podejrzany o wrzucenie.
  • krzychol66 napisal(a):
    Ale nie - trzeba było zablokować wszystko, spieszyć zmotoryzowanych uczestników, pozwolić na ich wymieszanie się z zadymiarzami, prowokatorami i Bóg wie kim jeszcze, ...
    ? tak było? (pigrubiłem)
  • Chyba tak miało być. "Spieszony" to kierowca, który wysiadł z samochodu i przesiadł się na własne nogi.
  • romeck napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    Ale nie - trzeba było zablokować wszystko, spieszyć zmotoryzowanych uczestników, pozwolić na ich wymieszanie się z zadymiarzami, prowokatorami i Bóg wie kim jeszcze, ...
    ? tak było? (pigrubiłem)
    Dokładnie. W znaczeniu, które podał @Brzost, a rozwinął @polmisiek.

  • Policja raczej bardziej zaszkodziłą niż pomogła ;-)

    Wydaje mi się, że się dobrze stało. Cały ten dym etc.
  • Chciałabym zwrócić uwagę na timing: właśnie negocjowany jest budżet UE.

    W tej sytuacji policja eskalująca zamieszki, zamiast uspokajać sytuację, jest delikatnie mówiąc, mało mądra. Ktoś wyrażający się ostrzej mógłby nazwać to zdradą.
  • Pigwa napisal(a):
    Chciałabym zwrócić uwagę na timing: właśnie negocjowany jest budżet UE.

    W tej sytuacji policja eskalująca zamieszki, zamiast uspokajać sytuację, jest delikatnie mówiąc, mało mądra. Ktoś wyrażający się ostrzej mógłby nazwać to zdradą.
    !
  • Ale biją nacjonalistów wiec dla EU chyba spoko
  • polmisiek napisal(a):
    Ale biją nacjonalistów wiec dla EU chyba spoko
    Nie jestem pewna, czy w UE ktoś to rozróżnia. Marsze są opisywane jako far right i rząd też jako far right.
  • Pigwa napisal(a):
    Chciałabym zwrócić uwagę na timing: właśnie negocjowany jest budżet UE.

    W tej sytuacji policja eskalująca zamieszki, zamiast uspokajać sytuację, jest delikatnie mówiąc, mało mądra. Ktoś wyrażający się ostrzej mógłby nazwać to zdradą.
    1. protesty #strajkukobiet ochraniane i wspomagane (jak na pielgrzymkach, przez policję)

    2. protesty nacjonalistów, kiboli i radykałów - pacyfikowane i to nawet brutalnie

    Dla Zachodu i Unii to tak jakby mogli powiedzieć: Nasi rządzą!

    Może to jest klucz?
    Bo bez tego niezrozumiałe jest działanie policji podczas tych dwóch wydarzeń.

  • no to Kolego romecku teraz poleciałeś.
    PJK współpracujący z Bruxelą?
    i jednocześnie grozi wysadzeniem budżetu na 7 lat?
  • Nie siedzę w głowie PJK i nie mam pewności, czy wszystkie jego działania są dobrze przemyślane, niemniej to zestawienie nie wydaje mi się paradoksalne. Ten sygnał może oznaczać: "Jestem swój, po mnie mogą przyjść tacy, którzy będą dla was gorsi, więc lepiej ustąpcie z tym budżetem"
  • @romeck, jeśli ktoś w rządzie w ten sposób myśli, to jest bardzo naiwny. Tamta strona ma o wiele lepsze kontakty z zachodnią prasą i opowiada tam co chce. Raczej przekaz jest taki, że społeczeństwo ma dość władzy i pokojowo protestuje (czarne protesty), a dodatkowo rząd nie radzi sobie z agresją skrajnej prawicy (MN).
  • Pigwa napisal(a):
    A nie mogła tego pokazać na przykładzie jakiejś lewackiej demonstracji, musiała akurat wczoraj?
    Musiała. Wiadomo jak policję się nazywa: psy. Te psy zostały wytresowane na kiboli i nic się z tym nie poradzi.

  • los napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    A nie mogła tego pokazać na przykładzie jakiejś lewackiej demonstracji, musiała akurat wczoraj?
    Musiała. Wiadomo jak policję się nazywa: psy. Te psy zostały wytresowane na kiboli i nic się z tym nie poradzi.

    To chyba najlepsze wytłumaczenie.
  • Pigwa napisal(a):
    los napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    A nie mogła tego pokazać na przykładzie jakiejś lewackiej demonstracji, musiała akurat wczoraj?
    Musiała. Wiadomo jak policję się nazywa: psy. Te psy zostały wytresowane na kiboli i nic się z tym nie poradzi.

    To chyba najlepsze wytłumaczenie.

    Nie sądzę.
  • christoph napisal(a):
    no to Kolego romecku teraz poleciałeś.
    PJK współpracujący z Bruxelą?
    i jednocześnie grozi wysadzeniem budżetu na 7 lat?
    kij & marchew
  • edytowano November 2020
    Pigwa napisal(a):
    .... Raczej przekaz jest taki, że społeczeństwo ma dość władzy i pokojowo protestuje (czarne protesty), a dodatkowo rząd nie radzi sobie z agresją skrajnej prawicy (MN).
    no, skrajna prawica (konfederacja) jest tak samo wrogiem PiS jak Lewica-PO-PSL
    jednak
    diametralnie inaczej nastawia do nich policję...

    albo...

  • edytowano November 2020
    ... albo

    Bunt w Policji?

    za Nasz Dziennik, pt, 13.11.2020
    Brak profesjonalizmu czy świadoma prowokacja. Jest szereg wątpliwości co do działania policji podczas Marszu Niepodległości.

    pół pierwszej strony (główny temat) i cała szpalta w środku

    ---
    w artykule zauważa się, że po raz pierwszy od 2014 roku użyto niemundurowych policjantów, którzy w w zwartej grupie przeprowadzają działania siłowe w środku pochodu

    inne: taka ilość policji i ich postawa daje wnioski, że przyszli 'na zwarcie' a nie ochronę


  • Byli tajniacy z pałkami teleskopowymi już na marszach czerwonych błyskawic
  • Też nie lubią czarnych?
  • Tak ładnie wyglądała współpraca tajniaków z zomo
  • Kurfens, co jest nie tak? To przez Kamińskiego czy co?
  • Albo próbują wysadzić Kamińskiego z siodła.
  • Mz trafił w 10:

    Piotr Woyciechowski
    @PiotrW1966
    · 1 g.
    Pomyślałem sobie, że wydarzenia z #MarszNiepodległości w Warszawie stanowią swoisty żywy aneks do tzw. listu generałów i admirałów
    Myśląca buźka


    „Zaplecze organizacyjne i wsparcie moralne protestów". Piotr Woyciechowski o tzw. liście generałów - ⁦@PR24_pl⁩ http://polskieradio24.pl/130/5925/Artyk
  • Brzost napisal(a):
    Nie siedzę w głowie PJK i nie mam pewności, czy wszystkie jego działania są dobrze przemyślane, niemniej to zestawienie nie wydaje mi się paradoksalne. Ten sygnał może oznaczać: "Jestem swój, po mnie mogą przyjść tacy, którzy będą dla was gorsi, więc lepiej ustąpcie z tym budżetem"
    Kto ten gorszy z brukselskiego punktu widzenia - PO?
    No nie - mam nadzieję że JarKacz nawet nie próbuje takiej narracji.
    Tradycyjnie - z wrogiem trzeba rozmawiać i rozumieć jego zdenerwowanie, bezlitosnym można być dla swoich.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.