Skip to content

Izrael - Polska - konfrontacja

1235729

Komentarz

  • Odmówiono komuś kredytu albo umowy handlowej na takiej podstawie (choćby aluzyjnie podanej) że Polacy to wstrętni antysemici?
  • Wprost nie odmówiono. Związek jednak jest i to silny. Nie ma co się oszukiwać i głupio pocieszać ze to nie ma znaczenia. Ma. Oczywiście że totalna i tchórze je przeceniają, ale ma. My odbudowujemy naszą siłę. I chcą nam w tym przeszkodzić. I szkodzą. Nasza siła i rola rośnie. To zobowiązuje. Trzeba myśleć. Trzeba grac i kluczyć lepiej nić przeciwnik. Unikać frontalnych starć jak najdłużej bo nasza siła rośnie, a ich topnieje. Jeszcze nie teraz.
  • Rafał napisal(a):
    No więc problem w tym że szkodzą nam jak cholera. Psują nam opinię co przekłada się bezpośrednio lub pośrednio na inwestycje zagraniczne, dostępność i koszt kredytu i obligacji, kurs złotówki, dochody z tranzytu i turystyki, umowy międzynarodowe o handlu i inwestycjach, ilość wojsk NATO w Polsce i wiele, wiele innych szkód. Mogą tak szkodzić bo mają bardzo duże wpływy w świecie, a w USA i w instytucjach finansowych oraz mediach i przemyśle rozrywkowym w szczególności. W nauce też. No i pracowali nad zszarganiem nam opinii ostatnie 50 lat. Przez ostanie 30 lat nasi zdrajcy oraz pożyteczni idioci w łżeelitach rządzących Polską pomagali im intensywnie.Trzeba więc temu przeciwdziałać, a nie tylko się nadymać.
    "Szkodziliby nam jak cholera" gdyby inni kupowali żydowską narrację lub chociaż ją wykorzystywali przeciw Polsce.

    Niemcy? Nie mogą.

    Ruskie? Who cares. Z nimi mamy Smoleńsk.

    Europa środkowa? Słowacy którzy płacili 500 reichsmarek za kazdego żyda którego Niemcy wywieźli do Auschwitz, Węgrzy i ich strzałokrzyżowcy ? Rumuńska żelazna gwardia? SS Galizien? Szaulisi? Czetnicy?

    Stara Mumia? 55.000 SS Nederland? SS Walonien, czy SS Viking?

    Liga Państw Arabskich?

    Problem jest tylko w usiech. A US mają w Polsce interes strategiczny.

    Dajcie spokój z tymi żydami.
  • Czetnicy Żydom krzywdy w zasadzie nie robili. Chyba o ustaszy szło.
  • Fuckt.

    Nuale nie widze Serbów wyciagajacych nam żydów
  • Rafał napisal(a):
    Wprost nie odmówiono. Związek jednak jest i to silny. Nie ma co się oszukiwać i głupio pocieszać ze to nie ma znaczenia. Ma. Oczywiście że totalna i tchórze je przeceniają, ale ma. My odbudowujemy naszą siłę. I chcą nam w tym przeszkodzić. I szkodzą. Nasza siła i rola rośnie. To zobowiązuje. Trzeba myśleć. Trzeba grac i kluczyć lepiej nić przeciwnik. Unikać frontalnych starć jak najdłużej bo nasza siła rośnie, a ich topnieje. Jeszcze nie teraz.
    W biznesie się negocjuje i chwyta wszystkich chwytów, także psychologicznych. Antysemityzm jest jednym z nich.
  • edytowano February 2018
    I dlatego należy na chłodno olewać cały temat. Netanjahu skutecznie ostatecznie rozwiązał pewną kwestię.

    Edit: w którym to wątku kol. Los napisał że "milczącą nienawiść trudno pokazać"? (czy jakoś tak)
  • Pogardę. Etap nienawiści już przeszedł, spadli niżej niż można sobie wyobrazić.
  • edytowano February 2018
    No to znaczy że jest lepiej niż się obawiałem. Nie tylko ja: https://wpolityce.pl/polityka/383030-nasz-wywiad-prof-musial-to-bedzie-tsunami-jezeli-ustawa-o-ipn-wejdzie-w-takim-ksztalcie-polska-zostanie-wizerunkowo-rozjechana
    Skłaniam się raczej ku waszym opiniom. Niemniej to niepokojące że takie obawy zgłaszają Polacy mający jakąś pozycję na Zachodzie. Można im zarzucać że pękają, boja się ostarcyzmu, ulegają naciskom i panice. Warto jednak się zastanowić jak ich wzmacniać, jak im dać skuteczne wsparcie w reprezentowaniu Polski i prawdy we wrogim środowisku.
  • Nie bądźmy naiwni. Polak, to zawsze dla israelczyków nacja brudna, która nawet kiedy milczy, rzuca antysemickie spojrzenia (wiem, powtarzam się z tym spojrzeniem, ale bardzo mi do gustu przypadła ta wypowiedź któregoś żyda).
  • No więc powinniśmy na nich cały czas nienawistnie patrzeć i dużo nienawistnie milczeć. Odzywać się czasem z ciężkim konkretem.

    Może nie Premier, ale ktoś z "kręgów zbliżonych" i "dobrze poinformowanych" powinien rzucić jakiś konkret o konkretnym "żydowskim sprawcy", najlepiej też zza oceanu. Powinien to zrobić wtedy jak już wrzawa zacznie przycichać i strona napastliwa poczuje się pewniej i opinia światowa zacznie z satysfakcją zauważać że się chyba wycofujemy na wyznaczoną pozycję sługusów ludobójców. Wtedy będzie lepszy efekt i bardziej zaboli. Może być kilka konkretów, ale nigdy wszystkie na raz. Trzeba stopniować. Jakby się pojawili "sprawiedliwi" z Francji, Hiszpanii, Szwecji czy z innych krajów "postępowych i tolerancyjnych o rozwiniętej demokracji" to warto też mieć w zanadrzu trochę przykładów. Myślę że są takie bo już Żydzi zadbali o ich gromadzenie i udokumentowanie.

    Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Nie oznacza to jednak że w zajadłego kundla nie należy rzucić kamieniem, albo go poczęstować batem. Niech siedzi blisko budy i warczy, ale nie wyłazi.
  • Mie tam zastanawia, czemuż ach czemuż wciąż jeszcze obowiązują u nas wizy do Wielkiego Szatana.
  • Embargo na prawdę?
  • Rafał napisal(a):
    No więc powinniśmy na nich cały czas nienawistnie patrzeć i dużo nienawistnie milczeć. Odzywać się czasem z ciężkim konkretem.

    Może nie Premier, ale ktoś z "kręgów zbliżonych" i "dobrze poinformowanych" powinien rzucić jakiś konkret o konkretnym "żydowskim sprawcy", najlepiej też zza oceanu. Powinien to zrobić wtedy jak już wrzawa zacznie przycichać i strona napastliwa poczuje się pewniej i opinia światowa zacznie z satysfakcją zauważać że się chyba wycofujemy na wyznaczoną pozycję sługusów ludobójców. Wtedy będzie lepszy efekt i bardziej zaboli. Może być kilka konkretów, ale nigdy wszystkie na raz. Trzeba stopniować. Jakby się pojawili "sprawiedliwi" z Francji, Hiszpanii, Szwecji czy z innych krajów "postępowych i tolerancyjnych o rozwiniętej demokracji" to warto też mieć w zanadrzu trochę przykładów. Myślę że są takie bo już Żydzi zadbali o ich gromadzenie i udokumentowanie.

    Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Nie oznacza to jednak że w zajadłego kundla nie należy rzucić kamieniem, albo go poczęstować batem. Niech siedzi blisko budy i warczy, ale nie wyłazi.
    Proszę bardzo, dla Duńczyków w temacie że uratowali wszystkivh swoich żydów.

    - A ilu żydów 6500 waszych SSmanow wymordowalo w innych krajach?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Mie tam zastanawia, czemuż ach czemuż wciąż jeszcze obowiązują u nas wizy do Wielkiego Szatana.
    Pewnie przez dziwaczną amerykańską religię.
  • Mizianie się z żydami sensu nie ma, natomiast usadzać "sprawiedliwych" z Francji, Hiszpanii, Szwecji czy z innych krajów "postępowych i tolerancyjnych o rozwiniętej demokracji" trzeba I należy.

    Będą nas za to zasadnie nienawidzić.
  • Zima napisal(a):
    Mizianie się z żydami sensu nie ma, natomiast usadzać "sprawiedliwych" z Francji, Hiszpanii, Szwecji czy z innych krajów "postępowych i tolerancyjnych o rozwiniętej demokracji" trzeba I należy.

    Będą nas za to zasadnie nienawidzić.
    O to wątkotwórcy chyba chodziło.
  • W najbliższych tygodniach zrobię rozeznanie, ale coś mi się zdaje, że większy wpływ propagandowy to będzie miało, gdy Lewandowski przejdzie do Realu Madryt (za sprawą nowego, żydoskiego menago).
  • Rafał napisal(a):
    href="https://wpolityce.pl/polityka/383030-nasz-wywiad-prof-musial-to-bedzie-tsunami-jezeli-ustawa-o-ipn-wejdzie-w-takim-ksztalcie-polska-zostanie-wizerunkowo-rozjechana"
    Kolejny profesorski dupek martwiący się o nasz ... wizerunek! Jakbyśmy do tej pory mieli świetny. I jakby wizerunek był ważniejszy od prawdy.
    Paw.

  • Być może robi dla tego wizerunku i dla Polski więcej niż .. Niech sobie Koleżanka wpisze.
  • Rafał napisal(a):
    Być może robi dla tego wizerunku i dla Polski więcej niż .. Niech sobie Koleżanka wpisze.
    Maria ma rację. Opinia profesorka to tylko kolejny argument ZA ustawą.
  • edytowano February 2018
    Nie wiem, znaczy wiem, co ma znaczyć epitet "profesorek". Jest bez sensu. Ja zresztą zupełnie o czym innym - o innym aspekcie sprawy. Są Polacy, przeważnie wykształceni, mający pozycję na Zachodzie - znający język, piastujący poważne stanowiska, obecni w mediach lub przynajmniej mający dostęp i posłuch w środowiskach opiniotwórczych. Pewna ich część, nie wiem jaka, podejrzewam że niestety duża ale mniejszość, to patrioci broniący interesu i dobrego imienia Polski, a nie kosmopolici i słudzy obcych. Z urzędu to dyplomaci i urzędnicy instytucji międzynarodowych. Jacy są każdy widzi. MSZ dopiero od niedawna wzięło się trochę za kadry. To będzie trwać lata. Mam nadzieję, że komisarz Bieńkowska nie jest w pełni reprezentatywna dla polskiej kadry średniego szczebla w instytucjach międzynarodowych. Znaczny ciężar naszej obrony zewnętrznej spoczywa więc na kadrze naukowej i managerskiej za granicą. Pracują we wrogim ideologicznie środowisku, wielu wręcz w okrążeniu. W takiej sytuacji można mieć obawy, czasem zwątpić. Trzeba ich wspierać, pomagać im choćby dobrym słowem, a nie walić inwektywami.
    PS: Może Los by podzieli się refleksja na ten temat. Jest wybitnym specjalistą z długimi epizodami pracy w takiej sytuacji. Niejedno zapewne widział i przeżył. Ja zaledwie pracuję i pracowałem w koncernach międzynarodowych. Nikt mnie zbytnio nie zaczepiał na tematy polityczne. Ja w rozmowach prywatnych prezentuje Polskę i moje miasto jako piękne i przyjazne ze wspaniałą historią. Nie oponują, nie komentują. Obserwują i przyjmują do wiadomości. Czasem o coś zapytają. Nie wiem jak będzie teraz.
  • "Pewna ich część, nie wiem jaka, podejrzewam że niestety duża ale mniejszość, to patrioci broniący interesu i dobrego imienia Polski, a nie kosmopolici i słudzy obcych. Z urzędu to dyplomaci i urzędnicy instytucji międzynarodowych. "

    Panie kolego. W instytucjach międzynarodowych jest tragedia. Jednostki patriotycznie nastawione walczą w okrążeniu. Wiem co mówię.

    Ze tak powiem Masada.
  • Dochodzi do gróźb karalnych wobec Premiera Polski
    image
    oprócz tego znieważenie, naruszenie dóbr osobistych,
    wspaniali polscy prawnicy, gdzie jesteście?
    oprócz całej niegodziwości i satanizmu tych, którzy dopuszczają się opluwania i bezczeszczenia twarzy Premiera mającego odwagę mówić prawdę, jest jeszcze polskie prawo.
    Prawnicy - do roboty lenie!
  • loslos
    edytowano February 2018
    Za te toksyczne opcje, za te zbankrutowane firmy, za te kredyty frankowe, za ludzi pozbawionych mieszkań, za wysługiwanie się Irlandczykom i Hiszpanom na krzywdę Polaków, za wpierdalanie ośmiorniczek z aferzystami... Dobra robota, tylko okularów nie zbili.
  • Zima napisal(a):
    "Pewna ich część, nie wiem jaka, podejrzewam że niestety duża ale mniejszość, to patrioci broniący interesu i dobrego imienia Polski, a nie kosmopolici i słudzy obcych. Z urzędu to dyplomaci i urzędnicy instytucji międzynarodowych. "

    Panie kolego. W instytucjach międzynarodowych jest tragedia. Jednostki patriotycznie nastawione walczą w okrążeniu. Wiem co mówię.

    Ze tak powiem Masada.
    Przecież to napisałem.
  • Za Ireną Szafrańską. Z tym, że tego się spodziewaliśmy od dawna.
    image
  • Będzie dobra okazja by przypomnieć światu towarzyszy z ubeckich katowni i sal "sądowych".
  • Jutro będą rozładowywać.

    @eli_barbur

    UPDATE: Grupa polskich dyplomatów ma jutro przybyć do Izraela, żeby wraz z przedstawicielami MSZ w Jerozolimie spróbować rozładować wiadome napięcia.
  • No to "nasi" będą wracać samolotem na stojąco, jak ich tam "rozładują", albo i "załadują" ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.