Skip to content

Wybory samorządowe - 21.10.2018

1356727

Komentarz

  • vigilate napisal(a):
    No to refleks szachisty okazał Manitou. W ogóle partię o Warszawę rozgrywają tak, aby jej nie wygrać albo nawet nie rozegrać.
    Ojtam ojtam, za którymś z poprzednich razów wystawili Czesia Bieleckiego. Wybór między Jakim a Dworczykiem to lata świetlne lepiej.
  • Gowin mówi właśnie w telewizorze, że decyzja ws. kandydata na prezia Warszawy jeszcze nie zapadła :(
  • Oby tylko nie było tak, że Jaki będzie się musiał mierzyć przede wszystkim z dywersją we własnym (?) obozie.
  • Ciekawe czy to się zisci (w nic już nie wierze, zwłaszcza w zakulisowe informacje).
  • los napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Tak, sprzed kilkunastu minut (profil RMF na tt).
    Jeżeli to prawda, to 1. "presja ma sens", 2. szkoda, że tak późno.
    3. Manitou zachował resztki rozumu.
    3a. Policzył, że Warszawa będzie przegrana nawet przy rewelacyjnych wynikach, więc lepiej na pewną porażkę dać kogoś, kogo się nie lubi.
  • 5. Nie wiemy nawet czego nie wiemy :)
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Tak, sprzed kilkunastu minut (profil RMF na tt).
    Jeżeli to prawda, to 1. "presja ma sens", 2. szkoda, że tak późno.
    3. Manitou zachował resztki rozumu.
    3a. Policzył, że Warszawa będzie przegrana nawet przy rewelacyjnych wynikach, więc lepiej na pewną porażkę dać kogoś, kogo się nie lubi.

    Co oznacza, że Jaki zostanie kiedyś prezydentem Polski. Idę na to.
  • Spoko, Kazia też w tej roli obstawiali ;)
  • peterman napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Tak, sprzed kilkunastu minut (profil RMF na tt).
    Jeżeli to prawda, to 1. "presja ma sens", 2. szkoda, że tak późno.
    3. Manitou zachował resztki rozumu.
    3a. Policzył, że Warszawa będzie przegrana nawet przy rewelacyjnych wynikach, więc lepiej na pewną porażkę dać kogoś, kogo się nie lubi.
    Co oznacza, że Jaki zostanie kiedyś prezydentem Polski. Idę na to.

    Tego na szczęście chyba nie dożyję.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Spoko, Kazia też w tej roli obstawiali ;)
    Kolega rozlicza ludzi z tego, że mieli nadzieje wobec Maxi Kaza?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Spoko, Kazia też w tej roli obstawiali ;)
    Kolega rozlicza ludzi z tego, że mieli nadzieje wobec Maxi Kaza?
    Tak, a za 12 lat rozliczę z tego, że mieli nadzieję na prezia spod bloku ;)

    Btw, ja uważam, że Kazio był b. dobrym premierem i odszajbiło mu potem, gdzieś początkiem tego była właśnie przegrana w Warszawie. Ale nie zmienia to oceny premierowania, dlatego nie mam problemu z tym, że mi ktoś wyciągnie wpisy z 2006 r.

    Ale mówiąc jeszcze bardziej poważnie, to nie chodzi o rozliczanie z "nadziei", a z przewidywań. Ratusz jako trampolina do Pałacu postrzegany był nie tylko na FF i nie tylko w kręgach fanów Kazia czy PiSu.
  • Do odbicia się z trampoliny potrzebne są nie tylko silne nogi, ale jeszcze chłodna głowa. Może Jaki kiedyś ochłonie.
  • edytowano April 2018
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    los napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Tak, sprzed kilkunastu minut (profil RMF na tt).
    Jeżeli to prawda, to 1. "presja ma sens", 2. szkoda, że tak późno.
    3. Manitou zachował resztki rozumu.
    3a. Policzył, że Warszawa będzie przegrana nawet przy rewelacyjnych wynikach, więc lepiej na pewną porażkę dać kogoś, kogo się nie lubi.
    3a 1. Dokładnie, ale nie dlatego, że "nie lubi". To duża szansa na pogrzebanie Jakiego. I to całkowite pogrzebanie.
    Swoista kara za ustawę IPN.
    Za wybicie się ponad przeciętność również, ale ustawa ważniejsza.
    Matthew Tyrmand napisal(a): Nie ma w tej materii lepszego sposobu niż zdymisjonowanie ministrów Ziobry i Jakiego, którzy w oczach Amerykanów stanowią głównych odpowiedzialnych za promowanie i obronę ustawy,...
    Głos Tyrmanda jest głosem Tyrmanda i można by się nim w ogóle nie przejmować. Obawiam się, że jednak ten i podobne głosy bardzo są brane pod uwagę w pewnym budynku w samym centrum stolicy.

    Idę o zakład, że piach sypany w szprychy kampanii Jakiego będzie wielokrotnie przekraczał normy żwiru. Że będzie sypany przez "naszych" to oczywista oczywistość.

    EDIT - to oczywiście teoria taka skrajnie już spiskowa. Ale mnie już nie zaskoczy NIC, nawet taka motywacja przy wystawieniu kandydata. Prawdziwych sondaży nie znam.
    Panu Jakiemu bardzo życzę zwycięstwa, nawet tym bardziej. Na pewno będę na niego głosowała.
  • Głęboko gdzieś ma FE"M" samorząd.
  • edytowano April 2018
    Przypomnę też, z czego startujemy w Warszawie:

    http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Ponowne_glosowanie/1465

    Przy wygranych (przez Dudę) wyborach w Polsce, Komorowski miał prawie 60%.
  • Konfederata napisal(a):
    Głęboko gdzieś ma FE"M" samorząd.
    Monarchia jest lepsza od demokraci
    Od samorzadu
  • Za true monarchii (feudalnych) to dopiero były samorządy - gildie, cechy, rady miejskie, Hanza itd.
  • Dokładnie. Chrześcijańska monarchia to nie to co wschodnia autokracja. Za złotych czasów monarchii było więcej wolności niż teraz a lud miał więcej do powiedzenia.
  • Trochę -choć może nie aż tak na boku- tematu:
    https://t.co/vYWokkrj8F
    Czyli sąd administracyjny stosuje bezpośrednio Konstytucję i prawa UE.
    Super jest!
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Spoko, Kazia też w tej roli obstawiali ;)
    Kolega rozlicza ludzi z tego, że mieli nadzieje wobec Maxi Kaza?
    Tak, a za 12 lat rozliczę z tego, że mieli nadzieję na prezia spod bloku ;)

    Btw, ja uważam, że Kazio był b. dobrym premierem i odszajbiło mu potem, gdzieś początkiem tego była właśnie przegrana w Warszawie. Ale nie zmienia to oceny premierowania, dlatego nie mam problemu z tym, że mi ktoś wyciągnie wpisy z 2006 r.

    Ale mówiąc jeszcze bardziej poważnie, to nie chodzi o rozliczanie z "nadziei", a z przewidywań. Ratusz jako trampolina do Pałacu postrzegany był nie tylko na FF i nie tylko w kręgach fanów Kazia czy PiSu.

    Trochę nie rozumiem ścieżek, po których kroczy Kolegowa myśl.
  • Konfederata napisal(a):
    Trochę -choć może nie aż tak na boku- tematu:
    https://t.co/vYWokkrj8F
    Czyli sąd administracyjny stosuje bezpośrednio Konstytucję i prawa UE.
    Super jest!
    Dąvrowszczaki to nie komuniści. Jacie!
  • edytowano April 2018
    vigilate napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Trochę -choć może nie aż tak na boku- tematu:
    https://t.co/vYWokkrj8F
    Czyli sąd administracyjny stosuje bezpośrednio Konstytucję i prawa UE.
    Super jest!
    Dąvrowszczaki to nie komuniści. Jacie!
    internacjonały und wolnościowcy!

    ...a na poważnie: w sumie WSA w d.. to miał. On uważa że Wojewoda, Rząd i RP cała mogą się wypchać bo kompetencja Samorządu Świeta JEZD.

    Czyli jakby samorząd nadał nazwę Adolf Hitler Strasse a Wojewoda uchylił - to WSA aus Danzig stwierdziłby że Św. Samorząd ma recht i Adolf ma być! Jawohl!
  • Konfederata napisal(a):
    vigilate napisal(a):
    Konfederata napisal(a):
    Trochę -choć może nie aż tak na boku- tematu:
    https://t.co/vYWokkrj8F
    Czyli sąd administracyjny stosuje bezpośrednio Konstytucję i prawa UE.
    Super jest!
    Dąvrowszczaki to nie komuniści. Jacie!
    internacjonały und wolnościowcy!

    ...a na poważnie: w sumie WSA w d.. to miał. On uważa że Wojewoda, Rząd i RP cała mogą się wypchać bo kompetencja Samorządu Świeta JEZD.

    Czyli jakby samorząd nadał nazwę Adolf Hitler Strasse a Wojewoda uchylił - to WSA aus Danzig stwierdziłby że Św. Samorząd ma recht i Adolf ma być! Jawohl!

    A ja się zastanawiam, czy przypadkiem nie dałoby się posadzić w pierdlu ten cały skład orzekający. Polska to kraj unitarny, o wiele wiem.
  • Stanisław Janecki przekonywal dzisiaj ("wedle mojej wiedzy", "moje źródła"), że opory PiS wobec Jakiego wynikają z badań i chłodnych analiz, które mają wskazywać, że większe szanse w Warszawie ma ktoś taki ("nijaki taki") jak Dworczyk (który podobno w ogóle się nie pali do kandydowania) a Jaki jest niewybieralny.
    "Według źródeł" Janeckiego na dziś nie ma decyzji o wystawieniu Jakiego.
  • loslos
    edytowano April 2018
    Robi wrażenie miłość Prezesa do jego odnalezionego syna.

    A ten Dworczyk to na czym polega i jak wygląda? Bo ja nie kojarzę.
  • los napisal(a):
    A ten Dworczyk to na czym polega i jak wygląda? Bo ja nie kojarzę.
    Szczur, który jako pierwszy opuścił tonący okręt.
    Wcześniej wyciągnięty za uszy przez Antoniego z nielichych opałów.
  • Dworczyk wygląda jak pół dupy zza krzaka.
  • Maria napisal(a):
    los napisal(a):
    A ten Dworczyk to na czym polega i jak wygląda? Bo ja nie kojarzę.
    Szczur, który jako pierwszy opuścił tonący okręt.
    Wcześniej wyciągnięty za uszy przez Antoniego z nielichych opałów.
    finansowych?

    On chyba ostro wdupił długami w 2010 r., gdy o mały włos przeskoczył go... Wipler. Dworczyk był na bannerach niemal wszędzie.
    Później, jak doczytałem, jego fundację kroplówkował Mateł via BZWBK.
  • To wiele wyjaśnia.
  • Jak sam podaje na dworczyk.pl
    Moim doświadczeniem zawodowym jest również prowadzenie niewielkiej firmy w latach
    2002-2005 oraz praca w dwóch dużych bankach w latach 2000 – 2002 oraz 2012 – 2015.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.