Skip to content

Jak rozumieć Papieża Franciszka?

1246772

Komentarz

  • Słucha ducha. Oby o był Duch Święty.
  • los napisal(a):
    To się dzieje naprawdę: "byla-zona-cejrowskiego-doradzi-papiezowi"
    formalno-prawnie (kamonicznie) nigdy żoną nie była...
  • xff napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Moim skromnym zdaniem, większy pożytek byłby, gdyby to obecna pani Cejrowska doradzała Ojcu Świętemu.
    Nie wygląda na typ, który słucha doradców. Insajderzy twierdzą coś zupełnie innego, z tym że są oficjalni doradcy i tacy, których można raczej określić mianem mentorów.

  • romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    To się dzieje naprawdę: "byla-zona-cejrowskiego-doradzi-papiezowi"
    formalno-prawnie (kamonicznie) nigdy żoną nie była...
    To jest tak po orwellowsku - najpierw była a potem się okazało, że nigdy nie była.
  • Ja coraz mniej rozumieć (odp. na pytanie wywłatka).
  • los napisal(a):
    romeck napisal(a):
    los napisal(a):
    To się dzieje naprawdę: "byla-zona-cejrowskiego-doradzi-papiezowi"
    formalno-prawnie (kamonicznie) nigdy żoną nie była...
    To jest tak po orwellowsku - najpierw była a potem się okazało, że nigdy nie była.

    tak na bardzo serio - to jest tragicznie (ogólnie)
    znam relację kobiety, katoliczki, która za i zgodą i namową męża, poświęciła się karierze (czyli małżeństwo bezdzietne)
    I mąż przed pięćdziesiątką znalazł sobie kochankę, "zrobił" jej dziecko i....
    otrzymał orzeczenie o nieważności ślubu...
    Kobieta się pytała - to w czym ja byłam przez 20 lat???
  • Katoliczki? Najwyraźniej niewiele zrozumiała.Mąż też. Małżeństwo nieważne za obopólną winą.Może jego większą, ale dla ważności to nie ma znaczenia.Ma dla oceny kalibru grzechu.
  • edytowano October 2019
    Maria napisal(a):
    Ja coraz mniej rozumieć (odp. na pytanie wywłatka).
    pamiętam, chyba pierwszy wątek na nowej domenie excathedra o papieżu Franciszku i zgaszenie przez Rozuma, czy przeczytałem/ zrozumiałem...

    po kilku latach widać że to jest nie do ogarnięcia...
    list biskupa Schneidera

    Pośród konsternacji i szoku w obliczu ohydy, jakiej dopuszczono się w Watykanie poprzez synkretyczne akty religijne, cały Kościół i świat były świadkami wysoce chwalebnego, odważnego i chlubnego czynu pewnych dzielnych chrześcijańskich mężczyzn, którzy 21 października usunęli drewniane figurki bożków z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie i wrzucili je do Tybru. Niczym nowi „Machabeusze”, panowie ci działali w duchu świętego gniewu naszego Pana, który przy pomocy bicza wygonił kupców ze świątyni w Jerozolimie. Czyny tych chrześcijańskich mężczyzn zostaną zapisane w annałach historii Kościoła jako heroiczny akt, który przyniósł chwałę mianu chrześcijanina, podczas gdy czyny wysokich rangą ludzi Kościoła, którzy zdeptali miano chrześcijanina w Rzymie – przeciwnie – zostaną zapamiętane przez historię jako tchórzliwe i zdradzieckie akty dwuznaczności i synkretyzmu.
    (...)


    Św. Włodzimierz, pierwszy chrześcijański książę Kijowa, obalił i rozrąbał na kawałki drewniane bożki, które uprzednio wzniósł. Wrzucił do Dniepru drewnianą figurę głównego bożka pogańskiego, Peruna. Ten czyn św. Włodzimierza bardzo przypomina heroiczny akt owych chrześcijańskich mężczyzn, którzy 21 października 2019 r. wyrzucili do Tybru drewniane figury wywodzące się z pogańskiej, rdzennej kultury plemion amazońskich.

  • A co tam w Amazonii wymyślili? Grzech ekologiczny? No jasne że niszczenie stworzenia jest grzechem, ale po co nowa nazwa? Rozumiem że dla pijaru taki ukłon w kierunku świata i malej Grety. No i jakieś wyświęcanie godnych zaufania żonatych diakonów. No może, skoro nie ma powołań? To nie jest dogmat ten celibat. W Piśmie jest że biskupi powinni w nim żyć. Czy powody dla których go wprowadzono powszechnie nie pojawią się znowu? Jak pozwolą w Amazonii to za 10 lat będzie tak wszędzie. Posługa kobiet? A jaka?
  • @AbbyJohnson

    I am not Catholic for the pope. I am Catholic for the Eucharist. Stay the course, friends.
    Abby Johnson strona www

    ciekawe, że neofici są tak wyczuleni na Prawdę
  • nie rozumie kolega "posługi" kobiet żonatych księży?
  • edytowano October 2019
    Niemcy dali Kościołowi wspaniałe święte kobiety (zakonnice),
    a te dzisiejsze nawołują wraz z biskupami do święceń na diakonise!
    i są to ekspertki zakonnice i eksperci biskupi synodalni

    =
    jeśli się nie mylę - papież Jan Paweł II o święceniach wyłącznie mężczyzn wypowiedział się ex cathedra!

    edit
    a jednak to tylko 'fakty medalne'
    za pch24.pl

    Wiele miejsca poświęcono też roli kobiet. Dokument postuluje ich równouprawnienie w dopuszczaniu do posług nie związanych z kapłaństwem. Z tego względu zaleca się między innymi rewizję nauczania św. Pawła VI na temat posług lektora i akolity. Zauważono, że podczas konsultacji przed synodem często pojawiało się życzenie, by święcenia diakonatu stałego udzielać również kobietom. Sam synod nie występuje z tym postulatem. W dokumencie przyznaje się jedynie, że wiele na ten temat rozmawiano.

    Przypomina się, że w 2016 r. Franciszek powołał komisję mającą zbadać, czy w historii Kościoła rzeczywiście istniał diakonat kobiet. Uczestnicy synodu chcą się podzielić z komisją swymi doświadczeniami i czekają na ostateczne rezultaty jej badań.
  • Rafał napisal(a):
    A co tam w Amazonii wymyślili? Grzech ekologiczny? No jasne że niszczenie stworzenia jest grzechem, ale po co nowa nazwa? Rozumiem że dla pijaru taki ukłon w kierunku świata i malej Grety. No i jakieś wyświęcanie godnych zaufania żonatych diakonów. No może, skoro nie ma powołań? To nie jest dogmat ten celibat. W Piśmie jest że biskupi powinni w nim żyć. Czy powody dla których go wprowadzono powszechnie nie pojawią się znowu? Jak pozwolą w Amazonii to za 10 lat będzie tak wszędzie. Posługa kobiet? A jaka?
    trep lubi to
  • Rafał napisal(a):
    Katoliczki? Najwyraźniej niewiele zrozumiała.Mąż też. Małżeństwo nieważne za obopólną winą.Może jego większą, ale dla ważności to nie ma znaczenia.Ma dla oceny kalibru grzechu.
    trep lubi to
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    W karierze.
    trep uważa ten koment za bardzo trafny i błyskotliwy
  • edytowano December 2019
    Hę?
    The Wall Street Journal
    By Francis X. Rocca
    Dec. 11, 2019 9:54 am ET
    Vatican Uses Donations for the Poor to Plug Its Budget Deficit

    Only 10% of donations to the Peter’s Pence collection go to charitable works
    Watykan zabiera datki na biednych, by załatać budżet państwa.
    Jedynie 10 % wpłat do świętopietrowego* koszyka idzie na dzieła charytatywne.


    ====
    *Peter's Pence, świętopietrze

    wikipedia PL

    Konferencja Episkopatu USA o świętopietrzu

    ja myślałem, że to na utrzymanie (całościowo, z charytatywnością włącznie) Stolicy Apostolskiej, ale na aggielskich stronach to mam być 'charity'
    wg mnie burza w szklance wody
    ale odnotowuję....

    ze stron parafii
    ... 29 czerwca przypada święto apostołów Piotra i Pawła,... Z tej okazji Kościół katolicki pobiera również specjalną daninę – Obol św. Piotra czyli tzw. świętopietrze. Pieniądze zebrane przez księży zostaną przekazane do Watykanu do dyspozycji papieża. Świętopietrze można uznać za najstarszy podatek w Polsce, płacił je już w imieniu poddanych Mieszko I.
  • Nooo, to jest na to, żebyśmy się papieża nie musieli wstydzić.
    Wklei kto Moryca z Ziemi Objecanej?
  • O proszsz!
  • Papież Franciszek udzielił osobistemu sekretarzowi emerytowanego papieża Benedykta XVI, abp. Georgowi Gaensweinowi urlopu na czas nieokreślony. To prawdopodobnie pokłosie kontrowersji wokół książki kard. Roberta Saraha o celibacie - podał tygodnik "Tagespost".
    "Prywatny sekretarz emerytowanego papieża pozostaje na stanowisku szefa Prefektury Domu Papieskiego, która jest odpowiedzialna m.in. za organizację audiencji Franciszka, ale jest zwolniony z obowiązków, aby mógł spędzać więcej czasu z Benedyktem XVI" - napisał magazyn.

    dostał staropolskiego ....
  • ale za co? ze nie doniósł?, ze nie zapobiegł?( a bylo to w mocy jego?) czy w zastępstwie?
  • Nie o to. Pozbawia starego człowieka wsparcia.
  • Mania napisal(a):
    Nareszcie! https://twitter.com/tvp_info/status/1226043545372504064
    Eh myślałem że abedykowałł...
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Eh myślałem że abedykowałł...
    :)))))))
  • edytowano February 2020
    image

    moi Szwajcarzy piszą o nowym młodym księdzu rockmanie - sekretarzu umiłowanego PP Franciscusa
    Streetworker ks. Gonzalo Aemilius (40 lat) będzie jego nowym prywatnym sekretarzem

    w liturgii wykorzystuje urugwajskiego rocka
    z niewierzacej zamożnej rodziny
    babcia żydówka, w wieku lat 11 ochrzcił sie, 18 - seminarium 25 swięcenia
    praca z bezdomnymi i narkomanami, kierownik szkoły im JP II dla 200 biednych dzieci,
    polubili się z Franciszkiem
    https://www.tagesanzeiger.ch/ausland/naher-osten-und-afrika/freispruch-statt-lebenslange-haft/story/31251667
  • doczytałem:
    z katolickiej niepraktykującej rodziny, natomiast chodził do katolickiej szkoły w Montevideo i byl harcerzem (scout);
    doktor teologii (w Rzymie)

    ciekawostka ze studiów w Rzymie:
    17 marca 2013 roku papież odprawiał mszę w parafii św. Anny w Rzymie, gdzie w tłumie (księzy) rozpoznał krajana, którego poznał w Urugwaju w szkole, zaprosił go do siebie na rozmowę. Trzy dni póżniej Gonzalo wrócił do kraju.
    a prawie 7 lat póżniej papież do niego zadzwonił z propozycją....
  • Taki młody a już ma zakaz noszenia sutanny. Nie wiecie, za co?
  • "Zwracając się do uczestników międzynarodowego wieczornego czuwania w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Franciszek pytał: – Czy świat może dzisiaj powiedzieć o chrześcijanach, „patrzcie, jak oni się kochają” czy też może powiedzieć prawdę: „ale się nienawidzą” albo „ale się kłócą”?

    Franciszek już, wie. Nienawidzimy się. A ocenił nas świat.
  • loslos
    edytowano May 2021
    Ale ciągle nie nie zabijamy tych, co nam podpadli. Jest pewien postęp od czasów Ananiasza i jego żony Safiry.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.