Skip to content

Nachodźcy z różnych stron świata

1212223242527»

Komentarz

  • A bo ja wiem jak kol. MiejSen wygląda???

  • @Przemko powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Obserwując z oddalenia w czasie, to co się w ruchu nachodźczym działo, to chylę czoła przed innowacją usańską (nie łapiemy, a zachęcamy przez obniżanie poziomów życia w państwach ościennych) oraz, co ciekawsze, że kiedyś handlarz niewolników nie był otaczany specjalnym szacunkiem, a obecnie jest szlachetnym endżiosem.

    U nas piszą że w USA jakaś tragedia na granicy a amerykańska gospodarka rozkręca się coraz bardziej dzięki tym Meksykanom, nadal nie ma komu cegły podawać czy hamburgery smażyć.

    Bo viadomix, że Mexykanie pochodzą z Afryki Środkowej i są bisurmanami.

  • @Berek powiedział(a):
    A bo ja wiem jak kol. MiejSen wygląda???

    Trzeba było przyjść na PiFFko na którym się ostatnio pojawił.

  • @Berek powiedział(a):
    Ale to nie Kolega latał tam na granicy z taką dużą kolorową torbą? Prawda? To nie kolega...? B)

    Na granicy część ludzi się z idei angażowało na pewno. Mam przyjaciela, który tak robił i któremu mówiłem, że ok, rozumiem odruchy serca, ale też pomocowcy nie mają pomysłu na pomoc "in country of origin", jak radził J Kaczyński. I o tym powinni myśleć, pisać plan i w tę stronę pchać debatę (też widzę teraz, że wokół tych kwestii też toczy się obecna debata Rwanda Bill w UK).
    Ta pomoc na granicy to nie jest przykład pozyskania siły do pracy przez NGOs. Może część pozyskiwała tych uchodźów do jakichś robót, ale raczej NGOsy pozyskały więcej 1% i dofinansowań zdobyli, bo się popisali na granicy swoją aktywnością.

  • Więc jednak kolegę coś interesuje poza nim samym. Dlaczego biedne Maurzynki a nie Polska?

  • Mamy inne doświadczenia i patrzymy z różnych stron. Na przykład jestem w stanie zrozumieć kolegi pewne powtarzanie o znaczneniu Smoleńska, który mnie ominął jako coś znaczącego. A byłem w stanie zrozumieć dlatego, że ktoś mi dziś powiedział, że będzie teraz nawoływanie do zgody, tak jak po Smleńsku i potem mi powiedział, jak wtedy było, czego ja akurat nie pamiętam.

  • Ja uznaję zasadę: bliższa ciału koszula. Maurzynem nie byłem, nie jestem i nie będę, Polakiem i owszem.

  • To gitara. Ja też.

  • To nie polskie endżiosy mnie zainspirowały, a niemieckie ze statkami na pewnym morzu.

  • To co nie udało się Putinowi i Łukaszence przed wybuchem wojny na Ukrainie znakomicie realizuje tusk.

  • @MiejSen powiedział(a):
    Mamy inne doświadczenia i patrzymy z różnych stron. Na przykład jestem w stanie zrozumieć kolegi pewne powtarzanie o znaczneniu Smoleńska, który mnie ominął jako coś znaczącego. A byłem w stanie zrozumieć dlatego, że ktoś mi dziś powiedział, że będzie teraz nawoływanie do zgody, tak jak po Smleńsku i potem mi powiedział, jak wtedy było, czego ja akurat nie pamiętam.

    Miał wtedy Kolega trzy lata czy jak?

  • @marniok powiedział(a):
    To co nie udało się Putinowi i Łukaszence przed wybuchem wojny na Ukrainie znakomicie realizuje tusk.

    Ja nie wiem, czy 'obecni koalicjanci' wierzą w to co mówią, ale ich zapewnienia, że do puli imigranckiej będą wliczani imigranci z Ukrainy, zakłada że Polska będzie miała cokolwiek do powiedzenia w kwestiach zasad panujących w UE. Lekcja stoczni w Rostocku niczego ich nie nauczyła albo są aż tak zakłamani.

  • edytowano 11 January

    Bardziej miałem na myśli destabilizację sytuacji w Polsce. Oczywiście migranci swoją szosą ale polityczne rozchwianie to już miszczosfo.

  • @marniok powiedział(a):
    Bardziej miałem na myśli destabilizację sytuacji w Polsce.

    Tak, domyśliłem się ale tak mnie najszło skojarzenowo

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):
    To co nie udało się Putinowi i Łukaszence przed wybuchem wojny na Ukrainie znakomicie realizuje tusk.

    Ja nie wiem, czy 'obecni koalicjanci' wierzą w to co mówią, ale ich zapewnienia, że do puli imigranckiej będą wliczani imigranci z Ukrainy, zakłada że Polska będzie miała cokolwiek do powiedzenia w kwestiach zasad panujących w UE. Lekcja stoczni w Rostocku niczego ich nie nauczyła albo są aż tak zakłamani.

    Kłamią bo po niby mieliby mówić prawdę?

  • -- Ja nawet choćbym chciał, to nie mogę kłamać, bo za każdym razem gdy próbuję kłamać, to przestaję wymawiać R.

  • edytowano 11 January

    "na razie" hehe.

  • Jak mi was niemal szkoda, chlip, chlip :smiley:

  • Ale w sumie to co, Tusk zrobił ich, brat ! Gorzej by było, gdyby dotrzymał obietnicę.

  • @JORGE powiedział(a):
    Ale w sumie to co, Tusk zrobił ich, brat ! Gorzej by było, gdyby dotrzymał obietnicę.

    Ale wiesz chyba, że jak tylko Tusk uzna w tym swój interes to ochrona granicy się skończy.

    To jest z jego strony tylko taktyka, tym bardziej że taki jest chwilowo klimat w UE.

    Zresztą osobą odpowiedzialna za politykę migracyjną w MSW został prof. Duszczyk, poprzednio wielki krytyk obrony granicy.

  • Poza wszystkim - człowiek, który słowa prawdy w życiu nie powiedział, to tak umiarkowanie brat. No ale rodziny się nie wybiera, wiadomo.

  • https://www.tagesanzeiger.ch/texas-supreme-court-erlaubt-umstrittenes-migrationsgesetz-897555818220

    sąd Najwyższy w USA zezwolił na rozszerzenie kompetencji policji stanowej w Texasie , mogą zatrzymywać nielegalnych imigrantów i podejrzanych o to

  • edytowano 20 March

    To to pryszcz!
    W Teksasie i Arizonie chcą zalegizować ustawkę pozwalającą na legitne szczelanie do nachodźców z różnych stron świata przez właścicieli posesji. Wzdłuż granicy ciągną się fermy gdzie można se przejść z Mehiko do Estados Unidos na piechotę bo nie tylko muru berlińskiego nie ma ale nawet bele jakiego parkanu.
    Taki kułak amerykański siedząc se na bujanem fotelu na werandzie cały dzień filuje przez fotoplastikon i jak zobaczy, że cuś się rusza to będzie mógł łapać za spluwe, szczelać a pytania zadawać później.

    https://www.nbcnews.com/news/latino/arizona-bill-shoot-kill-migrants-property-trespass-border-rcna141147

    👣

    🐾
    🐾

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.