Skip to content

Blaski i nędze Unii Europejskiej

1356746

Komentarz

  • edytowano December 2018
    rocznica stanu wojennego tuż tusz
    może by im szkolenie zrobić z prowadzenia antyzadym?
    zadymy robią milicjanci oczywiście
    btw Michalkiewicz mówi, że to pozdrowienia od Trumpa, jak kiedyś arabska wiosna
  • Arabska wiosna to chyba był prezent od miłującego pokój i tolerancję Obamy i Demokratów. Został on ochoczo podjęty przez równie miłujących pokój Francuzów i chyba nawet Niemców w przeciwieństwie to ohydnej agresji na Irak Busha i Republikanów. Liberałów i demokratów ze starej UE nie trzeba do takich akcji namawiać. Jako oikofoby sami poszukują każdej okazji aby odciąć się do tradycji i wartości chrześcijańskich i w miarę możności je wykorzenić i u niemożliwić odrodzenie..
  • Tymczasem wygląda na to, że stało się, co się stać musiało - wszystkie państwa Wujni mniejsze niż Hiszpania zbiegły się jak strwożone kurczęta pod opiekę Rzeczypospolitej.

    Najzabawniejsze, że jesteśmy największym członkiem koalicji "wolnorynkowej", która ma zwalczać protekcjonistyczne zakusy Francy i Hehelmutów.

    https://www.tvp.info/41504770/polska-w-koalicji-na-rzecz-wolnego-rynku-zasadnicza-zmiana-ukladu-sil-w-ue

    Przypomnę przy okazji, że jeszcze w grudniu psoferor Hans-Werner Sinn niezmiernie się sromał spofodu Brexit, że odejdzie z Wujni wolnorynkowy saluznik Hehelmutów i gdzie się biedne Nieńcy podzieją.
  • A nie mówiłam, że "Jezu, zajmij się tym." zadziała? ;)
  • edytowano February 2019
    Francja zaczęła cepami okładać Niderlandy, bo owi pozwolili sobie kupić akcje AF-KLM. Co może wskazywać że będą chcieli mieć coś do powiedzenia w sprawie firmy.

    Francja ma akcji więcej.

    Typowa akcja z serii "jak Kali ukraść krowa - dobrze".
  • Nie do wiary, Holendrzy kupili akcje KLM!

    Całe szczęście że kapitał nie ma narodowości, bo by z tego mogła wyjść sroga draka.
  • Maria napisal(a):
    A nie mówiłam, że "Jezu, zajmij się tym." zadziała? ;)
    Ojciec Dolindo nie pròżnuje w Zaświatach.
  • KLM? Właśnie nimi latam i nie narzekam :-) Najtańsza opcja do Edynburga była przez Amsterdam. Lepiej karmią niż Lufthansa.
  • Ciekawa sprawa z danym KLM. Jak się okazuje, rzecz ma szersze tło:

    However, the dramatic share-market swoop came as less of a surprise to political analysts who have tracked Dutch centre-right governments since the 2008 financial crisis: the takeover of a major national company like KLM is unthinkable under their watch and the 2004 airline merger grates with ministers now.

    Attempts by foreign firms to buy telecommunications company KPN in 2013, postal carrier PostNL in 2016, and paint-maker Akzo Nobel in 2017 all foundered in part on opposition from Prime Minister Mark Rutte's governments.

    The Dutch cabinet is preparing a law which would allow any Dutch corporate board to freeze any takeover bid for 250 days.

    It is also creating a panel to require government vetting for takeovers in "sensitive" sectors, echoing U.S. practice.

    "The public interest must go first," said Lodewijk Asscher, leader of the opposition Labour party, echoing reaction across the Dutch political spectrum.

    He said the centre-right government's move was right for the nation's "economics, employment, and sustainability."

    France has itself in the past drawn criticism for ambushing the stock market, notably in 2015 when then economy minister Emmanuel Macron ordered a surprise government stake increase in Renault..

    https://finance.yahoo.com/news/dutch-states-air-france-klm-192516922.html

    Moszna? Moszna.
  • No to się wolnorynkowcy inaczej zaczęli żreć. Teraz będą zdychać w konwulsjach kolejne 20 lat. To będzie przykry widok i będą się na nas odgrywać, ale chyba nie ma co liczyć na godne schodzenie ze sceny.
  • edytowano February 2019
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ciekawa sprawa z danym KLM. Jak się okazuje, rzecz ma szersze tło:

    However, the dramatic share-market swoop came as less of a surprise to political analysts who have tracked Dutch centre-right governments since the 2008 financial crisis: the takeover of a major national company like KLM is unthinkable under their watch and the 2004 airline merger grates with ministers now."

    France has itself in the past drawn criticism for ambushing the stock market, notably in 2015 when then economy minister Emmanuel Macron ordered a surprise government stake increase in Renault..

    https://finance.yahoo.com/news/dutch-states-air-france-klm-192516922.html

    Moszna? Moszna.
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Moszna_(województwo_opolskie)
  • Zamek w mosznie:
    image


    Btw przypomniało mi się:
    - Panie doktorze worek mnie boli
    - mosznowy?
    - nie, mom stary...
  • Zawsze myślałem że to jest zamek w Mosznej. Czy to inny?
  • https://jungefreiheit.de/politik/ausland/2019/afd-und-lega-wollen-neue-fraktion-gruenden/

    Tymczasem taysze z AfD już się skumali z Salvinim i fellow-travellerami z duńskiej Partii Ludowej i fińskiej Partii Finów i w nowym rozdaniu mają tworzyć frakcję Europa Ludów i Narodów.

    Coś tam przebąkują o udziale Fideszu, ale o słoniu w menażerii na wszelki wypadek doniośle milczą.
  • marniok napisal(a):
    Zawsze myślałem że to jest zamek w Mosznej. Czy to inny?
    WFFspiczu to w mosznie:)
  • Sargon z Akkadu startuje do Eurookrąglaka.

    Zabawa w nowej kadencji będzie jeszcze lepsza niż myślałem :)

    A jeśli jeszcze wystawi się Hrabia Dankula...

  • Pitanko, czy się tam znajdzie.
  • A to już sprawa lelektoratu. Skoro Faroża wybrali...
  • edytowano April 2019
    Pokwitujmy, że Parlament Europejski opowiedział się za traktowaniem wschodnioeuropejskich podludzi jak ludzi defaultowych.

    Parę lat temu wybuchł na Słowacji "Skandal Nutelli", jak tamtejsi wąchacze wyniuchali w słowackich słoiczkach więcej jest hovna niż w erefenoskich. Unici drwili w ów czas: "Co, śmierdziele, chcecie żebyśmy powołali Europejski Urząd ds. Nutelli?"

    No ale sprawa się ciągnęła, u nas wyrosła na tym problemie cała branża "Chemia z Niemiec", aż w końcu wczoraj Parlament przegłosiował, że jeśli coś jest sprzedawane w Wujni w takim samym opakowaniu, to musi to być to samo, w końcu jednolity rynek. Jak chcecie wciskać podludziom hovno, to przynajmniej pod inną nazwą.

    https://wpolityce.pl/polityka/443086-produkty-podwojnej-jakosci-wazne-glosowanie-w-pe

    Przeciwko byli europosłowie PO: Jerzy Buzek, Danuta Jałowiecka, Barbara Kudrycka, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Julia Pitera, Marek Plura, Bogusław Sonik, Adam Szejnfeld, Róża Thun i Bogdan Zdrojewski. Również przeciwko wypowiedzieli się europosłowie PSL Krzysztof Hetman, Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski.
  • loslos
    edytowano April 2019
    Czyli bycie podludźmi tak im się wryło w mózgownicę, że protestują, jak kto chce to zmienić. Ciekawe666.
  • edytowano April 2019
    ciekawe? przewidywalne że tak powiem.
    Oni sami siebie za podludzi bynajmniej nie uważają, a za "europejczyków".

    Inne mam pytanie - tytuł wątka głosi "blaski i nędze". Są w ogóle jakieś blaski?
  • Przegłosowane przepisięta, obejdzie się dziecinnie łatwo, jeśli tylko będzie taka wola producentów. Wygranie powyższej batalii należy chyba traktować bardziej w kategoriach folklorystycznych niż militarnych czy cywilizacyjnych.


    Zupełnie na marginesie kolegowych rozważań: nie rozumiem po co te cymbały przywołane drobnym drukiem powyżej, obnażają się przed całym światem głosowaniem na NIE, w sprawie która - jak widać - była przegrana od samego początka. Nie prościej się w kiblu zatrzasnąć?

    Zasię z ciekawostek. Imć Olbrycht się wybudził z lokalnego letargu na Ślunsku pod postacią pseudogazety własnego nazwiska, wrzucanej do skrzynek na listy. Dzieś kandyduje. Zapomniałem o istnieniu tego indywiduum tak mocno, że na pytanie żony o przynależność partyjną nie potrafiłem odgrzebać w pamięci niczego nowszego niż AWS. A tu proszę, wieloletni zasłużony działacz samorządu regionalnego i polityki lokalnej z medalami ... i trzy kadencje w Brukseli. Nu ale kto by zwracał uwagię na podobną przykro zgrzytającą dychotomię.
  • UE jest polem bitwy, na którym krew się nie leje. W jakim stopniu zapobiegła przelewowi krwi, nie nam oceniać.

    Niejaki Nassim Taleb pisał o Naczelnym Inspektorze Bezpieczeństwa Lotów Johnie Brownie, który nakazał bezwzględnie zamykanie kabin pilotów celem uniknięcia zamachów terrorystycznych, zakaz ów stał się efektywny 10 września 2001 roku, w wyniku czego John Brown ma pomnik w każdym amerykańskim mieście.

  • edytowano April 2019
    TecumSeh napisal(a):
    tytuł wątka głosi "blaski i nędze". Są w ogóle jakieś blaski?
    Kasa zebrana od innych - dla mnie, dla mnie, dla mnie ...
  • los napisal(a):
    UE jest polem bitwy, na którym krew się nie leje. W jakim stopniu zapobiegła przelewowi krwi, nie nam oceniać.

    Niejaki Nassim Taleb pisał o Naczelnym Inspektorze Bezpieczeństwa Lotów Johnie Brownie, który nakazał bezwzględnie zamykanie kabin pilotów celem uniknięcia zamachów terrorystycznych, zakaz ów stał się efektywny 10 września 2001 roku, w wyniku czego John Brown ma pomnik w każdym amerykańskim mieście.

    I serio się ten obywatel nazywał John Brown?
  • TecumSeh napisal(a):
    Inne mam pytanie - tytuł wątka głosi "blaski i nędze". Są w ogóle jakieś blaski?
    No choćby właśnie to konkretne głosowanie; uważam je za jednak godnościowe!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    UE jest polem bitwy, na którym krew się nie leje. W jakim stopniu zapobiegła przelewowi krwi, nie nam oceniać.

    Niejaki Nassim Taleb pisał o Naczelnym Inspektorze Bezpieczeństwa Lotów Johnie Brownie, który nakazał bezwzględnie zamykanie kabin pilotów celem uniknięcia zamachów terrorystycznych, zakaz ów stał się efektywny 10 września 2001 roku, w wyniku czego John Brown ma pomnik w każdym amerykańskim mieście.

    I serio się ten obywatel nazywał John Brown?
    Jak kto nie istniał, to obojętne, jak się nazywał, nie? Jakby istotnie kabiny pilotów rzeczonych Boeingów były zamknięte, zamachów na WTC by nie było. Komuś kto coś takiego sprawił, istotnie by się należały pomniki, sęk w tym pogrzebany, że nikt by jego zasług nie znał, bo ludzie nie znają alternatywnych skutków decyzji.

    Ludzki umysł to bardzo słabe narzędzie a wyobraź sobie, że jacyś mundrale za pomocą czegoś takiego, chcą dochodzić istnienia bądź nieistnienia Boga! Absurd, nie?
  • Ach, widzisz, nie pomyślałem, że piszesz kontra faktom!
  • Starczy to sobie wyobrazić. Strasznie ciężko nam docenić, że ktoś czemuś zapobiegł.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Inne mam pytanie - tytuł wątka głosi "blaski i nędze". Są w ogóle jakieś blaski?
    No choćby właśnie to konkretne głosowanie; uważam je za jednak godnościowe!
    No, jest to jaskółka, która wiosny nie czyni, i nadal zima za dupę trzyma jednakoż.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.