Skip to content

Blaski i nędze Unii Europejskiej

1246746

Komentarz

  • los napisal(a):
    Strasznie ciężko nam docenić, że ktoś czemuś zapobiegł.
    Kompletnie nie widać działań zapobiegających kiedy nic się nie wydarzyło, albo wszystko idzie dobrze. Natomiast kiedy już coś się stanie wszyscy nagle stają się ekspertami od tego co było trzeba zrobić i bardzo agresywnie wytykają zaniechania.
  • JORGE napisal(a):
    los napisal(a):
    Strasznie ciężko nam docenić, że ktoś czemuś zapobiegł.
    Kompletnie nie widać działań zapobiegających kiedy nic się nie wydarzyło, albo wszystko idzie dobrze. Natomiast kiedy już coś się stanie wszyscy nagle stają się ekspertami od tego co było trzeba zrobić i bardzo agresywnie wytykają zaniechania.
    Zwłaszcza, że zawsze znajdzie się kolo, który powiedział, że mur powinien być o metr wyższy czy tam grubszy i że to by było na pewno pomogło.
  • loslos
    edytowano April 2019
    Paradoksalnie łatwiej docenić, jak się nie udało zapobiec - bo widać, że coś zrobili tylko mur powinien być o metr wyższy czy tam grubszy i już by się udało. Ale jeśli się uda zapobiec, wtedy jest całkowita niewdzięczność. Jakby zapobiegło się zamachowi na WTC, ktoś by się przejmował jakimś bin Ladenem i jego knowaniami?

    Ale to już pewien mądry Żyd z Jasła wiedział, że niewdzięczność jest wyrazem największego uznania. Dolegliwość ustąpiła tak całkowicie, że się już o niej nie pamięta.
  • edytowano April 2019
    peterman napisal(a):
    Sargon z Akkadu startuje do Eurookrąglaka.

    Zabawa w nowej kadencji będzie jeszcze lepsza niż myślałem :)

    A jeśli jeszcze wystawi się Hrabia Dankula...

    https://m.youtube.com/watch?v=AmytXiVXoYs
    A jednak :))

    Troll Pałer! Niech żyje wolny Kekistan!

  • Mr. Sosnyers już troluje MEPów na maksa:

  • edytowano April 2019
    We Fhancji beńdzie z pewnością ciekawie, gdyż jest nowy lepszy sondage.

    Ovaj, pani Maryna i jej Rasąblemą Nasjonal ma 22,5 wolta, a zaś Maszerująca Respublika prezia Makarona ledwie 22 wolt. Dalej idzie "centroprawica", Le Repiblikę, z 14 woltami. EELV 8,5% (Ki czort? Google podpowiada Evolved Expendable Launch Vehicle, ale to niestety raczej Europe Écologie-Les Verts). Następnie komuniści Melenchona, czyli Fhąsja Nieujarzmiona 7 wolt. Dalej już małe piwo, z czego PPPS (Plac Publiczny-Partia Socjalistyczna) 6 wolt zgarnąć ma.

    Le source: https://www.valeursactuelles.com/politique/un-mois-des-europeennes-le-rn-double-lrem-dans-les-sondages-106159
  • Tymczasem Salvini zrobił capstrzyk ełrosceptycznej międzynarodówki w Mediolanie. Była AfD, była pani Maryna, byli ludkowie z BG, SK, BE, FI, DK, CZ, EE.

    Naszych jakoś zabrakło.

    Na koniec Salvini wyciągnął różaniec i powierzył Włochy Niepokalanemu Sercu Maryi.

    https://jungefreiheit.de/politik/ausland/2019/salvini-und-le-pen-verwandeln-den-domplatz-in-ein-fussballstadion/
  • A katechon?
  • Zasila gazem
  • edytowano May 2019
    Bo do naszych to Salwini sam jeździ.... <:-P
    A łot Ourbana też nie bełło
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dalej już małe piwo, z czego PPPS (Plac Publiczny-Partia Socjalistyczna) 6 wolt zgarnąć ma.
    Pigalle?
  • Podobno Salvini jest wierzący ale w rodzaju Manitou.
  • randolph napisal(a):
    Podobno Salvini jest wierzący ale w rodzaju Manitou.
    Nic nie wiem o tym Salvinim, ale nigdy nie słyszałem żeby Ozyrys z różańcem w ręku zamierzał Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi, nieprawdaż.
  • Takie rzeczy to tylko Duda
  • edytowano May 2019
    Niech oni szybciej tam na Zachodzie z różańcami zawierzają wszyscy na wyprzódki bo my ledwie zipiemy a tak niedługo będziemy mogli w zaścianku świecić lemingom w oczy europejskim przykładem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    randolph napisal(a):
    Podobno Salvini jest wierzący ale w rodzaju Manitou.
    Nic nie wiem o tym Salvinim, ale nigdy nie słyszałem żeby Ozyrys z różańcem w ręku zamierzał Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi, nieprawdaż.
    Cokolwiek złego o Ozyrysie nie powiedzieć, nie jest on picerem.
  • Jezus na ten temat też się wypowiedział w sposób precyzyjny i jednoznaczny: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
  • edytowano May 2019
    Były to jednak czasy, w których pobożność była powszechnie wyznawaną cnotą, więc jej pozorowanie mogło dawać widoki na jakiś profit u publiki, choćby punkty do lansu. Dzisiaj zgoła inny wers bardziej pasuje do czynów pobożnych, choćby i niedoskonałych: "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie"
  • W Holandii wygrywa PvdA Timmermansa.
  • extraneus napisal(a):
    W Holandii wygrywa PvdA Timmermansa.
    Niezłe jaja, biorąc pod uwagę wyniki ostatnich wyborów do ichniego okrąglaka.
  • edytowano May 2019
    Wygrywa owszem, ale tam wchodzi mrowie partii. Dostali trochę ponad 18%. Dla Belgów i Holendrów imperium europejskie ze stolicą w Brukseli oparte o Niemcy i Francję to najkorzystniejsze rozwiązanie. Korzystają z tego gospodarczo bo są portem i centrum logistycznym Niemiec i częściowo Francji. Instytucje unijne to strumień kasy i wpływów. Niemcy i Francuzi wystawiają ich na wysokie stanowiska dla niepoznaki aby się nie afiszować zbytnio. Tam roi się od Tusków w rządach. Są bardzo sprawni w biurokratycznych grach, lobbingu oraz drętwej mowie. Hipokryzja przechodzi już u nich z odruchów warunkowych do genów. Timmermans to modelowy płaz europejski.

    Tak mnie refleksja naszła bom ostatnie trzy dni spędził w Holandii na holenderskiej imprezie branżowej. Pracuję z tymi przyjemniaczkami w różnych konfiguracjach już ponad 15 lat z przerwami. Do tego skurczybyki mają świetny pijar narodowy i osobisty. Cały świat, a szczególnie Europa, wierzy że to mili, otwarci, bezpośredni i życzliwi ludzie. Nic z tych rzeczy proszę Koleżeństwa. Trza trochę z nimi popracować i poznać to się człowiek przekona. Taka mnie bardzo złośliwa refleksja naszła że jednak Kongo i RPA to nie był przypadek.
  • Nu, nie da się przypadkiem obciąć człowiekowi ręki, za to że nie wykonał norm pozyskiwania kałczuku.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, nie da się przypadkiem obciąć człowiekowi ręki, za to że nie wykonał norm pozyskiwania kałczuku.
    Małoniemcość zobowiązuje.
  • Obcinacz ręc - Leopold, miał naźwisko Coburg. Wielgi niemiec. Namnożyło się tego po wszystkich dworach dziewiętnastowiecznej Europy i dopiero Dobry Bóg wysłuchawszy modlitw Polaków dopuścił Wielką Wojnę, po której skończyły się niemieckie porządki i monarchie вообще.
  • Zmarłym wyjątkiem szwedzkiego napoleonskiego królika i wielkiej BIG Mama w Anglji
  • christoph napisal(a):
    Zmarłym wyjątkiem szwedzkiego napoleonskiego królika i wielkiej BIG Mama w Anglji
    Z małym
  • Przebojów tayszy Włochulców z Wujnią plugawą ściąg dalszy. W piątunio mianowicie Wujnia zażądała od Włochulca trzy i pół dużej bańki, gotówką. Grubo, co?

    Red. Radziejowski się obóża:
    Nieprawdopodobne. Komisja Europejska dała Włochom 48h do namysłu nad ultimatum: radykalne zaostrzenie dyscypliny finansowej lub 3,5 mld. EUR kary. Wicepremier Salvini owszem, odpowiedział, ale groźbą wprowadzenia "równoległej waluty", mówiąc, że "nie rządzi krajem na kolanach". Brytyjski Telegraph pisze o "epickim starciu".

    Być może Unia właśnie weszła w najgłębszy kryzys od 2008 roku. Ale tym razem na pierwszej linii frontu jest 3 najważniejszy kraj Wspólnoty.

    Nie wiem, doprawdy nie wiem czym innym niż doszczętnym przeżarciem mózgu odchodzącego szefa KE przez luksemburską odmianę "wirusa filipińskiego" można racjonalnie wytłumaczyć tak idiotyczne w swej bucie zagranie wobec kraju porównywalnego z Francją.

    Dziś na dyskusji w Polski Instytut Spraw Międzynarodowych - PISM powtórzyłem, że tolerowanie chwiejącego się na prawie każdym szczycie Junckera jako twarzy UE jest dowodem dojmującego braku instynktu samozachowawczego unijnych elit. Jakaż smutna to glossa.

    Swoją drogą, od jakiegoś już czasu zanosiło się, że Włochy staną się dla UE większym problemem niż Polska. Ale żeby aż tak głupio i na własne życzenie Brukseli?

    Jeśli dojdzie do italoexitu, nie wińcie Włochów.
    https://www.facebook.com/bradziejewski/posts/2432419206771299
  • Jak to będzie po włosku?

    image
  • Digitus medius fakus.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.