Skip to content

Dziś pitanko, dziś odpowiedź, najlepiey:)

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Poczebny mi taki wątas, bo czasem(?) nie daję rady, a przecież nie będę za każdym razem wzywała "Pszyjaciółko, pomusz!"
Może komuś się też przyda.
Otóż na dzień obecny poszukuję odpowiedzi na pytanie:
jest li to prawda, że Chińczyki wykupiły od Szwedów Spotify?

Od razu zaznaczam, że Wiki odnośnie tomatu Spotify przeczytałam i odpowiedzi na pytanie kto obecnie jest największym udziałowcem spółki nie znalazłam.
A bym chciała, bo poczebuję do rozmowy z 18-latkiem. Sami rozumiecie, że rzecz jest niezwykłej wagi. ;)

Jakby ktoś bez zbytniego kłopotu i straty czasu umiał znaleźć odpowiedź na to pytanie, wdzięczność moja będzie przeogromna.
«13456725

Komentarz

  • Wykupiły Volvo szwedzkie
    I KUKA, niemieckiego producenta robotów
  • edytowano December 2019
    „65 kluczowych szwedzkich firm, w tym producent samochodów Volvo Cars, sieć hoteli Radisson czy serwis streamingowy Spotify, zostało całkowicie lub częściowo przejętych przez inwestorów z Chin - wynika z raportu agencji badań nad obronnością FOI.”

    https://forsal.pl/swiat/chiny/artykuly/1442398,65-kluczowych-szwedzkich-firm-w-rekach-chinczykow-w-tym-volvo-i-spotify.html

    /admin romeck: poprawiłem link; odsyłał w jakieś reklamowe stron
    //
  • Wykupili też właściciela Animexu, największego świńskiego przetwórcę na świecie.
  • ^:)^
    Jak zawsze, jesteście niezawodni. Bardzo dziękuję!
  • Duży kraj to dużo kupują i blyslotek (10% winnic w Bardo, ekhm w Bordo) i rzeczy poważnych Vide Supra i /oraz np. sieć dilersko-lizingowa dostawczych mercedesow mająca 1/3 rynku niemieckiego
  • w innej sprawie podepne sie pod wątek.
    od nowego roku wchodzą nowe zasady oskładkowania umów o prace, i tak: umowa zlecenie ma mieć pełny pakiet potrąceń ze stawki brutto tak jak umowa o pracę na etat.
    Są gdzieś dostepne kalkulatory takich wyliczeń w zależności od stawki godzinowej?
  • edytowano December 2019
    To jest duży kraj z odpowiedzialną elitą. Olbrzymim kosztem społecznym akumuluje ogromną nadwyżkę finansową i w sposób zorganizowany i dalekowzroczny inwestuje w przyszłość. W przyszłość narodu, a nie obecnych elit, które przeminą. Nawet nie w przyszłości obecnych pokoleń które przeminą tylko w przyszłość sztafety chińskich pokoleń. Inwestują więc w:
    - Wysokie technologie również kradnąc je lub tylko łamiąc umowy i konwencje. Robią to po to aby uniknąć wielkich kosztów rozboju w obszarze tak zwanych praw własności intelektualnej, dogonienia czołówki pod względem technologii i przegonienia jej.
    - Żywność i jej produkcję oraz dystrybucję bo jest ich dużo i coraz więcej. Zdają sobie sprawę z ograniczonych możliwości własnej produkcji bez niepewnej rewolucji technologicznej, i ze wzrostu populacji więc ich celem strategicznym jest opanowanie gospodarczo i logistycznie obszarów jej produkcji nadwyżkowej.
    - Surowce niezbędne do realizacji celów gospodarczych, a których mają za mało.
    - Dostęp do wspomnianych surowców i żywności poprzez budowę alternatywnych łańcuchów logistycznych.To trudne ale możliwe. Stąd przepychanki z USA i sojusznikami o morza przybrzeżne oraz starania o Jedwabny Szlak.

    Bardzo ambitny cel ale oni mają czas.
  • I małe wymagania spoleczne
    I są państwem
    Środka i tak siebie widzą na mapie swiata
  • To bardzo ciekawy wątek. Spotifaja bardzo lubię, a nad Volvem się zastanawiam. Dodam, że jak przedłużałem umowę z operatorem telekom, to Huawei miał najlepszą relację ceny do jakości i bonusy też miał najlepsze (o Xiaomi to nawet nie ma co wspominać, zawojowują rynek).
  • marniok napisal(a):
    w innej sprawie podepne sie pod wątek.
    od nowego roku wchodzą nowe zasady oskładkowania umów o prace, i tak: umowa zlecenie ma mieć pełny pakiet potrąceń ze stawki brutto tak jak umowa o pracę na etat.
    Są gdzieś dostepne kalkulatory takich wyliczeń w zależności od stawki godzinowej?
    Tu masz linki do kalkulatorów wynagrodzeń:
    https://www.infor.pl/kalkulatory/brutto_netto.html
    https://kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-wynagrodzen,12.html

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dziękuję Aniu, te kalkulatory też znalazłem i tam jest ograniczenie dla dochodów do 30 września 2019.
    Szukam tego nowego od stycznia 2020 r. ale być może to będzie ten kalkulator który uwzględnia obniżkę podatku od 1 października.
  • Na razie ten od 1 X.
    Uaktualnią lada moment. Trzeba czekać,

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Polecam drugą część filmu
  • ad drugiej części filmu powyżej:

    Czy "wolni ludzie" nie używają kart (płatniczych), tylko gotówkę ("żadnych śladów")?
    To co w takim razie z kartami SIM (telefony komórkowe) oraz "wiecznym" zalogowaniem się do Google'a (maps., pay.)?
  • Kawalerka w Warszawie, standard średni, dzielnica "średnia" - miesięczny czynsz w jakiej wysokości należy płacić, żeby nie przepłacić?
  • Potrzebuję rady jaka lodówke turystyczną kupić.

    Na wyjazdy letnie weekendowe nad wodę coby kanapki mi się nie defasonowały topniejąc,pomidory i owoce były przyjemnie chłodne.

    Ktoś coś wie używa, podzieli się refleksją.
  • No i piwo się nie zagrzało.
  • Nie lubię piwa =; i pływam więc alko odpada - lemoniady,lody, koktajle i soki ogarniam termosami :)
  • Piwo należy owinąć w mokre gazety.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Potrzebuję rady jaka lodówke turystyczną kupić.

    Na wyjazdy letnie weekendowe nad wodę coby kanapki mi się nie defasonowały topniejąc,pomidory i owoce były przyjemnie chłodne.

    Ktoś coś wie używa, podzieli się refleksją.
    no taką na dwa zrodla zasilania 12/230V najlepiej ;)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Piwo należy owinąć w mokre gazety.
    A najlepiej wypić.
  • edytowano December 2019
    los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Piwo należy owinąć w mokre gazety.
    A najlepiej wypić.
    Po Świętach proponuję odświeżenie wątku:
    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/4360/piffko-excthedralne#latest
    co zgodnie wczoraj stwierdziliśmy z kol. Wachmistrzem, spotykając się niespodziewanie na "Patelni".
    :-)
  • Pyffko po Nowym Roku bardzo proszę, bo wcześniej nie dam rady.
    W tomacie lodówek turystycznych nie mam doświadczenia, bo używam tylko takiej na wkłady do przewiezienia żywności z miejscowości A do B, gdzie czeka nurmalna lodówka.
  • A jak długa jest podróży i ile takie wkłady wytrzymują. Jak podróż z Twej miejscówki do Dubrownika nieklimatyzowanym samochodem proszę model :)
  • Jeżdżę z Warszawy w Tatry, ale jak sama wiesz, z nocną przerwą na Kraków-Łagiewniki (pyffko:). Wytrzymują zatem ponad 24 godziny. Samochód z klimatyzacją działającą wyłącznie podczas jazdy, ofkors.
    Model sprzed miliona lat, obecne z pewnością nie są gorsze.

    Jeśli jedziesz do Dubrownika, nie zatrzymując się po drodze w żadnym motelu czy na kempingu (ile godzin?), to raczej nie wytrzymają. Jeśli się zatrzymasz - możesz wkłady wrzucić na noc do lodówki.
    Ale wariant z ładowarką pewnie wygodniejszy i sama bym w tym kierunku szukała.

    Przy okazji - podróż w Tatry via Kraków z ew. pyffkiem zamierzam w tym roku powtórzyć. Dokładnie - 23 maja będę w Krakowie, jakby co:)
  • Czyli daje radę. 23 zanotowałam... Jakby mnie nie było w Kraku to zawsze na południe dojadę.
  • Maria napisal(a):
    Pyffko po Nowym Roku bardzo proszę, bo wcześniej nie dam rady..
    Owszem, miałem na myśli raczej styczniowy termin.
  • Wy tu o piwie, a kolezanka oczekuje konkretnej pomocy!
    Winc, Pani Łyzeczko, musisz odpowiedziec sobie na pytanie jakiej pojemnosci potrzebujesz (czy 24l wysteaczy, czy jednak 32?), jakie gabaryty cgcesz chlodzic (np. wysokie 1.5 l butelki?), czy z funkcja grzania czy nie i ile kasy chcesz na lodowke wydac. Tansze lodowki dzialaja często tylko na 12v.
  • edytowano December 2019
    Jeśli o picie chodzi to się Maja Ostaszewska nie napije
    image
  • Chyba lepsza będzie wieksza 32l bo może da się tam jakieś wkłady chłodzące dorzucić, bez funkcji grzania, na owoce i kanapki. raczej nie na butelki acz jakaś niewielka może wpaść ew puszki.

    Dobrze by było by wyjęta z samochodu pozostawiona w cieniu w upany dzień trzymała temperaturę taka by np. masło nie topniało w kanapkach a ser trzymał kształt.

    Budżet do 500PLN
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.