Skip to content

Dziś pitanko, dziś odpowiedź, najlepiey:)

2456725

Komentarz

  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Chyba lepsza będzie wieksza 32l bo może da się tam jakieś wkłady chłodzące dorzucić, bez funkcji grzania, na owoce i kanapki. raczej nie na butelki acz jakaś niewielka może wpaść ew puszki.

    Dobrze by było by wyjęta z samochodu pozostawiona w cieniu w upany dzień trzymała temperaturę taka by np. masło nie topniało w kanapkach a ser trzymał kształt.

    Budżet do 500PLN
    stary zawodowy swat starozakonny z miasta Łodzi mówił
    Panie! z tego to ja mam 4 małżeństwa, a nie jedno!

  • To ja mam pytanie znufff:
    czy ktoś z PT koleżeństwa zażywał był w Truskawcu wypoczynu, zdrowie reperował, relaksował wew SPA?
  • Spędziłem w Truskawcu parę godzin więc nie wiem czy się kwalifikuję. Zdążyłem przejść się po parku zdrojowym i skosztować paskudnej ale ponoć zdrowej wody "naftusi".
  • Łojacie, myślałem że Naftusię tylko za Sanacji polewali!
  • edytowano January 2020
    Znajomy Strażak jeździ i se chwali.
    Kilka masazystek w mojej okolicy twierdzi, że masowaly w tamtejszych sanatorjach
  • Byłem kilka razy przejazdem. Ładnie. Trochę Krynicę wizualnie przypomina. Ma dobra opinie jeśli chodzi o lecznictwo. Nasz ukraiński dyrektor jeździ tam co rok.
  • @Rafał a może coś polecić na 4 dniowy wyjazd? Chodzi mi o kwaterę prywatną? Bo w sanatoryjnym molohu to raczej nie.

    @Szturmowiec to jest prolog do true sanacji w Sokołowie Huculskim albo w Worohcie w lecie ;;)
  • Lece dzis wieczor na Ukraine to spytam naszego dyrektora. Wracam we wtorek to odpowiem w srode.
  • A co, Lądek Zdrój zamknęli?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dlaczego Lądek. Do Truskawcz to przez Lwów. Jak Stanisławów to z przesiadką. Ja na razie do Kijowa - za godzinę z kawałkiem.
  • edytowano January 2020
    AnnaE napisal(a):
    A co, Lądek Zdrój zamknęli?
    Lądek to ziemie odzyskane a Truskawce ziemie do odzyskania. Na rekonesans jadę ;)
  • Teraz w zimie?
  • edytowano January 2020
    Czy ktoś kojarzy autora?
    "(...) Jedzie Hitler na Byku (...)
    A Musolini na świni zwiedzić port w gdyni (...)"
  • Rafał napisal(a):
    Dlaczego Lądek. Do Truskawcz to przez Lwów. Jak Stanisławów to z przesiadką. Ja na razie do Kijowa - za godzinę z kawałkiem.
    W Lądku jest Zdrój Wojciech. Przepiękny basen z leczniczą wodą termalną. Kasę lepiej tracić w Polsce. Ale jak kto woli.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Wiem, że na forumku tuteyszym pisują mądre głowy, obczytane w pismach świętych oyców, do nich więc kieruję to pytanie. Znalazłem był kiedyś, iż jeden z papieży wydał bullę, w której jasno wyłożył:
    "Ulega pokusom szatańskim ten, co by twierdził, że kobieta może latać w powietrzu na jakimkolwiek zwierzęciu lub przedmiocie" (z pamięci cytowałem).
    Któren to był z panów papieży i kiedy, i w jakiej formie to opublikował ?
  • edytowano January 2020
    Zawsze intrygował mnie poniższy fragment pochodzącej z IV-wieku modlitwy Puklerz sw. Patryka:

    "Wzywam dzisiaj te wszystkie cnoty,
    przeciw wszelkiej wrogiej bezlitosnej sile,

    która mogłaby napaść na moje ciało lub duszę,

    przeciw oczarowaniom fałszywymi prorokami,
    przeciw czarnemu prawu pogaństwa,
    przeciw fałszywym prawom herezji,
    przeciw podstępom idolatrii,
    przeciw czarom kobiet, kowali i druidów"
    --------------
    Nie mogę zrozumieć jednej kwestii: dlaczego należy się obawiać... kowali? Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Nie wiem jak u Keltów, ale w Afryce kowale byli uważani za ludzi pokrewnych czarownikom.
    Robili dziwne rzeczy z żelazem, pracowali w dymie, ogniu, smrodzie.
  • Kowal to kiedyś za cyrulika/balwierza/lekarza robił. Przecie i teraz niektórzy z nich to jakby magię uprawiali, tak leczą.
  • Ba, nawet w Kajku i Kokoszu kowal robi za dentystę!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ba, nawet w Kajku i Kokoszu kowal robi za dentystę!
    a to nie to samo????
  • ale to z racji instrumentarium, nie żadnych mocy nieziemskich raczey ...
  • Jedyny miau szczypce marki cęgi i siłę potrzebną do znieczulenia pacjenta
  • przypominam się z papierzem,
    bo tu kowale go przysłonili ...
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Chyba lepsza będzie wieksza 32l bo może da się tam jakieś wkłady chłodzące dorzucić, bez funkcji grzania, na owoce i kanapki. raczej nie na butelki acz jakaś niewielka może wpaść ew puszki.

    Dobrze by było by wyjęta z samochodu pozostawiona w cieniu w upany dzień trzymała temperaturę taka by np. masło nie topniało w kanapkach a ser trzymał kształt.

    Budżet do 500PLN
    takie cos przeczytalam, chyba wazny detal:


    'W tanich lodówkach jest zastosowane ogniwo Peltiera, które im będzie na zewnątrz cieplej tym potencjał strony zimnej jest mniejszy. Jeżeli chce się mieć "prawdziwą" lodówkę turystyczną to trzeba szukać kompresorowych.'
  • W jakiej wysokości banki odprowadzają teraz (znaczysie w 2019 np) podatek od zysku z lokat.
    Wie ktuś?
    17,75%?
    Bo wcale nie tak łatwo wyguglać, wsęsie, żeby mieć pewność, co do banków.
    Drzewiej było 19%, ale przez te automatyczne wypełnianie pitów przestałam śledzić temat.
  • Suchejcie, czy jest metoda sprawdzenia, pod jaką parafię podlega dany adres? Per analogiam do kodu pocztowego np.?

    A jeśli nie, to która parafia jest najfajniejsza dla kodu 81-198? Byłem wczoraj u św. Judy Tadeusza Apostoła i było hmmm.
  • Sprawdzić na pewno można, ale bez sprawdzania - co Cię trzyma przy tym akurat kościele? Przecież nie ma obowiązku.
    Ja kiedyś "obraziłam się" na zespół księży w osobistej parafii i przez ponad rok jeździłam do okolicznych kościołów. Było to ze wszech miar ciekawe doświadczenie. Obecnie nadal od czasu do czasu lubię pojechać na Mszę św. do Józefowa.
  • Nic. Ale zamiast jeździć od jednego do drugiego, wolałbym pojechać od razu do najlepszego.
  • trep napisal(a):
    Nic. Ale zamiast jeździć od jednego do drugiego, wolałbym pojechać od razu do najlepszego.
    A wredny Jezus kazał uczniom łazić ze sobą po pustyniach i innych dziwnych miejscach. Nie za łatwo?
  • Pan Jezus nie mówił "błogosławiony Morawiecki". Z sarkazmem. W kontekście negatywnym. Nie każcie mi więcej pisać o tej mszy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.