Skip to content

Dziś pitanko, dziś odpowiedź, najlepiey:)

1141517192026

Komentarz

  • posix napisal(a):
    O w morde, nic się widzę w głowie tej Pani nie zmieniło. Że się ona jeszcze nie zapadła pod ziemię ze wstydu.
    Ale dlaczego, jaka dumna jest i zadowolona z siebie zawsze po takim występie w Sejmie. Zresztą nie ona jedna.
  • posix napisal(a):
    O w morde, nic się widzę w głowie tej Pani nie zmieniło. Że się ona jeszcze nie zapadła pod ziemię ze wstydu.
    Kij z nią, ale wyborcy, których reprezentuje.
    Wstają z rańca i przed lustrem - co?

    👣

    🐾
    🐾

  • ... Wstają z rańca i przed lustrem - co?
    I Tusk!

  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    posix napisal(a):
    O w morde, nic się widzę w głowie tej Pani nie zmieniło. Że się ona jeszcze nie zapadła pod ziemię ze wstydu.
    Kij z nią, ale wyborcy, których reprezentuje.
    Wstają z rańca i przed lustrem - co?
    I też są zadowoleni z siebie.
  • W skromnych zasobach naszego barku znajduje się ta oto flaszka. Już chyba od 40-50 lat. Nie wiem, jak tam trafiła.
    Jest to wyrób z KRLD - w środku jest korzeń mandragory. Czy ktoś wie, lub się domyszla, jakie toto może mieć działanie?

    image
    image
  • Można się schlać.
  • Za mao. Tj. kima. Czyli śpi.
  • Ma to paskudny smak nalewki na makulaturze. Poza tym chyba niczym się nie wyróżnia.
  • edytowano January 2022
    Trunki zawierające 16% alkoholu bądź więcej, dobrze zamknięte nie powinny nigdy się zepsuć. Jeżeli coś z nim miałoby być nie tak to wada musiałą powstać w ewentualnym procesie wytwarzania lub ktoś coś w między czasie leżakowania dolał .
  • Na bank w środku jest korzeń żeń szenia a nie mandragory.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Korean_alcoholic_drinks

    What is ginseng liquor good for?
    It's been thought of as a super food since then, with Koreans identifying it as a medicinal herb used to strengthen the immune system — especially to ward off colds and sickness — in addition to improving overall strength.
    https://www.google.com/search?q=Insamju&source=lmns&bih=789&biw=1423&rlz=1C1ASUC_enCA652CA652&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwiB0f2PmaD1AhWso3IEHYbdBfEQ_AUoAHoECAEQAA

    👣

    🐾
    🐾

  • Jasne ale na myśli miałem żeń-szeń, pomerdało mi się. Napój jak napój, paskudny ale procenty ma. Pij na zdrowie.
  • los napisal(a):
    Jasne ale na myśli miałem żeń-szeń, pomerdało mi się. Napój jak napój, paskudny ale procenty ma. Pij na zdrowie.
    I zagryzaj faworkami! :)

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano January 2022
    Wypij, najlepiej jak lekarstwo, po łyżeczce dziennie, bo zawartość butelki będzie intrygowała kolejne pokolenie.
    ;)

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Dziadek mojej Żony (przyszywany, tzn. wujek, który wychowywał mojego Teścia osieroconego w Powstaniu), stary harcerz i instruktor, zadeklarowany abstynent, gdy lekarz na kłopoty z sercem zalecił mu spożywanie codziennie odrobiny koniaku, przyjmował ów "lek" łyżeczką, aby nie złamać Prawa Harcerskiego :-)
  • Ja bym na jakąś aukcję dla pasjonatów alko wystawiła bo to nie wygląda za dobrze.
  • Wygląda znakomicie, smakuje tylko paskudnie.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Ja bym na jakąś aukcję dla pasjonatów alko wystawiła bo to nie wygląda za dobrze.
    Nikt nie uwierzy w autentyczność tej butelki.
  • Jak na polski przetłumaczyć niemieckie Vollender?
  • Pogromca?
  • Dzięki, przekazałem.
  • Zna ktoś jakiś przyspieszony kurs na kontrolera lotów? Dla znajomego pytam.
  • Nie znam, ale się zapytam. Moja Córka kiedyś próbowała przejść rekrutację.
  • edytowano May 2022
    Czy tylko ja tak mam, że Wyślij komentarz na 75% napisanych postów nie działą ? Wysłanie 5 linijek graniczy z cudem. potem jeszcze potestuję inne przeglądarki.
  • O jaaaa a ja już myślałam, że mi służbowego laptopa zblokowało na postowanie. Korpo założyła blokadę na posty w socialach, można sobie paczać ale publikować już nie i myślałam, że EC też pod to podpada a tu jakiś zwykły error.
    Z komórki śmiga
  • A u mnie działa ;)
  • U mnie działa ale strajkuje jeśli próbuję edytować.
  • Proszę o poradę.

    Chcielibyśmy zrobić sobie jednodniową wycieczkę po początkach polskiej państwowości. Ostrów Lednicki, Gniezno, Poznań. Dwie osoby.
    Zazwyczaj wyszukuję jakiegoś przewodnika w necie i on nas oprowadza. Nie ma problemu, żeby znaleźć przewodnika, ale to Poznań - miasto czerwonych. Chcielibyśmy mieć kogoś myślącego kategoriami polskimi, nie niemieckimi. I teraz:
    1. Może kogoś takego znacie i polecicie?
    2. Może podsuniecie pomysł, jak to wybadać. Trochę głupio jest dzwonić i pytać: Na kogo pan głosiuje? Nie mam pomysła.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    O jaaaa a ja już myślałam, że mi służbowego laptopa zblokowało na postowanie. Korpo założyła blokadę na posty w socialach, można sobie paczać ale publikować już nie i myślałam, że EC też pod to podpada a tu jakiś zwykły error.
    Z komórki śmiga
    Dopisałem miasto, metoda moja, to najpierw Podgląd, a później Wyślij. Firefox, Windows 10 Prof.

  • edytowano May 2022
    Teresa napisal(a):
    @trep
    http://users.man.poznan.pl/bielecki/
    Hmmm, miało być kategoriami polskimi:
    Choć pozostaję bezpartyjnym, to konsekwentnie popieram Unię Polityki Realnej
    No, ale może od czasu upr, przez PO, PJKM, WiN, KORWIN, KNP, Konfederosja chłopak zmądrzał. Tyle, że pod linką nie ma doń kontaktu - bynajmniej ja nie umiem znaleś.

    (oczywiście dziękuję za pomoc)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.