Skip to content

Dziś pitanko, dziś odpowiedź, najlepiey:)

1161719212225

Komentarz

  • trep napisal(a):
    Nie Magierowskiego?
    Imho Magierowski to lepszy kandydat, juz robili wstepne sondaże gdzie wygrywal z Trzaskowskim.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Elżbietę Witek, przeca Jar już mówieł
    Słusznie. Prezydent winien być jakimś zupełnym anonem. Inaczej kończy się to szorstką przyjaźnią.
    Jak jest anonem, to jeśli go nieszczęśliwie wybiorą, ty tym anonem być przestaje i szorstka przyjaźń jest i tak.

    PS. Zauważyłem, że Pan Premier z Panem Wicepremierem jeszcze nie osiągnęli etapu szorstkiej przyjaźni, wicepremierzy między sobą też żyją w jako takiej harmonii. Czyżby najlepszą gwarancją zgody z Panem Prezesem było pochodzenie z UW a przynajmniej z PO?
  • los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Elżbietę Witek, przeca Jar już mówieł
    Słusznie. Prezydent winien być jakimś zupełnym anonem. Inaczej kończy się to szorstką przyjaźnią.
    Jak jest anonem, to jeśli go nieszczęśliwie wybiorą, ty tym anonem być przestaje i szorstka przyjaźń jest i tak.

    PS. Zauważyłem, że Pan Premier z Panem Wicepremierem jeszcze nie osiągnęli etapu szorstkiej przyjaźni, wicepremierzy między sobą też żyją w jako takiej harmonii. Czyżby najlepszą gwarancją zgody z Panem Prezesem było pochodzenie z UW a przynajmniej z PO?

    Idąc tą ścieżką rozumowania, spostrzegam że pani Witek ma niezerowe szanse:

    Na początku lat 90. należała do Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna
    Z drugiej strony, pani Bełatka też może wykazać się przynajmniej dobrymi chęciami, więc nie traćmyż nadzieji!

    W 2005 zgłosiła akces do Platformy Obywatelskiej, jednak ostatecznie nie znalazła się w jej szeregach. Wstąpiła natomiast do Prawa i Sprawiedliwości
  • Magierowskiemu też nogi z gunwa wyrastają.

    Z drugej strony: na dwójforumku też większoś wywodzi się od mikkego a jacy dzisiaj mądrzy.
  • trep napisal(a):
    Magierowskiemu też nogi z gunwa wyrastają.

    Z drugej strony: na dwójforumku też większoś wywodzi się od mikkego a jacy dzisiaj mądrzy.
    E Magiero nasz ci!

    Karierę dziennikarską rozpoczynał w „Najwyższym Czasie”
  • następnie pracował w poznańskim oddziale „Gazety Wyborczej”[3]. W latach 1995–2001 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”[4].
    To było tuż po. Niecodzienny transfer zainteresowań.
  • ale mówi po hebrajsku
    i pisze
  • Byle nie MM.
  • Możdżonek nie? Jest wyższy nawet od Sraczkowskiego.
  • Kim jest Jacek Hoga i co to za fundacja "Ad Arma "?
    Natknąłem się na jego krytykę zakupu Himarsów.
  • nikim
  • edytowano May 2022
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Kim jest Jacek Hoga i co to za fundacja "Ad Arma "?
    Natknąłem się na jego krytykę zakupu Himarsów.
    Pojawia się co jakiś czas na kanale PCh24 i wali odeń onucami jak stąd do Władywostoku. Obsesyjnie krytykuje już od przedwojny stacjonowanie US Army w Polsce, której to obecność ma rzekomo ściągnąć na Polskę wszelkie możliwe plagi i kosztować nas niebotyczne kwoty.
  • los napisal(a):
    nikim
    Zmarnowałem kwadrans na jego wynurzenia i muszę się zgodzić.
  • Ad Arma to kojarzę tylko z szurniętych wpisów o dostępie do broni palnej.
  • onuca,

    interesuje się przemysłem zbrojeniowym i jest wpuszczany do fabryk. Nie wiem jak to możliwe.
    Przykład:
  • Czy mogę prosić o syntetyczne wyjaśnienie następujących kwestii:

    1. Jaki system wyboru sędziów jest wprowadzany przez PiS i jest podstawą do mrożenia środków przez niemcy?
    2. Jaki system wyboru sędziów obowiązuje w niemczech?
    3. Co niemcom się konkretnie nie podoba w nowym polskim systemie (jak to publikują)?
    4. Czy w starej UE jest jakiś kraj z systemem podobnym, jak Polski, albo "gorszym" w rozumieniu krytycznym, i nie ma protestów niemiec?
  • A także, czy prawdą jest następujący schemat:
    Polska - sędziowie wybrani przez polityków, wybierają sędziów, których zatwierdzają politycy.
    Niemcy - sędziowie wybrani przez SĘDZIÓW, wybierają sędziów, których zatwierdzają politycy.
    Jedna zmiana, a bardzo istotna, bo ogranicza wpływ polityczny na władzę sędziowską
  • trep napisal(a):
    Czy mogę prosić o syntetyczne wyjaśnienie następujących kwestii:

    1. Jaki system wyboru sędziów jest wprowadzany przez PiS i jest podstawą do mrożenia środków przez niemcy?
    2. Jaki system wyboru sędziów obowiązuje w niemczech?
    3. Co niemcom się konkretnie nie podoba w nowym polskim systemie (jak to publikują)?
    4. Czy w starej UE jest jakiś kraj z systemem podobnym, jak Polski, albo "gorszym" w rozumieniu krytycznym, i nie ma protestów niemiec?
    Chodzi o zajebanie podludzi. Czego nie rozumiesz?
  • To zostaną sami
  • los napisal(a):
    trep napisal(a):
    Czy mogę prosić o syntetyczne wyjaśnienie następujących kwestii:

    1. Jaki system wyboru sędziów jest wprowadzany przez PiS i jest podstawą do mrożenia środków przez niemcy?
    2. Jaki system wyboru sędziów obowiązuje w niemczech?
    3. Co niemcom się konkretnie nie podoba w nowym polskim systemie (jak to publikują)?
    4. Czy w starej UE jest jakiś kraj z systemem podobnym, jak Polski, albo "gorszym" w rozumieniu krytycznym, i nie ma protestów niemiec?
    Chodzi o zajebanie podludzi. Czego nie rozumiesz?
    To ja rozumię, ale pytanie pozostaje aktualne. Wystarczy króciutka otpeć.
  • loslos
    edytowano May 2022
    Jeśli jest wola, logika się nie stosuje. Jak to rzekł Karl Kraus (Niemiec choć niby Austriak a tak naprawdę Żyd) - fałszywe argumenty uzasadniają prawdziwą nienawiść.
  • Tak, nie trzeba mnie do tego przekonywać. Pytanie nie ma takiego podłoża. Chodzi mi o suche fakty.
  • Suche fakty są takie, że są to suche *uje.

    Po prostu - wojna. A my z jakiś dziwnych powodów nie zabijamy wrogów.
  • Naprawdę, ja z tym wszystkich się zgadzam. Moje stanowisko jest takie same a może i jeszcze bardziej. Tym niemniej z jakiegoś powodu proszę o odpowiedź na te pytania.
  • Poleciłby ktoś ksiązki kucharskie. Mogą być dania *staro-Polskie* mogą być współcześniejsze. Ale kuchnia Polska, żadne tam orientalne badziewia czy inne wymysły.

    Może być klika pozycji.
  • Polecam internat. Tam są wszystkie przepisy. Można na każdą okazję robić nowe danie a przepisów nie zbraknie.
  • image

    Jeśli kogoś nie zrazi autorka, polecam tę pozycję. Przepisy wykwintne, bazujące na tradycyjne polskich smakach, dość pracochłonne czasami. Wszystko co zrobiłam wg przepisów smakowało mi i częstowanym. Dużo sezonowych dań.
    Dodam że pozycja już niedostępna na rynku wydawniczym a na antykwarycznym dość tania. Ładnie o solidnie wydana.
  • Posiada ktoś widzę w temacie skąd wynika zysk Azotów za pierwszy kwartał 2022 w stosunku do pierwszego kwartału 2021? 80 mln rok temu 800 dziś . Na forach rolniczych wytłumaczenie jest jedno - PiS okrada rolnika.
  • No Ba! ***** ***!
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Posiada ktoś widzę w temacie skąd wynika zysk Azotów za pierwszy kwartał 2022 w stosunku do pierwszego kwartału 2021? 80 mln rok temu 800 dziś . Na forach rolniczych wytłumaczenie jest jedno - PiS okrada rolnika.
    PiS rozpieprzają polską gospodarkę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.