Skip to content

Dziś pitanko, dziś odpowiedź, najlepiey:)

11920222425

Komentarz

  • Twitter może sam dodawać lajki
  • Like jest od jeszcze innego użytkownika:

    @BronwenCamryn24 - Bronwen Camryn opisanej jako shy women ale awiator szczuje cycem.

    Bronwen lajkuje miszmasz, ale przeważnie arabskie robaczki.
  • Może tutaj jest wskazówka?

    image
  • Gdybym się miał przenieś do polskiego banku, to jaki byście proponowali a jaki odradzali? Potrzeby: dwie karty płatnicze, przyjazny serwis transakcyjny i dobra aplikacja mobilna.

    Teraz mam wszystko za darmo (prowadzenie konta, karty, wypłaty we wszystkich bankomatach, przelewy), więc pewnie takiego nie ma, ale może są jakieś nisko płatne.
  • Pkp bp, drogi, ale polski i zyski idą do właścicieli, wtem! Do skarbu państwa, Sasin tem kieruje
  • Mam konta w kilku bankach (ING/Alior/Pekao Sa i PKO BP) i niestety w PKO BP jako jedyny przy logowaniu zawsze pyta mnie o całe hasło, w innych bankach chcą tylko losowo wybrane znaki. Więc pod względem cyberbezpieczeństwa wypada najgorzej. Co do reszty funkcjonowania PKO BP sie nie wypowiem , bo w sumie założyłem tam konto żeby sobie kupić obligacje państwowe i nimi zarządzać, więc więcej nie korzystam.

    W Pekao SA założyłem konto bo dawali karte z małymi widełkami przy przewalutowaniu (coś na kształt rewoluta), było to kilka lat temu, może teraz juz wszystkie banki to oferuja. Przy okazji korzystam z ich aplikacji do kupowania biletów komunikacji i do parkowania w miescie, ale nie używam aplikacji innych banków więc nie mam porównania.
  • Nie potrzebuję biletów ani przewalutowania. Korzystam tylko z tego, co napisałem. W systemie transakcyjnym tylko przelewy. Oczywiście lista odbiorców, szablony, automatyczna wysyłka potwierdzenia na wskazany adres email.
  • To może inaczej. Nie mówcie, gdzie macie konta, bo to może są dane wrażliwe, a w zamian poinformujcie mnie, które są polskie. Już sobie warunki posprawdzam. Może mają jakieś demo do programów.

  • Mógłby Kolega Greg to rozwinąć:

    "Mam konta w kilku bankach (ING/Alior/Pekao Sa i PKO BP) i niestety w PKO BP jako jedyny przy logowaniu zawsze pyta mnie o całe hasło, w innych bankach chcą tylko losowo wybrane znaki. Więc pod względem cyberbezpieczeństwa wypada najgorzej. "

    Gdzie tu większe bezpieczeństwo i nie rozumiem losowych znaków.

    Mam konto w PKO i chwalę sobie. Logowanie i każdą transakcję i tak potwierdza się zawsze z telefonu, wg mnie rozwiązanie dosyć bezpieczne. Ewentualnie to może zależeć jak się używa telefonu i jaki telefon się ma.
  • posix napisal(a):

    Mógłby Kolega Greg to rozwinąć:

    "Mam konta w kilku bankach (ING/Alior/Pekao Sa i PKO BP) i niestety w PKO BP jako jedyny przy logowaniu zawsze pyta mnie o całe hasło, w innych bankach chcą tylko losowo wybrane znaki. Więc pod względem cyberbezpieczeństwa wypada najgorzej. "

    Gdzie tu większe bezpieczeństwo i nie rozumiem losowych znaków.

    Mam konto w PKO i chwalę sobie. Logowanie i każdą transakcję i tak potwierdza się zawsze z telefonu, wg mnie rozwiązanie dosyć bezpieczne. Ewentualnie to może zależeć jak się używa telefonu i jaki telefon się ma.
    Losowe znaki są bezpieczniejsze niż całe hasło.
  • Doczytałem co to jest, wydaje się starsznie niewygodne ;-)
  • posix napisal(a):
    Doczytałem co to jest, wydaje się starsznie niewygodne ;-)
    Jak wszystko co jest bezpieczne.
  • edytowano March 2023
    Przemko napisal(a):
    posix napisal(a):
    Doczytałem co to jest, wydaje się starsznie niewygodne ;-)
    Jak wszystko co jest bezpieczne.
    Spiżowe słowa do wykucia
  • Wszystkie banki działają na podstawie polskiego prawa i to są polskie banki. Mają różnych właścicieli. Czasem zagranicznych, czasem krajowych.
    Czasem w części odpowiada min. Sasin, czasem odpowiadał L. Czarnecki
  • Wszystkie polskie ale mbank jest chyba niemiecki? Credit Agricole (za przeproszeniem) francuski?
  • Toyota bank - Toyoty
  • christoph napisal(a):
    Toyota bank - Toyoty
    Kiedyś, gdzieś tak w 2008/09 do mnie dzwonili i stręczyli, żebym se konto założył.

    Najbardziej wzruszyła mnie argumentacja, że za firmą stoi nie jakiś tam bank, ale porządny producent samochodów. "Pewne jak w banku!"
  • edytowano March 2023
    Nie no, ale serio serio. Co oprócz pkobp i czy system transakcyjny oraz apka pkobp nie ssą?

    Z racji jakiejś tam funkcji gdzieś pełnionej musiałem mieć dostęp do apki ING i to była pełna tragedia.
  • Każda appka ssie
    Dane o Tobie i Twoich
  • Zadzwoniłem do pkobp i okazuje się, że można mieć wszystko za darmo i można mieć wszystko (prawie) to, co jest w mbanku.

    Jedyna różnica, to taka, że mbank ma opcję wysłania do mnie i/lub na dowolnie wpisany adres email potwierdzenia wykonania przelewu. W pkobp tego nie mają.

    Dzięki za pomoc.
  • Miałem stłuczkę. Wjechała w tył, jej wina, policja na miejscu, nic kontrowersyjnego. Chodzi o to, że w poniedziałek przyjeżdża rzeczoznawca i się zacznie.

    Co robić i na co zwraca uwagę, by dostać jak najwięcej pieniędzy a tak napręwdę, żeby mi auto naprawili bezgotówkowo zamiast szkody całkowitej?

    Czy brać te kancelarie co niby odzyskują hajs od ubezpieczycieli?

    Polonez 99 rok. SZKODY: Tylni zderzak, urwane lusterko, złamany fotel kierowcy oberwany wydech chyba, porysany lakier z boku. plus laweta wyciąganie z rowu i parking laweciarza od środy. Auto zastępcze już mam a ubezpieczyciel mój i sprawcy to Ergo Hestia.
  • Te kancelarie raczej się opłaca przynajmniej poprosić o szacunek, bo to co dostaniesz od ubezpieczyciela będzie kompletnie od czapy. Zależy od auta, z polonezem nigdy nie miałem do czynienia, informuj jak to się skończy. :)
  • Prosić ubezpieczyciela o bezgotówkową naprawę. Rzeczoznawcę niezależnego po naprawie wziąć by baczył czy poldkowi jakiś starych zużytych części nie zamontowali, czy blacharka zrobiona solidnie i lakier położony takoż.

    Naciskać na naprawę bo będą chcieli szkodę całkowitą ze złomowaniem bo szacunkowo jest mała wartość pojazdu.

    Jeśli samochód był na żółtych blachach (zabytek) to brać rzeczoznawcę od zabytków będzie drożej ale się opłaca.
  • mspanc

  • Że rzadowyPawlakowy opancerzony polonez z fakulcem zamontowanym z tyłu jest groźny dla mniejszego?
    Nihil novi sub sole.
    Kraków Bielsko, wpisujcie miasta
  • Poldolot jest pancerny, wiec byłbym dobrej myśli. Mówił mi to kolega, inżynier po SMiR PW, pracujący ongiś w FSO, że teraz nie wolno takich pancerników konstruować. Opowiedział o tym, bo pytałem czemu jak widziałem kolizję Golfa z Poldoloten, to od razu bylo widac że jedno to Polldolot, ale że kupa blachy obok to byl Golf (chyba II) to wyszło dopiero po bardzo dokladnych oględzinach
  • Zwłaszcza hak starego typu (dziś już nielegalny) potrafi nieźle pojazd przekonstruować.
  • edytowano April 2023
    Blachy mają się odkształcać i pochłaniać siły uderzenia. Polonez jest oparty na karoserii Fiata z lat 60-tych, wówczas inne idee przyświecały budowaniu nadwozi. Ogólnie o Polonezie mówią, że im starszy tym był sztywniejszy.

    "najpierw w borku usunięto wzmocnienie za kanapą, później w przejściówce zmieniono pas tylny, w caro dość znacznie odchudzono przedni, a w plusie jeszcze bardziej"
  • posix napisal(a):
    Doczytałem co to jest, wydaje się starsznie niewygodne ;-)
    Jest niewygodne. Dlatego bezpieczniejsze.
  • ING Bank Śląski (tak brzmi pełna nazwa ING).
    Najlepsza aplikacja na smartfon. Tylko z appki korzystamy (ja i mała żonka). Oraz korzystam z wirtualnej karty w smartfonie (nie posiadam już nawet realnej-plastikowej).


    z Bank Pekao - apka beznadziejna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.