Skip to content

Los prorok zapowiada

123457»

Komentarz

  • Tak, zwłaszcza przy kładzeniu się z żoną do łóżka.
  • "kompetentny internista nakazuje choremu chodzić w maseczce, żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia domowników"

    a kto z nas ma pewność, że nie przyniósł do domu SARS-CoV-2?
  • Przecież domowników i tak się wszystkich pozaraża.
  • Jeśli można.pytanie do ministra Ł .Szumowskiego.Ze względu na epidemię,zostały przesunięte wiosenne terminy egzaminów specjalizacyjnych lekarzy.Czy wyznaczono nowe terminy?
  • Filioquist napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Macie jakieś mądre pytania do tego pana? Może będę miał szansę zadać.
    dlaczego maseczki w miejscach publicznych skoro "kompetentny internista nakazuje choremu chodzić w maseczce, żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia domowników"
    //admin romeck:
    ostrzeżenie!
    Szturmowiec zadał bardzo serio pytanie związane z wyjściem poza forum, a odpowiedź była WYŁĄCZNIE wewątrz forumowa, jako polemika (Kuba_) czy minister szur czy nie szur...
    //
  • ej, przypomnę o czym wątek:
    los prorokował 6. maja:

    Będą wcześniejsze wybory.
  • Proponuję więc wydzielenie nowego wątku: "Pytania do min. Szumowskiego". Niech @Szturmowiec.Rzplitej wypowie się, do kiedy je zbiera.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Przecież domowników i tak się wszystkich pozaraża.
    proszę o to zapytać Min. Szumka
  • jaki szacuje wzrost zachorowań po likwidacji kwarantanny dla powracających z pracy za granicą. I czyja to była decyzja.
  • Ja bym nie liczył na ekskluzywne wiadomości. Szumek jest wysokim urzędnikiem partii rządzącej w trakcie kampanii, więc nie dowiemy się nic poza tym co w tv.
  • Oczywiście.
  • trep napisal(a):
    Ja bym nie liczył na ekskluzywne wiadomości. Szumek jest wysokim urzędnikiem partii rządzącej w trakcie kampanii, więc nie dowiemy się nic poza tym co w tv.
    christoph lubi to
  • W bardzie prywatnej rozmowie może powiedzieć bez porównania więcej.
    Natomiast niekoniecznie, jeśli będzie miał świadomość puszczania tych informacji w obieg.
  • edytowano May 2020
    ...co więcej
    Na pytanie, jak Polacy mają brać na poważnie słowa Szumowskiego, jeśli władza tak traktuje jego rekomendację, że bezpieczne wybory w tradycyjnej formie mogą się odbyć za dwa lata, polityk Porozumienia powiedział, że wypowiedź ministra zdrowia "była jednoznacznym wsparciem dla propozycji zmiany konstytucji zaproponowanej przez Jarosława Gowina".
    ...i tak należało rozumieć tę wypowiedź

    https://dorzeczy.pl/kraj/139739/jak-brac-na-powaznie-slowa-szumowskiego-polityk-porozumienia-odpowiada.html
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Macie jakieś mądre pytania do tego pana? Może będę miał szansę zadać.
    Możesz mu powiedzieć, że okazało się, że Polska Akademia Nauk jest gorszą zarazą niż koronawirus. Bo z koronawirusem sobie jakoś poradził a z PANem wycofał się przed pierwszą konfrontacją.
  • No więc z tymi maseczkami jest tak, że kiedy on to mówił, nie było jeszcze sensu ich nosić, gdyż w zasadzie nie było epidemii. Cierpi, bo dwa razy dziennie musi teraz tłumaczyć, że sytuacja się zmieniła i teraz jak najbardziej ma to sens.

    Co do głosowań to się nie dość skupiłem, ale poruszał, że w Bawarii były jakieś wybory, bodaj korespondencyjne — i nie wpłynęło to na liczbę zachorowań. A w NRW nie było wyborów, a krzywa taka sama. No jakoś tak.

    U nas poza Śląskiem jest jakie sto przypadków dziennie, prawie nic. Kopalnie w zasadzie zamknięte.

    Na pytanie, czy będzie w październiku rok akademicki, powiedział że za mało jest danych. A to wg mnie znaczy, że serio serio zakłada, że może go nie być.

    Jesienią będzie bingo zakumulowane: wirus im. KPCh + grypa sezonowa.
  • A w tym roku co, grypa umarła na koronawirusa i nie było?
  • .Najpierw była, potem załapała się przy okazji na wprowadzane środki ostrożności. (jeśli wierzyć podawanym danym + uznać miarodajność obserwowanego otoczenia).
  • qiz napisal(a):
    A w tym roku co, grypa umarła na koronawirusa i nie było?
    Padła ofiarą restrykcji koronawirusowych?

  • Generalnie nikt na nic nie choruje, bo zarazki wymagają zarażania, a trudno o to jak się w domu siedzi.
  • qiz napisal(a):
    A w tym roku co, grypa umarła na koronawirusa i nie było?
    Beło.

    Ps. Po co pytasz, skoro nie czytasz odpowiedzi?
  • edytowano May 2020
    qiz napisal(a):
    A w tym roku co, grypa umarła na koronawirusa i nie było?
    była.
    zaglądam na dane PZH (polski zakład higieny), na grypę jest osobny .pdf; do połowy marca była (krzywa zachorowań) w zasadzie identyczna jak w poprzednich latach

    po postu temat został "przebity" przez nową zarazę
    oraz
    obostrzenia higieniczne niejako rykoszetem (pozytywnie) odbiły się na statystykach przeziębień i zachorowań marcowo-kwietniowych
    (8. marca zakaz imprez masowych,
    12. marca zamknięcie zajęć szkolnych, można już nie posłać dzieci, 16. marca zamknięcie placówek;
    13. marca zakaz zgromadzeń publicznych, kwarantanna dla wracających z zagranicy,
    24. marca zakaz przemieszczania się (z wyjątkami), zakaz grupowania się (max. 2 osoby) oraz tzw. dystans społeczny
    dodajmy niesamowity wzrost odkażania i mycia rąk, maseczki
    zakłady pracy zamykały się same do 31. marca)

    _
    przecież gdyby nie było covidu19, a powyższe obostrzenia tak, grypa także by prawie "znikła"
  • @romeck - nie wysilaj się, nie warto. Kilka stron wcześniej na identyczne pytanie Qiza odpowiedziałam, podając dane liczbowe z marca 2020 i link do odpowiedniej strony. Gwarantuję, że najpóźniej za miesiąc szanowny kolega zada nam ponownie to samo pytanie w sobie wiadomym celu i ponownie nie usłyszy odpowiedzi. Szkoda czasu.
  • @Maria ale ja odpisuję również dla siebie: musiałem poprzypominać sobie (i tutaj zapisać) harmonogram wprowadzania restrykcji
    (i czytałem twój post z linkiem)

    -
    teraz trzeba by dopisać nowe daty, "odmrażania"

    20. kwietnia - zwiększony limit osób w sklepach i kościołach, otwarte lasy i parki, dzieci bez opiekuna
    4. maja - otwarte centra handlowe oraz budowlane w weekendy, hotele/pensjonaty, przedszkola (możliwość, bo w gestii samorządów, w Piekarach od 25. maja
    18. maja - otwarte salony fryzjerskie/kosmetyczne, obiekty sportowe, jadalnie (restauracje, bary)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.