Skip to content

Technologia Rzplitej (dla Ignaca i nie tylko)

1235710

Komentarz

  • to nowy ficzer i materiał na nową pracę dyplomową
  • Fosforyzuje i opalizuje
  • I fluoryzuje.
    Angelika Kopcińska napisal(a):
    W swojej pracy magisterskiej analizowałam przy pomocy zjawiska fluorescencji, które części krzesła są najczęściej dotykane, przeanalizowałam też i porównałam dostępne metody dezynfekcji
  • los napisal(a):
    A jak to krzesło reaguje na wiatry?
    No jak to jak wytwarza łindpałer któren zasila dyjody.
  • christoph napisal(a):
    to nowy ficzer i materiał na nową pracę dyplomową
    lub na Ignobla

    → za 2021 rok były następujące
  • Ale tak na poważnie to jednak szacunek dla dziewczyny, że jej się chciało. I takie ćwiczenie z wynalazczości może dać w przyszłości niezłe efekty.
  • Z drugiej strony co ma robić inżynier automatyki i robotyki jak nie automaty i roboty?
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Ale tak na poważnie to jednak szacunek dla dziewczyny, że jej się chciało. I takie ćwiczenie z wynalazczości może dać w przyszłości niezłe efekty.
    racja
  • edytowano September 2021
    ....na zdjęciu studentka wygląda jak doklejona
  • ...nie żebym narzekał - dzięki doklejce zdjęcie dużo ładniejsze
  • W artykule nie wspomniano czy dyplomantka sprawdziła efekt dezynfekcji. Dostępne na rynku diody UVC są tak słabiutkie że wątpię czy to w ogóle działa. Chyba że przesuwanie trwa np. godzinę.
    No i czy krzesłosiadacz który usiądzie na krześle w trakcie dezynfekcji zostanie zrzucony do przodu, czy dociśnięty do oparcia?
  • loslos
    edytowano September 2021
    A tak a propos - czy kto zna losy Marka Jurka i jego pedałów? https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/7023/pedaly-marka-jurka
    Nie mylić z Kreonem Wspaniałym.
  • jestę za!
  • edytowano January 2022
    image
    Wiecie, co jest na tych zdjęciach? To drewniany wylot głównego kolektora Bielańskiego, przykład kunsztu inżynierskiego twórców kanalizacji w Warszawie. Jest to rura o średnicy 1,6 m, zrobiona z klepek dębowych o grubości 7,5 cm, mocowanych żelaznymi obręczami. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale ma już 135 lat. To ostatni drewniany kanał w Warszawie. Został wydobyty, bo w tym miejscu została zamontowana jedna z komór budowanego obecnie kolektora Wiślanego. Przetransportowaliśmy go na teren naszego Zakładu Sieci Kanalizacyjnej i zabezpieczyliśmy, a teraz czekamy na decyzje oraz wskazówki od konserwatora zabytków.

    https://www.facebook.com/MPWiKWarszawa/?ref=nf&hc_ref=ARRkbMW4gbR1-_eGhc9a4h4G-f5xTofwoECQ5oubJmfhbP9ukInSiKTeQh9fHzWrkBc
  • edytowano January 2022
    U nasz to już w XVI w. takie były: "Rurociąg zbudowano z pni drzewnych, połączonych żelaznymi kołnierzami, stosując uszczelnienia z mchu"

    https://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/wodociagi-w-lublinie/#wodociag-rurmistrza-jana

    nawet zachowały się pozostałości wieży wodnej z tego systemu:

    image
  • I gdzie na tym miedziorycie jest pień drzewny połączony mchem, gdyż nie widzę?
  • edytowano January 2022
    Wiem, że cywilizacja obrazkowa rządzi, ale miedziorytem nie dysponuję. Natomiast być może gdzieś jakieś fotografie są gdyż: "Na opisywane drewniane rury natrafiono w 1959 roku przy układaniu nowych przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Znajdowały się one na głębokości około czterech metrów poniżej poziomu jezdni Krakowskiego Przedmieścia, naprzeciwko dawnej restauracji „Polonia”."

    Jednakże znalazłem fotografię podobnej rury z Puław, z wodociągu z XVII w.:
    https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/podczas-budowy-drogi-odkryli-wodociag-z-xvii-wieku,n,140619831.html
  • Niesamowite. Przewiercenie takiego pnia to nie było byle co.
  • klepki dębowe - czyli taka bardzo dłuuuga beczka
  • edytowano February 2022


    Ciekawe ukazane zmiany w PKB największych państ świata w latach 1600-2019 Rzeczpospolita przez długie lata była piątym najbogatszym państwem na świecie. Jestem w głębokim szoku (chociaż w świetle postów powyżej nie powinno być zdziwienia - jednak myślałem że los trochę przesadza), na historii w szkole mnie tego nie uczyli.
  • A czego tych chcesz od niemieckich nauczycieli?
  • Jaki jest pełna nazwa Polski w tym filmie ? Bo są poucinane początki, a chcę to puścić dalej.
  • Polish-Lithuanian Commonwealth i Poland. Raczej poprawnie i jednoznacznie.
  • Fajnie że nie wykreślono nas w XIX w.. ale najciekawsze że juesej przeskoczyło KPCH dopiero ok. 1890. Dla mnie to niespodzianka. No i to że Londyn nigdy nie był numer jeden.
  • los napisal(a):
    Polish-Lithuanian Commonwealth i Poland. Raczej poprawnie i jednoznacznie.
    To jest, psze pana, przełomowy film. Czy te dane są wiarygodne na bank ?
  • Nie są ale żadne dane nie są. Brakuje mi np. Węgier, które też były zawsze bardzo bogate. Ale z całą pewnością jest to metodologicznie lepsze niż propaganda wstydu.

  • Nowa technologia
    Polska
    I młodzieżowa.
    Ciekawe, czy daje rade z chmurą dronów?
    To pomysł Antuana na broń ofensywną.
    Po raz pierwszy jednak w szklanych pszczołach Ernesta Młodszego.
    Miło, że min Macierewicz czyta klasykę
  • edytowano February 2022
    Sprzedać broń Amerykanom (w sensie US Army) to niezły wyczyn

    https://defence24.pl/sily-zbrojne/pioruny-do-usa-i-na-ukraine-eksportowy-sukces-mesko

    "Jak dowiaduje się Defence24.pl, skarżyskie Mesko pozytywnie zakończyło negocjacje z Departamentem Obrony USA. Zamówienie amerykańskiego rządu obejmuje docelowo kilkaset zestawów rakietowych. Systemy te są najnowocześniejszym uzbrojeniem bardzo krótkiego zasięgu znajdującym się na uzbrojeniu Wojska Polskiego. Piorun odgrywa kluczową rolę w systemie obrony powietrznej, służąc przede wszystkim do zwalczania śmigłowców, samolotów szturmowych i bezzałogowców."
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.