Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

2456730

Komentarz

  • Po frekwencji ( zmianach) wygląda to źle. Mobilizacja elektoratu negatywnego.
  • qiz napisal(a):
    Po frekwencji ( zmianach) wygląda to źle. Mobilizacja elektoratu negatywnego.
    II tura to będzie zupełnie nowa rozgrywka.
  • Zobaczymy jaka będzie ostatecznie różnica między PAD a Rt.

  • Marcin Palade
    @MarcinPalade
    Drobna rozbieżność z paragonem zakupowym, ale kto by się czepiał takich drobnostek:

    Dynia (pestki - paczka) za 42,50 zł
    Truskawki (2 łubianki) za 30,40 zł
    Humus (dwa słoiczki) za 12,60 zł
    Botwina (1 pęczek) za 7,20 zł
    Buraki (1 kg) za 3,20 zł
    Kapusta (1 sztuka) za 2,70 zł
    7:18 PM · 28 cze 2020·Twitter Web App
  • Nie bardzo rozróżniam botwinę od buraków w tym zestawie.
  • A przepraszam bo ja kulinarnie słaby: wiosenne warzywo niedawno popularne na Pomorzu to botwina czy buraki?
  • Powinien robić zakupy w odzieżowym, wtedy by stało "onuce" ji by jasne byo, tak?
  • Wciąż nie rozumię. Onuce to buraki czy botwina?
  • że też każde moje wejście gdzieś skutkuje testowaniem systemu.

    Idziemy głosować, kolejka nieduża, działa wszystko tak sprawnie jak może w tych warunkach (czemu komisja nie dostała takich okienek jak maja w biedronkach?).

    Siedzę przy stoliku, bo dowód trzeba spakować, torebkę pozamykać i słyszę, że panie instruują kogoś następnego że podpis na liście wyborców może złożyć jedynie niebieskim długopisem, i tylko niebieskim stawiać krzyżyki może. I nie ma problemu, że osoba nie wzięła, panie pożyczą swój. Takich samych niebieskich długopisów panie miały cały pęczek.

    Wyszłam z kabiny i zapytałam, czyż rzeczywiście, tylko na niebiesko. Taka tak, zakiwały głowami dwie panie i wydały taki babsko kolejkowy głos stadny. Tylko na niebiesko.
    A z czego to wynika, spytałam. Jaka jest podstawa prawna. Jedna z pań ruszyła do jakiś papierów, jak mniemam takich broszurek dla członków komisji. Powertowała tenże i powiedziała ach pomyliłam się, można na niebiesko i czarno. Pani obok dołączyła swój głos - tak tak, można na niebiesko albo czarno.

    Kiedy zapytałam skąd więc taki pomysł, czy kolor ma coś oznaczać, włączyła się trzecia pani, jak się potem okazało przewodnicząca komisji, zapewniając, że nie, to nie ma znaczenia, można na niebiesko albo czarno. Włączyła się dopiero w tym momencie.

    Uznałam, ze to ciekawe wydarzenie powinno zostać upamiętnione w protokole głosowania, więc zapytałam o męża zaufania, Nie było.

    No i to byłby koniec opowieści, gdybym nie zadzwoniła do komisji wojewódzkiej. Pani zapewniła mnie, że zadzwoni z wyjaśnieniami do komisji. A ponieważ drążyłam dalej, czy chociaż sporządzi notatkę służbową na okoliczność, i czy będzie mnie informować jak sprawa została załatwiona, powiedziała, ze zadzwoni, i no nie wprost - swój głos oddałam, i nic więcej mi nie przysługuje. I że widziałam, że panie raz kogoś wprowadziły w błąd i jest to jednostkowe zdarzenie.

    I teraz zadam pytanie wielkimi literami
    1. CZEMU PIS ROZGONIŁ RUCH KONTROLI WYBORÓW?
    2. GDZIE TE KAMERY W KOMISJACH?

    i dodam postulat - nie przerzucajcie winy na wyborców.


    PS przypomnę - Duda został wybrany w niezależnie kontrolowanych wyborach.
  • edytowano June 2020
    Czyli co - jeśli wyborca zagłosował na ewidentnie szkodliwego pod licznymi względami kandydata to nie on jest temu winny? Działał w pomroczności jasnej?

  • edytowano June 2020
    Paznokcia obciąć sobie nie dam, ale na moje to jest BOtwinka:
    image

    A to są BuRaki:
    image

    Barwy niby podobne, ale jednak inne.
  • Ale ossochodzi? Że z jajami?
  • Aaaaa teraz to rozumię! Od razu tak trzeba!
  • koprowy napisal(a):
    Aaaaa teraz to rozumię! Od razu tak trzeba!
    Aja nie
  • christoph napisal(a):
    koprowy napisal(a):
    Aaaaa teraz to rozumię! Od razu tak trzeba!
    Aja nie
    Nieważne, Tygrysek się skompromitował, poniżej 3%, poniżej Pedała.
  • qizqiz
    edytowano June 2020
    To bardzo źle. Duda zjadł wieś już w pierwszej turze. Nie ma czego zjadać w drugiej.

    No to co, dwa tygodnie lizania "ruskich onuc"?
  • MarianoX napisal(a):
    Czyli co - jeśli wyborca zagłosował na ewidentnie szkodliwego pod licznymi względami kandydata to nie on jest temu winny? Działał w pomroczności jasnej?

    to nie ma znaczenia, jeśli wyniki wyborów zależą wyłącznie od zacności pań i panów z komisji wyborczych.
  • KazioToJa napisal(a):
    to nie ma znaczenia, jeśli wyniki wyborów zależą wyłącznie od zacności pań i panów z komisji wyborczych.
    jesli szczur czy ten zomol farmazon byli przewodniczacymi komisji, to ja dziekuje. Ilu jeszcze podobnych, ale nieznanych?
  • qiz napisal(a):
    To bardzo źle. Duda zjadł wieś już w pierwszej turze.

    No to co, dwa tygodnie lizania "ruskich onuc"?
    Kosiniak mógł zająć miejsce Gowina i bardzo prawdopodobne, że rządzić w przyszłości w koalicji PiS, albo generalnie stać się istotnym elementem w nowym rozdaniu politycznym na długie lata. Teraz spada ze sceny z hukiem.

    Lizanie ruskich onuc ? Cały czas ustawiasz się tak jak się sformatowałeś w latach '90. Jeżeli ruskie onuce chcą regularnie dostawać wpierdol od milicji na marszach to niech do wyborów nie idą, albo na Trzaska głosują. Tu nikt nikomu laski nie robi.
  • KazioToJa napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Czyli co - jeśli wyborca zagłosował na ewidentnie szkodliwego pod licznymi względami kandydata to nie on jest temu winny? Działał w pomroczności jasnej?

    to nie ma znaczenia, jeśli wyniki wyborów zależą wyłącznie od zacności pań i panów z komisji wyborczych.
    Przecież oni nie są po to żeby skręcić wybory a żeby PiS wyborów nie skręcił. Ludzie, wy naprawdę nie widzicie że zmieniła się rzeczywistość ?
  • No ale PiS+Bosak i resztówka po Kamyszu, to wygranie II tury, Czaskowski ma głosy Hołowni i pedalstwa i.... koniec, dodatkowo wyczerpał możliwości mobilizacyjne agresywną kampanią, a PiS na razie straszenia używał z umiarem.
  • edytowano June 2020
    ms.wygnaniec napisal(a):
    No ale PiS+Bosak i resztówka po Kamyszu, to wygranie II tury, Czaskowski ma głosy Hołowni i pedalstwa i.... koniec, dodatkowo wyczerpał możliwości mobilizacyjne agresywną kampanią, a PiS na razie straszenia używał z umiarem.
    Głosy Hołowni nie takie oczywiste. A ruskie onuce też w większości nie pójdą, więc tylko jakieś procenty Dudzie przejdą. Bardzo ważne jak i czym Duda będzie straszył.
  • Ubekiem Macierewiczem?
  • Spora część wyborców Bosaka zagłosuję ma Trzaskowskiego.
  • Pigwa napisal(a):
    Spora część wyborców Bosaka zagłosuję ma Trzaskowskiego.
    Bo ?
  • Pigwa napisal(a):
    Spora część wyborców Bosaka zagłosuję ma Trzaskowskiego.
    LGBT rozwiązuje ten problem.

  • JORGE napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Spora część wyborców Bosaka zagłosuję ma Trzaskowskiego.
    Bo ?
    Bo tak deklarują. Może sobie robią jaja, tego nie zweryfikuję.
  • Przede wszystkim Duda zsumuje wszystkie głosie Dudy a Czajkoski nie zsumuje Czajkoskiego i Hujowni. Hujownia jest po to, żeby dać szanse zagłosiować AntyPiSowi, który już nie chce głosiować na PO. Jak pisał Los i jak pisał Rozum, Czajkoski jest najlepszym kontrkandydatem, gdyż przy innych byłby wybór PiS kontra AntyPiS a tak będzie jeszcze dodatkowo PO kontra AntyPO.
  • Imho źle nie jest. ideału też nie ma.

    Nie mam jednak trybu paniki jak co niektórzy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.