Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

1246730

Komentarz

  • Emigracja się nie liczy w wyborach. Ale do niektórych to nie dotrze nigdy.
  • JORGE napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Kurka wyliczył:

    Piotr Wielgucki
    @Matka_Kurka
    25% głosów Hołowni i 40% Bosaka daje @AndrzejDuda
    zwycięstwo. @Trzaskowski
    potrzebuje wszędzie pod 80%. Koniec zabawy.


    No właśnie, to można bardzo szybko zwariantować. Ale to co podałaś daje obraz sytuacji.
    Mz. RT ma mniejsze szanse na 80% od Hołow. i 80% od Bosaka niż Duda od tych dwóch. No i resztówka po Tygrysie też pójdzie na Dudę.

    PS. Czy Polonia głosuje w II turze?

  • TecumSeh napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Pigwa napisal(a):
    Spora część wyborców Bosaka zagłosuję ma Trzaskowskiego.
    LGBT rozwiązuje ten problem.

    Ech, Kolego:)
    Był Kolega kiedyś na jakimś spędzie Konfy?
    Bo ja byłem, co prawda było to wtedy jeszcze spotkanie z Brownem, ale publika z grubsza podobna.
    Otóż spora ekipa tamże ma LGBT w dupie, jakkolwiek by to dwuznacznie nie zabrzmiało, i posiadanie ich tamże, w niczym im nie przeszkadza. A nawet przyjemnie łaskota.
    Spora ekipa tamże to totalna w czystej postaci. Czyściutkiej.

    Dziękuję, że Kol. to napisał, bo już się czułam jak jakaś Kasandra :) A ja trochę znam to środowisko i nie mam złudzeń.

    Oczywiście wśród wyborców Bosaka są też (czasem niezbyt rozgarnięci) szczerzy patrioci, dla których np. PiS jest za mało radykalny -- i generalnie można liczyć na ich głos. Ale są też ludzie którzy nienawidzą PiS, PADa nazywają Judą itp. Są fanatyczni wolnorynkowcy, którzy nie zagłosują za "rozdawnictwem" itp.

    To nie znaczy, że nie mamy szans, ale nie skupialabym się za bardzo na przejęciu wyborców Bosaka. To raczej zdecydowany elektorat, kto spośród ma zamiar zagłosować, ten już dziś wie jak.
  • A wiecie, że fanatyczni wolnorynkowcy nie głosują na Konfederację ?
  • Oby tak było.
  • Mam dziwne wrażenie, że na Hołownię bez butów głosowali dokładnie ci sami, co 5 lat temu głosowali na Kukiza.
  • edytowano June 2020
    Mania napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Mania napisal(a): Czy Polonia głosuje w II turze?

    Tak. Ci z pierwszej tury z automatu.

    Nowi korespondencyjni mogą dopisać się tylko jutro.

    Nowi osobiście głosujący (tam gdzie można głosować osobiście) mogą się dopisać do 8 lipca.
  • Pigwa napisal(a):
    Oby tak było.
    Na PiS też nie oczywiście. To ogólnie jest niezły odpał. Tanajno ewentualnie.
  • los napisal(a):
    Mam dziwne wrażenie, że na Hołownię bez butów głosowali dokładnie ci sami, co 5 lat temu głosowali na Kukiza.
    Na pewno. Oraz miłująca wszystkich młodzież od Szustaka.
  • los napisal(a):
    Mam dziwne wrażenie, że na Hołownię bez butów głosowali dokładnie ci sami, co 5 lat temu głosowali na Kukiza.
    Tak, też mi się tak wydaje.
  • Pamiętajmy, że exit poll to jeszcze nie wyniki.
  • robert.gorgon napisal(a):
    Pamiętajmy, że exit poll to jeszcze nie wyniki.
    Pytanie czy Dudzie faktycznie urośnie kiedy wyniki się urealnią.
  • los napisal(a):
    A spójrzcie na to tak: krowa z napisem PO dostała 5 mln głosów pięć lat temu i 5 mln teraz, Andrzej Duda dostał 5 mln głosów pięć lat temu i 7 mln teraz, przedstawiciel telewizji dostał 3 mln głosów pięć lat temu i 2 mln teraz. Jest lepiej niż 5 lat temu.
    No z tem, na co sam zwróciłeś uwagę w kolejnym wpisie, że kol Bosak tak tańczył, jak mu TVN zagrało. Czyli elektorat festynowy, to cały czas 20%

  • Czyli Palade dobrze typuje. I właściwie ocenia przepływy elektoratów w II turze. Oj - boje się o II turę. Bo wg jego prognozy Duda powinien mieć co najmniej 43 % aby wygrac w II turze.
  • JORGE napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    No ale PiS+Bosak i resztówka po Kamyszu, to wygranie II tury, Czaskowski ma głosy Hołowni i pedalstwa i.... koniec, dodatkowo wyczerpał możliwości mobilizacyjne agresywną kampanią, a PiS na razie straszenia używał z umiarem.
    Głosy Hołowni nie takie oczywiste. A ruskie onuce też w większości nie pójdą, więc tylko jakieś procenty Dudzie przejdą. Bardzo ważne jak i czym Duda będzie straszył.
    Ruskie onuce zagłosują na Dudę, kuce mogą nie pójść.

    Ale jak znam finezję i polot obozu prezy dęckiego, to obiorą raczej strategię zjednywania wyborców Hujowni. Jutro spodziewam się napieprzalania w Kościół ;)
  • adaho napisal(a):
    Czyli Palade dobrze typuje. I właściwie ocenia przepływy elektoratów w II turze. Oj - boje się o II turę. Bo wg jego prognozy Duda powinien mieć co najmniej 43 % aby wygrac w II turze.
    Skąd ta teza?
    Ja Palada zapamiętałem raczej z pudeł niż z trafień.
  • posix napisal(a):
    Narodowcy nie poprą Trzaskowskiego, natomiast łajnem od korwina nie ma co sibie zaprzątać głowy.
    Powtarzam- Bosak, jak na ogarniętego chłopca pod 40tkę przystało, bardzo dobrze ustawił się do negocjacji z oboziem władzi: "Nigdy nie poprę Trzaskowskiego".
    Powtórzone kilka razy załatwi sprawę. No i mogą pięknie rezonować, że PO to nie wolnorynkowcy, a złodzieje. A ktoś od Dudy subtelnie, ale w porze najwyższej oglądalności, przytaknie.
  • qizqiz
    edytowano June 2020
    los napisal(a):
    Mam dziwne wrażenie, że na Hołownię bez butów głosowali dokładnie ci sami, co 5 lat temu głosowali na Kukiza.
    Pieszczotliwie zwani zjebami. Medycznie- debilami.

    Acz nie wiem, czemu mieszasz w to Bosaka. Absolutna większość moich znajomych i przyjaciół, nawet z pewnym absmakiem głosujących na Bosaka, w 2015 głosowała na Dudę i na PiS.
  • TecumSeh napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    Pamiętajmy, że exit poll to jeszcze nie wyniki.
    Pytanie czy Dudzie faktycznie urośnie kiedy wyniki się urealnią.
    Tak samo prawdopodobny wzrost jak i spadek, ważne też są wyniki pozostałych kandydatów. W mojej komisji
    Duda 336
    Czacha 324
    Głownia 102
    Bosak 75
    Biedroń 24
    KK 14
    Pozostali - 6
    Poprzednie wybory 2 tura
    Duda 359
    Komorowski 410

  • los napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    ....a jaki powód może mieć wyborca Hołowni, żeby zagłosować na PAD?
    A jaki powód miał dziś wyborca Hołowni, żeby zagłosować na Hołownię a nie Czaskoskiego?

    Ten sam powód może mieć ciągle za dwa tygodnie.

    ...bo mu spośród kandydatów "antyfaszystowskich" Hołownia bardziej odpowiadał
    ...ale Rafaello mimo wad też może "uratować Polskę przed faszyzmem"

    ...a jeśli ta Hołownia sama to zasugeruje...
  • w mojej wsi na parkanie se gosciu wywiesil plakat z holownia oraz ze czaskoskim.
  • ...i jeszcze biedrońki - 100% gwarantowany przepływ na Rafaello

    ...bardzo ciekawe 2 tygodnie przed nami, stawka bardzo wysoka, walka i negocjacje zagranicznych mocodawców i sponsorów Hołowni, Biedronia itd.
  • edytowano June 2020
    na TT krąży (bez źródła):
    w przedziale wiekowym 18 - 29 lat PAD jest na czwartej pozycji
    na PAD głosowało 19 % młodych

    i na nic zwolnienie z PIT-u...
  • "Szymon Hołownia po ogłoszeniu wyników exit poll rozmawiał z reporterem "Faktów" TVN. Na pytanie, kogo poprze w drugiej turze wyborów, odparł: - Ja powiem, na kogo zagłosuję po tym, jak najpierw porozmawiam z moimi liderami. To dla mnie najważniejsze.  

    Dodał, że "wie na pewno, na kogo nie zagłosuje". - Nie zagłosuję na Andrzeja Dudę. Ale to nie wyczerpuje decyzji, których może może dokonać obywatel - zastrzegł.

    - Z moimi liderami uzgodnię agendę trzech czy czterech najważniejszych dla nich rzeczy i położymy je przed Rafałem Trzaskowskim. Powiemy: "Jest ci z tym po drodze? Jesteś w stanie to zaakceptować? Bo jeśli tak, to ten komunikat pomoże wielu z nas podjąć decyzję" - mówił. - Ale to będą zawsze osobiste decyzje wolnych ludzi, którzy dołączyli do naszego ruchu. Ja nie mogę ich traktować przedmiotowo - zaznaczył."

  • romeck napisal(a):
    na TT krąży (bez źródła):
    w przedziale wiekowym 18 - 29 lat PAD jest na czwartej pozycji
    na PAD głosowało 19 % młodych

    i na nic zwolnienie z PIT-u...
    to i tak nieźle, że przed Biedroniem.
  • qiz napisal(a):
    romeck napisal(a):
    na TT krąży (bez źródła):
    w przedziale wiekowym 18 - 29 lat PAD jest na czwartej pozycji
    na PAD głosowało 19 % młodych

    i na nic zwolnienie z PIT-u...
    to i tak nieźle, że przed Biedroniem.
    o, tak, gdyż zatrzęsienie sześcio-kolorów u młodych ogromne!
  • edytowano June 2020
    kto to jest?
    i dlaczego gada i obrazuje tevauenem?
    (ilość serduszek i rt po 5. kwadransach)

    image
  • edytowano June 2020
    porównanie ilości głosów oddanych na kandydatów 2015 - 2020

    2015, 1. tura:
    AD - 5,2 mln
    BK - 5,0 mln
    PK - 3,1 mln

    2020, 1. tura: (IPSOS late poll)
    AD - 8,1 mln
    RT - 5,8 mln
    SzH -2,6 mln

    #wybory2020 #WyboryPrezydenckie2020 #exitpoll
  • edytowano June 2020
    IPSOS 2nd late poll:

    AD - 42,9%, 8286073
    RT - 30,3, 5852401
    SzH -14,0,

    frekwencja 64,3 %, 19314855


    uprawnionych do głosowania 30038655
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.