Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

1679111230

Komentarz

  • TecumSeh napisal(a):
    Mamy duży odpływ frekwencyjny osób powyżej 60. roku życia. To około 10 proc. w porównaniu z wyborami parlamentarnymi. Jest to związane prawdopodobnie z koronawirusem - mówi w rozmowie z Interią prof. Uniwersytetu Warszawskiego Bartłomiej Biskup. Politolog zwraca uwagę, że w II turze może to mieć wpływ na wynik Andrzeja Dudy.

    https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wyniki-wyborow-2020-prof-bartlomiej-biskup-nowi-wyborcy-zagl,nId,4582328#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    Peem ta - jeśli mimo tego odpływu Duda osiągnął taki rezultat, to wręcz znakomicie. Bo to oznacza że są rezerwy, i to w grupie gdzie Duda cieszy się najwyższym poparciem.

    Być może lud się przestraszył korony, być może lud stwierdził, że co się będzie szarpał o pierwszą połowę, skoro dopiero druga zdecyduje. W każdym razie - jeśli ten lud zagłosuje za 2 tygodnie, to dobra nasza:)
    Pamiętajmy, że wybory odbywają się w reżimie sanitarnym, w maseczkach, rękawiczkach, nierzadko z kolejkami do urn. W dodatku po raz pierwszy latem, przy burzach lub w trzydziestostopniowym upale. Wyprawa do komisji wyborczej w takich warunkach dla tej grupy wiekowej to prawdziwy problem, zwłaszcza że w niektórych wioskach odległości liczymy w kilometrach. Ergo - na czas drugiej tury samochód każdego sympatyka PiS taksówką wyborczą a każdy pisowski samorząd struktury i co odważniejsi księża tworzą wielkie centrum logistyczne. W ten sposób można zyskać albo stracić 2 razy więcej niż mają do zaoferowania Kosiniak z Kamyszem.
  • Zyskać rozumiem, a dlaczego stracić?
  • Stracić, jeśli się przypadkiem podwiezie wiekowy Antypis ;-)
  • edytowano June 2020
    robert.gorgon napisal(a):
    Tak sobie myślę, że może niezłym pomysłem byłaby aktywna kampania w Polsce powiatowej a nawet gminnej z akcentem na miejsca, w których dobrym wynikom towarzyszy słaba frekwencja.
    Mała refleksja - województwo podkarpackie pod względem frekwencji w 2015 miejsce piąte, obecnie - jedenasty wynik.
    Powodzie i podtopienia na tym obszarze z pewnością się przyczyniły.
  • Brzost napisal(a):
    Stracić, jeśli się przypadkiem podwiezie wiekowy Antypis ;-)
    Statystycznie prawie niemożliwe, jeśli będzie to akcja zakrojona na szeroką skalę.
  • Brzost napisal(a):
    Stracić, jeśli się przypadkiem podwiezie wiekowy Antypis ;-)
    to nie można wczesniej zapytac? ;)
  • edytowano June 2020
    Mania napisal(a):
    Moskwa, Berlin i kryminaliści na Trzaskowskiego.
    "najnowsze doniesienia z Niemiec"! ;)

    image

  • peterman napisal(a):
    robert.gorgon napisal(a):
    Tak sobie myślę, że może niezłym pomysłem byłaby aktywna kampania w Polsce powiatowej a nawet gminnej z akcentem na miejsca, w których dobrym wynikom towarzyszy słaba frekwencja.
    Mała refleksja - województwo podkarpackie pod względem frekwencji w 2015 miejsce piąte, obecnie - jedenasty wynik.
    Powodzie i podtopienia na tym obszarze z pewnością się przyczyniły.
    Miejmy nadzieję że tym razem nie będzie powodzi ani zbyt dokuczliwych upałów
  • TecumSeh napisal(a):
    Zyskać rozumiem, a dlaczego stracić?
    Grzech zaniechania przyniesie bardzo odczuwalne straty. A jeśli porównamy frekwencję na wsi i w mieście, to się okaże, jak wielkimi jesteśmy frajerami, bo od czasu do czasu jakieś wybory zdarza nam się przegrać.
  • - W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki - zapowiedział tydzień przed wyborami wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. W powyborczy poniedziałek poznaliśmy zwycięskie gminy. W 10 wygrał Rafał Trzaskowski w 6 Andrzej Duda.

    Woj. dolnośląskie - gmina Czernica - frekwencja 77 proc. - Andrzej Duda 30,9 proc. - Rafał Trzaskowski 41,6 proc.

    Woj. kujawsko-pomorskie - gmina Osielsko - frekwencja 78,02 proc. - Andrzej Duda 23,27 proc. - Rafał Trzaskowski 47,51 proc.

    Woj. lubelskie - gmina Godziszów - frekwencja 75,21 proc. - Andrzej Duda 85,75 proc. - Rafał Trzaskowski 1,59 proc. (tu drugie miejsce zajął Krzysztof Bosak z wynikiem 6,84 proc., trzecie Szymon Hołownia – 2,61 proc., a czwarte Władysław Kosiniak-Kamysz - 1,76 proc.).

    Woj. lubuskie - gmina Zabór - frekwencja 68,72 proc. (najwyższa frekwencja była w gminie Zielona Góra 70,05 proc., ale to gmina powyżej 20 tys.) - Andrzej Duda 26,95 proc. - Rafał Trzaskowski 41,26 proc.

    Woj. łódzkie - gmina Nowosolna - frekwencja 77,72 proc - Andrzej Duda 33,39 proc. - Rafał Trzaskowski 38,42 proc.

    Woj. małopolskie - gmina Żegocina - frekwencja 75,67 proc. - Andrzej Duda 77,4 proc. - Rafał Trzaskowski 6,45 proc. (tu także na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Bosak z wynikiem 7,71 proc.)

    Woj. mazowieckie - gmina Michałowice - frekwencja 81,24 proc. (tu najwyższa frekwencja była w gminie Wilanów – 81,93 proc., ale gmina ta ma powyżej 20 tys.) - Andrzej Duda 29,6 proc. - Rafał Trzaskowski 46 proc.

    Woj. opolskie - gmina Praszka - frekwencja 66,51 proc. (tu najwyższa frekwencja była w gminie Opole - 67,06 proc., ale gmina ta ma powyżej 20 tys.) - Andrzej Duda 46,87 proc. - Rafał Trzaskowski 24,04 proc.

    Woj. podkarpackie - gmina Cisna - frekwencja 75,03 proc. - Andrzej Duda 26,23 proc. - Rafał Trzaskowski 37,26 proc.

    Woj. podlaskie - gmina Kulesze Kościelne - frekwencja 71,92 proc. - Andrzej Duda 82,75 proc. - Rafał Trzaskowski 2,71 proc. (drugi był Krzysztof Bosak - 7,67 proc., a trzeci Szymon Hołownia - 3,81 proc.)

    Woj. pomorskie - miasto Łeba - frekwencja 84,88 proc. Andrzej Duda 29,46 proc. - Rafał Trzaskowski 44,69 proc.

    Woj. śląskie - gmina Koszarawa - frekwencja 76,81 proc. - Andrzej Duda 69,59 proc. - Rafał Trzaskowski 13,51 proc.

    Woj. świętokrzyskie - gmina Masłów - frekwencja 68,98 proc. - Andrzej Duda 50,84 proc. - Rafał Trzaskowski 22,71 proc.

    Woj. warmińsko-mazurskie - gmina Stawiguda - frekwencja 72,41 proc. - Andrzej Duda 22,25 proc. - Rafał Trzaskowski 44,76 proc.

    Woj. wielkopolskie - gmina Suchy Las - frekwencja 79,69 proc. - Andrzej Duda 21,12 proc. - Rafał Trzaskowski 50,61 proc.

    Woj. zachodniopomorskie - gmina Rewal - frekwencja 85,56 proc. - Andrzej Duda 29,16 proc. - Rafał Trzaskowski 45,89 proc.
  • No ale co? Najpierw trza tutejszych przerobić na Polaków, na razie chłopskie nawyki dominują, brać ale się nie wychylać/udzielać.
  • Deklarująca sie jako katoliczka, moja ulubienica

    Lud nadwiślański nie zmienił się od 200 lat. Zastygł w g*wnie jak w bursztynie. Zryw powstańczy o wolność dobije swoimi głosami. Może butów nie ściągnie zabitym, ale ograbi z nadziei

    Zostały 2 tygodnie. Nie wiadomo z czym wyskoczy Kurski, do tej pory, na tego ch… można było liczyć w decydujących momentach. Dziadek z Wermachtu już był, kasa dla Żydów też i pedały niszczące polskie rodziny. Teraz czas na pedofilię, łapówki? Albo, że Trzaskowski odbierze 500 i chrzty, drugiego dziecka, bo sam swojego nie ochrzcił czy coś tam. Ma długopis i może. Mało czasu, żeby zdrapać z siebie info g*wno, gdyby ochlapało
    Moja nadzieja w Kaczyńskim - Frankensteinie, pozszywanym z trupów smoleńskich, żołnierzy wyklętych i nienawistnej agresji. Na razie pokazuje się rzadko, żeby nie straszyć wyborców PiS-u. Ale może długo nie wytrzyma
    Czekam na wyniki, powtórnej politycznej biopsji za dwa tygodnie. Ta pierwsza, na żywym cielsku Polski daje jeszcze nadzieję.
  • Manuela Brzydko Sie Starzejaca
  • Manuela fkiedyś to była nawet szokująca postmodernistyczne i to było w sumie świeże na ów czas (poł lat 90) a teraz jest śfirujoncom starszą panią - doprawdy zadziwia mnie, że ludzie nie zauważają, że czasy się zmieniają. Manuela widzę dalej nieustająco w skatologicznych klimatach siedzi.
    Fuj!
  • Acha, czyli stracić przez zaniechanie. A to zgoda.
  • @Michał5 - co za ściek Koleżanka przytoczyła. Ale nota bene himor - "pozszywanym z nienawistnej agresji" we wpisie absolutnie nie agresywnym czy coś:)
  • Niech ktoś spróbuje zaprzeczyć że bugodrzański Pejsbuk to najgorsze szambo.
  • Kto mi powie...

    A dalej nie umiem,do moskalików czeba mieć talent.
  • Dominik Drzazga
    @dominikdrzazga
    ·
    5 g.
    12.07.2020
    Przy frekwencji 58%
    Andrzej Duda -53,62
    Rafał Trzaskowski - 46,38
  • edytowano June 2020
    Ujawniają się kolejne "twarze troski":

    Boniek Zbigniew

    "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska♥️"
  • los napisal(a):
    Kto mi powie...

    A dalej nie umiem,do moskalików czeba mieć talent.


    Kto mi powie, że z fejsbóka
    Bugodrzanów szambo-wpisy
    To mjód, mleko, słodycz ucha -
    Temu banem! I exmisyj!
    ;)
  • MarianoX napisal(a):
    Ujawniają się kolejne "twarze troski":

    Boniek Zbigniew

    "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska♥️
    To niech Zbigniew Boniek, jako osoba ze środowiska miejskiego, aktywny zawodowo i z wyższym wykształceniem zagłosuje na prezydenta Dudę. Wtedy ryzyko opisane wyżej zostanie oddalone.
  • TecumSeh napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    Ujawniają się kolejne "twarze troski":

    Boniek Zbigniew

    "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska♥️
    To niech Zbigniew Boniek, jako osoba ze środowiska miejskiego, aktywny zawodowo i z wyższym wykształceniem zagłosuje na prezydenta Dudę. Wtedy ryzyko opisane wyżej zostanie oddalone.
    z TT
    szczery2015
    Jak się wieś ruszy 12 lipca to Bońkowi oczy wyjdą z orbit. Mam nadzieję, że po latach wyszydzania i obrażania ludzi z mniejszych miejscowości, bez studiów czy wielkich zarobków, ale uczciwych i oddanych Polsce, ten elektorat pokaże swoją moc
  • edytowano June 2020
    z TT
    Byłam u fryzjerki i mówię: ciężko Ci było przez ten czas pandemii chyba?Tak bez pracy.
    Ona:Nie! Dostałam od TBS czynsz 1zl za metr na ten czas Z ZUSu byłam zwolniona i zasiłek więc jestem jakieś12tys do przodu
    Ja:To rząd się sprawdził.
    Ona: A idź z tym Dudą!Nie byłam głosować https://t.co/ctllUJGkqo
  • romeck napisal(a):
    z TT
    Byłam u fryzjerki i mówię: ciężko Ci było przez ten czas pandemii chyba?Tak bez pracy.
    Ona:Nie! Dostałam od TBS czynsz 1zl za metr na ten czas Z ZUSu byłam zwolniona i zasiłek więc jestem jakieś12tys do przodu
    Ja:To rząd się sprawdził.
    Ona: A idź z tym Dudą!Nie byłam głosować https://t.co/ctllUJGkqo
    no,.to sie nadaje do psychiatryka
  • Raczej do wątku jak to PiS mógłby zyskać jakby coś zrobił dla przedsiębiorców :D
  • uhrr napisal(a):
    no,.to sie nadaje do psychiatryka
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Raczej do wątku jak to PiS mógłby zyskać jakby coś zrobił dla przedsiębiorców :D
    albo do wątku: PiS rozpieprza gospodarkę!

  • A to akurat nieironicznie, wydaje się, że zastrzyk leku był mocno ponad potrzeby.
  • Powyższe przykłady to jest tak ze 1264-potwierdzenie, że człowiek postępuje nie kierując się swoim interesem, a swoją naturą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.