Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

17810121330

Komentarz

  • Wychodzi znów cyniczny wniosek, że "raczej strachem niż miłością":

  • MarianoX napisal(a):
    Powyższe przykłady to jest tak ze 1264-potwierdzenie, że człowiek postępuje nie kierując się swoim interesem, a swoją naturą.
    ...dodajmy - skażoną
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    Raczej do wątku jak to PiS mógłby zyskać jakby coś zrobił dla przedsiębiorców :D
    ^this
  • edytowano June 2020
    Jak to szło?

    "Co ci zrobiłem dobrego, że mnie tak nienawidzisz?"

    P.S. "Polonia" z UK we właściwy sobie sposób podziękowała PiS-owi za wysłanie podczas kwarantanny samolotów do Londynu, podobnie jak swego czasu wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska.
  • Swoją szosą, mogę się przyznać że też mam taki epizod w życiorysie. Swego czasu Mumia Wolności zrobiła mi dobrze pozwalając odliczać sobie zwiększone koszty uzyskania za "pracę twórczą" a ja okazałem jej czarną niewdzięczność ;-)
  • W akcji z pomocą dla firm podczas pandemii nie chodziło o to aby zrobić dobrze przedsiębiorcom.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A to akurat nieironicznie, wydaje się, że zastrzyk leku był mocno ponad potrzeby.
    tak, tę nieironiczność miałem na myśli!

    podobnie stało się z PITem dla młodych, do 26. roku życia - zwolnienie niewiele pomogło:

    przedział wiekowy 18-29 lat

    2015 - 20,7 % głosów na AD
    2020 - 20,3 % (late poll)

    powiedzmy, że nie było odpływu, bo to ok. 2 mln nowych (dorosłych) obywateli w pięć lat...
  • Brzost napisal(a):
    Wychodzi znów cyniczny wniosek, że "raczej strachem niż miłością":

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    +
  • edytowano June 2020
    Tu się trochę Konfederacja wysprzęgliła, że nie no, PiSPO jedno zło, ale przy Dudzie to my się jakoś rozwiniemy, w przeciwnym wypadku trzask i po nas. Długie i nie wiem czy warto słuchać, wszyscy się zgadzają, że kto jest minimalnie przytomny musi iść na Dudę głosować:

  • CobraVerde napisal(a):
    W akcji z pomocą dla firm podczas pandemii nie chodziło o to aby zrobić dobrze przedsiębiorcom.
    A jak kto kolegę uratuje z wiru wodnego, to będzie kolega w pierwszej kolejności analizował jego intencje?
  • CobraVerde napisal(a):
    W akcji z pomocą dla firm podczas pandemii nie chodziło o to aby zrobić dobrze przedsiębiorcom.
    Ale zrobiono aż za dobrze.
  • romeck napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A to akurat nieironicznie, wydaje się, że zastrzyk leku był mocno ponad potrzeby.
    tak, tę nieironiczność miałem na myśli!

    podobnie stało się z PITem dla młodych, do 26. roku życia - zwolnienie niewiele pomogło:

    przedział wiekowy 18-29 lat

    2015 - 20,7 % głosów na AD
    2020 - 20,3 % (late poll)

    powiedzmy, że nie było odpływu, bo to ok. 2 mln nowych (dorosłych) obywateli w pięć lat...
    Ale zdajesz sobie sprawę, że (o ile nie była to płaca minimalna brutto), to zazwyczaj płace obniżano, netto zostawało po staremu, a "zwolnienie z PIT" zgarniał pracodawca?
  • Do przemyślenia podczas planowania kolejnego budżetu.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A to akurat nieironicznie, wydaje się, że zastrzyk leku był mocno ponad potrzeby.
    Niekoniecznie. To mógł być zupełnie świadomy zastrzyk płynności dla przedsiębiorstw. Żeby trochę się rozruszały pod pozorem.
  • ...w sumie prawda - zadecydują służby, obce - dodajmy
  • W ortodoxyjnym, miejscem, w którym ma się spełnić groźba, winna być świątynia.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    romeck napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    A to akurat nieironicznie, wydaje się, że zastrzyk leku był mocno ponad potrzeby.
    tak, tę nieironiczność miałem na myśli!

    podobnie stało się z PITem dla młodych, do 26. roku życia - zwolnienie niewiele pomogło:

    przedział wiekowy 18-29 lat

    2015 - 20,7 % głosów na AD
    2020 - 20,3 % (late poll)

    powiedzmy, że nie było odpływu, bo to ok. 2 mln nowych (dorosłych) obywateli w pięć lat...
    Ale zdajesz sobie sprawę, że (o ile nie była to płaca minimalna brutto), to zazwyczaj płace obniżano, netto zostawało po staremu, a "zwolnienie z PIT" zgarniał pracodawca?

    ?
    nie słyszałem o takich przypadkach, w sensie - nie dotarły do mnie słuchy ..

    np. w Komforcie, Amazonie to działa, myšlę, że w dużych firmach nie bawiono się w nowe umowy...
  • uhrr napisal(a):
    romeck napisal(a):
    z TT
    Byłam u fryzjerki i mówię: ciężko Ci było przez ten czas pandemii chyba?Tak bez pracy.
    Ona:Nie! Dostałam od TBS czynsz 1zl za metr na ten czas Z ZUSu byłam zwolniona i zasiłek więc jestem jakieś12tys do przodu
    Ja:To rząd się sprawdził.
    Ona: A idź z tym Dudą!Nie byłam głosować https://t.co/ctllUJGkqo
    no,.to sie nadaje do psychiatryka

    Nie no, to jest żelazna logika.

    Jeśli kaczyzm dał jakieś wsparcie, to należy wyobrazić sobie o ile większe byłob, gdyby dawał je Rafał i Borys.
    A i bank noty jakże ładniej pachniałyby.
  • edytowano July 2020
    los napisal(a):
    Kto mi powie...

    A dalej nie umiem,do moskalików czeba mieć talent.
    Kto mi powie, że miejscowy
    pejsbuk pachnie perfumerią
    temu zwichnę staw skokowy
    przed klasztorną infirmerią
  • natenczas napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    romeck napisal(a):
    z TT
    Byłam u fryzjerki i mówię: ciężko Ci było przez ten czas pandemii chyba?Tak bez pracy.
    Ona:Nie! Dostałam od TBS czynsz 1zl za metr na ten czas Z ZUSu byłam zwolniona i zasiłek więc jestem jakieś12tys do przodu
    Ja:To rząd się sprawdził.
    Ona: A idź z tym Dudą!Nie byłam głosować https://t.co/ctllUJGkqo
    no,.to sie nadaje do psychiatryka
    Nie no, to jest żelazna logika.

    Rozmawiałem wczoraj zawodowo z pewną panią, na stanowisku administracyjnym. Miła, dobra w tym co robi, profesjonalna. Fajna babka.
    - Państwo miało pomagać przedsiębiorcom, a tymczasem od 1 lipca rosną ceny wody.
    - Ale ceny wody ustala miasto (Hania Z.), nie państwo.
    [3-sekundowa pauza, przetrawianie]
    - No tak, ale przecież z czegoś te podwyżki muszą wynikać.
  • No ale przeca wybory to emocje a nie logika, sens czy własny interes.
    Jak to było? Ludzie kierują się swoją naturą a nie swoim interesem.

    Macie inaczej? Świetnie ale jesteście w mniejszości. Wręcz jesteście wyjątkami.
    Głosowanie na Dudę czy PiS to też kwestia emocji w większości wypadkach, a nie chłodna kalkulacja za i przeciw.
    trep napisal(a):
    [3-sekundowa pauza, przetrawianie]
    - No tak, ale przecież z czegoś te podwyżki muszą wynikać.
    I co było dalej? Jeśli miła, dobra, profesjonalna, znaczyłoby że przestrzeń do rozmowy jest.
  • Dalej nic nie było, bo spotkanie się skączyło (w dodatku nie miało charakteru pogawędki a przytoczony fragmęt dialogu był elemętem negocjacyj). Po za tym Podręcznik Mądrości Tego Świata mówi, żeby nie zrażać do siebie kontrahentów niepotrzebnymi rozmowami o potylice.
    Zasiałem ziarenko. Jak ono nie wykiełkuje, żadne przekonywania (jak wiemy) nic nie dadzą.
    Nie pokazuj mi tych wszystkich filmów bo i tak mnie nie przekonasz!
  • A to prawda.
    "A ty siej, a nuż coś wyrośnie"
    :)
  • Kto mi powie, że Fulanie
    Mirem cieszą się w Afryce
    Temu sprawię tęgie lanie
    W Yamasukro, w bazylice
  • Moskaliki i limeryki - dwie wspaniałe perły poezji.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):

    https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/komitet/27301/woj/200000 (patrzcie na Hajnówkę!) :D



    Koleżeństwo dalej nie wierzy w transfer głosów od hołowni do PAD? Konserwatywny elektorat białorusinów wybrał hołownie ponieważ był to kandydat antypolski i umiarkowanie pedalski. To teraz zamiast pedała wybiorą umiarkowanego anty pedalskie go Polaka, który w dodatku pokazał się na górze Krzyży.
  • Kulesze Kościelne -- to jest gmina!

    Trzask-prask doszedł na czwartym miejscu tamże, to jest wynik!

    https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/201306
  • Ale zaś powiat hajnowski zaskoczył mię, gdyż tam Pan Prezydent jest pierwszy, co się bodaj nigdy nie zdarzyło, żeby w Hajnówce kto normalny wygrał, a zaś Trzasku -- trzeci:

    https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/pow/200500
  • https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/200501

    Prostuję, w powiecie. Gdyż w mieście Hajnówka wygrał jednak Hołownia, a Pan Prezydent był trzeci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.