Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

191012141530

Komentarz

  • ?
    no przecie wiem, że są wersje; dlatego się pytam: która?
  • Skąd info, że tydzień przed drugą turą Prezydent podpisał? Czytałam, że podpisał w marcu tego roku.
    Zupełnie przypadkowa sprawa, jakich wiele. Każde z kilkuset ułaskawień mogło być wykorzystane do tej brudnej gry, która miała być przeprowadzona jako ubecko-masońska prowokacja pod nazwą "debata".
    Boli, że jako Polacy jesteśmy tak słabi intelektualnie, że w ogóle pochylamy się nad taką ordynarną propagandą na poziomie niższym niż hitlerowskie gadzinówki.
    Standardowa procedura podpisu pod wnioskiem urzędowym, jakich wiele w każdym normalnym państwie,Ta procedura jest również chroniona Ustawą o ochronie danych osobowych, która nie wiedzieć czemu - nie działa i nie chroni tych ludzi w tym konkretnym przypadku.
    Każdy urząd,także Prezydent załatwia różne jednostkowe sprawy obywateli. I nikt nie może mieć pretensji ani do kancelarii prezydenta (że podłożono prezydentowi wniosek do podpisu), ani do służb specjalnych (że nie przewidziały zagrożenia). Równie dobrze mogłyby przewidzieć zagrożenie w udziale prezydenta w otwarciu szkoły w Pcimiu Dolnym. Ta afera pod względem nie tylko moralności, ale nawet logiki czy elementarnej racjonalności jest bez sensu. A to, że tak wielu ludzi zniża się do komentarzy i ocen, to diabelska robota.
  • Służby specjalne powinny działać natychmiast, i to w sposób bezwzględny. Bo przecież ochrona kontrwywiadowcza prezydenta to nie są żarty. Niezależnie od procesu karnego dla "redaktorów" gadzinówki za złamanie prawa i cywilnego o odszkodowania dla pokrzywdzonych w wysokości rocznych przychodów szmatławca..
  • @KAnia
    Służby owszem powinny chronić i ścigać. W sprawach takich jak ta jednak niewiele pomogą. Przyczyny są dwie i obie wspomniane wprost lub pośrednio w postach Koleżanki:
    - Dominacja, obcych, wrogich Polsce, bezwzględnych i i niemoralnych mediów na rynku. Te media otwarcie występują już jako strona w walce politycznej, a nawet bezpośrednio w wyborach. Dobra Zmiana, jakakolwiek zmiana układu sił zagrażająca interesom i ideologiom które reprezentują, jest przez nie zwalczana wszelkimi metodami z kłamstwem, pomówieniem, oszustwem i szantażem włącznie.
    - Postępujące ogłupienie i demoralizacja społeczeństwa skutkujące zanikiem umiejętności racjonalnego myślenia, oceny sytuacji i własnego interesu oraz zdolności koncentracji i niebywałym lenistwem umysłowym a także podatnością na najniższe emocje, fałszywe informacje i gwałtowne odruchy.
  • edytowano July 2020
    .
  • KAnia napisal(a):
    Służby specjalne powinny działać natychmiast, i to w sposób bezwzględny. Bo przecież ochrona kontrwywiadowcza prezydenta to nie są żarty. Niezależnie od procesu karnego dla "redaktorów" gadzinówki za złamanie prawa i cywilnego o odszkodowania dla pokrzywdzonych w wysokości rocznych przychodów szmatławca..
    A który sąd tę karę wymierzy? Ten, którego pan prezydent pozostawił na straży praworządności swoim pierwszym vetem?
  • christoph napisal(a):
    Bolkowi też jakieś ułaskawienie wyciągali.
    A nawet PADowi, w ułaskawienie był szybszy niż sąd podobno
  • Żona Rafała Trzaskowskiego mówi też o swoim podejściu do Kościoła. - Jestem osobą wierzącą. (...) Byliśmy rodziną praktykującą, co tydzień chodziliśmy na mszę, zawarłam ślub kościelny, ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała - mówi. I dodaje, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu, "gdy PiS demontował system sądowniczy i atakował sędziów, gdy w Sejmie protestowały matki z niepełnosprawnymi dziećmi, gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów". - O rozliczeniu z pedofilią nawet nie wspomnę - dodaje.
  • Rafał napisal(a):
    @KAnia
    Służby owszem powinny chronić i ścigać. W sprawach takich jak ta jednak niewiele pomogą. Przyczyny są dwie i obie wspomniane wprost lub pośrednio w postach Koleżanki:
    - Dominacja, obcych, wrogich Polsce, bezwzględnych i i niemoralnych mediów na rynku. Te media otwarcie występują już jako strona w walce politycznej, a nawet bezpośrednio w wyborach. Dobra Zmiana, jakakolwiek zmiana układu sił zagrażająca interesom i ideologiom które reprezentują, jest przez nie zwalczana wszelkimi metodami z kłamstwem, pomówieniem, oszustwem i szantażem włącznie.
    - Postępujące ogłupienie i demoralizacja społeczeństwa skutkujące zanikiem umiejętności racjonalnego myślenia, oceny sytuacji i własnego interesu oraz zdolności koncentracji i niebywałym lenistwem umysłowym a także podatnością na najniższe emocje, fałszywe informacje i gwałtowne odruchy.
    +1
  • Michał5 napisal(a):
    Żona Rafała Trzaskowskiego mówi też o swoim podejściu do Kościoła. - Jestem osobą wierzącą. (...) ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała - mówi. I dodaje, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu, "(...) gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów".
    W zasadzie mnie też rozczarowało, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu podczas "czarnych protestów". O podejściu do kwestii pedziofilii już nie wspomnę.
  • edytowano July 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Żona Rafała Trzaskowskiego mówi też o swoim podejściu do Kościoła. - Jestem osobą wierzącą. (...) ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała - mówi. I dodaje, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu, "(...) gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów".
    W zasadzie mnie też rozczarowało, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu podczas "czarnych protestów". O podejściu do kwestii pedziofilii już nie wspomnę.
    Jest osobą wierzącą, dlatego syna nie puściła do I komunii św. i na lekcje religii. Wiem, że to sprawa prywatna każdego, ale nienawidzę hipokryzji. Jakież to prawa chcieli odebrać tej pańci?
  • edytowano July 2020
    Cyrylica napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Żona Rafała Trzaskowskiego mówi też o swoim podejściu do Kościoła. - Jestem osobą wierzącą. (...) ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała - mówi. I dodaje, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu, "(...) gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów".
    W zasadzie mnie też rozczarowało, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu podczas "czarnych protestów". O podejściu do kwestii pedziofilii już nie wspomnę.
    Jest osobą wierzącą, dlatego syna nie puściła do I komunii św. i na lekcje religii. Wiem, że to sprawa prywatna każdego, ale nienawidzę hipokryzji. Jakież to prawa chcieli odebrać tej pańci?

    Każda sekunda własnego czasu poświęcona na tą pańcię jest niewybaczalnym marnotrawstwem.
  • Dobra, Jorge, nie poświecałam jej uwagi, ale temu, jak oddziałuje na ludziów .
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    <
    W zasadzie mnie też rozczarowało, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu podczas "czarnych protestów". O podejściu do kwestii pedziofilii już nie wspomnę.
    Czyż niejasne jest stanowisko Koscioła w sprawie spędzania płodów?
    A wklejonego abp Rysia na temat pdziofili Kolega wysłuchawszy?
    Pół godziny Koledze żal?
    Wiec, tego.

  • Duda wyraźnie niedoszacowany na Podkarpaciu. Według tej prognozy ma wziąć zaledwie 68-70%.
  • Michał5 napisal(a):
    Żona Rafała Trzaskowskiego mówi też o swoim podejściu do Kościoła. - Jestem osobą wierzącą. (...) Byliśmy rodziną praktykującą, co tydzień chodziliśmy na mszę, zawarłam ślub kościelny, ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała - mówi. I dodaje, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu, "gdy PiS demontował system sądowniczy i atakował sędziów, gdy w Sejmie protestowały matki z niepełnosprawnymi dziećmi, gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów". - O rozliczeniu z pedofilią nawet nie wspomnę - dodaje.
    Bez rodzinnego zdjęcia przy domowym ołtarzyku z wielkim krucyfiksem - nie uwierzę.
  • edytowano July 2020
    natenczas napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Żona Rafała Trzaskowskiego mówi też o swoim podejściu do Kościoła. - Jestem osobą wierzącą. (...) Byliśmy rodziną praktykującą, co tydzień chodziliśmy na mszę, zawarłam ślub kościelny, ale instytucja Kościoła mnie rozczarowała - mówi. I dodaje, że przedstawiciele Kościoła nie zabierali głosu, "gdy PiS demontował system sądowniczy i atakował sędziów, gdy w Sejmie protestowały matki z niepełnosprawnymi dziećmi, gdy przez arogancję i próbę zabrania nam naszych praw zmuszono nas, kobiety, do masowych "czarnych protestów". - O rozliczeniu z pedofilią nawet nie wspomnę - dodaje.
    Bez rodzinnego zdjęcia przy domowym ołtarzyku z wielkim krucyfiksem - nie uwierzę.
    Znowu cza będzie szukać po kolegach...

    W tym momencie przypomniała mi się genialna scena z amerykańskiej "Klatki dla ptaków". Wierny Agador (Hank Azaria) dostaje od swojego szefa (Robin Williams) zadanie opróżnienia pedalskiego domostwa z tęczowych akcesoriów, by konserwatywni przyszli teściowie jego syna nie domyślili się z kim mają do czynienia.

    W pewnej chwili gospodarz widzi, jak Agador tacha do domu ogromny drewniany krzyż i mówi: "Odejmujemy, nie dodajemy".
  • edytowano July 2020
    To jest taki sam propagandowy kit, jak stosowany w komentarzach pod artykułami z zakresu technologii:

    ."..przez wiele lat kupowałam/em produkty firmy X - nigdy więcej!"
  • Maria napisal(a):
    KAnia napisal(a):
    Służby specjalne powinny działać natychmiast, i to w sposób bezwzględny. Bo przecież ochrona kontrwywiadowcza prezydenta to nie są żarty. Niezależnie od procesu karnego dla "redaktorów" gadzinówki za złamanie prawa i cywilnego o odszkodowania dla pokrzywdzonych w wysokości rocznych przychodów szmatławca..
    A który sąd tę karę wymierzy? Ten, którego pan prezydent pozostawił na straży praworządności swoim pierwszym vetem?
    To koleżanki wyobrażenia.

    A teraz rzeczywistość:
    - sąd wymierzył karę w okolicach 2010/11 r., kiedy PAD nie miał na to żadnego wpływu,
    - żadna ustawa nie przewidywała "niepozostawienia na straży praworządności" sądów, które wymierzyły tę karę, czyli pewnie SR i SO gdzieś na Pomorzu; ustawa zawetowana przez PAD powodowała odejście w stan spoczynku być może wszystkich sędziów SN (a czy 1 czy wszystkich to już pozostawiała nie prezydentowi, a ministrowi sprawiedliwości), SN w tej sprawie nie orzekał.
  • Oglądamy debatę. Mój ośmiolatek : "Rafał trzaskowski to szklanka"...
  • Moim zdaniem raczej jednak dzban...
  • edytowano July 2020
    Tvn24 nie ma zasięgu na całą Polskę. Ciekawe ilu ludzi to oglądało.
    Dudę oglądało 4 mln.

    Edit; już wiem, zasięg tvn24 to 400 000.
  • Mobilizujcie znajomych, rodziny, delikatnie agitujcie w pracy. Może być źle.
  • Będzie to, na co sobie Polacy zasłużyli. Albo lepiej ale nie gorzej.
  • edytowano July 2020
    straciliśmy Senat - procedowanie ustawy przedłużyło się o 30 dni (plus orędzia Trzeciej Osoby gratis)

    stracimy Prezydenta - co z ustawami zawetowanymi/ nie podpisanymi/ zotrybunałokonstytucyjnymi?

    ° te do TK - jak TK zwróci, że koszer, prezydent MUSI podpisać (?)
    ° nie podpisane - czy może sobie 'zwlekać' z podpisem w nieskończościokadencję?
    ° a z wetem, jak jest?

  • JORGE napisal(a):
    Mobilizujcie znajomych, rodziny, delikatnie agitujcie w pracy. Może być źle.
    Ja to akurat staram się demobilizować... :-/
  • los napisal(a):
    Będzie to, na co sobie Polacy zasłużyli. Albo lepiej ale nie gorzej.
    +100
  • No i módlmy się. Wierzę że mimo wszystko będzie dobrze.
  • https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-zaufanie-do-politykow-duda-znowu-prowadzi-trzaskowski-na-pod,nId,4597543

    Takie tam - ranking zaufania na chwilę przed drugą turą.
    Być może to najbardziej wiarygodny sondaż jaki opublikowano.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.