Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

18911131430

Komentarz

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    No ale co? Najpierw trza tutejszych przerobić na Polaków, na razie chłopskie nawyki dominują, brać ale się nie wychylać/udzielać.
    Niewychylanie się to jest bardzo zdroworozsądkowy i bezpieczny odruch.

    Z zebrami robiono jakieś tam obserwacje. Naukowiec obserwował, obserwował, potem nachylił się, żeby zapisać co zaobserwował. Spojrzał z powrotem -- i już nie wiedział, którą zebrę właśnie obserwował, bo mu się zlała do środka. Poszedł więc po pędzel i wymalował jednej zebrze czerwoną plamę, żeby skupić na niej uwagę i móc spokojnie obserwować.

    Okazało się, że ułatwiło to skupienie uwagi także lwom, gdyż właśnie tę zebrę spożyły tego dnia na kolację.

    Tak tedy, ukrywanie się w stadzie jest jak najbardziej zrozumiałe z perspektywy ewolucyjnej. Nie trzeba tu chłopstwa przywoływać ani batożyć.

    Swoją drogą, w sprawie chłopstwa.pl polecam nową książkę red. Ziemniakiewicza.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ale zaś powiat hajnowski zaskoczył mię, gdyż tam Pan Prezydent jest pierwszy, co się bodaj nigdy nie zdarzyło, żeby w Hajnówce kto normalny wygrał, a zaś Trzasku -- trzeci:

    https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/pow/200500
    Ooops. Widzę już jak Rafalala agituje narodffcuf, że PAD zdrajca z białoruskimi komuchami pod rękę a on był zawsze za Żołnierzami Wyklętymi. Szczególnie za Burym-Rajsem.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Swoją drogą, w sprawie chłopstwa.pl polecam nową książkę red. Ziemniakiewicza.
    A napisał na tych kilkuset stronach to wszystko, na co my potrzebujemy trzech zdań? Czy co ważniejsze rzeczy mu umkły?

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Prostuję, w powiecie. Gdyż w mieście Hajnówka wygrał jednak Hołownia
    Pomogło mu wschodniosłowiańskie nazwisko.

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Kulesze Kościelne -- to jest gmina!

    Trzask-prask doszedł na czwartym miejscu tamże, to jest wynik!

    https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/201306
    Oni + cała okolica to potomkowie szlaszty zagrodowej, biednej, choć herbowej. A ci z kolei potomkami pionierów/kolonizatorów z północnego Mazowsza po ustaniu nękania przez dzikusów z Prus i Litwy.
    Niby nic, stare dzieje, ale jednak coś.
  • edytowano July 2020
    los napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Swoją drogą, w sprawie chłopstwa.pl polecam nową książkę red. Ziemniakiewicza.
    A napisał na tych kilkuset stronach to wszystko, na co my potrzebujemy trzech zdań? Czy co ważniejsze rzeczy mu umkły?

    Wicie, mam ja wrażenie, że jednak dość solidnie zreferował oba tut. Forumki. Ostatnio przeglądałem jakieś nasze elukubracje na bazie "nie chcewa!" Żeromskiego/Salija i Ziemniaku wali, jeśli nie temi samemi słowy, to dość precyzyjnie te same myśli. Także tak. Tęgie głowy myślą Alikiem.

    Pamiętnik Jana Słomki przekleja rzetelnie, a i strasznych mieszczan Tuwima cytuje.
  • edytowano July 2020
    Ówarzam rze powinien odpalać przynajmniej coś z wierszówek na utrzymanie forumka.
  • A właśnie, @Romeck, jak tam finanse?
  • Suchejcie, jest szansa na jeden dodatkowy głoś na Dudę. Potrzebuję na cito wypeć polityka Onuc, żeby głosiować na Czajkę. Wilk w Tok fm już jest użyty.
  • O w mordę, ja właśnie znalazłem Bąkiewicza (Marsz N.), wprost mówiącego i uzasadniającego, że trzeba głosować na Dudę i już.

  • AD w Polsacie w tym samym czasie, co RT w TVN

    czyli AD powalczy o nowy elektorat (zrezygnował z TVP), a RT będzie gadał do swoich, hahaha!
  • romeck napisal(a):

    AD w Polsacie w tym samym czasie, co RT w TVN

    czyli AD powalczy o nowy elektorat (zrezygnował z TVP), a RT będzie gadał do swoich, hahaha!
    do swoich, do hołowniowych i do biedroniowych - razem 46.55 w I turze i do tych, którzy do I tury nie poszli

    a PAD w Polsacie do kogo?

    do swoich i do kosiniakowych - razem 45.86 w I turze i do tych, którzy do I tury nie poszli

    ...jedyna szansa to przekonanie części bosakowych
  • no, ale chyba lepiej, że u Zegarka, niż u Kurskiego

    ale spojrzałem na TT - akcja totalnych rezygnacji z cyfrowego Polsatu za promowanie PAD
  • trep napisal(a):
    Suchejcie, jest szansa na jeden dodatkowy głoś na Dudę. Potrzebuję na cito wypeć polityka Onuc, żeby głosiować na Czajkę. Wilk w Tok fm już jest użyty.
    Ciężko będzie, taki Piński to niestety nie polityk.
  • robert.gorgon napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    Mamy duży odpływ frekwencyjny osób powyżej 60. roku życia. To około 10 proc. w porównaniu z wyborami parlamentarnymi. Jest to związane prawdopodobnie z koronawirusem - mówi w rozmowie z Interią prof. Uniwersytetu Warszawskiego Bartłomiej Biskup. Politolog zwraca uwagę, że w II turze może to mieć wpływ na wynik Andrzeja Dudy.

    https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wyniki-wyborow-2020-prof-bartlomiej-biskup-nowi-wyborcy-zagl,nId,4582328#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    Peem ta - jeśli mimo tego odpływu Duda osiągnął taki rezultat, to wręcz znakomicie. Bo to oznacza że są rezerwy, i to w grupie gdzie Duda cieszy się najwyższym poparciem.

    Być może lud się przestraszył korony, być może lud stwierdził, że co się będzie szarpał o pierwszą połowę, skoro dopiero druga zdecyduje. W każdym razie - jeśli ten lud zagłosuje za 2 tygodnie, to dobra nasza:)
    Pamiętajmy, że wybory odbywają się w reżimie sanitarnym, w maseczkach, rękawiczkach, nierzadko z kolejkami do urn. W dodatku po raz pierwszy latem, przy burzach lub w trzydziestostopniowym upale. Wyprawa do komisji wyborczej w takich warunkach dla tej grupy wiekowej to prawdziwy problem, zwłaszcza że w niektórych wioskach odległości liczymy w kilometrach. Ergo - na czas drugiej tury samochód każdego sympatyka PiS taksówką wyborczą a każdy pisowski samorząd struktury i co odważniejsi księża tworzą wielkie centrum logistyczne. W ten sposób można zyskać albo stracić 2 razy więcej niż mają do zaoferowania Kosiniak z Kamyszem.
    Minister Szumowski zapowiada, ze w II turze wyborow osoby starsze wejda do lokali wyborczych bez kolejki. Czy to dobra zmiana? Na 8068 ZA DARMO slij TAK lub NIE

    Jakies sugestie Koleżeństwa w kwestii odpowiedzi?
  • Co to znaczy starsze?
  • Nie podali wieku.
  • Starsze od Schumiego.
  • PAD w Myśliborzu nawiązał do swoich wakacyjnych z dzieciństwa harcerskich wyjazdów do Łukęcina...
    czyli do mnie! do mojego dzieciństwa!
    ;) hura!
  • los napisal(a):
    Co to znaczy starsze?
    Faceci 50+
  • rdr napisal(a):
    https://sprawdzamysondaze.pl/sondazownia/marcin-palade/ :)
    Czyli niżej niż wyśmiewane przez niego Social Changes :D

    Natomiast dlaczego czytam prognozy i Paladego, i Politico? Otóż uważam, że lepiej zawsze pomylić się trochę, nie zmieniając istoty (kolejności głównych graczy, uzyskania większości mandatów itd.), niż raz trafić w punkt, a innym razem totalnie zawalić.
    Politico po prostu uśrednia sondaże, natomiast robi to z kilkudniowym opóźnieniem. Palade też uśrednia sondaże i poprawia "na czuja"*, jest jednocześnie szybszy niż Politico, bo robi to na bieżąco. W ten sposób eliminują skrajne odczyty.
    Po drugie, są obiektywni w tym sensie, że nie są zainteresowani w "kreowaniu" jakiegoś wyniku, jak pozostałe media. Politico nie jest czytane w Polsce, tylko na zachodzie i nie ma żadnego celu w nakręcaniu zachodniaków, że "na pewno wygramy", jak nie wygramy. Palade obecnie jest już chyba obrażony na wszystkich, jak komuś zawyża to PSL.

    * on oczywiście bazuje na szeregu danych, ma ogromną wiedzę o wynikach wyborów od początku III RP, także w rozbiciu terytorialnym; natomiast po pierwsze, nie ma spójnej metodologii dlaczego i komu dodaje, po drugie, w wielu przypadkach nie potrafi uciec od własnych emocji.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A żeście namieszali ;)
    Zanim ja coś napiszę, to poczytajcie sobie Losa i Jorgego, bo mają w tym wątku rację.

    Aha, chciałeś wyniki II tury. Na wczoraj (exit-polls) to jest Duda 50,3%, na dzisiaj (prawie wszystkie komisje) 51,2%.

    Btw. jak wczoraj wieczorem sprawdzałem jakiegoś buka, to było 1,85 : 1,95 dla Dudy, dziś jest mniej więcej jak w piątek 1,45 / 1,5 : 2,5 / 2,8.
    Typy na dziś to już: 1,42, 1,38, 1,25 (!!!)
    Trzaskowski odpowiednio: 2,70, 2,85, 3,40

    Jeśli ktoś serio uważa, że Trzaskowski wygra te wybory, to tak dobrze jeszcze za takie przewidywania nie płacono.
  • Jakie bóki?
  • Ja sprawdzam fortunę, sts i bet-at-home.
    Grać nie gram nigdy.
  • Marcin Palade
    @MarcinPalade
    ·
    1 g.
    Preferencje prezydenckie w sondażu Indicator dla @WiadomosciTVP
    (30 czerwca-2 lipca):

    @AndrzejDuda
    50,7%
    @trzaskowski_
    49,3%
  • Palade uśrednia sądaże. W tej "preferencji" uwzględnił sądaż z zakładaną frekwą ponad 90%, co dawało zwycięstwo Rafalali.
  • dzień dzisiaj opozycji upłynął na totalnej nawalance wespół z DerFaktem w sprawie "ułaskawienia pedofila"

    od tej nawalanki nawet tvn i wyborcza się odcięły, ale w internetach płoną barykady!

    ale ja mam inne przemyślenie - proces trwał półtora roku, a PAD podpisał papier w tej sprawie tydzień przed II turą - czy to nie było celowe? właśnie teraz takie coś? taka zadyma?
  • Wersja pierwsza - ktoś mu podłożył czyli sabotaż.
    Wersja druga - tak zadyma, ale cos musi jeszcze wyjść z tła albo na konkurenta.
  • romeck napisal(a):
    dzień dzisiaj opozycji upłynął na totalnej nawalance wespół z DerFaktem w sprawie "ułaskawienia pedofila"

    od tej nawalanki nawet tvn i wyborcza się odcięły, ale w internetach płoną barykady!

    ale ja mam inne przemyślenie - proces trwał półtora roku, a PAD podpisał papier w tej sprawie tydzień przed II turą - czy to nie było celowe? właśnie teraz takie coś? taka zadyma?
    Może być z tego korzyść bo:
    " nie będą nam Niemcy wybierać prezydenta"
    jest okazja do wypieprzenia z Polski der Faktu

    Podchodzę do polityki bez emocji, ale dziś mnie ruszyło, bo to co zrobił Fakt, to skrajne łajdactwo. Uderzyli w tę rodzinę!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.