Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

1101113151630

Komentarz

  • Nu, ja serio serio wiele lat byłem w T-Mobile i przy ostatniej zmianie kontraktu z nich zrezygnowałem, za te ich pedalskie obchody.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, ja serio serio wiele lat byłem w T-Mobile i przy ostatniej zmianie kontraktu z nich zrezygnowałem, za te ich pedalskie obchody.
    Ukarciłem się od nich stęże samych powodów.

    I przez Ostaszewską.

    No i było za drogo.
  • A nie, u mnie akurat było tanio.
  • Różowe logo zobowiązuje
  • edytowano July 2020
    madżentowe!...
    MarianoX napisal(a):
    Różowe logo zobowiązuje
    różowy to jasny, pastelowy lub zgaszony 8czerwony (aż do bieli), z lekką domieszką zieleni i/lub niebieskiego(RGB np.: 255, 200, 225)

    a madżenta (magenta) np. nie występuje w tęczy, lecz jest mieszanką jej skrajnych barw: czerwieni i niebieskiego i jest pozyskiwany chemicznie (RGB np. 255, 0, 127)

    pierwszy raz chemicznie pozyskano barwnik ten dopiero w 1859 roku i nazwano na cześć bitwy pod Magentą

    madżenta jest podstawowym kolorem, jednym z trzech, w druku! CMYK (cyjan, magenta, yellow, K-czarny) stąd ogromna jej popularność - zawsze kolor "wyjdzie" dobrze, poprawnie, tylko MK (K-czerń dla odcienia)

    a czerwony/rózowy w druku to masakra... różne proporcje MYK


    wasz fotograf!
    ;)




  • .
    peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, ja serio serio wiele lat byłem w T-Mobile i przy ostatniej zmianie kontraktu z nich zrezygnowałem, za te ich pedalskie obchody.
    Ukarciłem się od nich stęże samych powodów.

    I przez Ostaszewską.
    a napisaliscie im to w wypowiedzeniu umowy, tak zeby wiedzieli ;)

  • Była chwila kilka lat temu, gdy Hitler-Mobile próbowało zastrzec sobie madżentę - po prostu kolor - żeby nik nie muk jej używać. Ponoć jakiś hitleroski urząd patętowy się jednak nie zgodził.
  • edytowano July 2020
    romeck napisal(a):
    madżentowe!...
    MarianoX napisal(a):
    Różowe logo zobowiązuje
    różowy to jasny, pastelowy lub zgaszony 8czerwony (aż do bieli), z lekką domieszką zieleni i/lub niebieskiego(RGB np.: 255, 200, 225)

    a madżenta (magenta) np. nie występuje w tęczy, lecz jest mieszanką jej skrajnych barw: czerwieni i niebieskiego i jest pozyskiwany chemicznie (RGB np. 255, 0, 127)

    pierwszy raz chemicznie pozyskano barwnik ten dopiero w 1859 roku i nazwano na cześć bitwy pod Magentą

    madżenta jest podstawowym kolorem, jednym z trzech, w druku! CMYK (cyjan, magenta, yellow, K-czarny) stąd ogromna jej popularność - zawsze kolor "wyjdzie" dobrze, poprawnie, tylko MK (K-czerń dla odcienia)

    a czerwony/rózowy w druku to masakra... różne proporcje MYK


    wasz fotograf!
    ;)




    Wiem, że w rzeczywistości to magenta (skala CMYK jest mi znana z przeszłości zawodowej) ale tu chodzi o tzw. pospolity odbiór społeczny.

    Wielu określa magentę jako...wściekły róż.

    Inakszy - ja bym osobiście w magentowych spodenkach wolał nie paradować lub samochodem w tym kolorze nie jeździć i każdemu wyjaśniać, że to tak naprawdę nie jest różowy.
  • uhrr napisal(a):
    .
    peterman napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, ja serio serio wiele lat byłem w T-Mobile i przy ostatniej zmianie kontraktu z nich zrezygnowałem, za te ich pedalskie obchody.
    Ukarciłem się od nich stęże samych powodów.

    I przez Ostaszewską.
    a napisaliscie im to w wypowiedzeniu umowy, tak zeby wiedzieli ;)



    Targałem się o wolność tak długo, że na koniec mnię się odechciało.
  • atotak! :)
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, ja serio serio wiele lat byłem w T-Mobile i przy ostatniej zmianie kontraktu z nich zrezygnowałem, za te ich pedalskie obchody.
    A "co ma zrobić taki frajer który nie ma czego rzucić?" ;-)

    Jakoś tak się złożyło, że gdy wybierałem swój pierwszy telefon (ponad 20 lat temu), to wybrałem Plusa z przyczyn praktycznych. Miał większy zasięg w lasach, w odróżnieniu od Ery, czyli dawnego T-Debile (copyright mój kolega z pracy), która najwyraźniej była pozycjonowana pod "młodych wykształconych z wielkich ośrodków". Lecz pewną rolę odegrały też względy estetyczne. Plus miał swojskie narodowe reklamy z Lajkonikiem, a Era jakieś psychodeliczne kojarzące się z New Age.
  • edytowano July 2020
    Ponoć Czaskowki ma na finiszu kampanii "puszczać oko" do wyborców Konfederacji, co zapowiada ciekawą123 ekwilibrystykę światopoglądową. Niby nie powinno chwycić, ale skoro to ugrupowanie harmonijnie łączy zwolenników liberalnego atomizmu i darwinizmu społecznego z narodowcami...

    image
  • Niestety. U nasz wewiosce Plusa nie było 20 lat temu i nie ma dziś. Tak że tentego.
  • edytowano July 2020
    Nie powiem, że nie ma (tfu) wyborców Konfy, którzy nie dadzą się na to nabrać, bo być może są. Ale jeśli są, to są także (tfu) wyborcy Oberpedała i Wujowni, którzy z tych samych powodów na Rafalalę nie zagłosiują. Głosie się nie sumują.
  • Wydaje się, że totalni są gotowi wdrożyć plan b czyli podważać legalność wyboru prezydenta czy to przez protesty czy działania w SN.
  • janosik napisal(a):
    Wydaje się, że totalni są gotowi wdrożyć plan b czyli podważać legalność wyboru prezydenta czy to przez protesty czy działania w SN.
    to też
  • janosik napisal(a):
    Wydaje się, że totalni są gotowi wdrożyć plan b czyli podważać legalność wyboru prezydenta czy to przez protesty czy działania w SN.
    fakt, widać przygotowania
  • Jutro izba pracy sn będzie a zdelegalizować izby dyscyplinarną i kontroli.
  • I znowu wygra ten, kto rządzi kserografem?
  • janosik napisal(a):
    Wydaje się, że totalni są gotowi wdrożyć plan b czyli podważać legalność wyboru prezydenta czy to przez protesty czy działania w SN.
    chyba plan p, albo r, albo nawet s...

    plan b już był na jesieni 2015 roku!
  • Nie przesadzajcie. PiS ma dużo (z 50 % (jeśli nie więcej) elektoratu całkowicie poza zasięgiem oddziaływania propagandy opozycji (tj. ludzi czerpiących informację wyłącznie z TVP). Wynik jest już rozstrzygnięty. Może opozycja się zżymać, że Końskie to była ustawka, ale cóż: to jest skuteczne. Do ludzi poszła komunikacja, że PAD rozmawia z ludźmi i to wystarczy, Jak wynik będzie rzędu 52:48 dla PAD - a tak obstawiam przynajmniej bo PiS zmobilizował sobie nowy elektorat względem wyborów 2015 to protesty nic nie dadzą. Ponadto elektorat RT już sie wybiera na wakacje... Musiałoby być na styk i faktycznie coś odwalone (typu nie doręczone na czas koperty wyborcze za granicą) aby obiektywni sędziowie się czegoś dopatrzyli.

    Dopóki PiS ma ten elektorat to jest nie do pokonania.
  • Rolka napisal(a):
    Jak wynik będzie rzędu 52:48 dla PAD - a tak obstawiam
    no, to jest konkret!

    ja dam więcej! 53:47 +- 0,5 punkta

  • Rolka napisal(a):
    Nie przesadzajcie. PiS ma dużo (z 50 % (jeśli nie więcej) elektoratu całkowicie poza zasięgiem oddziaływania propagandy opozycji (tj. ludzi czerpiących informację wyłącznie z TVP).
    Manipulacja i gówno prawda w jednym.
    Całe (lub prawie) tutejsze forum jeste elektoratem PiSu jest poza zasięgiem oddziaływania propagandy opozycji, a literalnie nikt z tej grupy nie czerpie wiedzy wyłącznie z TVP. Gdyby tak było, nie byłoby go tu na forum.

    I podobnie jest w rzeczywistości - ludzie korzystają z telewizji, radia, internetu, gazet, znajomych, itp. Acz totalna musi jakoś opanować dysonans poznawczy więc ukuła hasło: "ludzie czerpiący informacje wyłącznie z TVP".
  • Milion egzemplarzy bezpłatnej „Gazety Przedwyborczej" rozdawaliśmy w 150 małych miastach i miejscowościach. Zobaczcie!
    Gazetę Przedwyborczą możecie pobrać tutaj
    https://t.co/ITzYPBZj2E
    Fot. Krzysztof Mazur, Jakub Porzycki, Tomasz Stańczak, Adam Stępień, Agencja Gazeta https://t.co/Skk204xXxs
    image


  • Na koncie GWna ten news zaopatrzony w zdjęcia, gdzie m.in. jakaś panienka z pedalskotęczową torebeczką rozdaje ów biuletyn partyjny.
    Ale pierwszy komentarz pod tymże newsem wyborny ;-)

  • TecumSeh napisal(a):
    Rolka napisal(a):
    Nie przesadzajcie. PiS ma dużo (z 50 % (jeśli nie więcej) elektoratu całkowicie poza zasięgiem oddziaływania propagandy opozycji (tj. ludzi czerpiących informację wyłącznie z TVP).
    Manipulacja i gówno prawda w jednym.
    Całe (lub prawie) tutejsze forum jeste elektoratem PiSu jest poza zasięgiem oddziaływania propagandy opozycji, a literalnie nikt z tej grupy nie czerpie wiedzy wyłącznie z TVP. Gdyby tak było, nie byłoby go tu na forum.

    I podobnie jest w rzeczywistości - ludzie korzystają z telewizji, radia, internetu, gazet, znajomych, itp. Acz totalna musi jakoś opanować dysonans poznawczy więc ukuła hasło: "ludzie czerpiący informacje wyłącznie z TVP".
    A tego elektoratu z forum to ile jest? W porywach kilka tysięcy osób? Kolega żyje w internetowej bańce. W Polsce są miliony ludzi jacy z internetu nie korzystają (choćby moim rodzice) i jedynym źródłem wiedzy jest telewizja ew. radio.

    I nie jest to wymysł totalnej opozycji -bo gdyby był to TVP nie dostałoby 2 mld złotych dotacji... Czy naprawdę ktoś sądzi, że telewizja to dostała bo Jacek Kurski jest przystojny?
  • Rolka napisal(a):
    A tego elektoratu z forum to ile jest? W porywach kilka tysięcy osób? Kolega żyje w internetowej bańce
    Kolega nie umie czytać.
    Napisałem: "i podobnie jest w rzeczywistości" (w domyśle: tej niewirtualnej").
    Rolka napisal(a):
    W Polsce są miliony ludzi jacy z internetu nie korzystają (choćby moim rodzice) i jedynym źródłem wiedzy jest telewizja ew. radio.
    Kolega z własnymi rodzicami nie rozmawia?
    A ta telewizja, co ją mają, to tylko publiczna? Nie ma tvnu, polsatu i tym podobnych? Jakże to?
    Rolka napisal(a):


    I nie jest to wymysł totalnej opozycji -bo gdyby był to TVP nie dostałoby 2 mld złotych dotacji... Czy naprawdę ktoś sądzi, że telewizja to dostała bo Jacek Kurski jest przystojny?
    Myślę że głównie po to by zrównoważyć ściek pt TVN. Ten jak wiadomo dostał nie tylko pieniądze, koncesję, szkolenie od Urbana i podobnych, no ale figuruje oficjalnie jako inicjatywa prywatna:)
  • Kolega z własnymi rodzicami nie rozmawia?
    A ta telewizja, co ją mają, to tylko publiczna? Nie ma tvnu, polsatu i tym podobnych? Jakże to?
    Ależ rozmawiam i wiem jak wygląda tradycja większości emerytów w ich bańce - dziennik jest o 19.30. Innego nie ma.
    Myślę że głównie po to by zrównoważyć ściek pt TVN. Ten jak wiadomo dostał nie tylko pieniądze, koncesję, szkolenie od Urbana i podobnych, no ale figuruje oficjalnie jako inicjatywa prywatna:)
    Przywoływanie Urbana po 30 latach od daty "poczęcia" TVN... Kolega umie rozbawić. A TVN jest obecnie na amerykańskiej smyczy. Maja zarabiać kasę, robić za liberalną telewizję, ale jak przyszło co do czego to jednoosobowej "debaty" RT nie zrobili. Ciekawe ;-).

    No a po niedzieli będzie widać kto dobrze oceniał. Kolega obawia się porażki PAD-a? Nie ma szans. Sztab RT musiałby rzucić jakimś koszmarnie skutecznym materiałem demobilizującym elektorat PAD. Najwieksze działa poszły w zeszłym tygodniu i jakoś nawet sondaże (zawsze zaniżające PAD) nie dają RT zwycięstwo. W najlepszym razie jest w nich remis co w realnym świecie oznacza PAD-a. A szarpaninę sztabu RT pokazały weekendowe dyskusje o obyczajowych hakach na PAD-a jakie rzekomo miały go zmieść.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.