Skip to content

Dobry przełom w kampanii prezydenckiej w USA

1282931333437

Komentarz

  • statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
  • Filioquist napisal(a):
    statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
    Szwecja ? To przy granicy z Kanadą?
  • Filioquist napisal(a):
    statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
    Jeśli chodzi pokazanie znanego wykresu na skali logarytmicznej (żeby zniwelować różnice między krajami) i z celowym pominięciem innych krajów skandynawskich (żeby udowodnić słuszną drogę Szfecji), to niech sobie Kolega daruje. Jeśli źle zakładam to pardon.
  • edytowano January 2021
    Prawdziwym przelomem na pewno jest to, że po zajeciu Kapitolu (przez zwolennikòw Trumpa, nie jakąś antifę), co bylo niewątpliwą prowokacją, jakikolwiek ruch, ktòremu Trump chciałby patronować, będzie miał łatkę wichrzycieli.
    I "mysys Lydia" też ma w tym swój udział.
    Na myśl przychodza ròżni prowokatorzy spod krzyża.
    W polityce warto zachować zimną krew.
    No ale jak ktoś przez 4 lata prezydentury prowadził politykę na Twitterze, to trudno mu zmienić przyzwyczajenia....

  • Akcja na Krakowskim Przedmieściu dała niejednoznaczne rezultaty. W perspektywie długoterminowej nic nie daje się przewidzieć.
  • Donald Trump potępia "haniebny atak na Kapitol". Wcześniej mówił: "patrioci", "znam wasz ból"
    Prezydent USA Donald Trump zobowiązał się w czwartkowym nagraniu, opublikowanym na Twitterze, do płynnego przekazania władzy 20 stycznia. Potępił atak jego zwolenników na Kapitol. Słowa potępienia padły ponad dobę po zamieszkach, które kosztowały życie pięciu osób
  • Trump pokazuje się jako narcystyczny biznesmen ze Wschodniego Wybrzeża. W latach dziewięćdziesiątych odrobinę się o tej egzotyce dowiedziałem (2 pochodna), czyli przekonanie o zdolności oczarowania każdego, każda rozmowa to 'inny świat' itp.
    Tak tylko się nie uprawia polityki.
  • Amerykanie ludzie prostolinijni i uczciwi - jeśli sfałszowano wybory, to nie mogę tergo tak zostawić, bo potem wnuk spyta, gdzie wtedy byłem. A nie byle kto mówi, że wybory sfałszowano, sam POTUS.
  • Sądy i media = zakała tego świata.
    Co to za sędzia, który przyznaje się do nienawiści do prezydenta? Co to za media, które cenzurują i blokują prezydenta?
    @Afropolak; jestem spokojna, że mrs Lydia przeżyje bez Twojej akceptacji.
    los napisal(a):
    Amerykanie ludzie prostolinijni i uczciwi - jeśli sfałszowano wybory, to nie mogę tergo tak zostawić, bo potem wnuk spyta, gdzie wtedy byłem. A nie byle kto mówi, że wybory sfałszowano, sam POTUS.
    Nie tylko POTUS, również sędzia Powell, Giuliani i inni, którym Amerykanie ufają. Mam nadzieję, że "osuszanie bagna" stanie się sprawą tych prostolinijnych i uczciwych.
  • Rolka napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):
    Żeby było jasne - system wyborczy w USA jest podatny na jakieś tego typu "małe wałki" - od gerrymanderingu począwszy.
    One nie są małe indywidualnie - a razem to już w ogóle komplet. Gerrymandering, szykanowanie wyborców konkurencji (kwestia rejestracji, czasów otwarcia komisji wyborczych) i przede wszystkim dopuszczalność masowej korupcji poprzez darowizny na rzecz kandydatów.

    Zaś co do rzekomych szczególnych wałków na rzecz Bidena w tym roku - jakoś sądy nie potwierdziły: na czele ze SCOTUS. W USA (w Polsce zresztą też) nadal ludzie nie mogą zrozumieć (nie potrafili już w 2016), że poza "moją" bańką ludzie mogą głosować inaczej. Trump zreszta przegrał tylko przez pandemię - gdyby nie ona to dobry stan gospodarki dałyby mu drugą kadencję. Jego zagrania w czasie pandemii zamiast zbudować wizerunek twardego ojca narodu załatwiły go i to dość mocno.

    Zresztą jakby podejrzewać wynik Bidena był słabszy niż wskazywały sondaże. No i pytanie: a może jednak nie błędy sondażowni tylko nieudany wałek - tyle, że na rzecz Trumpa?

    Co do SCOTUS, to zwracam uwagę, że Alito i Thomas chcieli to procedować, przeciw była większość, choć pewnie mająca różne przesłanki. Trójka od Trumpa chciała się pokazać jako "niezależna". Tu wracamy kilka stron wyżej i sprawdzamy, co pisałem w sprawie obiektywizmu sędziów, z obu stron. Jak widać to może działać też w ten sposób, że poprą drugą stronę, żeby pokazać rzekomy obiektywizm.

    Nieprzypadkowo też przywołałem referendum z 1946 r. Wtedy też wałków sądy nie potwierdziły. Wprost przeciwnie, dziadek Andrzeja Barcikowskiego potwierdził prawidłowość.
  • W samą porę na wybory 1947.
  • @robert.gorgon

    No wlasnie nieza bardzo. Pamięć o Smolensku zachowana zostala dzieki miesiecznicom. Pikieta na Krakowskim Przedmiesciu gromadzila ludzi, z którymi trudno bylo sie identyfikowac.

    Ten sam "problem" mają dzisiejsi zwolennicy opozycji. Jak już pojawi sie jakis KOD, to na jego czele stoi alimenciarz i przekretas Kijowski, jak udalo się zgromadzic ludzi w obronie kompromisu aborcyjnego, to jego twarzą jest jakaś wulgarna zdzira.

    Teraz wyobraźcie sobie, ze chcecie dołaczyc do zwolenników Trumpa. I obok kogo staniecie ? Obok tego brodacza z Mosleyem na koszulce i tego zjeba z rogami bizona na glowie ? Really ?
  • To też jest inny problem, że taka wyrazistość i bezkompromisowość pozwala względnie łatwo utrzymać poparcie grupy ludzi, w zależności od kraju to będzie dajmy na to 10-30%, zazwyczaj wystarczające do politycznego istnienia. I ta sama wyrazistość i bezkompromisowość nie pozwala na przebicie pewnego szklanego sufitu i zdobycie realnej władzy.
  • Kuba_ napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    statystyki zgonów, w kwestii klonowirusa
    Jeśli chodzi pokazanie znanego wykresu na skali logarytmicznej (żeby zniwelować różnice między krajami) i z celowym pominięciem innych krajów skandynawskich (żeby udowodnić słuszną drogę Szfecji), to niech sobie Kolega daruje. Jeśli źle zakładam to pardon.
    https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/

    "The number of deaths in Sweden in 2020 amounted to about 91.8 thousand as of December 18."

    w 2018 było 92 185 zgonów, w latach 2010-2019 były tylko 3 nieco lepsze lata, 2-3 tyś.

  • https://dorzeczy.pl/kraj/168041/najciekawsze-jest-to-o-czym-sie-w-polsce-nie-pisze.html

    Przy okazji zamieszek w Waszyngtonie najciekawszym pozostaje fakt, o czym polskie media głównego nurtu pisać nie chcą lub też jak bardzo wybiórczo podchodzą do wydarzen
  • Merdia społecznościowe czyszczą wszystkich związanych z Trumpem.

    Fani Gwiezdnych Wojen nazywają to Rozkaz 66.
  • Cwierkacz i Fejsunio blokują Prezydenta USA
    Ćwierkacz na stałe.

    Ile osób oleje te kanały? Ile powinno?
    Odpowiedź prawidłowa winna brzmieć , niezależnie od poglądów- wszyscy
    Odpowiedź jaka padnie i zostanie zweryfikowana rzeczywistymi zdarzeniami, a nie zapowiedziami- znikoma , liczba użytkownikow.

    I taki jest ten świat, i w takim kierunku zdąza.
    Nie dziwmy sie.
    Czytajmy Apokalipse .
  • Hmmmmmmm jakie to zaskakujące.. wróg gra nieczysto!
  • ależ ja nie jestem zaskoczona
  • A co to jest ten Pejsdzbuk?
  • posix napisal(a):
    Hmmmmmmm jakie to zaskakujące.. wróg gra nieczysto!
    Trump wygrał wybory dzięki tym "wrogom".
  • los napisal(a):
    A co to jest ten Pejsdzbuk?
    Jeden z najpopularniejszych narkotyków obecnie.
  • edytowano January 2021
    Twitter i facebook prowadził mu kampanie? Korzystał z narzędzi. Choć ta kasacja kont to wygląda trochę jak pastwienie się.
  • Michał5 napisal(a):
    Cwierkacz i Fejsunio blokują Prezydenta USA
    Ćwierkacz na stałe. .
    W poprzednich wyborach Trump dotarl do swoich wyborcow wykorzystujac social media.
    Teraz ten kanał został mu zawczasu, decyzją właścicieli, zablokowany. Skoordynowane dzialanie na najwyzszych szczeblach.
    To i zachowanie stacji tel. tuz ponwyborach przekonuje mnie, ze był wał wyborczy. Nawet te martwe dusze glosujace na Bidena i inne pierdoły to juz szczegół. :))

  • posix napisal(a):
    Twitter i facebook prowadził mu kampanie? Korzystał z narzędzi. Choć ta kasacja kont to wygląda trochę jak pastwienie się.
    Gdyby nie chciały to by nie korzystał.
  • Tak apropos wtargnięcia na Kapitol , gdyby Osama dożył tych czasów . Tam łatwiej wejść teraz już przed 11 września .
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Tak apropos wtargnięcia na Kapitol , gdyby Osama dożył tych czasów . Tam łatwiej wejść teraz już przed 11 września .
    Nie.
  • Przemko napisal(a):
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Tak apropos wtargnięcia na Kapitol , gdyby Osama dożył tych czasów . Tam łatwiej wejść teraz już przed 11 września .
    Nie.
    Zgadza się, zadymiarzy wpuszczono tam świadomie. Czy to false flag od początku - wątpię, ale decyzja o wykorzystaniu protestu została podjęta błyskawicznie.
  • Dlaczego ma to być false flag? Jeżeli wszyscy mają dość Trumpa to nikt nie będzie za niego umierał.
  • Nie zostaniemy uciszeni! - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego konta.

    Kierownictwo Twittera zapewniło, że oficjalne konta prezydenta USA (@POTUS) i Białego Domu (@WhiteHouse) nie są i nie będą zablokowane. Korzystanie z nich podlegało będzie jednak ograniczeniom, których firma nie sprecyzowała.

    Gigant wśród platform społecznościowych zastrzegł, że nie wyklucza w przyszłości trwałego zawieszenia kont rządowych.

    Prezydent oświadczył, że rozważa stworzenie własnej platformy społecznościowej w niedalekiej przyszłości

    rump opowiada się za wprowadzeniem w USA przepisów ułatwiających pozywanie serwisów społecznościowych za moderację umieszczanych w nich treści (sprawa sekcji 230 tzw. ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej). Kongres sprzeciwił się zawieraniu ich w procedowanej w grudniu ustawie o wydatkach obronnych na 2021 rok.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.