Skip to content

Slow Joe i Spółka

11819202123

Komentarz

  • edytowano 9 October

    A Onet z drugiej mańki, tak że widać że ruscy z niemcami i onucami będą grzać "pokój" do wyborów w USA, bo potem nie wiadomo co będzie.

    https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wolodymyr-zelenski-gotowy-na-zakonczenie-wojny-nowe-doniesienia-mediow/sfmq1t5

  • 7my7my
    edytowano 9 October

    Podobno szczyt w Ramstein odwołany, Prezydenta Bidena zatrzymał huragan.

  • @7my powiedział(a):
    Podobno szczyt w Ramstein odwołany, Prezydenta Bidena zatrzymał huragan.

    Szczyt podobno przesunięty.

  • @Kuba_ powiedział(a):

    Ukraina powinna opuścić terytoria zajęte przez Rosję, ale jednocześnie otrzymać gwarancje suwerenności - stwierdził senator J.D. Vance z Ohio, którego kandydat na prezydenta USA Donald Trump wybrał na swojego wiceprezydenta.
    Kijów ma gwarancję suwerenności w zamian za okupowane terytorium, natomiast Ukraina musi zachować neutralność i zrzec się członkostwa w NATO - powiedział kandydat na wiceprezydenta USA. Vance twierdzi także, że Niemcy musiałyby sfinansować odbudowę Ukrainy.

    Do kompletu mógłby zaproponować, żeby podpisać jakieś memorandum, najlepiej w Budapeszcie. Fragment o Niemcach frappujący.

    VAT 15% PIT 15% CIT 15%

  • @trep powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    Ukraina powinna opuścić terytoria zajęte przez Rosję, ale jednocześnie otrzymać gwarancje suwerenności - stwierdził senator J.D. Vance z Ohio, którego kandydat na prezydenta USA Donald Trump wybrał na swojego wiceprezydenta.
    Kijów ma gwarancję suwerenności w zamian za okupowane terytorium, natomiast Ukraina musi zachować neutralność i zrzec się członkostwa w NATO - powiedział kandydat na wiceprezydenta USA. Vance twierdzi także, że Niemcy musiałyby sfinansować odbudowę Ukrainy.

    Do kompletu mógłby zaproponować, żeby podpisać jakieś memorandum, najlepiej w Budapeszcie. Fragment o Niemcach frappujący.

    VAT 15% PIT 15% CIT 15%

    Oraz nikt nie zagwarantuje, że Kamala nie zrobi tego samego, wiem wiem. Tak czy inaczej, dla sytuacji Polski lepsza wydaje mi się Kamala niż Kanalia. Ale pamiętam też, że Trump ma trzymać Niemcy krótko, zobaczymy.

  • @Kuba_ powiedział(a):

    @trep powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    Ukraina powinna opuścić terytoria zajęte przez Rosję, ale jednocześnie otrzymać gwarancje suwerenności - stwierdził senator J.D. Vance z Ohio, którego kandydat na prezydenta USA Donald Trump wybrał na swojego wiceprezydenta.
    Kijów ma gwarancję suwerenności w zamian za okupowane terytorium, natomiast Ukraina musi zachować neutralność i zrzec się członkostwa w NATO - powiedział kandydat na wiceprezydenta USA. Vance twierdzi także, że Niemcy musiałyby sfinansować odbudowę Ukrainy.

    Do kompletu mógłby zaproponować, żeby podpisać jakieś memorandum, najlepiej w Budapeszcie. Fragment o Niemcach frappujący.

    VAT 15% PIT 15% CIT 15%

    Oraz nikt nie zagwarantuje, że Kamala nie zrobi tego samego, wiem wiem. Tak czy inaczej, dla sytuacji Polski lepsza wydaje mi się Kamala niż Kanalia. Ale pamiętam też, że Trump ma trzymać Niemcy krótko, zobaczymy.

    Straszył całkowitym wycofaniem z Niemiec wojsk USA, likwidację baz i że niby przeniesie 1/3 z tego do Polski, każdy po swojemu rozumie "trzymanie krótko Niemców".

  • A Kursk czyj ma być?

  • @Przemko powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    @trep powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    Ukraina powinna opuścić terytoria zajęte przez Rosję, ale jednocześnie otrzymać gwarancje suwerenności - stwierdził senator J.D. Vance z Ohio, którego kandydat na prezydenta USA Donald Trump wybrał na swojego wiceprezydenta.
    Kijów ma gwarancję suwerenności w zamian za okupowane terytorium, natomiast Ukraina musi zachować neutralność i zrzec się członkostwa w NATO - powiedział kandydat na wiceprezydenta USA. Vance twierdzi także, że Niemcy musiałyby sfinansować odbudowę Ukrainy.

    Do kompletu mógłby zaproponować, żeby podpisać jakieś memorandum, najlepiej w Budapeszcie. Fragment o Niemcach frappujący.

    VAT 15% PIT 15% CIT 15%

    Oraz nikt nie zagwarantuje, że Kamala nie zrobi tego samego, wiem wiem. Tak czy inaczej, dla sytuacji Polski lepsza wydaje mi się Kamala niż Kanalia. Ale pamiętam też, że Trump ma trzymać Niemcy krótko, zobaczymy.

    Straszył całkowitym wycofaniem z Niemiec wojsk USA, likwidację baz i że niby przeniesie 1/3 z tego do Polski, każdy po swojemu rozumie "trzymanie krótko Niemców".

    Wstrzymywanie inwestycji NS2 też podchodzi pod trzymanie krótko Niemiec

  • @janosik powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    @trep powiedział(a):

    @Kuba_ powiedział(a):

    Ukraina powinna opuścić terytoria zajęte przez Rosję, ale jednocześnie otrzymać gwarancje suwerenności - stwierdził senator J.D. Vance z Ohio, którego kandydat na prezydenta USA Donald Trump wybrał na swojego wiceprezydenta.
    Kijów ma gwarancję suwerenności w zamian za okupowane terytorium, natomiast Ukraina musi zachować neutralność i zrzec się członkostwa w NATO - powiedział kandydat na wiceprezydenta USA. Vance twierdzi także, że Niemcy musiałyby sfinansować odbudowę Ukrainy.

    Do kompletu mógłby zaproponować, żeby podpisać jakieś memorandum, najlepiej w Budapeszcie. Fragment o Niemcach frappujący.

    VAT 15% PIT 15% CIT 15%

    Oraz nikt nie zagwarantuje, że Kamala nie zrobi tego samego, wiem wiem. Tak czy inaczej, dla sytuacji Polski lepsza wydaje mi się Kamala niż Kanalia. Ale pamiętam też, że Trump ma trzymać Niemcy krótko, zobaczymy.

    Straszył całkowitym wycofaniem z Niemiec wojsk USA, likwidację baz i że niby przeniesie 1/3 z tego do Polski, każdy po swojemu rozumie "trzymanie krótko Niemców".

    Wstrzymywanie inwestycji NS2 też podchodzi pod trzymanie krótko Niemiec

    A tak, dobrze przypominać że tak wstrzymywał budowę NS2 że prawie cały powstał za prezydentury Trumpa.

  • bądźmy poważni, sam tego nie budował, ale biurokratycznie co mógł zrobić to robił

  • Robił co mógł, i będzie dalej tyle robił, tak że bądźmy poważni, nie będzie żadnego brania Niemców za ryj, zwłaszcza jeśli wycofa wojsko.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Trump zniósł wizy dla Polaków, sprowadził wojska amerykańskie do Polski, udzielał solidnego wsparcia Dudzie w kluczowych momentach.
    Biden dał do Polski ambasadora, który organizował spotkania przedstawicieli opozycji i opowiadał, że rząd Morawieckiego to autorytarny reżim, taki sam jak Putina, Orbana i Łukaszenki.

    Jak ktoś serio uważa, że to partia demokratyczna ma rację co do Europy Środkowej, to równie serio powinien głosować na Tuska i Trzaskowskiego.

    No, przecież propaganda protuskowa już na forumnie zagościła.

  • 7my7my
    edytowano 9 October

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Trump zniósł wizy dla Polaków, sprowadził wojska amerykańskie do Polski, udzielał solidnego wsparcia Dudzie w kluczowych momentach.
    Biden dał do Polski ambasadora, który organizował spotkania przedstawicieli opozycji i opowiadał, że rząd Morawieckiego to autorytarny reżim, taki sam jak Putina, Orbana i Łukaszenki.

    Jak ktoś serio uważa, że to partia demokratyczna ma rację co do Europy Środkowej, to równie serio powinien głosować na Tuska i Trzaskowskiego.

    Nie pamiętamy już co robiła Pani Mosbacher ?

    A wojska amerykańskie w Polsce to jeszcze Obama, nie wiem czy Trump to specjalnie zwiększył.

    Natomiast liczy mu się na plus rozpoczęcie szkolenia ukraińskiej armii i przekazywanie niewielkich ilości broni lekkiej, w tym Javelinów.

  • edytowano 10 October

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Jak ktoś serio uważa, że to partia demokratyczna ma rację co do Europy Środkowej, to równie serio powinien głosować na Tuska i Trzaskowskiego.

    Czy to się nazywa sofizmat rozszerzenia? A może to ja czegoś nie dopilnowałem w wypowiedzi, więc doprecyzuję:
    1. Vance jest dla mnie wrogiem suwerenności Ukrainy, dawał wyrazy pogardy i niezrozumienia, które na ten moment go dyskwalifikują.
    2. Ukraina jest i będzie naszym lokalnym rywalem ekonomicznym (tu zwróciłbym uwagę Koleżeństwa na dyrdymały jakie wypuszczało Strategy&Future na temat unii Polski z Ukrainą), ale w kwestiach strategicznych, obronnych jest nam niezbędna, przy Rosji takiej jaką ona jest
    3. Polityka Bidena wobec pomocy Ukrainie była wystarczająco dobra dla naszych interesów z punktu 2.
    4. Czy polityka Harris by taką była nie wiemy, ale wiele sugeruje że Trump zmieniłby kurs.
    5. W związku spożywczym - może partia demokratyczna nie ma racji co do rozmaitych kwestii odnośnie Europy Środkowej, ale moja obawa jest taka, że przy republikanach, zwłaszcza typu Vance, Europy Środkowej w sensie suwerennych krajów, może nie być. A wtedy reszta nie ma znaczenia.

  • edytowano 10 October

    Skoro mają rację co do Ukrainy, to czemu nie zaufać im co do Polski.
    Edit: jeśli jedni mają rację co do Polski, a nie mają co do Ukrainy, a drudzy mają rację co do Ukrainy, a nie mają co do Polski - kogo wybrać? Oczywiście zależy czy jest się Polakiem czy Ukraińcem.

    @7my

    Mosbacher stała po stronie ziomków (Żydów), amerykańskich firm (jak każdy ambasador amerykański) i LGBT. Tylko tyle, a nie koordynacja zmiany rządu na Tuska.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Skoro mają rację co do Ukrainy, to czemu nie zaufać im co do Polski.
    Edit: jeśli jedni mają rację co do Polski, a nie mają co do Ukrainy, a drudzy mają rację co do Ukrainy, a nie mają co do Polski - kogo wybrać? Oczywiście zależy czy jest się Polakiem czy Ukraińcem.

    @7my

    Mosbacher stała po stronie ziomków (Żydów), amerykańskich firm (jak każdy ambasador amerykański) i LGBT. Tylko tyle, a nie koordynacja zmiany rządu na Tuska.

    Ale jej dekoracje po zmianie władzy ( sugestie że za opiniami o Polsce może stać prorosyjska dywersja) że ona lub jej nowy następca mógłby postępować inaczej.

  • Vance pierdoli kocopały o Ukrainie pod spiskowy amerykański elektorat tzw.foliarski. To tacy sami, jak na prawo od konfy opinie że PiS najgorszy dla Polski, sługus żyduf i NWO.
    Wiadomo, sporo w tym prawdy, ale z drobnymi niedopowiedzeniami: PiS zły, ale inni gorsi,służy Ż ale mniej niż inni, no i miljard szczepionek nam obstalował...
    No więc Vans zabiega o to i schyla się po te śmierdzące parę procent, żeby się nie zmarnowały i nie było szkoda.

    A jak każdy kolejny prezio USA przemawiał, że Amerika nas kocha, a Polska to wzór odwagi i najlepszy przyjaciel, to komuś z forumka łzy wzruszenia kapały?

  • edytowano 10 October

    Nuale jakby DJ Wąs tego nie powiedział, to alt-rajtowcy poszliby na Rechoczącą Kamalę głosować?

  • edytowano 11 October

    @qiz powiedział(a):
    Vance pierdoli kocopały o Ukrainie pod spiskowy amerykański elektorat tzw.foliarski. To tacy sami, jak na prawo od konfy opinie że PiS najgorszy dla Polski, sługus żyduf i NWO.
    Wiadomo, sporo w tym prawdy, ale z drobnymi niedopowiedzeniami: PiS zły, ale inni gorsi,służy Ż ale mniej niż inni, no i miljard szczepionek nam obstalował...
    No więc Vans zabiega o to i schyla się po te śmierdzące parę procent, żeby się nie zmarnowały i nie było szkoda.

    A jak każdy kolejny prezio USA przemawiał, że Amerika nas kocha, a Polska to wzór odwagi i najlepszy przyjaciel, to komuś z forumka łzy wzruszenia kapały?

    Ile obietnic wyborczych Trump wcześniej za pierwszej kadencji spełnił tak jak mówił? Nikt nie pamięta jego rozmów z Putinem i jak go zachwalał? I co potem z tego zostało?
    Amerykanie umieją po prostu dawać polityczne oferty dla debili.

    Tu nasz PiS powinien obserwować i robić notatki.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Nuale jakby DJ Wąs tego nie powiedział, to alt-rajtowcy poszliby na Rechoczącą Kamalę głosować?

    No przecie to jest stały element amerykańskiego folkloru. Kiedy Bush startował na drugą kadąs, to nastroje były tak prawicowe, że aż wystąpił jeden milijarder z Teksasu i za lewactwo Busha odebrał mu tyle głosiów JBPP, ze aż wygrał Wiluś Clinton. Analogicznie było za młodszego Busha, kiedy to nastroje były tak lewackie, że Nader ważny Ralph odebrał demokratom dość głosiów, żeby przegrali.

    A jak by dodać JBPP do prawicy czy lewactwo do demokratów, to wygraliby z palcem w nosie.

  • @wojtek powiedział(a):
    Amerykanie umieją po prostu dawać polityczne oferty dla debili.

    Tu nasz PiS powinien obserwować i robić notatki.

    Nie tyle dla debili, co dla idiotów. Czyli ściśle mówiąc, obywateli, którzy za nic sobie mają obowiązek troski o dobro wspólne i zajmują się wyłącznie własnym zafajdanym interesem.

    Jak byłem prawicową młodzieżą, to przyjechał sam Newt Gingrich i w szczegółach objaśniał, jak należy to robić. Dla działaczów -- program ideologiczny, dla ludożerki -- program praktyczny.

    Rzucił, że "dla polskiej prawicy taki mam program: 1. lepsze drogi, 2. lepsza opieka medyczna, 3. wyższe płace realne". Punkt 1 przez ostatnie dwajsia lat został w zasadzie ogarnięty, ale można go spokojnie zastąpić Cepekiem i innymi projektami infrastruktularnymi o cyliwizacyjnej randze.

  • Drugi i trzeci też.

  • @trep powiedział(a):
    Drugi i trzeci też.

    E?

  • Osiągnięte. Opieka medyczna została poprawiona a płace realne bardzo wzrosły. To się bardzo mieszkańcom Polski nie spodobało.

  • Młoda babcia komunistka perorowała starszej babci, takiej co musiała podpierać się na obu kulach w czasie rozmowy, jak to PiS rozkradł wszystko i jednocześnie wszystko rozdawał. Teraz nie ma pieniędzy, tak jak zawsze nie było.
    Ale to bardzo dobrze że tak się stało!
    Tzn że PiS przegrał i piniendzy nie ma i nie będzie. Koniec pisoskiego rozpasania.

    Historia sprzed rozwalenia żywieckiego szpitala. Teraz starsza babcia będzie jeszcze bardziej zadowolona.

  • @los powiedział(a):
    Spodobało się, raczej pomyśleli: Skoro tyle zawdzięczamy temu kartoflowi Kaczyńskiemu, to ile więcej dostaniemy od tego eleganckiego Europejczyka Tuska?

    Dodajmy - po raz kolejny.

  • @wojtek powiedział(a):

    @qiz powiedział(a):
    Vance pierdoli kocopały o Ukrainie pod spiskowy amerykański elektorat tzw.foliarski. To tacy sami, jak na prawo od konfy opinie że PiS najgorszy dla Polski, sługus żyduf i NWO.
    Wiadomo, sporo w tym prawdy, ale z drobnymi niedopowiedzeniami: PiS zły, ale inni gorsi,służy Ż ale mniej niż inni, no i miljard szczepionek nam obstalował...
    No więc Vans zabiega o to i schyla się po te śmierdzące parę procent, żeby się nie zmarnowały i nie było szkoda.

    A jak każdy kolejny prezio USA przemawiał, że Amerika nas kocha, a Polska to wzór odwagi i najlepszy przyjaciel, to komuś z forumka łzy wzruszenia kapały?

    Ile obietnic wyborczych Trump wcześniej za pierwszej kadencji spełnił tak jak mówił? Nikt nie pamięta jego rozmów z Putinem i jak go zachwalał? I co potem z tego zostało?

    NS2 na przykład, destabilizacja Bliskiego Wschodu, nie odbierajmy zasług Trumpowi. Biden z kolei robi to o czym mówił Trump - zwiększa produkcję ropy naftowej, reindustrializuje przemysł, odcina się od Chin.

    Dlaczego postrzegamy Bidena tak jak elektorat PO postrzega PiS?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.